Sevgili eşim

Aslinda bazen azraili bekliyorum gibi soylemleri oluyor evet bi bikmislik bosvermislik halleri var. Benimle de tartisir bazen cok buyuk bazen ufak kavgalarimiz olur ama bilmiyorum beni yildiran kendisi yani o acidan bakinca benim kendimi salmam lazimdi
Eşinizin psikolojik sorunları olabilir. Niye kendinizle kıyas yapıyorsunuz ki? Psikolojisi düzelse gerisi de gelebilir.

Ter kokusu önleyici bir krem var, deolu adı. Deodorant kullanmak istemiyorsa onu kullanmasını isteyin. Yıkanma işini de dile getirin. Belli ki temiz takıntınız var. Eşiniz yadırgamaz diyeceklerinizi.

Ay okurken bizim site görevlisi geldi gözümün önüne
Adam inanılmaz kokuyor
Okula çocukları götürür aynı kıyafet, hastaneye gider aynı kıyafet, camiye gider aynı kıyafet, çöpleri toplar aynı kıyafet gibi gibi
Adam bir şey için bize geldi, bütün ev adam koktu
Aman Allahım, inanılmaz kötüydü
Yanından geçerken nefesimi tutup geçiyorum
O derece
Dün eşim, bunu alacaksın araba fırçasıyla foşur foşur yıkayacaksın, ancak o şekilde paklanır bu, dedi

Eskiden beri böyle olsa pis pasaklı diyeceğim ama iş değişikliği,belki birçok şey var kafaya taktığı üzüldüğü,bu sonradan boşvermiş olması azrail beklemesi hiç normal değil.
Çatışmak yerine destek olup,dinleyip bir psikoloğa gidin derim.

Merhaba hanimlar benim derdim tamamen eşim.

1 sene oncesinde temiz giyinen en azindan dusunu duzenli alan. İs kiyafeti ev kiyafeti ayri olan biriydi. Parfum dedorant kullanmazdi ama dus aldigi icin kokusu bana rahatsizlik vermezdi.

Son bir senedir is degisikligi nedeniyle baska bir sehire tasindik. Buradaki işi bahcivanlik ve sitedeyiz yani sabah kalkiyor ise basliyor ara vakitlerinde eve geliyor sonra yeniden is basi yapiyor falan. Surekli disarida aktif oldugu icin cok terliyor ve dedorant parfum kullanmayi istemiyor eve geldiginde yemek yiyemiyorum kokusundan dolayi o gidince ya da gelmeden once yiyorum. O kadar uykuya duskun ki o gun giydigi kiyafetlerle uyuyor sabah ayni kiyafetlerle ise basliyor. Ben kiziyorum kizinca dus alip yatiyor bana sirnasiyor bende tiksindigim icin yuz vermiyorum bu sefer hakliymis gibi bana tripleniyor.Ben bu evde olmasam valla ne dus alir ne kiyafet degisir burada cok pasakli biri oldu.
Tiksiniyorum ne opmek ne onunla uyumak hic bir sey istemiyorum. Bugun kizimizi anaokuluna kayit ettirmeye gittik yine ayni isyerinde giydigi tisortle geldi bi parfum sık ne bilim bir sey yap kendine ceki duzen ver yok. Orada baska babalara baktim duzgun giyinmis gelmis yani simdi desem bak insanlar giyinio vs diyecek milletin adamina mi bakiosn begenmiyosan git.
Duzelsin diye bekliyorum laf sokuyorum ima ediyorum sakayla karisik takiliyorum yok. Cizgisini bozmuyor. Ne yapicam bilmiyorum..Basak burcuyum ve bu hali devam ettikce ondan soguyorum anlamiyor
Açık açık söyleyin yani bende kokan bir koca istemezdim yanımda elbette işte yoruluyor terliyor olabilir ama işten gelince dusunu alır falan yani soyleyin değişsin olur mu öyle

1 sene oncesinde temiz giyinen en azindan dusunu duzenli alan. İs kiyafeti ev kiyafeti ayri olan biriydi. Parfum dedorant kullanmazdi ama dus aldigi icin kokusu bana rahatsizlik vermezdi.

