Sigara&abdominoplasty-arkadaşlar lütfen yardımcı olun

28 nisan akşamına kadar lanet olası sigarayı içtim.29nisanda ameliyat oldum ve 15gün içmedim.sonra tekrar basladım. Şu anda dört noktada hala sıkıntım var. Her şey süperken maalesef bu zıkkım yüzünnden iyileşme sürecimi uzattım.duruma göre kapanmayan dört noktaya tekrar birer dikiş atılacak.olacak arkadaşlara tavsiyem dikişleriniz tamamen kapanmadan içmeyin.

.........................................................................merhaba

Merhaba arkadaslar 38 yasinda iki cocuk annesiyim yillardir karnimdaki dogum catlaklarindan inanilmaz üzgündüm
2 hafta önce Dr Evren Helvacıya tam karin germe ve meme diklestirme operasyonu ve bununla beraber aşk tutamaçlarima lipo yaptirdim :)
catlaklarim gobek deligimin ustune cikiyordu ve zayif oldugum icin inanilmaz burusuk ve kotu gorunuyordu. Gogsume protez takmamak icin resmen doktorum ikna etti
sonuc harika
ameliyatin ilk saatleri narkozdan uyanma sureci yaklasik 2 saat kadar bir sıkıntım oldu daha sonra her gecen saat daha iyi oldum sanki meme operasyonu hic gecirmemisim gibi hicc agrim olmadi karin bolgemde dikislerim degil ama gogus altimdaki bolumde biraz kas agrim oldu ama inanin dayanilnaz hic bir agri yoktu ameliyat izim yeni olmasına ragmen cok temiz bir cizgi :) onada yaz başı guzel bir dövme yaptiracagim ben bu operasyona bu forumlari okuyarak cesaret ettim simdi bende bu sıkıntıyı ceken bayanlara yardımci olmak icin yaziyorum cok mutluyum 2 hafta oldu bugun motoruma binip karsiya gectim sukurler olsun tüm operasyonum 12 ay taksitle ödenecek ve cok uygun

Merhaba arkadaslar 38 yasinda iki cocuk annesiyim yillardir karnimdaki dogum catlaklarindan inanilmaz üzgündüm
2 hafta önce Dr Evren Helvacıya tam karin germe ve meme diklestirme operasyonu ve bununla beraber aşk tutamaçlarima lipo yaptirdim :) ameliyata kadar gunde 4 5 sigara ictim simdi de 3 tane filan iciyorum
Benim catlaklarim gobek deligimin ustune cikiyordu ve zayif oldugum icin inanilmaz burusuk ve kotu gorunuyordu. Gogsume protez takmamak icin resmen doktorum ikna etti
sonuc harika
ameliyatin ilk saatleri narkozdan uyanma sureci yaklasik 2 saat kadar bir sıkıntım oldu daha sonra her gecen saat daha iyi oldum sanki meme operasyonu hic gecirmemisim gibi hicc agrim olmadi karin bolgemde dikislerim degil ama gogus altimdaki bolumde biraz kas agrim oldu ama inanin dayanilnaz hic bir agri yoktu ameliyat izim yeni olmasına ragmen cok temiz bir cizgi :) onada yaz başı guzel bir dövme yaptiracagim ben bu operasyona bu forumlari okuyarak cesaret ettim simdi bende bu sıkıntıyı ceken bayanlara yardımci olmak icin yaziyorum cok mutluyum 2 hafta oldu bugun motoruma binip karsiya gectim sukurler olsun tüm operasyonum 12 ay taksitle odenecek ve inanin cok uygun

ALTI gün oldu ameliyat olalı ... son geceye kadar içtim sigara.... hatta sabahhh.. ameliyatımı oldum çıktım karnımda oramda buramda hiç bir acı olmadı ama bir öksürük tuttu size yemin ederim annemden doğduğuma pişman oldum...amelyat değilde şu lanet sigaranın öksürüğü beni resmen ağlattı... dr öksürük ilacı verdi de rahat ettim biraz... altı gün oldu içmiyorum artık içmeyi de düşünmüyorum ve sizede tavsiyem HEMEN BIRAKINNNNN HEMEN.. Öksürünce cekeceginiz acının tarifi yok benden sölemesi öksürmenin onlarca yolunu icat ettim yattığım yerde... sigara dışında kolay bi operasyon ilk 3 günü atlatan yırttı :KK66: basınızda biri olsun mutlaka oturup kalkarken yardıma ıhıyacınız olavak ve aha eğik geziyorum ne zaman doğrulurum bilmiyorum herhalde bi hafta daha gezerim böyle...

Sigara bütün anestezi altında olacak ameliyatlarda riskli diyorlar. Ama ben içtim. Karın germe de düşünüyorum Dr de böyle bir şey demedi. Hepsinde risk var zaten

ağustos 20 de bende ameliyat olucam. Ama hala içiyorum sigara maalaesef. Bırakmaya niyetlendim ama beceremedim. O zamana kadar yine deniycem tabi ama ya bırakamassam. Bide bırakıcam derken kilo aldım o yüzden yine sardım sigaraya. Nerden bulaştım bu merete ya ben:KK43:((
Selam Naptin bırakabildinmi ameliyat nasıldı şimdi nasılsın?

X