Doğuma Hazırlık sezeryanda ilk hastaneye gittiginizde n hissettiniz? neler yaşadınız?ya sonrası???

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
allah saglıkla bebegını kucagına almayı nasıp etsın canım sen benden tecrubelısın:)) ya bu sonda nasıl takılıyor?? cıkartırken takarken acı oluyormu? tamolarak nasıl takılıyor? okdar guzel ve rahatlatıcı anlatıyorsunuzki hepinize cok teeşekkurr ederım. ama itiraf etmelıyım hala bı tereddut var:))

pca agrı pompası her hastanede yokmus
tıp fakultelerinde var mı acaba
dr alper mumcunun yazısında okudum

bı dogurayım ecık ayaklanır ayaklanmaz yazarım hemen tatlım. ee her guzel seyın bı acı tarafı var bunada cok sukur:) saglıkla dogumlar yaparız ınsallahhh...

ilk kez sezeryan olacaklar eminim pür dikkat anlatttıklarını dinlicez senin.Hayırlı doğumlar olur inşallah.Sağlıkla sıhhatle alırsın bebeğini kucağını

18 yada 19 martta sezeryan olacagım daha once buunu yasamıs hanımlar sezeryana giderken neler hıssettınız?? korku,gerginlik,mutluluk vs???
bırde merak ettıgım bırsey var sezeryana giderken neler yasanıyor?? yanı hastaneye vardınız sonrası???serum takılıyor sanırım baska neler yapılıyor? sanırım amelıyat önlugu giyiliyor?? başka?? kac dk sürdu? ayıldıgınızda neler hıssettınız?? cok canınız yandı mı? kac gunde iyileştiniz??

bende ilk çok korktum son anda karar verildi ve ağlamaktan bişey hatırlamıyorum doğru dürüst 3 yıl oldu ben doğum yapalı, ama ne sonda takıldı önceden ne traş yaptılar.Önceden temiz gitmekte fayda var sanırım. Epidural anestezi oldum, iğneyi vurduktan sonrasını hiç hissetmedim ben hala başlamadılar diye bekelrken birden masa sarsıldı ne oluyor diye korktum o sırada bebeişim ağladı inanamadım bu kadar kolay ve çabuk doğucağına. 15 dk sürdü hepsi toplamda, sonra öptüm bebişimi kokladım ve götürdüler bana iğne yapmışlar uyudum hiçççççç hatırlamıyorum uyandım odaya gidiyorum, kanamam benim çok az oldu, pamuklu sargıbezikoyuyorlar zaten, sonda 1 gün kaldı, doğumdan 3-4 saat sonra kaldırdılar yürümem için çok acıdı onu unutamıyorum ysonrası daha kolay oldu, ne kadar erken kalkıp , ne kadar çok yürürsen gerçekten o kadar kolay iyileşiyorsun, ertesi gün çıktık hastaneden evde de hiç yatmadım, 3-4 gün sonra herşley bitiyor zaten, antibiyotik ağrıkesici veriyorlar , ağrılar başlamadan içiyorsun ve engelliyor, pedde çok kullnamadım.

hazirand aikinci doğumum ve hep dua ediyorum en az ilki kadar kolay ve sorunsuz olsun diye:))

Allah hepimizie tüm hamilelere kolaylık versin sağlıcaklar bebeklerimzii zamanınd akucağımıza almayı nasip etsin inşallahhh

