silikon taktıracaklara önemli uyarı.. boyut hakkında..

Hmm buda enteresan bi yöntemmiş. ÇOOK korkuyoruum!!! :)))))))) ama kafayada koydum eyvaah :) Pişman olan birilerini duydunuz mu? Herkes mutlumu yeni göğüsleriyle :)

:95:benım dual plan yanı ust kısmı kasaltında gerısı kasustunde ve cok dogal duruyo... ben duzenlı masaj yapıyorum..aralık 11 de 5 ay olacak ve ben cok memnunum..bı normal gogus gıbı yumusak degıller ama tas gıbı yapay da degıller..

zamanla yumuşarlar bu önemli degil bence.. cok sert olmadıgı sürece diri görünür aslında gögüsler :KK34:

Hmm buda enteresan bi yöntemmiş. ÇOOK korkuyoruum!!! :)))))))) ama kafayada koydum eyvaah :) Pişman olan birilerini duydunuz mu? Herkes mutlumu yeni göğüsleriyle :)
pişman olanlarda war aslında....pişmanlıkları istedkleri gibi sonuc olmaması,ya da sonrasında silikonun kayması gibi seylerdi..bunun için secilen soktor cok önemli.. kafana koymuşsan elbet yaptrcaksın demektr :) şimdiden kolay gelsin..

Benim gögüslerim ameliyat öncesi 80-A idi. Ameliyat sonrasi 80-C oldu. 275cc high profil protez konuldu gögüslerime. Boyum 1.63, kilom 55. Bence bir bayana yakisan en güzel C-cup. Bunun üstü fazla, alti az. Tam ideal bir boyut bence c-cup.

Benim bir tanidigim 3 yil önce 400cc taktirdi. Kendi gögüsleri 75-A idi. Baya büyük gögüsleri var, hatta zamanla okadar sarktiki, bence hic güzel durmuyordu. Suanda hamile, gögüsleri dahada büyüdü ve cok sarkik duruyorlar. Sanki böyle armut gibi duruyorlar, üstü az alti dolu.

Yine bir arkadasim 4 yil önce 500cc taktirdi. Bence igrenc duruyor, inek gögsü gibi. : ). Onunkide cok sarkti. Birde iyice kilo aldi arkadasim, dahada bi acaip duruyor gögüsleri.

Bence silikon boyutu nekadar büyük olursa, sarkma durumuda okadar fazla oluyor. Bu doga kanunu. Bunu hicbirsekil engelleyemeyiz.

Ayrica yazin bikini giyildiginde gögüslerin dogal olmadigi cok belli oluyor. Kim ne derse desin, silikonlu gögüsleri bin gögüs arasindan secip bulurum ben. Kol altindaki kaslarin bile yerlerinin degistirildiginden yine belli oluyor, biri kisa kollu giyip kolunu kaldirdigi zaman.

Bende bi ara kendi kendime diyordum 275cc degilde 300cc mi taktirsaydim diye, (ki doktorum bana 300cc takalim demisti, ben israrla kabul etmemistim) ama sonradan eski sütyenlerime baktigim zaman, sacmaladigimi gördüm. : )

Doktorumunda bana söyledigi birsey vardi. Cc nekadar büyük olursa, meme ucunde his kaybetme orani okadar yüksek oluyor, cünkü gögüste kilcal damarlari sIkistirabilecegi icin. Bu ister gögüs ucu, isterse meme alti operasyonu ile olsun.

Sheker´cim kizma ama katilmiyorum sana. : )

Ya aslında mantıken şu var şimdi benim 80 b diyelim bir başkasının 75 b veya herhangi başka oranlar. Her iki göğüsede aynı cc takılısa tabiki birininki istediği büyüklükte diğerininki istediği büyüklükte olmıcaktır. Matematiksel olarak bikere ters. En iyisi dolgusuz istediğiniz bedende sütyenle gidip silikonlarla deneme yapmak en azından az çok tahmin edilebilir. Bir doktorunda sitesinde önerisi olarak okumuştum.

arkadaslar,ben şuanki doktorumun yanına full dolgulu südyenle gitmiştim.komple üzerimdekileri cıkarttırdılar. doktorum silikonu mememin üzerine koydu.300 cc'ydi.cok kücük dedim.südyeninin icine yerlestirelim bi de dedi.südyenimi giydim,onun icinde bile ufacık duruyordu.hani kalın alttan full destekli südyenler var ya onlardandı giydiğim.ve 300 cc'nin kücük olduğunu anladık.ben zaten tam boyut olarak cok saçma gelcek size ama 330-350 cc istiyorum.eğer benim sporcu südyenine denediklerim gibi durcaksa.gercekten kimine büyük gelen silikon kimine kücük gelebiliyor.tabi büyüklük ve kücüklük de göreceli biseydir.

