Lekeler, Çiller Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Ben cildimdeki geçmek bilmeyen hassasiyet yüzünden klasik sürülebilen sivilce ilaçlarını devamlı kullanamadım bu nedenle bitkisel kozmetiklere yönelmekten başka çarem yoktu. Şu konuya eklediğim ürünlere başladım.

(link ekleyince hata verdi, cilt bakım önerileri topiğinde cilt ürünleri resimleri gibi bir konuda, isterseniz bakın.)

Bu yaşıma kadar öğrendiğim şey, evde yapılan ve zararsız görünen maskeler dahil hiçbir şeyi başkasına iyi gelmiş diye hemen denemeye çalışmayın. Cilt sorunları uzun ve çetrefilli bir serüven ve azimle atlatılabiliyor. Morali sağlam tutup, yediklerimize içtiklerimize dikkat edersek bir derece sorunların üstesinden gelebiliyoruz. Eğer bu bize mutluluk vermeye yetmiyorsa bizden daha kötü durumda olan ciltlere bakıp halimize şükrediyoruz. Allah başka keder dert vermesin. =)

medcasol kabuklanmadan da öte cilt derisinde soyulmayı sağlıyor yanık izleri de dahil olmak üzere pek çok izi gidermek için kullanılıyor ki göbeğime dökülen çaydan sonraki o derin yanık izinden eser yok şuan:)

arkadaslar merhaba,
ben de cildimden muzdaribim malesef:KK43:
ergenlikten bu yana sivilce problemim var.suan 26 yasindayim, hala pesimi birakmiyorlar sagilsunlar!!!
tabi artik tek tuk ciksa da onceden kalan sivilce lekeleri var, bi turlu geciremiyorum.
ufak cukurluklar halinde ve yanaklarimda.
bunlar beni inanilmaz mutsuz ediyor.
tum cilt doktorlarindan da ogrendigim kadariyla urun kullanmakla falan bu izler gecmeyecek, tek care ya lazer ya da dermabrasyon dedi bir doktor.
Acaba aranizda dermabrasyon ya da lazer yaptirip da cukur izlerden kurtulan oldu mu?

kızlar merhaba
ben poliskist over hastayım.bebek tedavisi görüyorum. bu yüzden yanaklarımda tek tük sivilceler çıkıyor ama hemen sönüyorlar tabiki izleri kalıyor geriye. kadın doğum uzmanı doktorum kendi cildi için neostrata cilt düzenleyici losyon kullandığını söylemişti. bende gittim aldım 3 haftadır kullanıyorum. ilk başlarda işe yaramıyormuş gibi oldu fakat sonradan cildim soyulmaya başladı. soyulma derken çirkin bir soyulma değil yüzümü yıkayınca sanki hamamda kese yaparsınızda ölü deriler yuvarlanır vücunuzda o şekilde yuvarlanıyor. elinizle nazikçe yüzünüzü ovarak ölü derileri atıyorsunuz. arkasından bepanten krem sürdüm. hergün akşam neostrata cilt düzenleyici losyon (15 aha olan) sürdüm sabahlarıda sadece bepanten sürdüm.güneşe çıkmadım.kahverengi lekelerim kayboldu ve burnumun iki yanında bulunan gözenekli bölge sıkıştı.yani gözeneklerim küçüldü.belli belirsiz oldular. ben memnun kaldım. pahalı bi ürün ama 2 sene rahat gider.
mrb, bu losyon;

NeoStrata Face Cream Plus 15 AHA Yüz Kremi adıyla mı satılıyo?güneşe çıkmadığınızı yazmışınız .ben günde mecburen yarım saat güneşe çıkmak zorundayım.güneş etkisini mi azaltıyo?koruyucu sürüp çıksam nasıl olur?

Benim cildimde tek tük sivilceler vardı özellikle yanak bölgemde doktorum 1 seanslık kimyasal peeling uygulaması yeterli senin için kökten çözüm olur dedi. Çok da iyi bir hastanede yaptırdım bunu. İlk 3 hafta boyunca cildim pürüzsüzdü tek gram makyaj yapmadan çıkıyodum ve arkadaşlarım yüzüne ne sürdün süper görünüyo fln diyodu yalnız 1 aydan sonra eskisini mumla arayacağım vaziyete geldi felaket bir hal aldı ve roaccutane kullanmak zorunda kaldım senağlama

canım çooooooooook geçmiş olsun.bende sevindim başta tek seansta kurtuldun diye ama niye kötü oldu acaba sonra doktorun ne dedi bu duruma.bide ben şeyi merak ettim peelingden sonra çok soyulma kızarma olmuşmuydu kaç günde düzeldi cildin?umarım şimdi geçmişlerdir tekrar büyük geçmiş olsun

arkadaşlar ben lekeler için kantoron yağı kullandım çok memnun kaldım.bir arkadaşm da benmle birlikte kullandı onun cildi daha hızlı iyileşti benmki yavaş ama iyi oldu yani.deneyin derim..

lekeler zamanla geçiyor ama çukurluklar kalıcı malesef:KK43::KK43: ancak kimyasal peeling o da çok zor aşamaları olan bi işlem bi süre kapı dışarı çıkmamak gerekiyo soyulmalardan:KK43:

sivilce ve yara izleri kahverengi şekilde kalıyo ya onlar fln düzeldi benm çok az sivilce problemim vardı onun için kayısı yağıyla birlikte kullandım geçti hepsi

canım kantaron yağını direk yüzüne mi sürdün yoksa herhangi başka birşey yaptınmı

