Lekeler, Çiller Sivilce ve akne izleri için kullandığımız ürünler ve tedaviler

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Arkadaslar dermalogia diye bir urun kullanmaya basladim eczaneden tavsiye ettiler gercekten mukemmel bir urun peeling yapmis gibi cildiniz inanilmaz parliyor ve benim lekelerimin renkleri acilmaya asladi daha 1 hafta oldu kullanmaya baslayali kendinizi cok mutlu hissediyosunuzzzz 150 tl ama icinde cok var 1 sene gidiyo pirinclerden yapilmis harika bir urun:dance::dance::dance:

bende alıyım bakalım inş faydasını görürüm tşk. canım

kızlar hep diyorum, yüz için medikal bi ürün kullanmadan önce mutlaka bir dermatoloğa görünün kafaya göre bu kadar güçlü ürünler kullanılmaz. kaş yapalım derken göz çıkarmayalım:eek:lmaz:

bende zoretanin ilacını kullanıyorum şu sıralar. yüzümde sivilceden çok leke var. çene bölgem kırmızı duruyor. birde beyaz tenliyim çok kötü ya :KK43: tedavi bittikten sonra bi çaresine bakıcam artık çene bölgemin rengini açmak için..

Son düzenleme:
arkadaşlar cilt lekeleri için kremler forumunu okursanız,lekeler için eczacı bir beyin kreminden bahsedildiğini göreceksiniz,ben de kremi aldım ve kullanmaya başladım

Ben size SHILIBAO marka peelig ve yüz maskesini önerebilirim. Düzenli kullanıldığında cilt kendi rengine dönüyor, ölü derileri, gözeneklerdeki yağları ve kiri anında çıkarıyor. Sivilce,siyah nokta, akne gibi sorunlara etkisi inanılmaz tavsiye ederim. Aktarlarda satılıyor jeller 20-25 tl arasında değişiyor.

kızlar ben raacutane tedavısı gordum ve malum sıvılcelerım gectı ama ızlerı duruyor.yaklasık 2 sene oldu ılacı bırakalı ve ben 2 senedır ızlerım ıcın butun ılacları kullandım baktım olmuyor pes ettım artık sabahları cıkarken suruyordum purdarı cık baktımkı daha kotu olmaya basladı.

calıstıgım yerın alt katında eczane var eczacı bana sana ılac yapıyımmı ızlerın ıcın dedı basta saka yapıyor zannettım eczacı ne ılacı yapacakmıs falan dedım. 1 hafta ıcınde falan aldım lacı bırde bana temızleme suyu verdı.duzenlı kullan yuzun pırıl pırıl olacak dedı ve telefonundan bır resım gosterdı bu kızın sıvılce ızlerınden tenı bellı olmuyordu onu bu ılacı yaptım 2 ay kullandı ve sonuc bu dedı ve o kadar parlak ve temız bır cılttıkı yuh dedım boyle olacaksa hemen baslıyorum kreme dedım ve bugun ılacı kullnmaya baslayalı 15. gunum.yuzumde makyaj yok ve parlıyor su anda.sıvılce ızlerım var ama eskısı gıbı kıpkırmızı degıl.eskıden fondaten sursem bıle kırmızılıklar gecmıyordu.

bakalım 1 2 ay daha kullanacam ılacı kesınlıkle cozumu buldummmmm yupyyyyyyyyyyy

hayır canım ısım falan yok eczacı kendısı yapıyormus ılacı.bir sısede su var bunu sabah aksam pamukla yuzunu guzlece sıl dedı bıraz dınlendır yuzunu ve gece leke olan bolgelerede yaptıgı kremı suruyorum ve sımdı aynaya baktım daha ızler bellı bıle oluyor :nazar:

ben bugün gttm doktora sivilce izleri var çok değil ama rahatsız oluyorum sıktığım için iz kalıyo
ERİTRETİN verdi bana jel gece sürülecekmiş
varmı hiç kullanan başlacam baklılm umaım güzel sonuç alırım

