Sevgilim benden uzaklaş diyor

yalnizkizinbiri

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2024
3
2
20
Merhabalar hali hazırda üniversite öğrencisiyim 2,5 yıllık bir ilişkim var türlü sorunlar yaşadık ama hala devam ediyor üniversitenin başında tanıştım onunla çok az arkadaşım var kalabalık bir sosyal yaşantım yok yani kısaca ailemden ve sevgilimden başka kimsem yok ona karşı büyük bir sevgi besliyorum ve gelecek istiyorum kısa bir süre önce 1 aylığına askere gitti döndükten sonra onu özlediğim için onunla fazla vakit geçirmek istedim ve güzel mesajlar atıyordum sevgi dolu :KK43: ama bugün bana biz lise öğrencisi miyiz bu kadar vıcık vıcık ilişki istemiyorum sen çok değişmişsin ben bunaldım uzaklaş biraz benden çok bunaldım tarzı şeyler söyledi ondan başka kimsem yok onu seviyorum ama yazmayacağım aramayacağım sormayacağım kalbim fazlasıyla kırıldı nasıl bir tepki vereceğimi bilemedim sessiz kaldım sanki onu bırakamayacakmışım gibi geliyor ondan başka birini sevemem bir başkası beni sevemez gibi geliyor kendimi hiç iyi hissettmiyorum lütfen bana akıl verebilir misiniz teşekkür ederim

İnsanların üstüne çok fazla düştüğünüzde bu bana niye böyle yapıştı bir eksiği mi var benden başkasını bulamayacağını düşünüyor da böyle mi yapıyorlar diye düşünürler. Değer görmek istiyorsanız paspas olmamanız, sınırlarınızın olması gerekiyor.
Bu adamla olmaz artık bir kere soğumuş sizden, boşuna uğraşmayın, next.
Hayatınızı da bir daha bir erkeğin ekseninde inşaa etmeyin, bireysel bir yaşamınız ve arkadaşlarınız olsun.

Bunu diyen adama hala sevgi besliyorsan, yaninda olmak istiyorsan adama hak veririm, demek ki gerçekten yapıştın çocuğa.
Neden başka hiç çevren yok, neden başka arkadaşın yok? Gencecik kızsın. Tek hayatın sevgilinse tabii ki adama sararsin. Mutluluğun,mutsuzluğun hep adama bağlı olur, sohbet edecek konun bile olmaz çünkü kendi hayatın yok. O zaman da böyle sararsin, adamlar da böyle bunalirlar.
Bence 'seni sevmem benimle böyle konuşmana izin vereceğim anlamına gelmez. Bundan sonra ben yokum' de, her yerden engelle.
O zaman adamın da arşa cikarttigin mabadi iner, 'ulan Hani vazgeçilmezdir, ne oldu simdi' der, kıymetini anlar. Ama peşinde kosar ilk mesajıyla dönersen 'ay ben ne harikayim ya, kizlar peşimde pervane' modunda dolanır durur

Paragrafın ilk yarısında sorunun ne olduğunu gayet anlaşılıyor zaten. Ailem ve sevgilim dışında kimsem yok diyorsunuz. Kendi kendinizi yalnızlaştırmışsınız. Sevgili ve eşle yapılan aktiviteler keyiflidir, kabul ama bir kız arkadaşla oturup geyik yapmak,kadınsal konuları konuşmanın keyfi bir başkadır. O yüzden sevgilinizin üstüne bu kadar düşeceğinize bir hobi belirleyin,kurslara gidin az arkadaş edinin. Tek arkadaşınız sevgiliniz olmuş. Tabii ki sevgilimiz arkadaşımız olmalı ama kadın arkadaşın yerine geçemez ki. Acil bir uğraş bulmanız lazım. Hiçbir şey yapamıyorsanız bir ukulele alın, onu çalmaya çalışın. Youtube'da bir sürü ders var. Sevgilinizi bekleyene kadar bir müzik aletini öğrenirsiniz. Daha üst segment bir müzik aleti isterseniz yan flüt alıp kursuna gidin. Bunlar sadece örnek. İster spor ister müzik aleti ister dans olsun bir hobi bulup onunla uğraşmanız lazım.

