Silikon göğüs ucu belası..Kullananlar lütfen yardımcı olun

Bende bi süre silikon ucla emzirdim, geceleri çıkarttım, uyku sersemi pek anlamadı sonra alıştı oğlum, memeye yeni alışıyorsa cok zorlama bence önce alışsın yavaş yavaş bırakırsın, zamanla ucu da çıkıyor memenin
Ben de öyle yapacağım ara ara deneyerek zamana bırakacagim sanırım. Zaten şu an önceligim bebeğimin gelişimi oldu kilo almamış 1 haftadır bunun üzerinde duracağız. Biraz büyüsün gerekirse emzirme danışmanına gideceğim. Annem diyorki bazı bebeklere annesinin sütü yaramaz sütün yaramadı belkide diyor eski kafa mantığıyla. Böyle birşey kabul edemem anne sütü bu neden yaramasin🤦 Rabbim bebeğime rızık olarak vermiş o sütü, onun nimeti kısmeti bu süt. Neden yaramasin yani😢

Ben de öyle yapacağım ara ara deneyerek zamana bırakacagim sanırım. Zaten şu an önceligim bebeğimin gelişimi oldu kilo almamış 1 haftadır bunun üzerinde duracağız. Biraz büyüsün gerekirse emzirme danışmanına gideceğim. Annem diyorki bazı bebeklere annesinin sütü yaramaz sütün yaramadı belkide diyor eski kafa mantığıyla. Böyle birşey kabul edemem anne sütü bu neden yaramasin🤦 Rabbim bebeğime rızık olarak vermiş o sütü, onun nimeti kısmeti bu süt. Neden yaramasin yani😢
Ya hayir tabi ki yariyor annesinin sutu, nasil laf o. Sadece bebegin genetik yapisi kilo almaya egilimli olmayabilir. Biz yetiskinler de oyle degil miyiz. Kimi biraz dikkat etmese kilo alir, kimi dunyalari yer kilo alamaz. Bazi bebek de zayif oluyor ne yapalim saglikli olsunlar da. Her kilolu bebek saglikli mi sanki.

Ya hayir tabi ki yariyor annesinin sutu, nasil laf o. Sadece bebegin genetik yapisi kilo almaya egilimli olmayabilir. Biz yetiskinler de oyle degil miyiz. Kimi biraz dikkat etmese kilo alir, kimi dunyalari yer kilo alamaz. Bazi bebek de zayif oluyor ne yapalim saglikli olsunlar da. Her kilolu bebek saglikli mi sanki.
Evet öncelikle sağlıklı olsun Allah'tan daha ne isterim ki🙏 ama daha doğum kilosuna ulaşmamış inşallah toparlar oğluşum.

Öyle düşünme cnm niye yaramasin, benim anneme benziyor annen, benimki de sütün olmaz dedi durdu hamileyken, oldu şimdi de yemesen olmaz diyor 😀doktorun ne dedi peki kilo almamasiyla ilgili?

Bu arada arkadaşlar bizim bugün doktor kontrolümüz vardı 1 hafta içinde bebeğim sadece 100 Gr almış inadım yüzünden çocuğum gelişmedi. Meme tutturucam mama vermicem diye inat ederken göğsümün biri tıkandi bir kere açtım sıcak suyla masajla yine tıkandı. Çişi çok diye beslendiğini sanıyordum ama bugün öyle olmadığını gördüm. Doktor inat etme mamayı ver zihinsel gelişimini etkileyeceksin dedi. Meme ucuma da baktı yaramin üstü sarı sarı olmuş iltihap gibi İstersen 2 gün ara ver iyileşsin emdiği sürece iyileşmez dedi. Ordan çıkınca artık inat etmicem kendimi de çocuğumu da üzmicem dedim mama veriyorum şu an. Napayım? Bebeğim iyi olsun da.
Bebekler ilk 10 15 gün içinde doğum kilosuna ulaşır genelde, kac kgydi doğduğunda simdi ne kadar

