Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar seboreik dermatite kesin çözüm bu dertten muzdarip olanlar dikkat

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
elaria saçının dökülmesi halen aynı değil mi? sağlığına kavuştumu saçların, banada ketoral verdi doktor :26:
canım saçlarım kesinlikle eskisi gibi dökülmüyor şuan mevsim değişikliğine bağlı olarak biraz dökülüyor ama saç derim ve saçlarım artık çok sağlıklı. Geçen gün saçlarımı tekrar kestirdim kuaför saçlarıma bayıldı çok sağlıklılar diye. Bu arada vichyden vazgeçemedim ondan daha iyi bir şampuan bulamadım kırmızı kapaklısına biraz çam terebentin ekledim saçlarım çok parlak duruyor yağlanmasınıda biraz azalttı artık hergün değil gün aşırı yıkıyorum.

bana kimse cevap yazmamis ama caniniz sagolsun:)
ben kendi kendime bi yontem buldum fayda gordum size de anlatayim dedim.
saci elma sirkesiyle yikamak bana biraz kotu geldi cunku benim sac diplerim cok yagli ama sacin kendisi kuru hatta baya kuru, cansiz. sirkeyle yikarsam daha cok kurur diye korktum yapmadim.
onun yerine hergun yarim cay bardagi organik elma sirkesini 1 cay bardagi suyla sulandirip yemeklerle beraber ictim. ilkgunler bi fayda gormedim hatta birakicaktim ama bugun 1 hafta oldu ve sac diplerimdeki yaglilik biraz azaldi. kepekler hala var ama eskiye gore daha az. zamanla daha da iyi olacak gibi geliyor daha erken cunku. yani 1. haftadan fayda gormeye basladim size de haber vereyim dedim:) sac dokulmeme faydasi oldumu olmadimi onu tam kestiremiyorum daha cok erken. ama yaglanmayi azalttigina gore faydali oluyor demektir.
sirkenin tadi bana cok guzel geliyor viski icer gibi yakici bi tadi var ben cok seviyorum siz de sevmeye calisin:) gecmis olsun herkese :)

canım bende bir kaç kez saçımı elma sirkesiyle durulamıştım çabuk yağlandırdığı için bıraktım içmeyi denemek lazım. paylaşımın için teşekkürler

canim benim sacimda seboreik dermatit vardi, elma sirkesiyle iyilesti sandim ama daha beter oldu acikcasi.
ama okadar fenaydi ki anlatamam koca koca sari kabuklar vardi bunlar 2 ay boyunca hic gitmedi. gidenlerin de yerine yenisi geliyordu
ben bunlardan tamamen kurtuldum. nasi kurtuldun dersen bircok sey yaptim
mesela oncelikle yemekten baslayacaksin. kesinlikle hayatindan sekeri domatesi acilari sirke limon bunlari cikar, meyveleri tum sekeri tamamen kes, enazindan bu surec icin. kuruyemis ve sut urunleri yani yogurt sut kefir ayran peynir bunlari da tamamen cikar. sadece sebze, izgara veya haslanmis et ve bol su ic. ben gunde 5 litre kadar su ictim mesela. bu iceriden yapilacaklar.
bir de disaridan yapilacaklar var.
birkere sacini her aksam yikiyacaksin. neyle yikayacam dersen marka olmasin ama ketoral, fungoral, konazol, nizoral gibi ketokonazol maddesi iceren herhangi bir sampuanla yika ama bunu 2 gecede bir yapacaksin. diger gece ise diger baska bir kepek sampuani mesela prozinc, neutrogena t gel, sebamed kepek sampuani gibi herhangi baska bir kepek sampuaniyla yikayacaksin. her 2-3 gecede bir, sacin temizken bir kapta sarimsak yagi, jojoba yagi, ve cok az birkac damla kadar CAY AGACI YAGI koy karistir bunu iyice yedirerek kafanda beklet ben 5 saat kadar beklettim. burda onemli olan CAY AGACI YAGI. bunun amerikada sampuanlarini kullaniyorlar sebore icin. ama cok keskin bir yag oyuzden sadece birkac damla koy daha fazla koyma. bunu 2 gecede bir yap 5-6saat beklet yada geceden sur kafana birsey sar uyu sabah uyaninca ketokonazollu sampuanla yika. ben boyle boyle 15gun kadar bununla savastim ve tamamen yendim. suanda kafam tamamen tertemiz ve eskisi gibi beslenebiliyorum artik geri gelmiyor. ketokonazollu sampuani da haftada 1e indirdim.
kolay gelsin sorusu olan sorabilir hepsini cevaplarim

jazaam üzerinden baya geçmiş durumun nasıl acaba yaptıkların hala etkisini koruyor mu yoksa tekrar etme gereği duydunmu bir de bu yağlardan yaptıgın karısımı gözz kararımı yapıyorsun neye göre yapıcaz bilgi verirsen sevinirim... Birde sakıncası yoksa bu yağ tarifini nereden öğrendiğini sorabilir miyim??? GEçmiş olsun teşekkürler şimdiden...

