Silikon Operasyonu sonrası yumuşama süresi

arkadaşlar..ben de ameliyat oldum meme büyütme ve liposuction..bugun 3. günüm,panedella ve mehtap proezlerinizi koydurmadan önceki meme dokularınız nasıldı acaba?benim protezim 215 cc ama öneden de vardı meme dokum biraz..şu an çook büyük ve yukarıda duryor göğüslerim..boyum 1.65...daha ciddi oranda küçülürler değil mi ya böyle kalmasını istemiyorumm..
merhaba canım, çok geçmiş olsun, hayırlı olsun inşallah :))

3. günün daha henüz ters bişey yok. Ameliyat nedeniyle vücut ameliyat bölgesinde bir savunma mekanizması geliştirdiği için ödem topluyor, ki senin gjöğüslerin şu an ödemli. Yani şiş. Onlar bir hafta sonra yavaş yavaş inmeye başlayacak. ıkinci haftanda daha inmiş olacak. Her gün daha da. Hatta memelerin oturması 6 ay diyorlar. Yukarıda olmaları da çok normal. Göğüs şuan ödemli ve protez vücuda uyum sağlamaya çalışıyor. Protez koyduralı henüz 3 gün olmuş. Göreceksin ki iki hafta sonra göğüslerini ayan beyan görünce bunun kararına daha iyi varacaksın. Günden güne oturduklarını, şişlerinin gittiğini yani küçüldüğünü ve yuvarlaştığını göreceksin. Onlar şimdi sivri durur.

merhaba ameliyat olalı 20 gün oldu ama hala ağrılarım var ağrı kesici içmekten bıktım hiç rahat uyuyamıyorum bu nasıl şey böyle

merhaba ameliyat olalı 20 gün oldu ama hala ağrılarım var ağrı kesici içmekten bıktım hiç rahat uyuyamıyorum bu nasıl şey böyle
çekilen ağrıların derecesi ağrı eşiği ile alakalı. Hareketlerindeki kısıtlama nedeniyle mi rahat uyuyamıyorsun yoksa ağrıların nedeniyle mi? Eğer dayanılmayacak kadar çok ağrın yoksa içme. Çünkü operasyonu yapan doktor ağrı kesicilerin yaraların iyileşmesini yavaşlattığını söyledi.

ben sadece ilk 10 gun agrikesici kullandim. ama benim iki ameliyat birden olmustu. mini karin ve gogus buyutme. goguslerdeki agri dayanilmiycak gibi degil. tabi kas agrisina benzer durum 1 ay en az devam ediyor ama... panedellanin dedigi gibi kisiye gore degisebilir tabi.

benim çok ağır geçti dayanılcak gibi değildi günde 2 kere ağrı kesici iğne oda yetmezmiş gibi 3 tane ağrı kesici hap 2 hafta sürdü sonra iğneyi kestik haplara devam 4 gündür haplarıda bıraktım düşünün artık insanın gidip çıkarttırası geliyor kabus gibiydi birde geceleri sakinleştirici bir uyku yapan ilaç içiyordum 2 hafta sütyende takamadım şiddetli ağrılardan

arkadaşlar..ben de ameliyat oldum meme büyütme ve liposuction..bugun 3. günüm,panedella ve mehtap proezlerinizi koydurmadan önceki meme dokularınız nasıldı acaba?benim protezim 215 cc ama öneden de vardı meme dokum biraz..şu an çook büyük ve yukarıda duryor göğüslerim..boyum 1.65...daha ciddi oranda küçülürler değil mi ya böyle kalmasını istemiyorumm..

canım kusura bakma uzun zamandır giremedim. dolayısıylada yazamadım cewap. bnim göğüs dokumda wardı protezden önce. 275 cc takıldı bana. ewt ilk günler daha şişti. ama hala küçük değiller. yani öle abartı bi küçülme olmaz. sadece zamanla yumuşayıp aşağıya doğru iniyorlar. sana şimdi büyük geliyor canım gözün alışınca öle düşünmeyeceksin. öpüyorum seni.

çekilen ağrıların derecesi ağrı eşiği ile alakalı. Hareketlerindeki kısıtlama nedeniyle mi rahat uyuyamıyorsun yoksa ağrıların nedeniyle mi? Eğer dayanılmayacak kadar çok ağrın yoksa içme. Çünkü operasyonu yapan doktor ağrı kesicilerin yaraların iyileşmesini yavaşlattığını söyledi.

panedlla sen nasılsın canım. uzun zamandır konuşamadık seninle. :)

canım kusura bakma uzun zamandır giremedim. dolayısıylada yazamadım cewap. bnim göğüs dokumda wardı protezden önce. 275 cc takıldı bana. ewt ilk günler daha şişti. ama hala küçük değiller. yani öle abartı bi küçülme olmaz. sadece zamanla yumuşayıp aşağıya doğru iniyorlar. sana şimdi büyük geliyor canım gözün alışınca öle düşünmeyeceksin. öpüyorum seni.