arkadasım o krem bana bela oldu.ama umarım sene işe yarar

ben 1.5 ay kullandım.yüzüm asırı kurudu.soyuldu iğrenc bi görüntü oldu
oda yetmezmiş gibi kuruluktan suratımda 5 tane kocaman akneler cıktı.ve 20 gün gecmesine lazım 2 tanesi hala duruyor yanaklarımda :KK43:
gecmiyor o akneler .3 senedir suratımda sivilce cıkmazdı bu krem sayesınde çıktı malesef
dikkatli kullan derim ben

bende kullandım erıtredını tamam yuzu soyuyor cok ıyı ama ızlere hıcbır faydasını gormedım bende.soyulması ve kızarmasıyla kaldım

bende alıyım bakalım inş faydasını görürüm tşk. canım

rica ederim canim gercekten super bir urun bu urunu herkes kullanabilir cilt problemi olmasia gerek yok bakim yapiyo ve gercekten canlandiriyo cildi ben doktora gidiyordum Serkis Beye fakat artik gitmicem en son gittigimde inanilmaz rencide edici sekilde konustu ve ilaclarinin hic bi faydasi olmadi ozelden gitmek gerekiyo galiba iyice ilgilenmleri icin bende artik eczacimin tavsiyelerine uyuyorum doktorun 6 ayda yapamadigini 1 haftada yapti:KK70: cildim duzeliyo Allaha sukur:KK62::KK62:

Meraba arkadaşlar.
Ben roaccutane kullandım 3 sene önce ondan snra adet dönemim hariç sivilce çıkmadı çok şükür ama tabi çok fazla oynadıgım için izleri kaldı.
3 sene once acnelyse vermişti doktorum bana kullanamadm ama şimdi kullanıyorum
şu anda yüzüm çok soyuluyor kötu bi göruntusu var ama bıraktıktn snra çok güzel yazpıyor cildi.
2 hafta kadar kullanıp bırakmıştım önceden gayet güzel bi göruntu yakalmıştım.
cilt lekeri için güzel bi çözüm.

ben eczanede çalışıyorum eczacının hazırladığı o ilaç asit salisilik %2 lik hatta yüzünü pamukla silince hafif bir yanma hissi olur o da alkol ve salisilik asitten kaynaklanır .ama işe yarıyor tavsiye ederim sivilceleri kurutur ve çıkmasına engel olur

kızlar bu arada benim yüzümde kimyasal yanık oluştu yaklaşık 4 ay kadar öne.insan içine çıkamıyordum gözümün altından aşağıya kadar kıpkırmızı derin sulu sulu yanıktı koyu bir renk ve herkes kezzap mı attılar yüzüne diyordu.ilk etapta yumurta haşlayıp kavurup yağını sürdüm sadece 2 günde o kopkoyu kahverengi yanık üzeri sulu o kötü kabukları attı cildim sadece pembe yanıklık kaldı bu sefer kantaron otu yağı kullandım bunu köyden arkadaşım verdi halis mulis kantaron otu yağı kendileri yapıyormuş yara ve yanık tedavisindemide yaralarında iltihaplı yaralarda pişikte bile etkili hemen etkisini gösteriyor. kullandım 3/4 gün pembelikte gitti bir haftada yüzümdeki izden eser kalmadı ama ege ünv. dermatoloğu sadece bekle dedi hiç birşey kullanma çünkü bu iz zaten geçmiyecek bari daha da kötü hale getirme dedi. bunu dermatolog söyledi bana ne yazıkki...fakat hiç iz kalmadı kızlar kantaron otu yağını bulabilirseniz tavsiye ederim birde yumurta yağı ama yapımı çoookkk uğraşlı kokusu ömre bedel :KK54:

arkadaslar bende sıvılce ve siyah nokta sorunu cok yasıyorum. ustelık cıldmde hassas. hersey ıyı gelmıyor bana. gecen gun aktara gıttım krem veya yağ almak ıcın hangısı ıyı gelecekse. aktar bana dırek son gunlerde cok sattıgım nar cekırdegı kremı var ıcerıgı cok yogun ve kullananlar cok memnun dıyerek o kremı vermeye calıstı. ıcerısınde hodan - kantoron gıbı bı kac karıım daha varmıs. garantı de verdı. ama ben arastırmadan almak ıstemıyorum.
nar cekırdegı kremı kullanan arkadaslar varmı yada bana ne tavsıye edersınız? yardımcı olun cunku ıyıce bunaldım.