Merhabalar...
Ben de 17 Şubatta sezeryan olacağım..Daha önce genel anestezi olan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum.
Sezeryan sonrası kanamanız ne zaman başladı?
Yani eğer hemen başlıyorsa ve o anda siz daha ayağa kalkacak durumda değilseniz, ya da uyanmamışsanız ne yapılıyor?
Ya da kanama falan uyanıp siz tedbirinizi aldıktan sonra mı başladı?
Biliyorum özel oldu ama inanın bunlar kafamı çok kurcalıyor:KK43:

sen bişey yapmıyorsun zaten canım, hastabakıcılar herşeyi yapıyor temizliyor yenisini koyuyor, merak etme , 1 gün enfazla 2 gün eziyeti sonrası kolay merak etmeyin kızlar

sagolun hepinize cok tesekkur ederım gercekten her yazı yazıldıgında ıcım bıraz daha rahatlıyor sankı:)

benimdr um geçici sonda taktırmıştı sağolsun yani o saçma şeyle odama çıkmadan ameliyathanede kurtuldum,takılırken vajinanı azcık kurcalıyolarmış gibi oluyo acı falan yok yani ben sadece o kurcalanma olayına tav olmuştum
ya kızlar korkmayın benim gibi yapmayın yani tadını çıkarın herşeyin ben korkudan ooo neler yapmamışımki ama ne oldu hiçbişi hatırlamıyorum bunada çok üzülüyorum oysa acı yokmuş hiç,keşke sağlam durup kızımı ilk gördüğüm anı hatırlasaydım.

açıkcası kızlar ben hiçççççççççç bişey hatırlamıyorum nasıl bir psikolojideysem, serum ve sonda bana ne zaman takıldı ben önlüğü nasıl giydim, NST ye ne zaman bağladılar hiç bişeyi hatırlamıyorum. Korkudan zaten doğumum biel durmuştu benim , suyum gece geldi o and abend epanik başladı, hastaneye gidene kadar nele rhissettim bilmiyorum. Çok korkmuşum demekki benim doğu mdurmuş, ne sancım vardı ne açılma , bekledik 11 saat hala bir değişiklik olmayınca beni sezeryana aldılar bende ağlamaktan hatırlamıyorum:))

Ama inanın sadece hatırladığım belimden iğne yaptıkları ve ilk ayağa kalkıp yürüyüşüm çok acıdı. Onun dışınd ahiç bişey yok , yani sondaymış serummuş şuymuş buymuş hiç takılmayın aklınıza bile gelmiyor o anda tek düşündüğünüz bebeğiniz, acaba nasıl olacak sağlıklımı nasıl kucağıma alacağım olacak:)))

ayrıca ben korkudan neden orda olduğumu bile unutmuşum gerçekten:) ameliyat esnasında bebeğin sesini duyunca kendime geldim ne olduğunu ne yapıldığını hatırladım çok komik ya şimdi gülüyorum sizde öyle olcanız merak etmeyin ama bi tavsiye mutlaka kamera bulundurun buduruma gelipte benim gibi üzülmeyin hatırlasanız bile gene tekrar bidaha yeniden o anları yaşamak istiyosunuz ben sinirimden onu da istememiştim birkaç küçük görüntü bol foto var elimde

Hakkımızda hayırlısı olsun bakalım bizlerin doğumu nasıl olacak?Korkularımız çok fazla şimdiden.Hele de ben zaman yaklaştıkça yaşayacaklarımdan feci derecede korkuyorum.Rabbim yardımcımız olsun inş.

yukarı tukursek bıyık asagı tukursek sakal durumu ya:) benm sezeryan olmam sart oyuzden annnnnnnnnneeeeeeeee cokkkkkk korkuyorummmmmmmm :)) sezeryandan sonra tualet zor oluyormu??

