Sevgilim yalan mı söylüyor?

celestie

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2023
20
6
20
Merhaba arkadaşlar,
Benim 3 aydır bir ilişkim var. Kendisi bana 4 yıldır ara ara zaten yazıyordu fakat ben ona yüz vermiyordum. Son yazdığında şans vermek istedim. Herneyse, arkadaşlar sevgilimle çok hızlı ilerledi herşey. Fakat kendisinin hayatı hakkında yalanlar attığını düşünüyorum, güvenemiyorum. Paragöz bir insan değilim fakat maddi durumundan şüpheleniyorum. Maddi durumunu çok iyi olarak anlattı. Arabam var diyor fakat hiç görmedim, ya tamirde ya da köyde. Başka şeyler vs anlattı fakat hiç görmedim duymadım. Kendisinin üvey çocuk olduğunu iddia ediyor ama bilemiyorum, inanamıyorum. Arkadaşlar, kendisi askerde şuan. 6 aylık bir sürece girdi 20 günü bitti. Askerlik eğlencesine çağırdı, gittim, annesiyle vs. tanıştım. (Babasıyla tanışmadım, yurtdışında çalışıyor.) Şimdi de asker yemin törenine çağırıyor fakat ben ilişkimizden emin olamadığım için gitmek istemiyorum. Babasıyla tanışmak istemiyorum çünkü herşey çok yeni. Ayrıca babasının mesleği hakkında da yalan söylediğinden şüpheleniyorum. Asker yeminine gidip anı yaratmak istemiyorum. Ondan hoşlanıyorum, çok güzel zamanlar geçirdik fakat bilemiyorum. Son zamanlarda “kaldıramayacaksan benden ayrılmak istersen açık açık söyle, kızmam” gibisinden şeyler söylüyor, psikolojimi bozuyor. İlişkinin başında askerliği 1 yıl yapacağını söylemişti ve anlaşmıştık. Fakat şimdi uzatmak istediğini ve meslek olarak yapabileceğini söylüyor bana da “asker eşi olmayı kaldıramaz mısın?” diyor. Ne yapmalıyım, kafam çok karışık. Lütfen yardım edin. Ne onu ne kendimi üzmek istemiyorum.

Yani yalan söylediğinden emin değilim ama mesela hiç arabasının fotoğrafını olsun göstermedi kaç kere dememe rağmen. Ortak arkadaşlarımız da çok güvenmemem gerektiğini söylemişti. Ayrıca kendisi babasıyla tanıştığımda çok muhabbet etmememi tembihledi. Yani bir insan neden böyle söyler ki?

Yani yalan söylediğinden emin değilim ama mesela hiç arabasının fotoğrafını olsun göstermedi kaç kere dememe rağmen. Ortak arkadaşlarımız da çok güvenmemem gerektiğini söylemişti. Ayrıca kendisi babasıyla tanıştığımda çok muhabbet etmememi tembihledi. Yani bir insan neden böyle söyler ki?
Ben böyle bir şey yaşamıştım hayatındaki nerdeyse bütün rutinleri yalanmış sonradan hasta olduğuna kanaat getirdim. Ama bir süre sonra açık veriyor kesinlikle bekleyin isterseniz. Bazı ince sorularla yalan söyleyip söylemediğini anlayabilirsiniz

Bence maddi konularda dümdüz yalan soylemiş gorunuyor anlattiginiz şeylerden özellikle meslek secim. Başka yalanlar da olabilirr.

Şüphe varsa birşey vardır. Temkinli olman gayet mantıklı. Belki araba onun değil babasınındır.
Ama hiç görmemende çok tuhaf. Normalde erkekler kız arkadaşlarını arabalarıyla gezdirmek için can atar. Ben olsam açıkçası sorardım.

Evet bende gitmek istemiyorum. Bana olan ilgisi falan güzel ama hayatı çok belirsiz… Bende Cherry92 gibi düşünüyorum, arabası olan her erkek onu alamasa bile paylaşır eder ama ben sevgilimin hiç arabasını görmedim her bir durumda hep araba kiralıyor. Paragöz görünmek istemediğim için de açıkça soramıyorum. Kuzenim de dedi ki o kadar parası varsa normal bir mesleği de olduğu halde neden bedelli ödemek yerine 6 ay askerlik yapıp üstüne sözleşmeli imzalayıp sonrasında halen devam etmek istiyor dedi. Çok karmaşık nasıl kendimi burada buldum bilmiyorum. Babasıyla çok iletişime girmemi istememesi de ayrı muamma. Gerçi araları da çok iyi değil.