Ama kendimizi nasıl hayal ediyorsak öyle olmalıyız.ileride sarkar,deforme olur falan diye ertelemeyelim bence kendimizi.teknoloji cok hızlı gelişiyor.onlara bile care bulunur ileride

Yeri değil ama, tecrübeli arkadaşlardan bilgi alma ihtiyacındayım; silikonun parası ameliyat haricinde ayrıca mı hesaplanıyor ve tahminen silikon fiyatları ne kadar? Bu bilgiyi kendim için değil, kursta tanıştığım silikon taktırmayı düşünen arkadaşım için istiyorum. Yazarsanız sevinirim...

Yeri değil ama, tecrübeli arkadaşlardan bilgi alma ihtiyacındayım; silikonun parası ameliyat haricinde ayrıca mı hesaplanıyor ve tahminen silikon fiyatları ne kadar? Bu bilgiyi kendim için değil, kursta tanıştığım silikon taktırmayı düşünen arkadaşım için istiyorum. Yazarsanız sevinirim...

500 - 1200 euro arasında markasına gore degısıyo..en cok kullanılanı mentor ve nagor..ben en cok bunları duydum..benmkısın mentor..
amelıyat kan tahlıllerı sılıkon hastanede yatıs falan hepsı beraber hesaplanıyo..benım ole oldu..

Teşekkürler Gizeml, yani hastane ve ameliyat masrafı haricinde bir de silikonun parası yani anladım.

teşekkürler gizeml, yani hastane ve ameliyat masrafı haricinde bir de silikonun parası yani anladım.

merhaba..izmitlisiniz anladığım kadarıyla.ben de şubat mart gibi düşünüyorum silikon ameliyatı.arkadaşınız acaba araştırma yapmışmı izmitte?nerede yaptırmayı düşünüyor?

3 ay önce amelyat olmustum ve hiç memnun olmadığımı daha önce birkaç forumda belirtmiştim...Sonunda randewu aldım ve doktoruma cesaretmi toplayıp söyledim.. bana 255cc damla mentor protez takılmıştı.. 14 milyara güven hastanesinde oldum doktrm kenan atabay..
forumda bazen okuyorum çok kötü snçlar olabiliyor..benim his kaybı, şekil,orantı gibi bir sorunum yok..
ben sadece vücuduma göre kçk buluyorum yani beklentim daha yüksekti..Bir de arası brz açık gbi geliyor.. Doktrum hiç gerek yok gayet güzel,2. amelyat içn beni ikna etmen çok zor ama ben de seni ikna edemezsem ilerde hala mutsuz olursan yaparız napalım dedi..Doktrm çok kibar çok ii biri, para alacağım halde yapmak istemiyorum bana biraz güwen dedi..Doktrm gercekten bu konuda en iilerden biri..350 cc istyrm dedm** 250 ile 350 arasnda 1 cmlk fark war dedi, degmez dedi.. byk göğüs daha çok sarkar o zmn da onu sewmezsn dedi..ayrıca her göğsn arasında acıklık olur dedi,çıplakken herkesn göğs arasında açıklık olr bitşik olamaz imkansz dedi.. bana 1 yıl süre verdi düşün iyce gör her halini yine mutsuz olursan ve hala ağlıyor olursan yapalım 2. yi ama tavsiye etmiorm dedi..
herkesn vct yapısı farklı dedi..bnm boyum 1.73 kilom 60.. sizce 255 cc nsl bana? arkadaslar merak ettiiim bsy war: ben mesela kilo versem 55 olsam protezlerm daha byk durur mu yoksa bi kçlme olr mu? bir de diet yapıp 55 kiloyken nsl durduguna bakcam..olmadı yne amlyat bilmiorm kafam cok karsk..yuwarlak protezde gercekten arası daha mı dolgun oluyor? doktrm farkı yok dedi cunku..
düşünsenize herseye razıyım adam para alcak ama 2.yi yapmak istemiyor ben karsnda aglıyorum teselli ediyor, bana guwen gyt ii diye..napmalıyım? herkesn istediii gbi olur benm olmadı,hemde en ii doktru bulmama ragmen cok mtszm:KK43: lütfen fkrlernizi söyleyin...

geçmiş olsun esmeraldacım.peki sütyen ölçün ne oldu kaç beden sütyen kullanıyosun şimdi.boyumuz ve kilomuz baya yakın ben ondan sordum.ayrıca ben olsam paramda varsa istediğim gibi yaptırırdım sarkmaya karşı süper büyük değilde büyük yaptırırdım sarkıncada dikleştirirdim ama sen bilirsin tabi yerinde olsam güvendiğim birkaç doktorada danışır birden fazla ameliyatın götürüsü neymiş öğrenir sonra karar verirdim

