sezeryan sonrası sarkmış göbek :(

ahh ahhh yokmu bu işin sihirli bi formulu biraz kilo verdim ama göbek aynen duruyo bir yıl oldu doğum yapalı ama hala tık yok

n olcak bu göbekler yaaa

ben iki sezeryan geçirmiş bir anneyim elbette sizler gibi bende sarkmış çatlamış bir karınla karşılaştım,fakat yılmadım allahıma şükürler olsun ki şuanda karnım hemen hemen istediğim şekle geldi diyebilirim.Zaten sıfır kilometre bir karın bekleyemeyiz buna kim inanırki,ilk gebeliğimde 24 ikincide 13 kilo almıştım dünya tatlısı iki oğlumdan kalan sarkmış karnımı nasılmı toparladım anlatayım size;

öncelikle sürekli mekikten bahseden arkadaşlar var bu kesinlikle sezeryandan düşmüş kasları toparlamaz,alt karın kaslarını mekikle çalıştıramazsınız,alt karın kasları tek bir hareketle güçlenir sıkılaştırılır;

1-düz yatıp elleri başımız altına bağlayalım
2-dizleri kırmadan birleşik durumdaki bacakları kafanıza doğru çekip tekrar yere değdirmeden aşağıya indirin
3-yere değmeden topukları tekrar kırılmadan dizleri bacakları kaldırbildiğiniz kadar kaldırın

evet bu hareketi ben günde en az 30 kere yaptım,oldukça zor bir hareket fakat ben gözlerime inanamadım çektiğim mekikler boşaymış dedim,karnım resemn toparlandı sarkan bölge yukarı çıktı,tabiki sabah içtiğim elma sirkeli balı suyum,saunalarım,conturatubex jelim işimi kolaylaştırdı..............kesinlikle tavsiye ediyoruma.sa.s:emir_bebek:

canım önerilerin için teşekkrler. ben de contractubex kullanıyorum. sabah sürüyorum yani günde 1 kez. sen nasıl kullanmıştın? günde 1 yeterli mi? bir de bahsettiğin hareket alt karın kaslarını çalışırıyor haklısın ama ben nedense o şekilde kaldıramıyorum ayaklarımı. sezeryan yerim hafif geriliyor. yine de her gün tekrar tekrar deniyorum.

Hareketleri biraz daha açıklasanız ben anlamadım biraz kalında:))))

bir yıl önce 3. çocuğumu sezeryanla doğurdum. normal doğumda göbek sorunu yaşamadım. ama sezeryan sonrası dikiş yerlerinin üzerine sarkan bir göbek görünce şoka girdim. yeni yeni biraz toparlanmaya başladı. çalışan anneyim zamana yetişemiyorum. dolayısıyla spor yapmaya zaman bulamıyorum. ofiste otururken göbeğimi içime çekip bırakıyorum. bu hareketi her fırsatta yapıyorum. her yerde her ortamda kolayca yapabiliriz vede karın kaslarını sıkılaştırıyor. ayrıca ofiste kimse olmadığı zaman koltuğumda otururken bacaklarımı karnıma doğru indirip kaldırıyorum. bunları son bir haftadır uygulamaya başladım.
hayırlısı bakalım inşallah 0 kilometre göbeklere kavuşuruz.

ben iki sezeryan geçirmiş bir anneyim elbette sizler gibi bende sarkmış çatlamış bir karınla karşılaştım,fakat yılmadım allahıma şükürler olsun ki şuanda karnım hemen hemen istediğim şekle geldi diyebilirim.Zaten sıfır kilometre bir karın bekleyemeyiz buna kim inanırki,ilk gebeliğimde 24 ikincide 13 kilo almıştım dünya tatlısı iki oğlumdan kalan sarkmış karnımı nasılmı toparladım anlatayım size;

öncelikle sürekli mekikten bahseden arkadaşlar var bu kesinlikle sezeryandan düşmüş kasları toparlamaz,alt karın kaslarını mekikle çalıştıramazsınız,alt karın kasları tek bir hareketle güçlenir sıkılaştırılır;

