Sicile işlenen kırmızı reçeteli ilaç kaydı??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kızlar merhaba bu ara pek sık konu açtım ama sormak istiyorum,bikac saat önce çok yakın tanıdığım aradı kziinin eskiden gittiği pedagogtan dolayı siciline işlenmiş,yani öyle birşey oluyormus sanırım kızı gunlerdir agliyormus sen beni götürdün şimdi sicilime işledi diye,ne yap et sildir diyormuş,bende sonuçta kendi iyiliği için götürdüğünü kendini suçlaması gerektiğini söyledim ama araştırdım biraz bilgi bulamadim,kız henüz 13 yaşında,sormak istiyorum böyle ilaçtan dolayı bir sicil işlendiğini nerden görürüz bu bir birde nasıl silinir yada bir yolu varmı bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim.🙏
Pedagog ünvanı sadece adliyedeki ruh sağlığı çalışanlarında kullanılan bir ünvandır.
İlaç yazıldıysa gidilen uzman psikiyatrdır.
Kamu bilgilendirmesinden sonra gelelim sorularının cevabına; Sicile işlemek diye bir şey yok. Adli bir kayıt değil sonuçta. Olsa olsa sağlık bakanlığı verilerinde vardır. o da olsun bir zahmet. Dehb li birisi kalkıp pilot olmasın mesela, asker olmasın, polis olmasın... Bazı şeyleri objektif düşünmek gerek. Kim şizofreni bir polisle karşılaşmak ister mesela?
Ama nedense konu bana arkadaş kızından çok öte gibi geldi.

Pedagog ünvanı sadece adliyedeki ruh sağlığı çalışanlarında kullanılan bir ünvandır.
İlaç yazıldıysa gidilen uzman psikiyatrdır.
Kamu bilgilendirmesinden sonra gelelim sorularının cevabına; Sicile işlemek diye bir şey yok. Adli bir kayıt değil sonuçta. Olsa olsa sağlık bakanlığı verilerinde vardır. o da olsun bir zahmet. Dehb li birisi kalkıp pilot olmasın mesela, asker olmasın, polis olmasın... Bazı şeyleri objektif düşünmek gerek. Kim şizofreni bir polisle karşılaşmak ister mesela?
Ama nedense konu bana arkadaş kızından çok öte gibi geldi.
Yani inanıp inanmamak size kalmış ama yorum için teşekkür ederim,benle ilgili bişey olsa açık açık yazardim bu yaştan sonra saklayacak biseyim yok

Kızlar merhaba bu ara pek sık konu açtım ama sormak istiyorum,bikac saat önce çok yakın tanıdığım aradı kziinin eskiden gittiği pedagogtan dolayı siciline işlenmiş,yani öyle birşey oluyormus sanırım kızı gunlerdir agliyormus sen beni götürdün şimdi sicilime işledi diye,ne yap et sildir diyormuş,bende sonuçta kendi iyiliği için götürdüğünü kendini suçlaması gerektiğini söyledim ama araştırdım biraz bilgi bulamadim,kız henüz 13 yaşında,sormak istiyorum böyle ilaçtan dolayı bir sicil işlendiğini nerden görürüz bu bir birde nasıl silinir yada bir yolu varmı bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim.🙏
13 yaşında bir çocuk sicil dersine düşüp ağlıyor mu ?

Anlamadım onu işte iftar saatine yakın aradığı için ne o ne ben rahat konuşamadık,çocuğun dediği;bütün ogretmenlerim biliyor beni niye götürdün sicilime işlemiş,sen götürdün sen temizliycen bunu,annesine nerden gordugunu sordum okul programından sicil yazan yerden gördü dedi ama bakıyoruz bizim programda öyle bir sekme yok yani,zaten annesine az önce yazdım doktora götür onla anlatın bunun silinmeyecegini falan ama bunu ben bile yeni öğrendim yani okuldan nasıl öğreniyor bu kız anlamadım,bana sadece ordan öğrenmiş gibi annesine blöf yapıyor gibi geldi sildirmesi için,anneside gerekirse hani dava falan açalım,savcıya gideyim yeterki aglamasin üzülmesin diyor,nereye başvuracağını bilmiyor ama böyle birşey varsa silinmeyecegini söyledim kendisone
Ram raporu olmasın bahsettiği.
Onu görebiliyor öğretmenleri diye biliyorum, reçete vb şeyleri göremezler ama bunu görebiliyorlar.

Ram raporu olmasın bahsettiği.
Onu görebiliyor öğretmenleri diye biliyorum, reçete vb şeyleri göremezler ama bunu görebiliyorlar.
Aynen sadece özel egitime ihtiyacı olan öğrenci listesini görebiliyoruz. Doktorun gerekli gördüğü ilaç alinmazsa zaten istese de eğitiminde o istediği meseleklere gelmesi çok düşük olasilik . Okul rehber ogretmeniyle gorussun anne gerekli yardımı alabilir .

