Sivilceli Ciltler Sivilcelerime yıllar önce bu su ile veda ettim.

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
kızlar benm svlcelerim genellikle regli dnmelerimnde alın burun bıyık bölgemde ve çenemde yani T bölgemde çıkarlar çkrsa belki bikaçtane ynağımda çkar.regli dnemi dşındada ara ara bikaç tane çıkar.ben bu suyu hazırlatıp kulanırsam sadece sorunlu bölgeye yni T bölgeme kullansam olurmu?onun dışında yüzümü yıkamıcam sabah akşam bu suyla silicem öle değilmi.Ama dediğim gibi öle büüyük kcoaman iltihaplı flan sivilcelerm yok regli dnemlerinde çkan ve onun dşdna ara ara bikaçtne çkan küçk sivlcelerim var.Sİzce sadece o blgelere kullanıyiim?deneyneelr cvplarsa çok sevinirim.herkese gçmş olsunn

arkadaslar merhaba;
benim de aynen hannatos'un dedigi gibi regl donemlerimde T bolgemde sivilce cikiyor. cok buyuk degil ama kucuk de degil, ve malesef mor renkte iz birakiyor. hangi karisimi onerirsiniz, asetonlu mu asetonsuz mu lütfen acil yardim:KK43::KK43::KK43:senağlamasenağlama

ben bugun basladım kızlar hatta kardesimde basladı bakalım etkiler nasıl olcak değişiklik olunca yazarım sonuçları

canım çok sağol gerçekten ihtiyacım olan bişeydi bu yaştan sonra sivilce başladı izleride cabası allahım inşallah geçer çok çok sağol paylaşım için :)

canım benim cildim cok yaglı vücut analizi yaptırdım vücut yag oranımda cok fazla cıktı boyum 1.63 kilom 50 ama yag oranım fazla buda sivilceyi tetiklermiş...benim saclar olsun cilt olsun 1 gün içinde yaglanırr nefret ediyorum ama yapıcak birsey yok... ayrıca sivilcelrim öyle iltihaplı değil normal cok asırıda yok...:Saruboceq: ama adet dönmelerimde yüzümde gögsümdede cıkıyoo bunu engelleyemiyosun ama 2 haftadır kullanıyorum bu suyu ve memnunum cildi temizliyooo gözenekleri acıyooo sivilceleride kurutuyo cokacimcoook

partner18fa arkadasim, sen asetonlu karisimi mi önerirsin yoksa asetonsuz mu?
cunku bende cok fazla sivilce yok, tek tük cikar ama işte geçene kadar ugrastirir ve iz kalir. sirtimda da az miktarda var. hangi karisimi alayim sence?

Benimde adet dönemimde sivilce çıkar bi de son zamanlarda yüzüm de pütürlükler oluştu.Burda bir doktora gittim o da bana buna benzer bir karışım yazdı ama içeriğini tam hatırlamıyorum.Akşamları yüzüme sürüyorum.ıki gündür sürmeme rağmen çok işe yaradı.Adet dönemim yaklaşmasına rağmen sivilce de çıkmadı. hihoyyyt

gerçekten çok işime yarayacak benim gibi hayatı boyunca sivilce göremiş bir annenin iki tane bol sivilceli (Omuzlarında kollarında belinde ) kızlarım için uygulayacağım tabi önce doktora danışmayı ve bu doğrultuda uygulatmayı düşünüyorum sağol canım

6 gundur sabah aksam sürüyorum sonuç iyi annem ve kardesimde farkettiler sivilcelerimin baya azaldığını inşallah tamamen gececek

bende alıp hemen denemeliyim qördüğüm kadarıyla kimse şikayetçi değil :))
yüsümde sivilce çok yok ama siyah noktalardan geçilmiyo :KK43:((
sırtımdada sivilceden çok lekeleri var umarım bi yan etki olmadan atlatırım...
çooookkkkk tşkler arkadaşlar :-)

ooff ark.lar yaa bende de öss den dolayı buyuk olmasa da( hayret edıyorum gercı ) mınık mınık sıvılceler var pütür seklınde..artı gıcık gıcık duran kırmızı ızler.. cogu yorumu okudum bıkac kısı harıc sonuclar olumlu gorunuyor..ızlere de gercekten ıse yarar mı??? off nefret edıyorum su sıvılcelerden yaa bısım nıye pürüssuz bı yuzumuz yok :KK43: makyaj yapmadan dısarı cıkmak ıstıyorum artk..bu psikolojıyı anca sıvılcelı kızlar bılır valla

