Sevgilimle maddiyat için ayrıldık

blueberry5

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2024
41
20
23
Herkese merhaba,
6 aylik bir ilişkim vardı. İlişki içerisindeyken sevdiğim bey pek bonkör davranmamis tanışma aşamasındayken dahi şimdi yemek şu kadar TL tutar veya kafe cikisinda evlenince sen de elini taşın altına koyarsın gibi söylemlerde bulunmuştu. Bu durum da beni düşündürdü. Artık 30 yaşındayım sevgim kadar da çok mantigima uyan bir evlilik istiyorum. Şu an işsizim ve ne zaman iş bulacağımı bilmiyorum. Beyefendi de hep gelmek istemek istiyor ama bu adam bana bakar mı yoksa herşeyin hesabını mi tutar diye kararsizligimdan ayrılmak istedim. Ayrılma gerekcemi de yarınını düşünmeden harcama yaptığını bana bakabllecegini sanmadigimi söyledim. O da sen tüm gün evde yiyip içip sic*p geziceksi ben de çalışıp eve mi bakicam dedi. Ben de istersem calisicagimi ama zorunda olmadığını soyledigimde anlaşamadık . Zaman zor biliyorum ben de uygun bir işte çalışırım ama tavrı yaklaşımı evlenebilevek bir adam gibi mi kızlar ilerde pişman olmak istemiyorum lütfen yorum yazın. Bir kadın olarak o güveni vermesi i istemiştim cok mu şey istedim?

Pişman olmazsınız. Hayat müşterek fakat bu adam cimri belli, bununla hayat geçmez. Üslubu da korkunç. İlerde bu insanla evlilik yoluna girseniz, bir sürü masrafınız olsa kim bilir nelere maruz kalacaktınız.
Ancak sizin de ayrılma gerekçesi olarak kurduğunuz cümle garibime gitti, kimse sizi bakmakla yükümlü değil, belli bir yaştan sonra anne babanız dahil. Kendi ayaklarınız üzerinde durmayı öğrenin.

Bence sizin önce iş güç durumlarını halledip sonrasında ilişki ve evlilik düşünmeniz daha mantıklı olur.
Karşınızdaki insan cimridir ve cimri birini istemezsiniz onu anlarım.
Ama 30 yaşında bir kadın da bir başkası bana bakar mı diye dusunmemeli bence.
Karşınızdaki erkek çalışan bir kadınla evlenmek isteyebilir bu da onun en doğal hakkı bence.

Herkese merhaba,
6 aylik bir ilişkim vardı. İlişki içerisindeyken sevdiğim bey pek bonkör davranmamis tanışma aşamasındayken dahi şimdi yemek şu kadar TL tutar veya kafe cikisinda evlenince sen de elini taşın altına koyarsın gibi söylemlerde bulunmuştu. Bu durum da beni düşündürdü. Artık 30 yaşındayım sevgim kadar da çok mantigima uyan bir evlilik istiyorum. Şu an işsizim ve ne zaman iş bulacağımı bilmiyorum. Beyefendi de hep gelmek istemek istiyor ama bu adam bana bakar mı yoksa herşeyin hesabını mi tutar diye kararsizligimdan ayrılmak istedim. Ayrılma gerekcemi de yarınını düşünmeden harcama yaptığını bana bakabllecegini sanmadigimi söyledim. O da sen tüm gün evde yiyip içip sic*p geziceksi ben de çalışıp eve mi bakicam dedi. Ben de istersem calisicagimi ama zorunda olmadığını soyledigimde anlaşamadık . Zaman zor biliyorum ben de uygun bir işte çalışırım ama tavrı yaklaşımı evlenebilevek bir adam gibi mi kızlar ilerde pişman olmak istemiyorum lütfen yorum yazın. Bir kadın olarak o güveni vermesi i istemiştim cok mu şey istedim?
Asla değil tabiki de ekonomik olarak çok zor şartlardayiz evet doğru ama ben ne olursa olsun yinede bir erkeğin kadına baskı kurarak zorla çalıştırması taraftarı değilim hiç bir zamanda olmam.
Kadin çalışmak ister çalışsın tabiki ama zorla değil haa kendine güvenmeyen erkekte evlenmesin bir zahmet.