Bebekler ilk 10 15 gün içinde doğum kilosuna ulaşır genelde, kac kgydi doğduğunda simdi ne kadar
3700 doğdu. İlk zamanlar 3350 ye düştü. Artık kilo alması gereken zamanda kilo almayınca mama başlatti sarılık da vardı. Çünkü göğsümün birini emiyordu biri tıkanmıştı. Ben yine de mamayı doktorun dediginden daha az verip sık sık emzirmeye çalıştım tıkalı göğsümü açmaya çalıştım aslında başarılı da oluyordum 3 günün sonunda 150 Gr aldı 3500 oldu. Bir hafta sonrasi için tekrar kontole çağırdık İşte ben orda bir hata yaptım ve silikon kullanmaya başladim meme ucunu tutamiyordu yaralarım çok fenaydı. Silikondan sonra sorunlu göğsümden yine süt akışı azaldı. Bir hafta sonraki kontrolde sadece 100 Gr alıp 3600 olmuş. Doktor mamayı ne kadar verdiğimi sordu onun dediği gibi olmadığını görünce yapma inat etme çocuğun zihinsel gelişimini etkileyeceksin dedi☹️ tekrar mamaya yönlendirdi meme ucun iyileşince önce emzirip sonra mama vereceksin dedi

Bütün bunlar 2 hafta içinde olan şeyler yani oğlum 2 haftalıkken doğum kilosundan 100 Gr geride. İnan canım Napacagimi bilemiyorum çocuğun sağlığıylada oynamak istemiyorum mamayı veriyorum onunda canına minnet lık lık içiyor dünden beri sütümü de sagıp veriyorum. Meme uçlarımı iyileştirmeye çalışıyorum tekrar tutar mı artık nolacak bilemiyorum.

Bütün bunlar 2 hafta içinde olan şeyler yani oğlum 2 haftalıkken doğum kilosundan 100 Gr geride. İnan canım Napacagimi bilemiyorum çocuğun sağlığıylada oynamak istemiyorum mamayı veriyorum onunda canına minnet lık lık içiyor dünden beri sütümü de sagıp veriyorum. Meme uçlarımı iyileştirmeye çalışıyorum tekrar tutar mı artık nolacak bilemiyorum.
Daha cok emzirmek için uğraş cnm sütünü de sağ mama da ver ilk zamanlar çok kişi veriyor mama merak etme

Teşekkür ederim ❤️peki Sütte azalma yaşadiniz mi? Hiç bıraktirmaya ugrastiniz mi yoksa isteyerek mi silikon tercih ettiniz?
Silikon uca alistiktan sonra onsuz tutmuyordu zqten hic biraktirmaya ugrasmadim gerek duymadim sutu emsinde nasil emerse emsin yanj bukadar can skacak bir durum yok bence 😌

İnanin bunu da denedim yarı tokken vereyim dedim memenin ucunda süt varken ama sıpa diliyle sütü yalıyor resmen yine de ağzına almıyor. Ben ağzına verince de silikon gibi ağzını doldurmayinca emmeye geçmiyor gecsede 1-2 cekişte bırakıyor mızmızlanmaya başlıyor biraz zorlayınca yine ağlamalar. Youtubedaki ebeleri dinledim fazla zorlayınca meme reddine gidebiliyormuş bunu da istemiyorum.
Allahım bir yalayan bebe daha kendim yazdım sandım. Bende silikon uç alıp denemeyi düşünüyorum son çare. Hiç bir şekilde almıyor. Sağdığım sütü bile emmiyor gerçi benimki🤦🏼‍♀️

Benim kızımda doğduğunda 10 gün küvezde kaldı, biberona alıştı. Göğüs ucumda yoktu silikon göğüs ucuyla denedim sevmedi . Yine beslenmesine biberonla devam ettim ama biberon vermeden önce hep mememi verdim ucu yine yoktu ama alışması için ben verdim. uğraştı, çabaladı, çok ağladı. Artık yorulduğunda biberonu verdim. Yine her beslenme öncesi böyle devam ettim. 10 günün sonunda tutmayı başardı. Yani 20 günlükken mememi emebildi. 2 yaşına kadarda emzirdim çok şükür. Vazgeçmeyin benimde hiç ucum yok ama tuttu. Zaten uç önemli değil kahverengi kısmı vereceksiniz ağzına. Sadece ucunu değil. Bebeğin ağzını aralayın Baş parmağınız üstte diğer parmaklarınız altta olacak şekilde memeyi kahverengi kısmı düzleşecek şekilde tutun ağzına sokun. Siz pes etmeyin inşallah tutarlar
Umut oldu bana yazdıklarınız. Kızım da 24 günlük ucu olduğu halde emmiyor yalıyor sadece. Bende zorluyorum ama bu sefer de inatlaşıp almaz mı diye düşünüyordum