1-düz yatıp elleri başımız altına bağlayalım
2-dizleri kırmadan birleşik durumdaki bacakları kafanıza doğru çekip tekrar yere değdirmeden aşağıya indirin
3-yere değmeden topukları tekrar kırılmadan dizleri bacakları kaldırbildiğiniz kadar kaldırın

evet bu hareketi ben günde en az 30 kere yaptım,oldukça zor bir hareket fakat ben gözlerime inanamadım çektiğim mekikler boşaymış dedim,karnım resemn toparlandı sarkan bölge yukarı çıktı,tabiki sabah içtiğim elma sirkeli balı suyum,saunalarım,conturatubex jelim işimi kolaylaştırdı..............kesinlikle tavsiye ediyoruma.sa.s:emir_bebek:

Teşekkürler canım
Bu krem süte geçmiyormu? Ben hiç duymamıştım
Birde o hareketi ben 1 kez bile yapamıyorum senağlama
Keşke ağrısız doğum yapsaydım normal doğum sancısına dayanamadım son anda sezeryan oldum :çok üzgünüm:

Arkadaşlar ben ilk dogumdan sonra birde bel ameliyatı oldum ve midem de göbegimde kaldı 3 yıl dır gecmedi bu karını ice çekme hareketını de hep yaptım ne midemi nede göbeğimi gideremdim şimdide 2.bbeğime hamileyim ve çok korkuyorum dahada kötü olacağım diye fazlaca hareket de çalışamıyorum belımdekı sorun geçmedigi için...bele sorun olamaycak mide ve göbek hareketleri varmı arkadaşlar...(midemin çıkma sebebi benim hamileliklerim çok yukarıda oluyor ve karnım çookkk şişiyor herkes 3. Falan zannediyor o kadar yani bundan dolayı dogum sonrası midemde kalıyor.)

çok teşekkürler arkadaşım tavsiyelerine uyacağım. yalnız bbugün denedim mekik çekemedim. sezeryan sonrası ne zaman çekebilirim ne dersin?

bende yaklasık 11 ay once sezeryanla dogum yaptım.ben 6 ay beklemıstım mekık cekmek ıcın.dıs dıkısler ıyılesse bıle ıctekı dıkıslerın ıyılesmesı zaman alıyor.mekık cekmeyı dene ara ara ne zamankı canın yanmıyor o zaman basla mekıge.bu arada benım gobegımde hala var.bıraz ugrastıracak sanırım bu gobısler bızı:)

ben de 7 ay önce sezeryan oldum, ve doktoruma sordum arkadaslar ilk 6 ay agir spor yapilmiyormus.. ben de yapmadim tabiki simdi yavas yavas basliyorum.. sonucta hepimiz bebek dunyaya getirdik kolay degil vucudumuz ne yaparsak yapalim eskiye dönmez, önemli olan bebislerimizin sagligi a.s.

ben sezaeryanla iki bebek dünyada getirdim.biri dogduktan sonra 7 ay sonrada ikinciye hamile kaldim.
suan kizim 4,5 yasinda göbegim cok asirriiii degil ama sarkma var dikislerin üzerinde:KK43:( odadar zaman cekmasine ragmen gecmedi.doktor diyordu 2 yilda vücüt ancak toplar diye.bünyeden bünyeye fark ediyor.cooccuklari görüncede hic aklima gelmiyor simdi.

bende 8 ay önce sezeryanla doğum yaptım
15 kilo verdim yaklaşık ama göbüşte tık yok fena bişey oldu
göbek gitmiyor arkadaşlar -tatlicadiarzu-

napalım kuzumu sevdikçe göbüşü unutuyorum artık:emir_bebek:

slm benimde ilk doğumum sezeryan oldum ve benimde bebk yukarıdaydı hatta inmediği için sezeryan oldum. karnım ve miğdem de var hamileliğimde 9 kilo almama rağmen bu karnım neden bu kadar fazla ? nasıl eriticez bu karınları

slm ben 4 ay bebek yukarıda olduğu için sezeryanla doğum yaptım . göbeğim ve miğdem var mekik çekmek istiyorum ama dikişlerimi zararı olup olmayacağını bilmiyorum birde sizce bu göbekten nasıl kurtulabiliriz:KK43::1no2:

Oncelikle gecmis olsun size sunu belirtiyim 6aydan once sisliginiz tam anlamiyla inmez 1yilin sonundada tamamen eski sekline gelir zaten dr dikislerinizin iyilesme suresini belirtmistir 6hafta icinde cok yorulmamak kaydiyla mekik hareketine baslayabilirsiniz unutmamak gerek henuz dogumunuz yeni gerceklesmis 9kilo almissiniz bu cok guzel kisa surede formunuza kavusacaksiniz 9ayda acilan bir beden 1ayda toplanmaz karninizi midenizi bol bol nemlendirmeyi unutmayin ............................anneligin keyfini cikarin kisa surede eski halinize kavusacaksiniz

Oncelikle gecmis olsun size sunu belirtiyim 6aydan once sisliginiz tam anlamiyla inmez 1yilin sonundada tamamen eski sekline gelir zaten dr dikislerinizin iyilesme suresini belirtmistir 6hafta icinde cok yorulmamak kaydiyla mekik hareketine baslayabilirsiniz unutmamak gerek henuz dogumunuz yeni gerceklesmis 9kilo almissiniz bu cok guzel kisa surede formunuza kavusacaksiniz 9ayda acilan bir beden 1ayda toplanmaz karninizi midenizi bol bol nemlendirmeyi unutmayin ............................anneligin keyfini cikarin kisa surede eski halinize kavusacaksiniz

çok teşekkürler güzel yorumunuz için arkadaşım

moral bozmak gibi olmasın ama benimki kaldı. hala beni hamile sananlar var dayak cennetten çıkma deyip girişcem birgün birine :eek:klava:

gecen gün 2 sene önce normal doğum yapan arkadaşım göbeğini gösterdi bi el büyüklüğünde deri öyle sallanıyor resmen.. gömleğin ucunu sokar gibi göbeği pantolonun içine soktu :çok üzgünüm:ne yapmalı öyle olmaması için?

moral bozmak gibi olmasın ama benimki kaldı. hala beni hamile sananlar var dayak cennetten çıkma deyip girişcem birgün birine :eek:klava:

gecen gün 2 sene önce normal doğum yapan arkadaşım göbeğini gösterdi bi el büyüklüğünde deri öyle sallanıyor resmen.. gömleğin ucunu sokar gibi göbeği pantolonun içine soktu :çok üzgünüm:ne yapmalı öyle olmaması için?

demek ki normal doğum yapanlarda da göbek sorunu oluyor:uhm:

genelinde sarkma gobek kalma sorunu iki dogum seklinde de olur birinci neden genetik nedenlerdir ikincisi cok alinan dogum kilosu ucuncu annenin karninin icindeki bebege ait alanin kucuk olmasi ve kaslarin hamileligin ilk aylarinda gevsemeye baslamasi dorduncu olarak zaten varolan fazla kilo ile hamile kalmak ve en onemlisi hamilelik suresince iyi nemlendirmeme insan anotomisinde en gec yanmaya baslayan yaglar bel ve gobekte olusur ne ile derseniz yediginiz tatli,yagli kizartmalar,karbonhidrat diyebilirim zayiflama durumuyla bile sarkan deri icin malesef herhangi method krem yok tek kurtulus karin toparlama ve germe operasyonudur kesin cozumdur bir kac saatte gergin bir bir karina sahip olabilirsiniz ama en onemlisi bu noktaya gelinmeden egzersiz ve yag seker beyaz undan yoksun bir diyet ile bolgesel yaglarla bas edilebilir ama bir hekim olarak ve bir anne olarak size sunu soyliyim cok degerlisiniz cunku hayat verdiginiz bir canliyi 9 ay icinizde buyuttunuz simdi onun tek ihtiyaci onu karni dumduz kilosu olmayan bir kadindan cok onu seven sutuyle besleyen ona sicakligini veren bir anne daha once dedim endiselenmeyin 3ayda eski halinize donmeyi bekleyemezsiniz 9ay acildiniz 1yildan once eski halinize yaklasmaniz zor rahim olarakta fizik olarakta sabir duzenli dengeli beslenip bol bol emzirerek zamanla egzersiz ve diyetide ise katarak kesinlikle eski bedeninize sahip olacaksiniz ben 25kilo alan bir hamileydim 55kilo ile basladim bu benim yillardir degismeyen kilomdu dogum yaptigimda sanki 25kilodan 1kilo azalma yoktu 5ay o gobekle gezdim 6.ayda adet gormeye basladim ve nasil oldu anlamadan yediklerime dikkat ederek kilomu verdim karnim eskisi gibi su andada 53kiloyum cunku isim cok yorucu cok endiselenmistim ama eski halime dondum eminim herbiriniz eski haline donecektir

meryemcim enim göbek gitti bile sayılır hemde spor yapmadan r tam olarak eski haline gelmesi için spor şart dedi
sende 6 aydan önce spor yapma bence
sevgiler

genelinde sarkma gobek kalma sorunu iki dogum seklinde de olur birinci neden genetik nedenlerdir ikincisi cok alinan dogum kilosu ucuncu annenin karninin icindeki bebege ait alanin kucuk olmasi ve kaslarin hamileligin ilk aylarinda gevsemeye baslamasi dorduncu olarak zaten varolan fazla kilo ile hamile kalmak ve en onemlisi hamilelik suresince iyi nemlendirmeme insan anotomisinde en gec yanmaya baslayan yaglar bel ve gobekte olusur ne ile derseniz yediginiz tatli,yagli kizartmalar,karbonhidrat diyebilirim zayiflama durumuyla bile sarkan deri icin malesef herhangi method krem yok tek kurtulus karin toparlama ve germe operasyonudur kesin cozumdur bir kac saatte gergin bir bir karina sahip olabilirsiniz ama en onemlisi bu noktaya gelinmeden egzersiz ve yag seker beyaz undan yoksun bir diyet ile bolgesel yaglarla bas edilebilir ama bir hekim olarak ve bir anne olarak size sunu soyliyim cok degerlisiniz cunku hayat verdiginiz bir canliyi 9 ay icinizde buyuttunuz simdi onun tek ihtiyaci onu karni dumduz kilosu olmayan bir kadindan cok onu seven sutuyle besleyen ona sicakligini veren bir anne daha once dedim endiselenmeyin 3ayda eski halinize donmeyi bekleyemezsiniz 9ay acildiniz 1yildan once eski halinize yaklasmaniz zor rahim olarakta fizik olarakta sabir duzenli dengeli beslenip bol bol emzirerek zamanla egzersiz ve diyetide ise katarak kesinlikle eski bedeninize sahip olacaksiniz ben 25kilo alan bir hamileydim 55kilo ile basladim bu benim yillardir degismeyen kilomdu dogum yaptigimda sanki 25kilodan 1kilo azalma yoktu 5ay o gobekle gezdim 6.ayda adet gormeye basladim ve nasil oldu anlamadan yediklerime dikkat ederek kilomu verdim karnim eskisi gibi su andada 53kiloyum cunku isim cok yorucu cok endiselenmistim ama eski halime dondum eminim herbiriniz eski haline donecektir

yorumunuz beni çook mutlu etti. eski halime dönebileceğime dair hevesim kırılmak üzereydi .çook teşekkürler. bebeğim 5 ayı bitirdi ben daha yeni adet oldum. arkadaşlarım adet görmekle de kilo verimi hızlanıyor dediler. bu olabilir mi?

X