Üslubu, tanışma ve flört döneminde yediğiniz yemeğe kadar hesabını yapması itici. Bencede olmazmış o adamdan, iyi yapmışsınız. Söyleme tarzı çok önemli, adamın durumu iyi olsa dahi siz çalışmasanız, onun parasını yeseniz gözüne batacakmış.
Ha bir yerde haklı, hayat çok zor. Maddi olarak tek başına ev geçindirmek zor, çalışan bir kadın istiyorsa da bunu güzellikle kriterim bu diyerek belirtebilirdi. Hödüğün biriymiş.

da sen tüm gün evde yiyip içip sic*p geziceksi ben de çalışıp eve mi bakicam dedi.

Erkekler de çalışan kadin tercih edebilir ama bu konusma şekliyle, tavirlariyla çalişan biri de evlenmemeli bu kişiyle bana kalirsa.

Ben siz haklisiniz o haksiz veya tam tersi olayina girmeyecegim hic, herkes tercihlerine göre biriyle birlikte olsun. Olmuyorsa yollari ayirmak en iyisi.

Herkese merhaba,
Bence iyi yaptın diyip geçeyim ne onu ne seni linçlemeye üşeniyorum😒

Herkese merhaba,
Böyle bir adamla evlenilmez ama sizin gibi canım isterse çalışırım zorunda değilim diyen kadınla da evlenilmez. İkinizin de bekar kalması en mantıklı olan.

Valla sevgiline söyle çalışmıyorum, her dediğim oluyor + harçlık ve kredi kartım var.
Benim eşim onun gözünde ne oluyor…
Ben para avcısı eşimde enayi mi???

Delimi bu adamlar be…. Seda Sayan damarımı attırmasınlar şimdi çorap kadınıyım - kalk git be adam diye başlıcam.

Çok iyi yapmışsın evet kocan bir fabrikatör olmaz ama elinden ne geliyor ise yapabilir, ne demek çalışmayan kadına ekmek yok kafası.

Anasının dizinde, geceleri 90*190 tek kişilik yatağında elizabet elizabet yaşlansın….

Neden size baksın? İşsiz kalırsınız, sağlık sorununuz vardır tabii ki insan olan sesini çıkarmaz ama ne kadın ne de erkek keyfi olarak çalışmamazlık yapamaz. Sürekli kadın erkek eşitliğinden bahsediyoruz, nerede kaldı eşitlik? Kadınlar çalışmak zorunda değil demek tamamen ikiyüzlülük. Eğitimli bir kadın böyle bir cümle zaten kurmaz.

Kendinize baktıracak bir erkek istiyorsanız ataerkil zihniyete sahip biriyle evlenip, hayatınızı onun istediği şekilde yaşayacaksınız. Onun sınırlarını aşma gibi bir lüksünüz de olmayacak, verdiği ile yetineceksiniz. Diğer türlü çok beklersiniz.

Pişman olmazsınız. Hayat müşterek fakat bu adam cimri belli, bununla hayat geçmez. Üslubu da korkunç. İlerde bu insanla evlilik yoluna girseniz, bir sürü masrafınız olsa kim bilir nelere maruz kalacaktınız.
Ancak sizin de ayrılma gerekçesi olarak kurduğunuz cümle garibime gitti, kimse sizi bakmakla yükümlü değil, belli bir yaştan sonra anne babanız dahil. Kendi ayaklarınız üzerinde durmayı öğrenin.
Evet kimse kimseye bakmakla yükümlü değil ben de zaten iş bulmama rağmen evde duracak biri değilim ama bunun hastalığı var doğumu var belki bebeğime bir süre bakmak isteyeceğim ilerde bu durum o zaman da onun gözüne batabilir gibi geldi kadın erkek eşit evet ama kadın el üstünde tutulmasi gerekir bence her kadın hak eder bunu