3 ay önce amelyat olmustum ve hiç memnun olmadığımı daha önce birkaç forumda belirtmiştim...Sonunda randewu aldım ve doktoruma cesaretmi toplayıp söyledim.. bana 255cc damla mentor protez takılmıştı.. 14 milyara güven hastanesinde oldum doktrm kenan atabay..
forumda bazen okuyorum çok kötü snçlar olabiliyor..benim his kaybı, şekil,orantı gibi bir sorunum yok..
ben sadece vücuduma göre kçk buluyorum yani beklentim daha yüksekti..Bir de arası brz açık gbi geliyor.. Doktrum hiç gerek yok gayet güzel,2. amelyat içn beni ikna etmen çok zor ama ben de seni ikna edemezsem ilerde hala mutsuz olursan yaparız napalım dedi..Doktrm çok kibar çok ii biri, para alacağım halde yapmak istemiyorum bana biraz güwen dedi..Doktrm gercekten bu konuda en iilerden biri..350 cc istyrm dedm** 250 ile 350 arasnda 1 cmlk fark war dedi, degmez dedi.. byk göğüs daha çok sarkar o zmn da onu sewmezsn dedi..ayrıca her göğsn arasında acıklık olur dedi,çıplakken herkesn göğs arasında açıklık olr bitşik olamaz imkansz dedi.. bana 1 yıl süre verdi düşün iyce gör her halini yine mutsuz olursan ve hala ağlıyor olursan yapalım 2. yi ama tavsiye etmiorm dedi..
herkesn vct yapısı farklı dedi..bnm boyum 1.73 kilom 60.. sizce 255 cc nsl bana? arkadaslar merak ettiiim bsy war: ben mesela kilo versem 55 olsam protezlerm daha byk durur mu yoksa bi kçlme olr mu? bir de diet yapıp 55 kiloyken nsl durduguna bakcam..olmadı yne amlyat bilmiorm kafam cok karsk..yuwarlak protezde gercekten arası daha mı dolgun oluyor? doktrm farkı yok dedi cunku..
düşünsenize herseye razıyım adam para alcak ama 2.yi yapmak istemiyor ben karsnda aglıyorum teselli ediyor, bana guwen gyt ii diye..napmalıyım? herkesn istediii gbi olur benm olmadı,hemde en ii doktru bulmama ragmen cok mtszm:KK43: lütfen fkrlernizi söyleyin...

boy kilo oranına göre küçük cc ler tercih etmiş doktorun.. boyum 1.65 kilom 55, 300cc konuldu,ve tam 1yıl oldu, küçük olduklarını düşünüyorum bnde..ameliyat oldgum da 64 kiloydum.. göbek ve bel cevresi zayıfladıgında gögüsler daha ön planda olcaktır..zayıflamayı da deneyebilirsin.. ayrıca yuvarlak silikonum,cıplakken ayrı durmaları beni de rahatsız eden bi durum.. silikonun hangi profil oldugu da cok önemli?? high profil ve low profil aynı cc ler bile olsa,low daha küçük görünüyo..söylemeden gecemem coookkkkk ciddi bi rakam almış doktorun :KK52:

Son düzenleme:
Geçmiş olsun öncelikle,boy ve kilonuza göre cc'ler küçük gibi, yine de doktoru dinlemekte fayda var.
dört milyar mı on dört milyar mı? silikon ücretleri konusunda çok bilgisiz biriyim kusura bakmayın ama, eğer on dört milyarsa İzmit'te en az üç kadına silikon takılırdı o fiyata. Arkadaşım salı günü silikonlandı oradan biliyorum.

boyum 167 kilom 46,silikonlarım 325 cc :) cok memnunuuuuum :21:

sonçiçek memnun olmana sevindim.sütyen bedenin son durumda ne oldu ben 170 boyunda ve 55 kiloyum pamela gibi olmaktan yada ameliyat sonrası hala destekli sütyen kullanacak olma ihtimalinden çok korkuyorum.

göğüslerim vücuduma göre bana hala büyük görünüyor.cok dik olmalarından da kaynaklı olabilir.75 B penye südyenim.Sıkı sıkı kavrasın diye B aldım.İnsallah daha da büyümez.C olmak asla istemem.yıllarca erkek gibi hatlarla gezdiğim icin bu hatlar bana yabancı geliyor söylemeden edemicem ama alısıyorum ve gün gectikce kendimi bomba gibi hissediyorum.B kub ama göğüslerim baya bi büyük

sonçiçek aslında normal geldi bana 75b daha önce destekli sütyen kullanıyormuydun yoksa tercih etmedinmi hiç.ben 85b destekli kullanıyorum da slikonlu halinin öyle olmasını istiyorum.çağla şikelinki özlem yıldızınki gibi falan olsun istiyorum mesela beren saatinki küçük olmuş .75b sütyen yokmuş gibi duruyor neredeyse düz gibi duruyor bende.yani asıl öğrenmek istediğim senin destekli sütyende kaç kullandığın ve protez sonucu 75bden farkı olup olmadığı giysi altında.çok soru sordum özür dilerim ya

X