Son bir senedir is degisikligi nedeniyle baska bir sehire tasindik. Buradaki işi bahcivanlik ve sitedeyiz yani sabah kalkiyor ise basliyor ara vakitlerinde eve geliyor sonra yeniden is basi yapiyor falan. Surekli disarida aktif oldugu icin cok terliyor ve dedorant parfum kullanmayi istemiyor eve geldiginde yemek yiyemiyorum kokusundan dolayi o gidince ya da gelmeden once yiyorum. O kadar uykuya duskun ki o gun giydigi kiyafetlerle uyuyor sabah ayni kiyafetlerle ise basliyor. Ben kiziyorum kizinca dus alip yatiyor bana sirnasiyor bende tiksindigim icin yuz vermiyorum bu sefer hakliymis gibi bana tripleniyor.Ben bu evde olmasam valla ne dus alir ne kiyafet degisir burada cok pasakli biri oldu.
Tiksiniyorum ne opmek ne onunla uyumak hic bir sey istemiyorum. Bugun kizimizi anaokuluna kayit ettirmeye gittik yine ayni isyerinde giydigi tisortle geldi bi parfum sık ne bilim bir sey yap kendine ceki duzen ver yok. Orada baska babalara baktim duzgun giyinmis gelmis yani simdi desem bak insanlar giyinio vs diyecek milletin adamina mi bakiosn begenmiyosan git.
Duzelsin diye bekliyorum laf sokuyorum ima ediyorum sakayla karisik takiliyorum yok. Cizgisini bozmuyor. Ne yapicam bilmiyorum..Basak burcuyum ve bu hali devam ettikce ondan soguyorum anlamiyor
Ayy iğrenç bi durum. Ben olsam gerçekten boşarım.

Daha parfüm ve deodorant alışkanlığı olmayan birini baştan eleyecektiniz böyle adamlar bizim de karşımıza çıkıyor hemen eliyoruz. Ben nasıl bakımlıysam karşımdaki adam da bi o kadar bakımlı olacak. Mis gibi kokan, saçı yıkanmamış taranmamış şekil verilmemiş bir gününü bile görmediğim birini seçtim haliyle. Maşallah beş senedir bu bakımından bir gün bile ödün vermedi en kötü en zor zamanında bile. Malesef tiksinmekte ee haklısınız çok iğrenç bir şey vücut kokusu ter pislik…. Kendine bakmayacaksan boşanıcam deyin net konuşun baktınız düzelmedi zaten bu insandan soğuyup boşarsınız

En nefret ettiğim şey. Benim eşim de aynıydı. Başka kötü özellikleri de vardı. Şiddet vs. Şuan ayrılıyorum diye şükür ediyorum. Ben şıkır şıkır giyinir gün aşırı duş alırım her gün dişlerimi fırçalarım kendime çok bakarım. O ise ben zorlamaz isem duşa girmez dişlerini fırçalamaz üstünü başını değiştirmez. Atletini bile ben söylemesem değiştirmezdi. Gittiğim her yerde onun yüzünden rezil kepaze oluyordum. O kadar kötü kokuyordu ki bir de kadınlık bekliyordu benden. Artık açık açık duş alıp dişlerini fırçalamadan gözüme bile gözükme demiştim. Zoruna gidip zorbalık etmişti. Genelde temiz ve özenli kadınlar aynını eşlerden de bekler. Bu tip barzolar da bizi buluyor

Başak burcu olmakla alakası yok. Ben çok denk geldim epiş tepiş dolmuşlarda,belediye otobüslerinde milletin ter kokusunu koklamak zorunda kaldım hele tutacaktan tutunurken... Dikkat ederim. Yani en azından bir kolonya olsun kullansalar.....
Diğer babaları örnek göstermeyin tabii de, yanına gelirken şart koşsanız,öyle de mi dikkat etmiyor?