slm kızlar ben 15 günlük anneyim normal doğum diye gittim ama bazı aksilikler yüzünden epidural sezaryan oldum.. iğnemi yapın ondan sonra takın sondayı falan dedim çok korkuyodum sonda olayından..öyle de yaptılar saolsunlar..belden bi iğne ki ben iğneden de çok korkarım hiç acıtmadı o kadar ince uçlu bişey zaten...sonra ayaklarıma bi sıcaklık indi beni yatırdılar önümüde kapattılar fonda serdar ortaç falan çalıyodu sanki ameliyatta değilim de çok keyifli bi mekandayım:)) 5 dk da bebeğimi aldılar yüzünü gösterdiler bak oğluna diye.. çok duygulu anlardı..bebeğimi temizlemeye götürdüler beni de 25 dk sonra falan odama aldılar hiç bişey hissetmedim iğnenin etkisi geçincede aşırı bi ağrı olmadı tabii yürümek ilk etapta biraz sıkıntılıydı ama normal doğumu düşününce o ağrıda çekilebilir derecedeydi..tek üzüntüm bebeğimi kollarıma alıp kendim emziremedim ilk gün...hemşireler yardım etti..onun dışında herşey çok güzeldi..2.gün ayaktaydım..şimdi iiyim çok şükür hafif ağrılarım oluyo ama hafif.. korkulacak bişey yok...herkese hayırlı doğumlar...

tabı ya okadar dıkıs atıyorlar sonucta ilkgunlerdekı agrılar normal bence. ama önemli olan bebişimiz o dogumdan itibaren iyi olsunda bızler bısekılde toparlanırız nasılsa:)) normal dogumda canlı canlı o acıyı yasamaktansa bıkac gun zorluklar olacak mecburen. tabı böyle konustuguma bakmayın aslında korkuyorum bende:))) sezeryan sonrası agrılar dayanılmaz olsa kımse sezeryan olmaz,rahat demezdi dimi ama:) caktırmayın kendı kendımı telkın edıyorum bırazda:)))

ilk kalkışta çok rahat kalkan olmuş mudur bilemem ama sonrasındaki kolaylık insanın yapısıylada alakalıdır acı eşiğinizede bağlı birde insan bebeği için kendini göremiyo şimdiki korkularınızın yerini bi bakmışsınız bebeğim mi ağladı acıktı mı telaşı alacak inanın doğum hiçbişey oluyo çocuk büyütmek daha olaylı bi zorluk kimseyle kıyaslamayın kendinizi herkesin çok farklı oluyo kimi normal doğumla çok rahat ediyo kimi sezeryanla kimi bi daha normal yapmam diyo kimi sezeryan mı asla diyo yaşayıp göreceksiniz ama korkmayın öyle inanılmaz bi acı yaşamıyosunuz ki benim acı eşiğim çok düşük olmasına rağmen söylüyorum bunu burdan kendinize pay biçin kolaylıkla atlatın inşallah

aminnn tek arzum saglıkla bebeğimi kucagıma almak. acı agrı olacak elbette bırakın sezeryanı daha hamıleyken bıle n zorluklarla karsılasıyoruz. allahım hepimize saglıklı hayırlı evlatlar ve kolay dogumlar versın.. böyle sezeryanı konusunca korkunca aklıma annem gelıyor hep daha kötüsünü düşün der durur yıllarca cocuk sahıbı olamayanınsanlar var ben agrıyı korkuyu dusunuyorum dıyorum ve halıme sukredıyorum. allah olmayanlarada versın,hepimiz bebeğimizi kucagımıza alalım inşallah..

allah saglıkla bebegını kucagına almayı nasıp etsın canım sen benden tecrubelısın:)) ya bu sonda nasıl takılıyor?? cıkartırken takarken acı oluyormu? tamolarak nasıl takılıyor? okdar guzel ve rahatlatıcı anlatıyorsunuzki hepinize cok teeşekkurr ederım. ama itiraf etmelıyım hala bı tereddut var:))

benim acımışdı çünki;idrar yollarımda iltihap varmış o yüzden çok yanmışdı ama bi çok arkdaşımın hiç bişey hissetmedigini duymuşdum ya keşke bende bu tecrübelerimi unutmuş olsam aklıma geldikce korkularım çoğalıyo:1shok:sempatiksalakcinni

bende de enfeksıyon var benımde canım acır mı sonda takılırken?? nnapalım artık bı sekılde cıkacak bebişim agrıları da yanında nazarlıgı olsun canım baska sansımız yok zaten:))

X