Yapmayın böyle değer verildiğinde değer vermeli üzgünüm ama sanırım yavaş yavaş karşı taraf uzaklaşmış sizden.Onu bırakıp birakamamaniz onu baglamazki ne yapabilirsiniz elini elinize zorla kelepçelemeyeceginize göre duruma bir şekilde alışacak biterse atlatacak yine yeniden bir gün seveceksiniz ....Öğrenmeniz gereken şey bundan sonra hayatınıza giren kim olursa olsun önce can sonra canan i benimsemek olsun.Siz kendinizi böyle gül döktüm yollarına kırmızı haliyim moduna getirirseniz o gülleri görmez o halıya basar geçerler çok yaşarsınız bu durumu ..... Acı içinde bunu kabul etmeniz zor ama zamanla anlayacaksınız hayat böyle fazla fedakarlık her zaman nankörlük görmeye kapı açmaktır

Bunu diyen adama hala sevgi besliyorsan, yaninda olmak istiyorsan adama hak veririm, demek ki gerçekten yapıştın çocuğa.
Neden başka hiç çevren yok, neden başka arkadaşın yok? Gencecik kızsın. Tek hayatın sevgilinse tabii ki adama sararsin. Mutluluğun,mutsuzluğun hep adama bağlı olur, sohbet edecek konun bile olmaz çünkü kendi hayatın yok. O zaman da böyle sararsin, adamlar da böyle bunalirlar.
Bence 'seni sevmem benimle böyle konuşmana izin vereceğim anlamına gelmez. Bundan sonra ben yokum' de, her yerden engelle.
O zaman adamın da arşa cikarttigin mabadi iner, 'ulan Hani vazgeçilmezdir, ne oldu simdi' der, kıymetini anlar. Ama peşinde kosar ilk mesajıyla dönersen 'ay ben ne harikayim ya, kizlar peşimde pervane' modunda dolanır durur
Onunla tanışma aşamasındayken yavaş yavaş bir çevre ediniyordum üniversitede bu arada ilk sevgilim ciddi manada bana çok ilgi gösteriyordu çok fazla değer veriyordu hissediyordum yani ama küçük küçük hayatıma karışmaya başladı onunla fazla samimi olma kiminle konuşuyorsun bu kızı gözüm tutmadı senin iyiliğin için söylüyorum tarzı ve bir baktım yalnız kaldım tekrar baştan başlayacağım kendim için bir şeyler yapacağım artık …

Onunla tanışma aşamasındayken yavaş yavaş bir çevre ediniyordum üniversitede bu arada ilk sevgilim ciddi manada bana çok ilgi gösteriyordu çok fazla değer veriyordu hissediyordum yani ama küçük küçük hayatıma karışmaya başladı onunla fazla samimi olma kiminle konuşuyorsun bu kızı gözüm tutmadı senin iyiliğin için söylüyorum tarzı ve bir baktım yalnız kaldım tekrar baştan başlayacağım kendim için bir şeyler yapacağım artık …
Hiç şaşırmadım bu cevaba. Benim de böyle kız arkadaşlarım vardı, sevgilisi her bizle buluştuğunda bir maraz cikartirdi, surat asar o gün kavga cikartasi tutar, kızın arkadaşlarıyla yaptığı her şeyi zehir ederdi. Zamanla 'biz birbirimize yeteriz' diye diye kızı herkesten soyutlayip kendine bağımlı hale getirirlerdi.
Bu çok klasik bir taktik. Sonra kızlar böyle ortada kalıyor, attan düşmüşe dönüyor sevgilisi yüzünü çevirince.
Bence ilk iş sosyal hayata dönmeye çalışın . Hala öğrencisiniz ne güzel, kulüplere katılın, stklara katılın, part-time işlerde çalışın... çevreniz genislesin, oyalanacak, yorulacak seyleriniz olsun , daha az aklınıza gelir

Merhabalar hali hazırda üniversite öğrencisiyim 2,5 yıllık bir ilişkim var türlü sorunlar yaşadık ama hala devam ediyor üniversitenin başında tanıştım onunla çok az arkadaşım var kalabalık bir sosyal yaşantım yok yani kısaca ailemden ve sevgilimden başka kimsem yok ona karşı büyük bir sevgi besliyorum ve gelecek istiyorum kısa bir süre önce 1 aylığına askere gitti döndükten sonra onu özlediğim için onunla fazla vakit geçirmek istedim ve güzel mesajlar atıyordum sevgi dolu :KK43: ama bugün bana biz lise öğrencisi miyiz bu kadar vıcık vıcık ilişki istemiyorum sen çok değişmişsin ben bunaldım uzaklaş biraz benden çok bunaldım tarzı şeyler söyledi ondan başka kimsem yok onu seviyorum ama yazmayacağım aramayacağım sormayacağım kalbim fazlasıyla kırıldı nasıl bir tepki vereceğimi bilemedim sessiz kaldım sanki onu bırakamayacakmışım gibi geliyor ondan başka birini sevemem bir başkası beni sevemez gibi geliyor kendimi hiç iyi hissettmiyorum lütfen bana akıl verebilir misiniz teşekkür ederim
Dediği gibi uzaklaş ondan. Mesaj atma, arama. Okuldan arkadaş edin. Birlikte bir yerlere gidin. Arkadaş bulamazsan ailenle bir yerlere git. Film , dizi izle. El işi bir şeylerle uğraş. Derslerine daha çok vakit ayır.

