Sezeryan doğum yapanlar !!!!

Canim iyi arastir derim bel fitigindam dolayi spinal yada epuduralin onerilmwdigini genel anestesinin tercih edildugunu duymuatum
ben spinalla doğum yaptım ılk ın beş gün agrım oldu sonra gectı şuan bel agrım kalmadı ama doğumdan ıkı gün sonra feci bas ağrısı yaptı oda spinaldenmiş bol su ve Bi hapla ayakta durdum, epşduralden korkmuştum ondan spinal oldum

Ben genel anesteziyle doğum yaptım normal doğumdan çok korkuyordum beni uyutun nasıl ne yaparsanız yapın diyodum 3 gün çok ağrım oldu benim özellikle yataktan kalkarken emzirmek için uğraşırken falan ama üç gün sonrası fıldır fıldır dolanmaya başladım

Benimde epidural sezeryan doğum oldu. Genel olarak memnundum. Doğumdan sonraki ilk üç gün yatağa yatıp kalkarken ve gülerken ameliyat yerimde ağrı oldu ama dayanılamayacak kadar şiddetli değildi. Hatta ben daha çok canımyanar diye düşünüyordum. Sakın korkmayın. Sağlıcakla bebeğinizi kucağınıza almanızı diliyorum.

Korkulcak bişey yok diyosunuz yani. Ben hep normal doğumu araştrdım dinledim ama bugun doktorum riskli olur dediği için sezeryanı araştrmaya başladım. Şimdilik bi korkum yok sadece merakediyorum beni nelet bekliyor. Peki çok belirgin bir iz kalıyomu ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Bende belli belirsiz dikiş ipi kalınlığında incecik bir iz var. Rahatsız olmuyorum. Hamileyken bu iz meselesini çok takmıştım kafama ama dert edilecek birşey değilmiş

korkmanıza gerek yok bende erken doğum yaptım ve sezeryan oldum mecburen.. (yüksek tansiyondan) . aksam sezeryan oldum gecesi ayağa kalkıp yurudum annem koluma girdi.. 1 gün kaldım hastanede .. eve gelincede 3.günü ayaklandım kendi işimi kendim gördüm .. ne kadar çabuk hareket edersen o kadar çabuk iyileşirsin.. ben 30 kilo almıştım..şimdi 10 kilo fazlam var sadece kızım 2.5 aylık bu arada.. iz kalmıyor tabi bu doktordan doktorada değişir.. dediğim gibi korkma ben doğumumu tek başıma yaptım mesela yanımda ne annem nede eşim vardı hepsi farklı şehirdeydiler..neyseki kızım şanslı annesi çok güçlü çünkü..hem annelik hem babalık yaptım kızıma.. Allah kimseye böyle doğum nasip etmesin yinede.

ben de epidural sezaryen olup memnun kalanlardanım.korkulacak birşey yok.epiduralde doğumdan çıkınca belde katater takılı oluyo.ordan belli aralıklarla ağrı kesici veriliyo.bu da anne için büyük konfor sağlıyo.gaz sancısı birazcık zor ama ondan sonrasında büyütülecek bişey yok.bir de bebeğinin yüzüne ve ağlamasına ilk annenin şahit olması çok güzel bi duygu,birazcık bencilce ama hakediyoruz bu kadarını :)

Korkulcak bişey yok diyosunuz yani. Ben hep normal doğumu araştrdım dinledim ama bugun doktorum riskli olur dediği için sezeryanı araştrmaya başladım. Şimdilik bi korkum yok sadece merakediyorum beni nelet bekliyor. Peki çok belirgin bir iz kalıyomu ?

canım ben iki doğumumu da sezeryanla yaptım ikisinde de lokal anestezi yapıldı içini hiç sıkıntıya sokma 2 -3 içinde rahatlıyorsun ilk sezeryanda ikinciye nazaran biraz daha zorlanıyorsun doğumunun akşamında seni yürütüyorlar bir kaç adım o biraz acılı oluyor onun dışında ilk gaz çıkarmanda biraz sancın oluyor birşeyler içmene izin verdiklerinde sade nescafe iç baş ağrısına iyi geliyor, yatakta uzanırken başın yüksekte uzanmalısın izine gelince elbet belirgin bir iz oluyor ama alanı çok uzun değil zaten ilk aylarda dikiş çizgisi kırmızı pembe mor tonlarında değişiyor çok uzun vadede tecrübem yok ilk doğumumda 7 ay sonra hamile kaldım şimdi 4 ay oldu doğum yapalı biraz pembelik var ama annemden biliyorum ileri ki dönemde ten rengine yakın bir tonda iz kalıyor. kendini hiç kasma moralini yüksek tut en önemlisi inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın şimdiden hayırlı olsun :KK45:

