Şeker yüklemesi yaptırıp olumsuz bir sonuçla karşılaşan oldu mu ?

meristo

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2023
4
1
29
Merhaba arkadaşlar , şu anda 25 haftalık hamileyim . Doktorum 75 gram şeker yüklemesi istedi . Bu hafta yaptıracağım . Ancak bu testle ilgili çok fazla olumsuz yorum gördüm . Bu testi yaptıranların yaptırdıktan sonra herhangi bir olumsuz bir sonuçla karşılaşıp karşılaşmadıkları hakkında tecrübelerini merak ediyorum . Kararsızlık içerisindeyim . Bu testi yaptırıp herhangi bir olumsuz sonuçla karşılaşan oldu mu ? Olduysa nedir ?

50 gr yaptırdım, o gün içinde çok fazla tatlı yemişim gibi bir his dışında başka yan etkisini görmedim, iyiki de yaptırmışım yüksek çıktı şuan dikkat etmeye çalışıyorum, hiç dikkat etmiyordum çünkü

yapılan yükleme 2 dilim baklavayla aynı şeker düzeyinde. Ben de hiç bir sorun yaşamadım.

Gercekten bu insanlarin facebook gönderileriyle üst komsusunun alt komsusunun lafiyla asilara testlere karsi olmasi inanilmaz hadsiz ya. Yaptirin tabi ki. Bebegi önden gidiyor sanip sevinen bir cok kadinin bebegi seker hastasi dogdu. Lutfen tum testlerinizi yaptirin

Maalesef ilk gebeliğimde sebebi belirsiz bir kayıp yaşadığım için bir karar verirken 40 defa düşünüyorum . Biraz anksiyetikim . Ancak yüklemeyi yaptırdım .Sıvıyı içitikten sonrası oluşan hafif halsizlik ve baş dönmesi dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım . Merak eden arkadaşlara da belirteyim .

X