Sivilceli Ciltler Sivilce ve lekelerine elvedaaa !!

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

ayperiiay

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2018
4
1
32
Kizlar merhaba size sivilce ve izleri seruvenimden bahsedicem.Oncelikle bir suru ilac kullandim sivilce icin tetradox acnemix benzamiycn clindoxly..
Aylarca kusarak tetradox ictim vucuduma karacigerime bosu bosuna zarar verdim.En sonunda bunlari kullanmayi birakip baska cozumler aradim cunku sivilce ve izlerim gecmedi.Oncelikle sivilceniz varsa dermatologa gitmeniz gerekiyor cunku sivilceler hormonsal bozukluk sebebiyle de ortaya cikabiliyor ozellikle sis sis duran deri alti sivilceleri. Eger hormonsal bir bozuklugunuz yoksa benim izledigim yolu izleyebilirsiniz.Varsa once hormonel bir tedavi gormeniz gerek.Gelelim benim seruvenime..Eger sıvilce sıkma gibi bir aliskanliginiz varsa bunu birakin cunku bence bu neredeyse %70 artiriyor sivilce ve izlerini bende sıkma aliskanligi vardi once bunu biraktim zor da olsa bunu birakmak gercekten cok ise yaradi cunku sıkınca kucuk bir sivilce olsa dahi hem iz birakiyor hemde yerine yenisi cikiyordu iyice buyuyup belirginlesiyordu.Sonra eve gelince cildimdeki makyaji cok iyi bir sekilde temizlemeye basladim malum kapatmak icin hem fondoten hem pudra suruyordum cildimi iyice temizlemek te cildimdeki gozeneklerin temizlenmesini uretilen fazla sebumun atilmasini sagladi.Sonra elma sirkesi kullandim her gun duzenli olarak aksamlari sivilcelerimi kuruttu pamukla sulandirmadan kullandim hatta cildim hassas olmadigi icin her aklima geldiginde surdum sivilcelerim kuculdu buyuk sivilcelerime sarimsak surdum o da kuruttu ve yerine yenisi cikmadi ( dogal antibiyotik) tuylenme yapmadi bolgesel surdum sadece sivilcenin ustune ve bu surecte sivilcelerimi sıkmadim sonra bir arkadasimin tavsiyesiyle sudocrem aldim kucuk boy 20 buyuk 35 lira ben buyuk aldim elma sirkesini kullanmaya devam ettim aksamlarida sudocrem surdum yatmadan once ince bir tabaka cildimi yumusatti ve sıkmaktan yipranmis derimi yeniledi 2 hafta sirkeyi birakip madecassol krem kullandim sivilce lekelerim icin .lekelerime etki etmedi sadece yer yer cukurlasmis cildimi duzeltti parlatti kucuk sivilce izlerimi gecirdi.Cildi kizarttigi icin aksamlari sudocrem surup yattim bu surecte cildim parlak ve saglikli gozukuyordu herkes farketti.Sonra madecassol u birakip expigmente gectim 9.50 tl %4 luk aldim expigmeti hafif bir tabaka hergun surdum ( cok surerseniz cilt yanigi olusuyor)
Expigment cildi ince incesoyuyor ve yeni deri pigmenti getiriyor .bu kremi kullanirken cilt hassaslasiyor kizariyor ve soyuluyor o yuzden makyajimin altina gunes kremi surup disari ciktim yani gunes kremi kullanmaniz gerekoyor soyulma varken cilt korumasiz kalip yeni leke uretmesin diye kizariklik icin sudocrem kullandim aksamlari.Suan 3 hafta oluyor ve hicbir lekem kalmadi morumsu kirmizimsi cukurlasmis her turden lekem gecti cildim bebek gibi oldu pudra bile surmuyorum artik anneminde yuzunde yaslilik lekeleri vardi kahverengi o da yuzunun kucuk bir yerinde kullandi sadece 1 hafta kullandi ona ragmen yillardir duran lekesinin rengi acildi resimlerimide ekleyicegim

X