yaklaşık 10 gündür sabah akşam bu karışımı yüzüme sürüyorum
makyaj yapmıyorum gözlerim haricinde, banyo dışında suratıma su deydirmiyorum.
sonuç ise yüzümde yeni sivilce çıkmıyor (adet dönemime denk geldi kullanmam )
benim asıl şikayetim izler
bilhassa o yüzden yaptırdım bu karışımı. biliyorum 10 günde geçmez ama kullanmaya devam ediyorum.her sabah aynada yüzüme bakıyorum izlerin biraz hafiflediğini farkettim.
harika bir yüz temizleyici olduğunu söyleyebilirim.bence hiçbir tonik bu karışımın yerini tutamaz yüzüm resmen temizlikten parlıyor (benim çok hoşuma gidiyor)
size geçmesini çok istediğim izlerin fotoğrafını da gönderiyorum.

Eklentiler

• $17-06-09_1506.jpg
    $17-06-09_1506.jpg
    27,2 KB · Görüntüleme: 77
  • $adsız.JPG
    $adsız.JPG
    13,7 KB · Görüntüleme: 48
nasıl bir su canım bu merak ettim ayrıca izler içinde doktor bana azelderm kullan demişti sivilce lekelerinede iyi gelir demişti.

:nazar:tuliş in önerdiği karışım

konu başlığını baştan okumanı da tavsiye ederim diğer arkadaşlarında yorumları var.

tulişin mesjını alıntı yapıyorum sana

SİVİLCE İÇİN FORUMDA ÇOK KONU VAR AMA BENİM VERECEĞİM KONU,TOPİKLER ARASINDA KAYNAYIP GİTMESİN DEDİM..BELKİ İHTİYACI OLABİLECEK KİŞİLERİN DİKKATİNİ ÇEKER DİYE..

Yıllar önce,üniversite birde iken,yani ergenlik dönemimde falan da değilken,ağır sivilce sorunu yaşadım..Hayatımı karartmıştı artık..sokağa,okula gitmek istemiyordum.Bir cilt doktoru,(sonra rahmetli oldu,Allah rahmet etsin) gelmişti babamın çalıştığı kurumun polikliniğine..Babam bir de ona götüreyim seni dedi..umutsuzca gittim..Doktor bir tertip yazdı ve bunu eczaneye yaptır,dedi.Yanında da bir antibiyotik verdi..MAKSİPOR TABLET..
Bu suyu pamuğa alıp,sabah ve akşam yüzünü bununla bastıra bastıra temizleyeceksin ve bunun dışında ne sabun,ne su kullanmayacaksın dedi...
Yaptırdım..ama içinde aseton vardı ve kullanmaya korkuyordum..öylece bir ay ellemeden banyo dolabında beklettim..
Ama sonunda pes ettim ve ne olursa olsun artık deyip,kullandım.Antibiyotiği de o gün almaya başladım..cumaydı,hiç unutmuyorum..
Pazartesi okula gittiğimde,yüzümdeki mor lekeler,sivilce kabukları dökülmüştü ve pürüz yoktu.Herkes şaşırdı..
Sonra ben bunu tam iki yıl ,cilt toniği olarak kullandım.Zaten ilk iki haftada tamamen geçtiler ve toplamda iki kutu maksipor bitirdim.Ama ne olur ne olmaz diye bu tonikten vaz geçemedim.Pek çok arkadaşım da sonradan benden formülü alldı...o kadar çok yaptırdım ki artık ezberimde..

Resorchine>>>>>8gr
Alkol/Aseton>>>>125gr(aâ)
Eau de rose>>>>>100 gr (u.s.ext)

Bunu olduğu gibi kopyalayıp eczacıya verin,o anlar..Ama yine de hatırlatmamı yapayım,alkol ve aseton eşit miktarda ikisi de 125 er gr.olacak..
İnşallah kullanıp faydasını görenler olursa,buraya yazarlar...
Not=Eh,teşekkür et butonuna basarsınız heralde di mi?