Yani zaten çok içine sinmemiş de, boşuna uzatmaya gerek yok bence

Birseylerden supheleniyorsan emin ol suphelendigin gibidir. Sevgilin bos laf adami. Söyledigi seylerin alti dolu degil. Seni ayarlayip asik etmek icin belliki tek ayak üzerinde 40 yalan uydurmus. Kötü bir durum.

Bunu varsa en iyi arkadaşın anlar. Benim arkadaşımın sevgili böyleydi saniye de 5 10 yalan sıralıyordu. Herkese yardımcı olmaya çalışıyordu derdi neydi bilmiyorum, arkadaşıma da ayrılma dur ben bi konuşiyim dedim. Yalan söyleme artık vb bak kendi kişiliğin yeterince iyi niye buna gerek duyuyorsun falan derken çocuk kabul etmiyo yalan olduğunu inanıyor mudur nedir. Yalan olduğu cidden belli bir konuyu yüzüne vurunca da inanması güc ama öyleydi orda olsan sende bilirdin diyor. Konuşunca da değişmiyorlar bahane uyduruyorlar sadece sinir olmuştum.

İnsanlar herhangi bir konuda o kadar kolay yalan söyleyebiliyor ki, aklınız şaşar.
Kendinizi huzursuz hissediyorsanız, öncelikli düşüneceğiniz kişi kendiniz olsun. Çok büyük bir bağ yoksa aranızda, kolay alışırsınız.
Babamla az konuş diye tembihlemek nedir hem, insan kimin yanında nasıl davranacağını kendi iradesi ile bilir ve karar verir. Ben bu tarz yönlendirmelere sinir oluyorum. Arabası olsaydı emin olun elli kere gösterirdi. Neden yalan söylediğini bilmiyorum ama, değil yemin törenine gitmek, devam etme konusunda bile on kere düşünün derim.

Birazdan arayıp soracağım açık açık yalan mı söylüyorsun diye. Ayrılacağım şuan ikimizinde böyle bir ilişkiyi kaldıramayacağımızı düşünüyorum. Bakalım nasıl gidecek, bana şans dileyin 🥺

Merhaba arkadaşlar,
Benim 3 aydır bir ilişkim var. Kendisi bana 4 yıldır ara ara zaten yazıyordu fakat ben ona yüz vermiyordum. Son yazdığında şans vermek istedim. Herneyse, arkadaşlar sevgilimle çok hızlı ilerledi herşey. Fakat kendisinin hayatı hakkında yalanlar attığını düşünüyorum, güvenemiyorum. Paragöz bir insan değilim fakat maddi durumundan şüpheleniyorum. Maddi durumunu çok iyi olarak anlattı. Arabam var diyor fakat hiç görmedim, ya tamirde ya da köyde. Başka şeyler vs anlattı fakat hiç görmedim duymadım. Kendisinin üvey çocuk olduğunu iddia ediyor ama bilemiyorum, inanamıyorum. Arkadaşlar, kendisi askerde şuan. 6 aylık bir sürece girdi 20 günü bitti. Askerlik eğlencesine çağırdı, gittim, annesiyle vs. tanıştım. (Babasıyla tanışmadım, yurtdışında çalışıyor.) Şimdi de asker yemin törenine çağırıyor fakat ben ilişkimizden emin olamadığım için gitmek istemiyorum. Babasıyla tanışmak istemiyorum çünkü herşey çok yeni. Ayrıca babasının mesleği hakkında da yalan söylediğinden şüpheleniyorum. Asker yeminine gidip anı yaratmak istemiyorum. Ondan hoşlanıyorum, çok güzel zamanlar geçirdik fakat bilemiyorum. Son zamanlarda “kaldıramayacaksan benden ayrılmak istersen açık açık söyle, kızmam” gibisinden şeyler söylüyor, psikolojimi bozuyor. İlişkinin başında askerliği 1 yıl yapacağını söylemişti ve anlaşmıştık. Fakat şimdi uzatmak istediğini ve meslek olarak yapabileceğini söylüyor bana da “asker eşi olmayı kaldıramaz mısın?” diyor. Ne yapmalıyım, kafam çok karışık. Lütfen yardım edin. Ne onu ne kendimi üzmek istemiyorum.
Askerliği nasıl bir yıl yapacakmis ,😂onun istediği şekilde mi belirleniyor. yalan söylese çıkmaz mı ? Çok saçma .

X