canım sakın dert etmeyin aynı durum bende de olmuştu, vitamin takviyeleri önemli, birde beslenme çok önemli, bizim üniversitenin tıp fakültesinden bir prof, renkli hazır gıdalardaki boyaların ve koruyucuların bunlara sebep olduğunu söylemişti. renkli gıdalardan uzak durmalısın, birde parabenin bunu tetiklediğini duymuştum, parabenli ürünleri kullanma. saçını yumuşak sülfatsız temizleyicilerle yıka, sülfatlıların içinde çok fazla deterjan ve tuz bulunuyor, egzamanın geçmemesinde bunlar çok etkili, ha unutmadan bulaşık deterjanıda şampuanla aynı maddedir, ellerini koru diğer taraftan kaçtığın zararlıları başka taraftan alma, birde küpe takı falan kullanıyorsan, imitasyon şeyler kullanma değerli metaller yapmaz ama, adi metaller sebep olabilir. şimdilik benden bu kadar.

selam arkadaşlar bende ne yazık ki bu dertten müzdaribim saçımı yıkamam rağmen saç derim kokuyo düşünseniz ben evliyim birde... herügn banyo yapma şansım yok
ketoral konozal vs.. şampunalar
m-furo,betnovation losyon gibi ürünler... losyonlar o kabuklanma olayını kaldırıyo..
elma sirkesi vs..ne okuduysam yapıyorum ama sivilcelenme kabuklanıp dökülme ve koku beni mahvetti
saçlarıma gelince gürlüğpüyle milleti hayrete düşürürdü ama şimdi dökülenleri toplamaktan yoruldum :KK43:

konuyu açan arkd.bana remsini eklermisin şampuanların birde fiyat konusunda bilgi verirse çok memnun olurum...

selam arkadaşlar bende ne yazık ki bu dertten müzdaribim saçımı yıkamam rağmen saç derim kokuyo düşünseniz ben evliyim birde... herügn banyo yapma şansım yok
ketoral konozal vs.. şampunalar
m-furo,betnovation losyon gibi ürünler... losyonlar o kabuklanma olayını kaldırıyo..
elma sirkesi vs..ne okuduysam yapıyorum ama sivilcelenme kabuklanıp dökülme ve koku beni mahvetti
saçlarıma gelince gürlüğpüyle milleti hayrete düşürürdü ama şimdi dökülenleri toplamaktan yoruldum :KK43:

konuyu açan arkd.bana remsini eklermisin şampuanların birde fiyat konusunda bilgi verirse çok memnun olurum...

$Vichy_Dercos_Anti-Dandruff_1121.jpg $Vichy_Dercos_Anti-Dandruff_1121.jpg $Vichy_Dercos_Anti-Dandruff_1121.jpg
benim kullanıp memnun kaldığım şampuan bu fiyatı 32 liraydı aldığım zaman

Elaria, vichy'nin sitesinde aynı yeşil şampuanın 3 farklı türü var.. Bunlardan hangisidir senin kullandığın ? Acilen cevap verebilirsen memnun olurum..

Arama sonuçları

Eki Görüntüle 279529 Eki Görüntüle 279529 Eki Görüntüle 279529
benim kullanıp memnun kaldığım şampuan bu fiyatı 32 liraydı aldığım zaman

çok teşekkür ediyorum bulunduğum ilçede eczanede yok ama getirtcekelr inş. :)
umarım geçer saç diplerim 2.gün yağlaıp sızlıyor hergün yıkasam kokuyor bıktım valla kaş diplerime burun kenarlarıma ve kulak içlerime de bulaştı bıktım valla ve dökülmee ahh herkezin imrendiği gür saçım kedi kuyruğu kadar kaldı :KK43:((

Betibeti özel mesaj atamıyorum onun için cevabı buraya yazıyorum. Ben artık vichy kullanmıyorum dökülme için sarımsaklı şampuan kullanıyorum. Vichy nin bazen kampanyaları olabiliyor benim 25 tl ye bazen 20tl ye aldığım zamanlarda olmuştu normal zamanlardaki satış fiyatını yazmıştım 32 tl. Vichynin yeşil serisi zaten kepek sorunu içindir fakat kuru saç ,yağlı saç ya da normal saç için olanları mevcut. Yani benim aldığım da kepek +yağlanma için olanıydı. Fakat bende yağlanmaya etkisi olmamıştı aksine daha çabuk yağlandırdı ama seboreik dermatiti bitirdi. Şimdi sebore sorunum yok dökülme var bu yüzden başka şampuana geçtim. Umarım sen de aynı sonucu alırsın.