Bence soğanı ikiye bölün ve koltuk altınıza ve boynunuza sürün ve o geldiğinde sarılın ona biraz bakımsız görünün 😀 biliyorum iğrenç ama bi kaç zaman ona efil efil koku gönderin. 😀 söylerse bir şey ay yok yaa çok üşeniyorum hiç yapamam duş falan deyin sokulun devamlı anlamayana anlayacağı dilde konuşun.

isyerinde giydigi tisortle geldi bi parfum sık ne bilim bir sey yap

Onun üstüne parfum deodorant sıksa ne olacak ki. Bunlar terli, kirli vücuda sürmek için değil duştan çıkar temizken sıkarsın. 🤢
Laf sokma ve ima etmeye gerek yok ben olsam oturur konuşurdum yani evde midem bulanıyor, disarda da senin yerine utanıyorum derdim ki utanırdim yani kokulu biriyle gezmeye.

Ay okurken bizim site görevlisi geldi gözümün önüne
Adam inanılmaz kokuyor
Okula çocukları götürür aynı kıyafet, hastaneye gider aynı kıyafet, camiye gider aynı kıyafet, çöpleri toplar aynı kıyafet gibi gibi
Adam bir şey için bize geldi, bütün ev adam koktu
Aman Allahım, inanılmaz kötüydü
Yanından geçerken nefesimi tutup geçiyorum
O derece
Dün eşim, bunu alacaksın araba fırçasıyla foşur foşur yıkayacaksın, ancak o şekilde paklanır bu, dedi
İste yasadigim tam olarak bu. Burada da cok insanla muhatap ve eminim onlarda sizin yazdiginiz seyleri esim icin dusunuyordur ama esim o kadar insanla muhatap olmasina ragmen hala ayni takiliyor. Aksine onun dusunmesi lazim kimse kimsenin kokusunu cekmek zorunda degil ki

İste yasadigim tam olarak bu. Burada da cok insanla muhatap ve eminim onlarda sizin yazdiginiz seyleri esim icin dusunuyordur ama esim o kadar insanla muhatap olmasina ragmen hala ayni takiliyor. Aksine onun dusunmesi lazim kimse kimsenin kokusunu cekmek zorunda degil ki
Allah yardımcınız olsun, gerçekten zor
Siz yine farkındasınız benim anlattığım adamın karısı da öyle,hatta çocuklarıda
Küçük kızı 1.5 yaşlarında falandı sanırım çocuğu sevmek için saçını okşadım yemin ederim çocuğun saçı elime yapıştı gibi oldu, ayy değişik bir şeydi
Birde çocuk ekşi ekşi kokuyordu

Allah yardımcınız olsun, gerçekten zor
Siz yine farkındasınız benim anlattığım adamın karısı da öyle,hatta çocuklarıda
Küçük kızı 1.5 yaşlarında falandı sanırım çocuğu sevmek için saçını okşadım yemin ederim çocuğun saçı elime yapıştı gibi oldu, ayy değişik bir şeydi
Birde çocuk ekşi ekşi kokuyordu
Onlar ailecek oyle demek ki. Valla ben dayanamiyorum bir daha konusucam ve sanirim cevreden de koku alan vardir diye ornek gostericem belki utanir boylece. Eminim cevresindekiler nefesini tutuyordur sanmiyorum ki fark etmesinler kendi de farkindadir

Bedenen çalıştığı için yoruluyordur, duş almaya üşeniyordur ama akşamları duş almayı rutin haline getirmesi gerek. Siz yorgunluğunu alır bir duşa gir vs diye teşvik edin. İnsan yorgunken duşa girince dinleniyor, bir iki kez girse anlar kendisi girmek ister.

Daha önceden ne iş yapıyordu?
Ben adamın depresyonda olduğunu düşünüyorum. Siz eşi olarak yaşadığınız durumları çok daha iyi bilirsiniz. Bence süreci gözden geçirip eşinizi yeniden eskisi gibi titizliğe davet edebilirsiniz.

X