Aynen sadece özel egitime ihtiyacı olan öğrenci listesini görebiliyoruz. Doktorun gerekli gördüğü ilaç alinmazsa zaten istese de eğitiminde o istediği meseleklere gelmesi çok düşük olasilik . Okul rehber ogretmeniyle gorussun anne gerekli yardımı alabilir .
Evet bende öyle biliyorum zira özel gereksinimli yada kaynaştırma öģrencisi tarzında bir ibare oluyor o durumda değil mi?
Reçete değil bence de orada bir yanlis anlaşılma var.
Öte yandan bilmiyorum bunu muhtemelen siz biliyorsunuzdur,ilkokula başlama yaşı tuttuğu halde göndermemek icin rapor alan veliler var,bu da görünüyor olabilir diye düşündüm sistemde. Ama tahmin tabi bu emin değilim ben bundan.

Evet bende öyle biliyorum zira özel gereksinimli yada kaynaştırma öģrencisi tarzında bir ibare oluyor o durumda değil mi?
Reçete değil bence de orada bir yanlis anlaşılma var.
Öte yandan bilmiyorum bunu muhtemelen siz biliyorsunuzdur,ilkokula başlama yaşı tuttuğu halde göndermemek icin rapor alan veliler var,bu da görünüyor olabilir diye düşündüm sistemde. Ama tahmin tabi bu emin değilim ben bundan.
E okulda raporlar kısmında özel eğitime ihtiyaç listesi diye bir kısım var ordan görebiliyoruz. Gece gönderme raporuna dair bir buton / raporlama kısmı hiç görmedim ben . Belki vardır ama denk gelmedim . Kullandıkları ilaçları genelde veliler söylüyor başka şekilde bizim görmemiz mümkün değil .
Şu anda dehb dernegi bu askerlik polislik meslekleriyle ilgili baya çalışmalar yapıyor önündeki engelleri kaldırmak için , kar zarar hesabina bakılması gerekiyor. Bir öğrencim 3 ay kadar önce geldi eski okulunda arkadaşları , öğretmeni ve temizlik görevlisine saldırdığı için çocukta okuma yazma her şeyde gerilik vardı . Veli iyi bir psikiyatrist ile çalışıyor özel kurs desteği de alıyor maşallah çocuk sınıfta çok uyumlu dersleri akranları seviyesine geldi . Bu çocuk o yardımı almasa ilkokul seviyesinde böyle iken ortaokul lisede siz düşünün.

Kırmızı reçete sicile işler mi ?​

Kırmızı reçeteli ilaçların tutulduğu bir sicil yoktur, adliyeden temiz kağıdı alırken karşınıza çıkmaz.
Ya bencede çıkmamalı ama nerden buluyolar bir arkadaşımin kızı panik atagi var inanın doktora götürmüyor kime sorsak çıkıyor diyolar polis asker olmasına gerek yok normal özel şirketlerde dahi çıkanlar var adli sicil kaydında çıkmıyorsa bu adamlar bunları nerden buluyr muhtemelen e nabizdan cikariyolar o zaman bana sorsanız bende ne alaka niye sicilde çıksın derdim ama inanın çok mağdur olanlar var

Askeriyede bile önceden antidepresan veya aktif antidepresan kullanımı umursanmıyor. Gerçi muhtemelen o hastalık türüne bağlı sonuçta hala aktif ağır depresyonda olan birine silah verilmez. Ama geçmişte olduysa da göz önüne alınmaz. Bence bu kadar takmasın, eskidendi bunların problem olması. Şuan kimse umursamıyor.

Kim ortaya çıkarılıyorsa bunun hakkında soruşturma başlatılması gerekiyor, bunu kimin ortaya çıkardığını bulunması gerek ki bir daha yapamasın diye bir şansı yok direk mesleğinden men ettirilir bu bir suç. Bence şikayet edin ilgili kuruma bu şekilde ortaya atamaz doktor-hasta gizliliği varken birileri bunu ortaya atmayı hangi yüzle üf sinir oldum. İnsanları bu kadar panikletmeye gerek yok ki her kim ise o

Kim ortaya çıkarılıyorsa bunun hakkında soruşturma başlatılması gerekiyor, bunu kimin ortaya çıkardığını bulunması gerek ki bir daha yapamasın diye bir şansı yok direk mesleğinden men ettirilir bu bir suç. Bence şikayet edin ilgili kuruma bu şekilde ortaya atamaz doktor-hasta gizliliği varken birileri bunu ortaya atmayı hangi yüzle üf sinir oldum. İnsanları bu kadar panikletmeye gerek yok ki her kim ise o
Hem bu yoruma hemde çocuğun arkadaşından vs duymuş olabileceği yorumuna katılıyorum anne çocuğa desin ki ben dr gittim konuştum senin sicilinde böyle bir şey yokmuş sana bunu kim söylediyse bana söyle ben şikayet etmeye gideceğim yaptığı suç çocuk belki korkudan dökülür arkadaşım söyledi diye

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X