benim baktığım şampuan başka şampuanmış :) 36 liraya aldım ben de. aynen dediğin şampuanı. şampuanın rengi turuncu. güzel kokuyo. iki gündür kullanıyorum.bahardan mıdır nedir bu aralar saçımdaki sivilceler coşmuş durumda. saçımı boyayacağım o yüzden boyamıyorm. her gün saç yıkayan biri olarak kaç günde etkisini görmüştün canım sen? bir de sen de saçlarını boyuyor musun? bir de ben yağlarla bakım yapıyorm saçımdan yağı arıtırken başka şampuan kullanıyorum. ilk yağı başka şampuanla akıtıp ikinci şampuanlamayı bununla yapsam olur mu? karışır mı ki acaba. ya da saçlarımı yağladığım zamanlarda başka şampuanla mı temizleyim sadece.napsam bilemedim.

benim baktığım şampuan başka şampuanmış :) 36 liraya aldım ben de. aynen dediğin şampuanı. şampuanın rengi turuncu. güzel kokuyo. iki gündür kullanıyorum.bahardan mıdır nedir bu aralar saçımdaki sivilceler coşmuş durumda. saçımı boyayacağım o yüzden boyamıyorm. her gün saç yıkayan biri olarak kaç günde etkisini görmüştün canım sen? bir de sen de saçlarını boyuyor musun? bir de ben yağlarla bakım yapıyorm saçımdan yağı arıtırken başka şampuan kullanıyorum. ilk yağı başka şampuanla akıtıp ikinci şampuanlamayı bununla yapsam olur mu? karışır mı ki acaba. ya da saçlarımı yağladığım zamanlarda başka şampuanla mı temizleyim sadece.napsam bilemedim.

Tam olarak hatırlayamıyorum ama ilk şişeyi kullandıktan sonra bayağı azalmıştı. Ben saçlarımı boyamıyorum ama boyayanlardan duydugum kadarıyla boya da sivilceleri biraz iyileştiriyormuş. Bana kalırsa saç derin biraz düzeldikten sonra boyasan daha iyi olur. Yağlı bakım yağptığın zaman ilk şampuanın başka olabilir fakat kesinlikle son şampuanın Vichy olsun ve saçında bekletebildiğin kadar beklet canım.

bu saç diplerindeki sivilce problemi benim eşimde var..en kısa zamanda bu şampuanı alıp denemesini sağlayacağım..inşallah geçer...azalsa bile duacısı olacağım konuyu açanın çünkü eşim bıktı artık..bir sürü şampuan denedik ilaçlar kullandı ama yok hepsi geçici çözümler oldu...bakalım bu defa bizde olumlu sonuç alırız inşallah...

bu saç diplerindeki sivilce problemi benim eşimde var..en kısa zamanda bu şampuanı alıp denemesini sağlayacağım..inşallah geçer...azalsa bile duacısı olacağım konuyu açanın çünkü eşim bıktı artık..bir sürü şampuan denedik ilaçlar kullandı ama yok hepsi geçici çözümler oldu...bakalım bu defa bizde olumlu sonuç alırız inşallah...

Canım inşallah sizde de işe yarar bu derdi ancak çeken bilir. Sizlere de bir faydası olursa gerçekten çok sevinirim Allah şifa versin.

benim de saçımda ve kaşlarımda oluyor bu hastalık inşallah geçirir en kısa zamanda alıcam bu şampuandan geçirirse valla çok dua ederiz burdan sana . :KK71:

cnm aynı sorun bendede var şampuan nasıl işe yaradı mı?
cvp verirsn sevinirim

çok teşekkür ediyorum bulunduğum ilçede eczanede yok ama getirtcekelr inş. :)
umarım geçer saç diplerim 2.gün yağlaıp sızlıyor hergün yıkasam kokuyor bıktım valla kaş diplerime burun kenarlarıma ve kulak içlerime de bulaştı bıktım valla ve dökülmee ahh herkezin imrendiği gür saçım kedi kuyruğu kadar kaldı :KK43:((

canım nasıl sonuç aldın şampuandan?

bugün itibariyle ben de bu şampuanı kullanmaya başladım, umarım iyi gelir.
yalnız benimkinin kapağı yeşil değil, beyaz. üzerinde anti pelliculare yazıyor. alırken kapağını göremediğim için budur heralde diye aldım ama bunun da içi turuncu ve kokusu kötü. fiyatı eczanelerde 24.90 tl.

bitince yeşil kapaklısını deneyeceğim. gelişmelerden haberdar ederim.

X