Bazı erkekler tavlayıp sonra arkadaşlarınızdan uzaklaştırıp sizi yalnız bırakır, ona muhtaç kaldığınızda da saygı duymayıp ayrılırlar. Aslında bütün insanlar sevgili olarak sevgi dilenen biri yerine daha çok kendine güvenen birini ister.
Bırak sevgililiği evliyken bile ondan başka çevren olacak gezmek tozmak için ona muhtaç olmayacaksın.
Yapacağınız yeniden arkadaş ortamı oluşturup o arkadaşı unutmak. Bir daha da kimse için arkadaş vs silmemek ders olsun size.

Son düzenleme:
Kuzum neden böyle ona muhtacmis gibi yasiyorsunki? Ne kadar itici bir durum. Senden baska kimsesi olmayan, durmadan sana yapisan bir sevgili. Sevgilin cok hakli… banada bir erkek kimsem yok diyip durmadan benimle ugrassa bende bunalirim, cekici gelmez, ayrilirim. Hayatina bak, o kimki???? Durmadan adama sarmakta normal degil.

Bazı insanlar böyle evet. İlgi ve temas bağımlısı değildir daha yüzeysel severler. Bu sevmediği anlamına gelmemekle birlikte dürüst olmaktır. Yani numaradan olmadığı bir kişi olmak istememiş. Amaaaa evet koca bir aması var. Söyleme şekli ve tutumu eski ilgi ve sevgisinin olmadığının göstergesi. Bence çok kaba konuşmuş ve kesinlikle sevdiğini düşünmüyorum.
Bu kırıcı insanı o çok istediği yalnızlıkta bırakmanı tavsiye ederim kimse aşk acısından ölmez merak etme, öyle yada böyle o ilgiyi göremeyerek yine üzülüceksin. Ben olsam görüldü atar bırakırım.
Hatta birkere öyle yaptım çok kötüyüm yalnız kalmam lazım işlerim kötü diyen sevgilime sadece görüldü attım 😂😂
Sonra bana günlerce yazmanı bekledim ama hiç iplemedin dedi oh olsun ne kadar ekmek o kadar köfte. Böyle de kapak yapacaksın. Lütfen kendine izin ver kafa tatili bu ilişki de uzaklaş ve bitir. Dışarda birçok insan var başkasını sevemezsin diye hiç dramatize etmemelisin.

Ahh canım benim daha önünde nice güzel yıllar var bizde bu yollardan geçtik ablacığım hayatının mekezine hiç bir zaman bir erkeği koyma çok büyük hata yaparsın üzülürsün düşündüğün şeyler öok yanlış o kişi hayatından birgün çıkabilir ama bu hayatın sonu değil herzaman bn söyle dua ettim allahım sen karşıma benimiçin hayırlj insanı çıkar kalbim yorulmasın dedim yanlış insanlarla insanlar evlenip boşanıyor sen ayrılmışsın yol yakınken daha iyi değil mi 😉 gelelim konuya sen çok ilgi göstermissin bu cocuga onsuz yapamayacagını hissettirmişsin oda ilgiden sıkılmış gibi duruyor. Erkekler kolay kadınları sevmez canım seveceksin ama dozunda göstereceksin seni kaybetmekten korkacak seni öyle sevecek yani tek taraflı olmuyor hep ilgi gösterirsen karsı tarafın göstermesine fırsat vermezsen karşı taraf bir süre sonra sıkılır bu durumdan birseyde hapmak istemez ilişkide bazen karşılık beklemek gerek kırıldığını belli oda pişman olur adım atarsa barışırsınız ama dediklerimi unutma hayatını bir erkek için maf etme burada önemli olan sensin önce sen kendini seveceksin kıymet vereceksin 🥰

Öyle bi güzel seni seven ve senin sevdiğin olur ki şaşar kalırsın.

E o zaman insanlar boşanmasın tekrar evlenmesin.
At bu düşünceyi kafandan. Hayat tekrar her zaman güzelleşiyor..

Bırak şu adamı, ne olmuş birden, Royal family mi olmuşlar. Kendini başka yerlere konumlamîş arama sorma uzaklaş ne demek.

Çek restini, çek kendini…

o seni merak etsin arama sormada kendini sev deger ver baska güzel hobiler edin bos zamaninda hayatina ceki düzen ver bak o zaman kiymetlenirsin cünkü artik degeri kendine verirsin

ailemden ve sevgilimden başka kimsem yok
Bu cümleyi ona da kurdunuz mu? Kurdunuzsa resmen eyvahlar olsun.

Felaket şekilde eş koşmalarınız var. Onsuz yapamam olamam vs.
Sistem hemen duruma el koyar ve sizi onsuz yaşatır merak etmeyin.

Ben de hiç sevmem durmadan gelen sevgi sözcüklerini. Bu kadar fazlası insanı gerçekten soğutuyor. Ancak sizin gibi romantik erkekler de yok değil maalesef. Bence aşk şansınızı öyle bir erkekte deneyimleyebilirsiniz.

X