Aynı şeyleri geçen sene yaşadım hatta şu an konuyu ben açtım sandım . Üstüne üstlük benimki bir de biberon bağımlısıydı. sizi o kadar iyi anlıyorum ki güzel anne hiç stres yapma. Ben silikon ucu tesadüfen bıraktım yazın çok sıcaklarda yatarak emziriyordum öyle yapınca memeyi tuttu kendi kendine sonra bir daha hiç takmadım. İyi kötü bir emdi bir emmedi ama o ucı bıraktık. 1 yaşında şu an çok severek emiyor.

Aynı şeyleri geçen sene yaşadım hatta şu an konuyu ben açtım sandım . Üstüne üstlük benimki bir de biberon bağımlısıydı. sizi o kadar iyi anlıyorum ki güzel anne hiç stres yapma. Ben silikon ucu tesadüfen bıraktım yazın çok sıcaklarda yatarak emziriyordum öyle yapınca memeyi tuttu kendi kendine sonra bir daha hiç takmadım. İyi kötü bir emdi bir emmedi ama o ucı bıraktık. 1 yaşında şu an çok severek emiyor.
Çok teşekkür ederim biz de oğlumla dün itibariyle bıraktik silikonu konumu güncellemek için geldim ki bizim gibi çok anne var destek olsun ❤️☺️

Bu durumda bol bol emzirmek gerekiyor ben o aciya rağmen emzirmeye devam etmiştim o sekilde geçmişti birde lansinoh mor kem var küçük boyu ama baya etkili onu deneyebilirsin geçmiş olsun

Bana da hastanede silikon uç verildi. Hiç denemediler bile göğsümde tutmaya..o şaşkınlıkla alışır mi dedimse de yok yok dediler böyle tutar göğsünü. Dört ay oldu bırakmadım. Hastaneye de bolca ziyaret yaptık ama sanırım emzirme danışmanı uzmanlığı yetersizdi, geri yollandim başaramadan. Bu ayda özellikle sütüm azaldığını hissediyorum. Bebeğim zaten en başından beri saatlerce emmek istiyordu. Bir başka danışmandan yönlendirme aldim. Kızım silikonla doğru tutmadığı için memeyi uyaramadigini ve yeterli süt akışı olmadığı söyledi. Bunun için yatarak emzirme önerdi, eds ile süt-mama takviyesi ve üç saatte bir sağım dedi. Eds sistemi bana çok zor geliyor. Aç olunca saldırdigi için kaşık biberon yerine biberona geçmiştim artık yorgunluktan. Belki biberon yüzünden de bırakamadık.. ben de perişanım hep ağlıyorum. Süt akışı ve süt miktarı azalir mi diye yüz kere sordum hastanede, hayır dendi. Bilsem böyle olacağını en başından işi sıkı tutar biraktirirdim. Hastane çok zorlamayın zamanı gelince bırakacak demişti, o yüzden ben de bırakmistim peşini. Kendimi de çok suçluyorum.

