Sicile işlenen kırmızı reçeteli ilaç kaydı??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hayatiminanlami3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2021
298
251
33
Kızlar merhaba bu ara pek sık konu açtım ama sormak istiyorum,bikac saat önce çok yakın tanıdığım aradı kziinin eskiden gittiği pedagogtan dolayı siciline işlenmiş,yani öyle birşey oluyormus sanırım kızı gunlerdir agliyormus sen beni götürdün şimdi sicilime işledi diye,ne yap et sildir diyormuş,bende sonuçta kendi iyiliği için götürdüğünü kendini suçlaması gerektiğini söyledim ama araştırdım biraz bilgi bulamadim,kız henüz 13 yaşında,sormak istiyorum böyle ilaçtan dolayı bir sicil işlendiğini nerden görürüz bu bir birde nasıl silinir yada bir yolu varmı bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim.🙏

Kızlar merhaba bu ara pek sık konu açtım ama sormak istiyorum,bikac saat önce çok yakın tanıdığım aradı kziinin eskiden gittiği pedagogtan dolayı siciline işlenmiş,yani öyle birşey oluyormus sanırım kızı gunlerdir agliyormus sen beni götürdün şimdi sicilime işledi diye,ne yap et sildir diyormuş,bende sonuçta kendi iyiliği için götürdüğünü kendini suçlaması gerektiğini söyledim ama araştırdım biraz bilgi bulamadim,kız henüz 13 yaşında,sormak istiyorum böyle ilaçtan dolayı bir sicil işlendiğini nerden görürüz bu bir birde nasıl silinir yada bir yolu varmı bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim.🙏
Çocuk 13 yaşında mı gerçekten ? Sorularınızın cevabına buradan ulaşabilirsiniz.

Neden masum gelmedi anlamadım sorduğu sorunun,dava falan bile açılması gerekirse açarım diyor hatta çocuk günlerdir agliyormus ve nasıl oluyor bilmiyorum ama ogretmenleride görüyormuş sicilini.
Kırmızı reçeteli ilaçlar takibe ve kontrole tabi ve Dehb gibi durumlarda da kullanılmakla beraber genelde çok daha ciddi rahatsızlıklarda veriliyor.

Bu kullanımın ve kullanım nedeninin kayıt altında tutulması da son derece normal ve gerekli.

Çocuk 13 yaşında mı gerçekten ? Sorularınızın cevabına buradan ulaşabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim evet 13 yaşında zaten bana sormasınin sebebide benim bir cocugumuda goturmustuk daha 8 yaşındayken çok hiperaktif diye ve onada vermişti doktor bu tarz bir ilaç ama ben sicil olayını falan hiç bilmiyordum tabi bugün tanıdığım arayıp fikir isteyene kadar,kız hem küçük hemde asi biraz ağlamaktan hasta olacak diyor,link için teşekkür ederim bakacagim

Kırmızı reçeteli ilaçlar takibe ve kontrole tabi ve Dehb gibi durumlarda da kullanılmakla beraber genelde çok daha ciddi rahatsızlıklarda veriliyor.

Bu kullanımın ve kullanım nedeninin kayıt altında tutulması da son derece normal ve gerekli.
Anladım peki bunu annesi laf anlatamadığı için soruyorum bunu bir pedagog anlatsa yani goturseler buda sicile falan işlemez sanırım yoksa başka türlü anlayacağı yok cocugun

Neden masum gelmedi anlamadım sorduğu sorunun,dava falan bile açılması gerekirse açarım diyor hatta çocuk günlerdir agliyormus ve nasıl oluyor bilmiyorum ama ogretmenleride görüyormuş sicilini.
Bunu görenler hekimlerdir, öğretmen nasıl görsün? Çocuk bunu nereden öğrendi ve sorun edecek bilgiye nasıl vakıf?
Hem ileride belirli meslekler için sağlık raporu gerektiğinde reçeteyi görüntüleyen hekim o andaki sağlık durumuna, elverişli olup olmadığına bakıp ona göre onay verir.

Bunu görenler hekimlerdir, öğretmen nasıl görsün? Çocuk bunu nereden öğrendi ve sorun edecek bilgiye nasıl vakıf?
Hem ileride belirli meslekler için sağlık raporu gerektiğinde reçeteyi görüntüleyen hekim o andaki sağlık durumuna, elverişli olup olmadığına bakıp ona göre onay verir.
İşte onu anlamadım soruyorum okul kaydında gorunuyomus dedi e kendi cocugumunkinede baktım yok öyle bişey hatta oğlum 8 yaşındayken gitmişti onada bu tarz vermişlerdi,arkadaş soyleyince sicil falan öğrenmiş oldum,oğlum bile anne onu edevletten falan görürsün diyo nerden görmüş?? Çocuklarında e devleti yok yani anlamadım,birazdan arayıp tam olarak nerden gordugunu öğreneceğim

Aynen bu sadece doktorların sisteminde görünür

Siliniyor mu bilmiyorum ama psikiyatriye gittiğinde de sicilde görünüyomus arkadaşlarımdan biliyorum özellikle gitmiyolar sicile islenmesin diye bazı işyerleri direk eliyormus bu sebepten

Siliniyor mu bilmiyorum ama psikiyatriye gittiğinde de sicilde görünüyomus arkadaşlarımdan biliyorum özellikle gitmiyolar sicile islenmesin diye bazı işyerleri direk eliyormus bu sebepten
Yani bende bunu bu yaşımda öğrendim,çok üzücü birşey benim içinde bizde yavrumuzu goturmustuk öğretmeninin baskısıyla bilsem gerçekten goturmezdim

Ülkede düzgün ruh haline sahip insan mı kaldı ki psikiyatriye gitmek sicile işlenecek hale gelsin.

Bilemiyorum şu ilkokul erteleme için ram raporu felan alınıyordu o gözüküyor diye biliyorum. Onu milli eğitim mi veriyor doktor mu. Eğer doktor raporu ve gözüküyorsa demek herşeyi de görebilirler.

Bu yüzden de kırmızı reçeteye tabi ciddi rahatsızlığı olan insanlar, aslında çalışmamaları gereken iş kollarında ve mesleklerde çalışarak çalışma arkadaşları için de risk yaratıyorlar.

Ülkede düzgün ruh haline sahip insan mı kaldı ki psikiyatriye gitmek sicile işlenecek hale gelsin.
Valla bende öyle dedim ama işe girerken cikiyormus kaç kişi öyle ise giremedi hatta birisi ne zaman gittigini hatırlamıyor ilaç yazılmamış ama çıkmış bende çok şaşırdım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X