Bence sizin önce iş güç durumlarını halledip sonrasında ilişki ve evlilik düşünmeniz daha mantıklı olur.
Karşınızdaki insan cimridir ve cimri birini istemezsiniz onu anlarım.
Ama 30 yaşında bir kadın da bir başkası bana bakar mı diye dusunmemeli bence.
Karşınızdaki erkek çalışan bir kadınla evlenmek isteyebilir bu da onun en doğal hakkı bence.
Ben de bir al çalısıyordum çalışırım da ama buna mecbur hissetim ve iş bulamadigim için kendimi çok diken üstünde huzursuz hissediyorum sadece guvenebilmek istemiştim his olarak en azindan

Böyle bir adamla evlenilmez ama sizin gibi canım isterse çalışırım zorunda değilim diyen kadınla da evlenilmez. İkinizin de bekar kalması en mantıklı olan.
Niye evlenilmesin ki her kadın çalışmak zorunda değil ev hanımı olmakta bi meslek,çalışan kadın isteyen erkek öyle bi kadınla evlenir .Ev hanımı güzellemesi yapmıyorum ama bi kadın bence çalışmaya zorlanmamalı,gayette çalışmama lüksü var.Sanarsınız tr de her kadın çalışıyor,bi süre çalışıp çocuk olduktan sonra işini bırakan kadınlar var.Herkes kriteine uyanla evlensin

Asla değil tabiki de ekonomik olarak çok zor şartlardayiz evet doğru ama ben ne olursa olsun yinede bir erkeğin kadına baskı kurarak zorla çalıştırması taraftarı değilim hiç bir zamanda olmam.
Kadin çalışmak ister çalışsın tabiki ama zorla değil haa kendine güvenmeyen erkekte evlenmesin bir zahmet.
Bir de diyor ki seni kimse almaz sen zengin istiyorsun diye alakası yok sadece erkeğin güven vermesi lafla olsa demesi hissetirmesini istedim başka öyle para versin baksın ban diye bir beklentim yoktu guvenebilmek istedim evlilik çok ciddi ve büyük bir adım insan her şeyi düşünüyor

Herkese merhaba,
Sonuca bakalım, sizin mantığınıza uymuyorsa evlilikte de uyum olmazdı. Baştan bitmesi her iki taraf için de iyi olmuş.🌸

Niye evlenilmesin ki her kadın çalışmak zorunda değil ev hanımı olmakta bi meslek,çalışan kadın isteyen erkek öyle bi kadınla evlenir .Ev hanımı güzellemesi yapmıyorum ama bi kadın bence çalışmaya zorlanmamalı,gayette çalışmama lüksü var.Sanarsınız tr de her kadın çalışıyor,bi süre çalışıp çocuk olduktan sonra işini bırakan kadınlar var.Herkes kriteine uyanla evlensin
Ben de çalışmak isteyen bir kadınım mesleğim var ama iş bulamiyorim daha önce bimde çalıştım ama fiziken çok yıprandım sadece mağazacılık yapmak istemiyorum ama iş bulamadigimda da bakabildin baski hissetmiyim istedim o da ilk basta sorun yok dese öyle hissetirmiyordu

Evet kimse kimseye bakmakla yükümlü değil ben de zaten iş bulmama rağmen evde duracak biri değilim ama bunun hastalığı var doğumu var belki bebeğime bir süre bakmak isteyeceğim ilerde bu durum o zaman da onun gözüne batabilir gibi geldi kadın erkek eşit evet ama kadın el üstünde tutulmasi gerekir bence her kadın hak eder bunu
Eşit “ama”dan sonrası çok saçma. Sizin istediğiniz eşitlik değil ki. Sizin mantığınızdaki gibi bir eşitlik kavramı yok.

Siz adama mecburi durumlarda çalışamazsam dememişsiniz ki. İstemezsem çalışmam, zorunda değilim sen bana bakmak zorundasın demişsiniz. O cümleye de tam almanız gereken cevabı almışsınız. Ataerkil zihniyette olmayan, kadını bakıma muhtaç, kendi malı olarak görmeyen her erkek aynı cevabı verir o söylediklerinize.

X