bende 23 gun once sezeryanla dogum yaptım ama hala agrılarım devam edıyo hatta bırkac gundur yurumekte zorlanıyorum bıraz sıstıler sanırım bu durum hakkında tecrubesı olan varmı cunku ıc dıkıslerımı acmıs olmaktan korkuyorum hıc yatıp dınlenemedım cunku olagan hayatıma devam etmek zorunda kaldım cvp beklıyorum kızlar dr gıtmelımıyım yoksa bu durum normalmı

Slm muhakkak Dr gitmelisiniz. Benimde sezaryen sonrası sıkıntım oldu zamanında gitmelisiniz açılma yoksa bile olabilir allah korusun ki o çok daha zor. Enfeksiyon olabilir o da ağrı yapar. Ben sorun yaşar Yaşamaz gittim kısa zamanda sonuç aldım Dr iyi ki hemen geldin aksi halde cok daha kotu olabilirdi dedi bilginiz olsun
Her kadının yapısı farklı ama en azından kısa sürede kurtulup Bebeğinizle daha rahat ilgilenirseniz kendinize iyi bakın

Çok teşekkür ederim yarın gidicem Dr.umarım kötü bir süprizle karşılaşmam

Epidural sezeryandan korkan arkadaslar! Hic korkmayin ben normal dogum istiyordum doktor bana sezeryan dediginde gunlerce agladim ret ettim hic istemedim ve cok korktum. Ama inanin bu kadar korkmama ve uzulmeme gerek yokmus dedim. Bunu ben dediysem eminim bir cogunuz da der. Ilk gun ayaga kalkmakta biraz sorun var. Ben beni keserlerken orda oyle uyanik kalmaktan cok korkuyordum nabzim cok yuksek cikiyordu yapamam diyordum. Bebegimin ilk aglamasini duymak onu ilk goren olmak cok guzel bi duygu bunun icin de ayrica.deger. sonrasinda beni uyuttular zaten. Sizde kendinizi iyi hissetmeme ihtimaliniz olacagini soyleyin baslangicta da bir igne ile sakinlestirirler. Inanin korkmayin.

Ben doğum yapalı 4 ay oldu sezeryanla doğum yaptım her insanın ağrı eşiği farklıdır kimse sezeryanın kolay olduğunu söylemesin kolay tarafı sadece baygın olmanız ya sonrası çekilen bel ağrısı(fıtığı)olanlar için gaz sancısı okadar bağırsaklar dışarda kalınca soğuk çekmemek mümkün değil ben iki normal doğum yaptım sonuncu mecburen sezeryan oldu valla gebişler hala dikiş sancısı çekiyorum mecbur kalmazsanız sezeryan olmayın derim ben çünkü normal doğum sadece doğum anı zor sonrası müthiş kolay bebeğinizi emzirebilmek çok önemli sezeryanda süt geç geliyo ama normal doğumla hemen süt geliyo benim oğlum süt gelmediği için bilirubini yükseldi bir hafta yoğun bakımda yattı ve sarılığı 1 ay sürdü evet gebişler korkutmiyim ama kendi rahatınız bi tarafa bebeğinizide düşünün çok zor önem isteyen bi dönem eleştirebilirsiniz bana kızanlarda olabilir ama dikkate alın bence

Bende epidural sezeryan yaptim 1,5 ay önce. Ben memnun kaldım çok korkuyordum ama iyi geçti belden uyustururken ağrı oluyor ama dayanilmayacak gibi değil sonrasında işlemi hissediyorsunuz ama ağrısız. Ağrı kesici verdiler ben hissetmedim nerdeyse ağrıları hastanede kaldığım günler hemende toparlandım korkulck gibi değil

Herkesin agri esigi farklidir buna katiliyorum ki bende normal dogum isteyen biriydim. Sezeryana da karsi cikardim hep ama insanin basina da gelince cekmek zorunda kaliyor. Her ameliyat gibi sezeryaninda belli zorluklar var bunu reddetmiyorum fakat psikolojik olarak cok korkuyordum simdi o kadar korkmama gerek yokmus diyorm
Bende 2 ay once epidural sezeryan ile dogum yaptim ama cok sukur su zamana kadar cok buyuk bir sikinti yasamadim.ilk bir kac gun biraz zorluk yasaniyor agrilari oluyor insanin ama agri kesicilerle halledilebilir.

