sivilce ve antibiyotik

sahikaziyagil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2015
22
16
Merhaba kadınlar kulübünün Nadide üyeleri. Ergenlikten beri sivilce ile savaşıyorum. Sorunum yeni çıkan sivilcelerden ziyade kırmızı lekelerle. Cilt bariyerim tahriş olmuş ve aşırı kurumuş. Makyajım bile artık çok kötü durmaya başlayınca doktora gittim. roaccutan türevi bir tedaviye başlamak istedi ama ben reddettim çünkü psikolojimin uygun olmadığını biliyorum. Kendisi direttikçe bende krem istemeye devam ettim. Tetradox antibiyotik ve acnemix krem verdi. Makyajı kesinlikle yasakladı. Benim panik atağım ve anksiyetem ne yazık ki var. Bazen beni aşsa bile kontrol altına almaya çalışıyorum kendim. İlaç fobim var. Hiç sorun yaşamamış olmama rağmen antibiyotik araştırmam sonucu üç yıldır oluşan bir durum. Ne kadar ağrım olsada içemiyorum ve içmek zorunda kalırsam çok panikliyorum. Bu ilacıda araştırınca (yapmamam gerekirdi) çok yan etkisi olduğunu okudum. Az önce cesaretlenip içtim ve panikten vücudum buz gibi oldu. Bunu kendi kendime yenmem gerektiğinin farkındayım. Okuduklarımın etkisi mi bilmiyoeum hafif bulantı hissettim. Aranızda beni anlayanlar olacaktır biliyorum, ce bu ilacı kullanan kişiler varsa onlarında yorumlarını almak isterim.

Kendi kendinize yenmeniz gerektiğinin neden farkındasınız, bence epey bir anksiyeteniz var gibi görünüyor bi uzman desteğiyle daha çabuk ve kökten halledersiniz aslında. Sivilcelerinizin nedeni bile çıkabilir bu durum

X