Canım hakikaten uzun süre oldu, rastlaşamadık :)) ıyiyim canım teşekkür ederim. Sen nasılsın? Umarım herşey yolundadır. Ameliyatım 1,5 ay önce kasaltından yapıldı buluyorsun. ama hala sertler, yani biraz yumuşadılar ama istediğim gibi yumuşacık değiller. Ne zaman normal göğüs gibi yumuşacık olacakları konusunda endişeliyim. Senin durumun nasıl? Göğüslerin yumuş yumuş oldular mı? ınşallah herşey yolundadır. :) Öptüm canım

Son düzenleme:
selam, yumusama olayinda endiselenmekte haklisin panadella. ben en bastan beri soyluyorum yumusacik olmuyorlar sanirim. yada bana konulan silikon cindinden. emzirdigim zamanki sertlikle hemen hemen ayni. ilk zamankinden kesinlikle daha yumusak. ozelliklede masajdan sonra. ben duzenli spor yaptigimdan gogus kaslarim gelismis durumda. dual plane konuldu benimkiler. kaslar kastimmi semsertler. gevsetince yumusak. belki ici sivi jel olanlarin daha yumusaktirlar. ama ben alistim. bir yil icinde tamamen yumusak olur diye umuyorum. uzun oldu biraz ama durum bu:))

merhaba doktor benim bandajlarımı ameliyattan 1 hafta sonra kontrole gittiğimde çıkartmıştı a.s.

ewt carolicim bir hafta sonra çıkarıyo bizim doktorumuz ama bazı doktorlar farklı bir bandajlama tekniği kullanıyoarlar ve onlar 3 gün sonra çıkarıyorlar genelde.bizde bandaj yoktu aslında sadece dikiş üzerinde bir bant vardı.ameliyattan çıktığımzda sütyenelrimiz giydirilmiş oluyo.bazı doktoralrda ise bütün göğüs beyaz bandaj içinde oluyo ve 3-4 güne açıyolar o sargıyı.dikişteki bandı nezamn aldıklarını da bilmiyorum.izler için krem vermeyen doktorlar 1 ay sonra açıyo bile olabilir o bandı.ya da kendisi düşer diyolardır...

ben sadece ilk 10 gun agrikesici kullandim. ama benim iki ameliyat birden olmustu. mini karin ve gogus buyutme. goguslerdeki agri dayanilmiycak gibi degil. tabi kas agrisina benzer durum 1 ay en az devam ediyor ama... panedellanin dedigi gibi kisiye gore degisebilir tabi.

mini karın germe ameliyatından sonra iyileşme süren nasıl oldu sigara içiyormusun bende bu ameliyatı olmak istiyorum ama iyileşme süresi beni korkutuyor

yaknız benim tek bir problemim var,kızlar ben de sizden bu konuda paylaşım bekliyorum, dediğim gibi memeucundan,kas üstü,damla protezle ameliyatım oldu, bu 2 ay içerisinde şişliklerim bayağı indi ve protezler oturdu yerine yalnız bir sorun var ki başından beri hep sol göğsüm diğerine göre az bi farkla daha şişkindi,ve zaman zaman ağrı oluyordu,şimdi ise sol göğsüm çok güzel, kendisini aşağı saldı,yumuşadı,ama sol göğsümde hala bi sertlik ve o kısımda hissizlik var,ve de biraz daha yukarıda,1 ay önce tedirgin oldum başka bir doktora göründüm gayet normal zamanla oturcak yerine dedi, ama tedirginim kızlar ya, var mı bu konuda bilginiz, acaba o göğsümde bir problem mi çıktı, kapsül riski mi var die düşünüyorum,,,
bir de böyle şikayetlerden dolayı tekrar ameliyata girenler de silikon değişimi nasıl oluyor, doktor onu alıp yenisini mi takıyor yoksa yine aynısını mı yerleştirior?

Aleyna selam,

Bende de benzer bir durum olduğu için seninle paylaşmak istedim. Ameliyat olalı 5 hafta oldu. Yaklaşık 15 gündür sağ göğsüm sol göğsüme daha yukarıda. Zaten uzun bir süredir de sağ göğsüm sol göğsüme göre daha sertti hep. Kontrole gittiğimde doktorum ödem olduğunu ve geçeceğini söylüyordu. Geçen cuma günü gittiğimde ise sağ göğsümde 3.derece kapsül kontraktürü oluştuğunu söyledi :KK43: 3. derece olduğu için vucudun kendi kendini toparlama durumu varmış. Eğer o da olmazsa 10-15 dakikalık bir operasyonla şişi alırız dedi. Moralim çok bozuldu :KK43:

Senin en son durumun nedir merak ettim.