önce allah analı babalı büyütsün anne olmak çok güzel bende 3. kez tecrübe ettim sizin doğum sonrası sorunsuz geçmiş neyseki ama malesef herkez bukadar şanslı olmuyor ben malesef yatma özürlüyüm elimde değil yatamıyorum iş yapmadan duramıyorum biri evimde bişey yapsa hemen kalkıyorum şahsen lohusa yatağı diye bişey görmedim hatta mavi mavi nevresimimi oğluma kullanıyorum ben kullanamadım o kullansın neyse uzun lafın kısası allah herkeze kolay doğum nasip etsin sezeryanıda zoorrr normalide zor tüm anne adaylarına allah kolaylık versin...

Tesekkur ederim allah sizinlileri de anali babali buyutmeyi nasip etsin. Dogru soylemek gerekirse bende yatma ozurluyum ve bende en cok onun zorlugunu cektim ve ilk on gun biraz insani zorluyor ona lafim yok. Her iki dogumunda kendine gore zorlugu vardir tabiki normal dogum bencede iyi ama insan mecbur kalinca cekmek zorunda. Buna mecbur kalanlarin kendini uzmemesi icin boyle bisey paylasma geregi duydum. Cunku ben sezeryan olucam diye gunlerce agladim ve cok korktum.

Tesekkur ederim allah sizinlileri de anali babali buyutmeyi nasip etsin. Dogru soylemek gerekirse bende yatma ozurluyum ve bende en cok onun zorlugunu cektim ve ilk on gun biraz insani zorluyor ona lafim yok. Her iki dogumunda kendine gore zorlugu vardir tabiki normal dogum bencede iyi ama insan mecbur kalinca cekmek zorunda. Buna mecbur kalanlarin kendini uzmemesi icin boyle bisey paylasma geregi duydum. Cunku ben sezeryan olucam diye gunlerce agladim ve cok korktum.
Çok güzel düşünmüşsün haklısında geçmiş olsun

31haftalık hamileyim bel fıtığımdan dolayı sezeryan doğum yapıcam. Sezeryanla doğum yapanlar yardımcı olabilir mi doğum sonrası hakkında bilgilenmek istiyorum

Inan o kadar rahat oluyorki belden uyusturuluyorsun zaten bisey hissetmiyosun en guzwli bebegini dogumda goruyorsun hemen emziriyorsun agri oluyor ama abartilcak birsey degil ben ayaga kaltiumda bebegimi kucagimda gezdirdim 1 haftada normale dondum dikis yerlerine dikkat ediceksin bide yurumek onemli. Hic korkma canm

merhabalar
öncelikle hayırlı doğumlar herkeseben 9 mayısta genel anestezi ile sezeryan oldum( epidural olmak istiyodum, bünyem çok güçlü olduğu için etki etmedi iğne)
doğumdan çıktım şükür ama hala baygınım, bebeğin yutkunma sesini duyuyorum, aç doğmuş ve hemen sütümün geldiğini görünce yanıma verip emzirtiyordu hemşire. ben tabi sesleri duyuyordum, bebeğin emdiğini hissediyordum ama anastezinin etkisiyle gözümü açamadım. bebeğin kokusunu aldığımdan beri ağlamaya başladım. eşim aşkım biliyorum ağrın var ama geçecek. ağlama diyor. ben canım acımıyor demek isstiyorum ama konuşamıyorum
neyse ayıldım iyice yarım saat sonra. ayyy o minik masmavi şaşkın gözlerle bana bakıyor gibi. o an herşeye değer.
6 saat sonra yürütmeye başladı hemşire. ilk gaz çıktıktan sonra ağrın azalır dedi. ben de sabaha kadar yürümeye çalıştım. ara ara dinlendim, bebeği emzirdim, yemek yedim. ama çok fazla yürüdüm. 10 mayıs akşamı eve geldim. ağrım vardı ama çok çok azdı.
oğlum bana anneler günü hediyemdi.
kızlar her bünyede sorun aynı olmaz. benim sütüm hemen gelmiş daha ben ayılmadan. ağrım da az vardı ki normal doğumda da o oluyor.. şuan ise doğum yapmış gibi değilim. o izi görmesem doğum yaptığımı unutacam gerçekten. sağlamım

X