Bana da hastanede silikon uç verildi. Hiç denemediler bile göğsümde tutmaya..o şaşkınlıkla alışır mi dedimse de yok yok dediler böyle tutar göğsünü. Dört ay oldu bırakmadım. Hastaneye de bolca ziyaret yaptık ama sanırım emzirme danışmanı uzmanlığı yetersizdi, geri yollandim başaramadan. Bu ayda özellikle sütüm azaldığını hissediyorum. Bebeğim zaten en başından beri saatlerce emmek istiyordu. Bir başka danışmandan yönlendirme aldim. Kızım silikonla doğru tutmadığı için memeyi uyaramadigini ve yeterli süt akışı olmadığı söyledi. Bunun için yatarak emzirme önerdi, eds ile süt-mama takviyesi ve üç saatte bir sağım dedi. Eds sistemi bana çok zor geliyor. Aç olunca saldırdigi için kaşık biberon yerine biberona geçmiştim artık yorgunluktan. Belki biberon yüzünden de bırakamadık.. ben de perişanım hep ağlıyorum. Süt akışı ve süt miktarı azalir mi diye yüz kere sordum hastanede, hayır dendi. Bilsem böyle olacağını en başından işi sıkı tutar biraktirirdim. Hastane çok zorlamayın zamanı gelince bırakacak demişti, o yüzden ben de bırakmistim peşini. Kendimi de çok suçlu yorumluyoru
Nasıl bir duygu olduğunu biliyorum ama lütfen kendinizi suçlamayın 😔 iyi bir danışmanla halledilemeyecek birşey değil sütünüz de emin olun yeniden artar. meme boşaldıkca artıyor Artmasa benimki artmazdı. Ben emzirme danışmanından destek almadım ama hemşire bir arkadaşım yardım etti silikonsuz bebeği tutturdu mememe sağolsun. Bir de süt arttırıcı Damla var onu kullanmaya başladım. Ben de çok ağladım en yakınlarımdan (eşimden bile) destek görmedim.Çocuğumu emzirmek için kucağıma aldığımda kaynanam başıma gelip doymuyor bu çocuk derdi. Tek başıma ne mücadeleler verdim sonuç olarak başardım siz de başarırsınız

Bana da hastanede silikon uç verildi. Hiç denemediler bile göğsümde tutmaya..o şaşkınlıkla alışır mi dedimse de yok yok dediler böyle tutar göğsünü. Dört ay oldu bırakmadım. Hastaneye de bolca ziyaret yaptık ama sanırım emzirme danışmanı uzmanlığı yetersizdi, geri yollandim başaramadan. Bu ayda özellikle sütüm azaldığını hissediyorum. Bebeğim zaten en başından beri saatlerce emmek istiyordu. Bir başka danışmandan yönlendirme aldim. Kızım silikonla doğru tutmadığı için memeyi uyaramadigini ve yeterli süt akışı olmadığı söyledi. Bunun için yatarak emzirme önerdi, eds ile süt-mama takviyesi ve üç saatte bir sağım dedi. Eds sistemi bana çok zor geliyor. Aç olunca saldırdigi için kaşık biberon yerine biberona geçmiştim artık yorgunluktan. Belki biberon yüzünden de bırakamadık.. ben de perişanım hep ağlıyorum. Süt akışı ve süt miktarı azalir mi diye yüz kere sordum hastanede, hayır dendi. Bilsem böyle olacağını en başından işi sıkı tutar biraktirirdim. Hastane çok zorlamayın zamanı gelince bırakacak demişti, o yüzden ben de bırakmistim peşini. Kendimi de çok suçluyorum.
Ayrıca benim bebeğim de 3 aylık oldu hâlâ biberon kullanıyor beni de emiyor. O kaşık biberonu ben de denedim zulüm gibi birşey devam edemedim bebek de tatmin olmuyor onla. Yipratmayın kendinizi bu kadar .
psikolojik olarak kendinizi rahat hissettiniz an herşey daha kolay yoluna girer

Ayrıca benim bebeğim de 3 aylık oldu hâlâ biberon kullanıyor beni de emiyor. O kaşık biberonu ben de denedim zulüm gibi birşey devam edemedim bebek de tatmin olmuyor onla. Yipratmayın kendinizi bu kadar .
psikolojik olarak kendinizi rahat hissettiniz an herşey daha kolay yoluna girer
Merhaba pazar günü bir ebe ile evde çalıştık. Bir günde silikonu bıraktırdı :) dört aylık olacak bebek için bayağı kısa sürede oldu. Ayrıca benim bebeğim biraz hırçınlasiyor değişiklige karşı. Yani ben biraktirdiysam herkes biraktirabilir. Buraya yazdım, detayları mesaj ile paylaşabilirim.

X