Yanıtın için şimdiden çok teşekkür ederim.

mmehtapm merhaba senin nekadar oldu ameliyat olalı benim de tek göhsüm daha büyük ve biraz sarkık gibi duruyo yani eşitsizlik var senin demi aynı sorun var benim ameliyat olalı 1 ay noldu

Bende slikon taktırdım 3 sene oluyor 305cc kas altı oldu benim ki bide doktor süt bezlerini etkilemesin diye meme ucundan taktırmadı.en başlarda vücudumun çok kaslı olmasından dolayı bazı sorunlar yaşasamda hepsini unuttum çok güzel bir şey. yumuşaklığa gelince benim derimin çok sıkı olduğunu söyledi doktor yumuşadı ama hiç bir zaman yumuşacık bir göğüs olmuyor.yani eşimin pek hoşlandığını söyleyemem ama ben seviyorum.tavsiye ederim ertesin gün kalkmayı düşünmeyin kendinizi iyi hissetseniz bile yatın dinlenin dikişlerininizi zorlamayın.

canım nihayet site normale döndü umarım :))
sana aslında 4-5 gün önce yazmaya çalıştım sitede sorun vardı yazdığım bile sisteme geçmedi sonra da siteye giremedim.

Çok teşekkür ederim canım güzel temennilerin için. 12. günüm bugün :)) sırt ağrım geçti. Yataktan da bacaklarımla destek alarak kendim kalkabiliyorum. Şınav çeker gibi :))

Tatlım benim iki göğsümde asimetri yoktu, ameliyat sonrası sol göğsüm sağdan daha büyük duruyor. Geçer değil mi? Bir de benim protezler 325 cc ya inan ki önceki süngerli sütyen takmış halim gibi. Hiç belli olmuyor. Sporcu sütyenim B cup. Doktor sporcu sütyeni sıksın biraz demişti. B cup ı tam dolduruyor. ama sporcu sütyeni sıktığı için mi acaba göğüslerim biraz küçük duruyor, sporcu sütyeninden normal sütyene terfi ettiğimde ya da bu sütyeni kullanmayı bıraktığımda göğüslerim daha büyük durur mu canım ya.

Bu arada sen nasılsın? İnşallah herşey yolundadır.

Öptüm seni.

Pandella selam, ameliyattan bir süre sonra göğüslerinde asimetri olduğunu soylemişsin. Ameliyat olalı 5-6 ay olmuş anladığım kadarıyla.
Ben yaklaşık 1 buçuk ay once oldum ve sağ göğsüm sol göğsüme göre daha şiş ve yukarıda duruyor...
Senin iyileşmes sürecin nasıl oldu? Son durumun nedir? Göğüslerin simetrik mi?

Sevgiler

mmehtapm merhaba senin nekadar oldu ameliyat olalı benim de tek göhsüm daha büyük ve biraz sarkık gibi duruyo yani eşitsizlik var senin demi aynı sorun var benim ameliyat olalı 1 ay noldu

Selam bende de aynı sorun var :KK43: Doktorun bu duruma ne dedi? Benim de amliyat olalı 1 buçuk ay oldu ama 1 aydır eşitsizlik var :KK43:

Selam bende de aynı sorun var :KK43: Doktorun bu duruma ne dedi? Benim de amliyat olalı 1 buçuk ay oldu ama 1 aydır eşitsizlik var :KK43:

bendede var ilk başlarda daha çoktu şimdi daha iyi 6. ayda ve 1. yılda oturma tamamlanıcakmış daha yukarıda olan göğüse biraz daha fazla masaj yaparsanız indiğini ve yumuşadığını farkedersin yumuşama derken şuan yemin ediyorum normal meme kıvamında inanması zor ama cidden öyle belkide sık sık masaj yaptığım içindir hatta bu duruma ben bile şaşırıyorum nasıl bu kadar yumuşak diye benden size tavsiye ne kadar çok masaj okadar çok yumuşama (bence)

bendede var ilk başlarda daha çoktu şimdi daha iyi 6. ayda ve 1. yılda oturma tamamlanıcakmış daha yukarıda olan göğüse biraz daha fazla masaj yaparsanız indiğini ve yumuşadığını farkedersin yumuşama derken şuan yemin ediyorum normal meme kıvamında inanması zor ama cidden öyle belkide sık sık masaj yaptığım içindir hatta bu duruma ben bile şaşırıyorum nasıl bu kadar yumuşak diye benden size tavsiye ne kadar çok masaj okadar çok yumuşama (bence)

söyledikleriniz içimi rahatlattı :) benim doktorum masaj vermedi ama :KK43: Aralık ortasında kontrole gittiğimde tekrar sormayı düşünüyorum...demek ki ameliyat sonrası bazı kişilerde asimetri durumu olabiliyor...benim sağ göğsümde 3.derece kapsül kontraktürü oluşmuş. belki benim göğsüm o nedenle daha yukarıda ve sert duruyor. umudum var ama herhangi bi operasyone gerek kalmadan kendi kendine yumuşayacak ve şekli oturacak umarım...

X