Bende de polikistik over var ve bi türlü sivilcelerimden kurtulamadım. bir dönem roaccutan kullandım ama faydasını çok fazla göremedim 1 sene sonra yeniden başladı. Şuanda aktif olarak iltihaplı aknem yok ama kırmızı izler var. En son gittiğim doktor neostrata ultra daytime smooting cream spf 15 ve eritretin verdi. akşamları bunları kullanıyorum.Birgün birini birgün diğerini sürüyorum. Gündüzleri ise la roche possay duo diye bir krem sürüyorum. yaklaşık 1,5 ay oldu bu tedaviye başlayalı. Biraz kırmızılıkların solduğunu hissediyorum ama tamamen kurtulamadım. Bu ürünleri kullanmış ve faydasını görmüş arkadaşlar lütfen bilgilerini paylaşabilir mi?

mrb, bu losyon;

NeoStrata Face Cream Plus 15 AHA Yüz Kremi adıyla mı satılıyo?güneşe çıkmadığınızı yazmışınız .ben günde mecburen yarım saat güneşe çıkmak zorundayım.güneş etkisini mi azaltıyo?koruyucu sürüp çıksam nasıl olur?

Benim kullandığım kremin ismi neostrata ultradaytime smooting cream spf 15
10 aha
akşamları sürüyorum. doktor gündüz de kullanılabilr dedi. Bu tür kremler güneşle temas ettiğinde leke yapabiliyor. Bu nedenle güneş koruyucu ile kullanmakta fayda var.La roche posay anthelios güneç koruyucusunu önebilirim. Özellikle akneli ciltler için ve yağsız hafif bir dokusu var. Hemen hemen piyasadaki tüm güneç koruyucuları araştırdım ve en iyisi sanırım bu.

kızlar arap kızı kremi aldım dün faydası olcakmı bakalım varmı kullanan

Kızlar Bende İmex iLe Eş Değer Olan ACNEDUR Kremiyle Sivilcelerimden KurtuLdum Cuma Günü Kullanmaya Başladım Geceleri , Bu Gun Gunlerden Cuma 1 Haftada Yok Oldu Sivilcelerim . Ama Herkeste Aynı Etki oLurmu BilememCADIARZU

Kızlar Bende İmex iLe Eş Değer Olan ACNEDUR Kremiyle Sivilcelerimden KurtuLdum Cuma Günü Kullanmaya Başladım Geceleri , Bu Gun Gunlerden Cuma 1 Haftada Yok Oldu Sivilcelerim . Ama Herkeste Aynı Etki oLurmu BilememCADIARZU

canım bunu doktor mu önerdi cilt tipin nasıl biraz daha bilgi verirmisin :eek:

canım bunu doktor mu önerdi cilt tipin nasıl biraz daha bilgi verirmisin :eek:

Canım Benim ciLt Tipim Karma we Çok Hassas , Şu An Yüzümde SiviLce kaLmadı Lekeler Var 2 / 3 Tane Ama Onlarda Geçiyor Bilmiyorum Belki ACNEDUR un Etkisi Belkide Lekelerle Uğraşmadığımdan Oluyor Bu , Ama Her Ne oLuyorsa Çok İyi Oluyor hihoyyyt İmex Kremi Doktorum Vermişti Sağlık Ocağına Gittim Yazdırmak İçin Ordaki Bayan Dedi Ki ACNEDUR Yazayım İmex iLe Eş Değer Bir Krem Dedi , İmexin İyiLeştirmesi Daha Zaman Alıyordu Ama ACNEDUR Daha İyi Oluyor Benim İçin . Ben Bi Dene Derim Sonuçta Sivilce Tedavisinde Kullanılıyor . Hatta İmex Açık Renkli ACNEDUR Daha Koyu RenkLi Artık Fondoten Bile Sürmüyorum Sadece ACNEDUR Ve Rimel opuyorumnanaktan Ayrıca Bişi Diyimmi Kızlar , 14 Yaşımdayken Sivilcelerimde Bir Krem Kullanmıştım Çok Fenaydı Yüzüm Geçirmedi Krem Doktora Gittiğimde Doktorum Dedi Ki ; O Krem Yüzünde Kıllanma YapmıŞ Niye Kendi Başına Krem Kullandın Dedi Kullandıgım Krem Dermovite mi Ne Öyle Bişi, ACNEDUR En Azından Sivilce Tedavisinde Kullanılıyor , Herkesten Duydugunuz Yağları , YağLı Kremleri Kullanmayın , Eczacına Sor TatLım ACNEDUR Kremi İmex iLe Eş Değermiş De Her Eczanede Olmuyor Bilgisayardan Bakınca Buluyor Eczacı Sipariş Verip Getirttiriyo Ama Hiç Bir Yan Etkisi GörüLmemiş Doktoruma Danıştım Kuzenimde Kullandı Onada Çok İyi Geldi alkisalkisalkis

kızlar arap kızı kremi aldım dün faydası olcakmı bakalım varmı kullanan

ben bir senedir kullanıyorum yağlı bir cildim ve sivilce izlerim var :çok üzgünüm: sivilce izlerini pek geçirdiği söylenemez ama sivilcelerde işe yaradı bende; mesela sivilce çıkmasına yakın acır ya kızarır, oraya sürdüğümde -ama sürdüğün yeri sabunla yıkaman gerek, temiz olmalı- şişmeden geçiyor hatta hergün düzenli kullandığında sivilcen oluşmuyor benim kullandığımdan beri yüzümde sivilce çıkmadı ama sivilce izlerim var :kızgın: o nasıl geçecek bilmyiorum :çok üzgünüm:

X