kızlar ben bi kaç gündür imex sabun ve kerem kullanıyorum.sonuçları daha şimdiden mükemmel diyebilirim.cildim resmen pürüzsüzleşti:)akşam yatmadan önce cildimi imex sabunla ılık suyla yıkıyorum,kuruluyorum.ardından hiç bi nemlendirici sürmeden imex kremi sorunlu bölgeye masaj yaparak,az miktarda uyguluyorum.sabah uyandığımda yüzümü yine imex sabunla yıkıyorum ve arkasından OLEY nemlendiricimi sürüyorum.yani imex merhemi yalnızca gece yatmadan önce sürüyorum. fazla problemli olmayan ciltler için bu ürünleri tavsiye ederim...

Öncelikle bu tüm kozmetik ilaçların ve tedavilerin çok kişisel olup herkeste farklı sonuç verebileceğini hatırlatmak istiyorum. ama yine de kendimde işe yarayan tek topikal yani dıştan uygulanan tedaviyi anlatmak isterim. öncelikle ne kullandığımdan ve uzun vadede pek bir işe yaramadığından bahsedeyim:

-benzamiycn:tüm yüze her gece sürünce ilk birkaç gün iyi gelip ardından aylarca felaket sivilce çıkardı bende
- sivex: pek bir faydasını görmedim
- imex: fondotenli olması iyi ancak bence sivilceyi kurutmuyor
- imex sabun: cildi temizliyor ancak sık kullanılırsa sivilceyi tetikleyebiliyor
- kükürtlü sabun: önce iyi geliyor, uzun vadede sivilceyi tetikliyor

-roaccutane: 5 yıl önceki sivilce tedavimde 4 ay 30ar miligram kullandım, hormonal bozukluk yaşayana kadar yüzümde 5 yıl tek komedon dahi çıkarmadı. tek yan etkisi dudak kuruması oldu. kullandıktan sonraki 6 yılda karaciğer testlerim normal. ama son sivilce problemim ağır bir vaka olmadığı için şimdi yazmıyorlar

bu süreçlerden sonra şans eseri aksil-5 benzoil peroksit ile tanıştım. eczanelerde reçetesiz satılıyor fiyatı 10 lira. fondotensiz olanı aldım. her gece yatmadan yüzümü nadiren imex sabun ile, normalde doğal gülsuyu ile temizliyorum. üzerine bu maskeyi sürüp yatıyorum. çok hafif kızarma yaptı ama bronzluk gibi duruyor. eskinden her gün mutlaka 2-3 yeni sivilce çıkaran cildim şu an 2 günde bir küçük sivilce çıkarıyor. cilt kurumasına karşı arada bephanten plus kullanıyorum, olan sivilce kırmızı lekelerinin çabuk geçmesine katkıda bulunuyor. cildimin düzeldiğini söyleyebilirim. darısı isteyenlerin başına.

Selam kızlar. Sanırım bu sitedeki ilk mesajım:KK16:
Benimde cildim ile sorumun vardı. Çok sivilcelere sahip olmasam da bir çıkan sivilce 2 3 ay veçmiyordu. Gerçi sivilce gibi de değil kırmızı izler olur. Bende onlarla doyasıya oynarım.
Haliyle yerleşik hal alırdı yüzümde. Günde ortalama 5 6 fincan da kahve içerdim(malum öğrencilik)
Normalde sivilcelerimden şikayetçi olmakla birlikte hiçbişeyde yapmazdım(bakımla uğraşacak vakit yok) Neyse geçenlerde dedim artık biraz cildimi şımartayım. Sonra buradaki konuları okudum araştırdım. 1haftadır yüzümü düzenli olarak(1 haftada düzenli nasıl oluyorsa)
nivea ile yıkıyorum, sonra dermaroller ile rollerlıyorum sonra aynısefa kremini sürüyorum izlerimin olduğu yerlere. Akrif olan sivilcelerim geçmedi ama eski izlerim bu kadar kısa sürede neredeyse gitti diyebilirim. bi parlama bi bebeksileşme anlatamam. hee bide kafve yerine yeşilçaya sardım..
Gözle görülür bi fark var fakat hangi ürün yüzünden olduğunu bilemedim...
Yakında da çatlaklarımı geçirme yolu bursam cillop gibi hatun olurum vesellem:) :93:

X