28/Şubat/2008 BU BÖLÜM TOPİK AÇILDIKTAN AYLAR SONRA TARAFIMDAN EKLENMİŞTİR.LÜTFEN DİKKATLİ OKUYUN.SÜREKLİ AYNI SORULARA CEVAP VERMEKTEN YORULDUM,HATTA BENİM YERİME CEVAP YAZMA ZAHMETİNE KATLANAN BİR ÇOK ARKADAŞIM DA ARTIK YORULMUŞTUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
1-Yüzünüzü yıkamayın konusu yanlış anlaşılmış gördüğüm kadarıyla.Elbette ki abdest alan,duş alan insanın yüzüne su değdirmesi kaçınılmazdır.Zaten de bunda bir sakınca yoktur.Burada önemli olan sabahları ve akşamları o alıştığınız bol suyla ve temizleyici sabunlarla yüzün yıkanmasından vazgeçilmesi ve sadece pamuk ve losyon ile yüzünüzün temizlenmesidir.Gözlerinizi ayrıca yıkayabilirsiniz ama cildinizi abdest veya duş zamanları dışında su ile yıkamaktan vazgeçmeniz gerekiyor.

2-Antibiyotiği lütfen kafanıza göre kullanmayınız.Doktor tavsiyesi ile kullandığımı topikte defalarca yazdım.Losyondan tek başına sonuç alamazsanız,cildinizdeki akne sorunu fazlaysa bir doktora danışıp antibiyotiği de yanında yazdırabilirsiniz.Ama hafif cilt sorununuz varsa antibiyotiği kullanmayın.Losyon yeterli olacaktır.

3-Defalarca ,bunun bir DOKTOR tarafından yazılmış reçete olduğunu vurguladığım halde,işgüzar eczacılar tarafından reçetenin içeriği ile oynanmasına,bazı miktarların ve maddelerin değiştirilmesine,eczacının kafasına göre şunu ekleyelim bunu çıkartalım demesine izin vermeyin.Lütfen losyondan yeni losyonlar türetip burda yazmayın.Verilen ölçüye sadık kalın.Yine söylüyorum,bunu kafamdan uydurmadım,kocakarı ilacı da değil,bu bir DOKTOR reçetesidir.Avni Bakkal adını nette araştırıp,iç rahatlığı elde edebilirsiniz.

4-Hamilelerin kullanıp kullanmaması konusunda bana soracağınız soruları,kendi jinekoloğunuza danışmanız daha sağlıklı olmaz mı?

5-Losyonun yanında herhangi bir sivilce ilacı yutup yutamayacağınızı da ben bilemem.Ben kullanmadım.Çok iyi sonuç da verebilir,çok kötü sonuç da.Bu konudaki sorularınızı yine o yuttuğunuz ilacı veren doktorunuzla görüşmenizi şiddetle tavsiye ederim.

6-Sivilceleriniz geçtikten sonra,losyonu koruyucu olarak beş altı ay kullanabilirsiniz tabii ki.Ancak bu durumda içindeki alkol/aseton ortaklığını 125 gr.'dan 100 gr.'a düşürmenizi tavsiye ederim.

7-Makyaj konusunda da kullananlar arasında sıkıntı varmış,tavsiyem sonuç alana kadar ağır,yağlı ve gözeneklerinizi kapatacak her türlü kozmetikten mecbur kalmadıkça uzak durmanızdır.Sonucu biraz bekleyin,inanın ki sonraları,makyaj bile yapmaya gerek duymayacağınız parlaklıkta bir cildiniz olacak,biraz sabır.Çok kuruluk hissederseniz,kaliteli bir nemlendirici kullanmanızı da tavsiye edeceğim.

Başka sorular tekrarlandıkça buraya ekleyeceğim.
Topiğe gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyorum.

bende 2 haftadır kullanıyorum eskiye gore garcekten farketti cildim haklısın canım süper temizliyo ben bide sebamedin sabununu aldım dün 2 sini devam ettircem bu karısımı kardesimde kullanıyo cildi yağlı onunkine daha cabuk etki etti bende sabırla bekliyorumzemuszemus

ohh sonunda aldım kızlar..off o nasıl bı kır cıktı yuzumden yaa sabahtan berıde kac kere yıkadm guyaa ıyy ıgrendım kendımden :KK70::KK70: valla sıvılceye ıyı gelır mı bılmem ama super bı temızleyıcı

güzel bi karışıma benziyor bende deneyeceğim , tuliş şimdiden teşekkürler canım..

arkadaşım Allah razı olsun senden bu karışımı dün yaptırdım ve akşam denedim bugün sabah ve bu akşam denedim yani üçüncü denemem ve gözle görülür şekilde sivilcelerimde düzelme ve kızarıklıklarda açma oldu. inanamıyorum gerçekten tam anlamıyla mükemmel.tam da dr. Howard murad'ın kozmetik ürünlerine dünya kadar para verecektim ki bu suyu deneyeyim dedim.inşallah dahada düzelme görürüm ilerki zamanlarda. arkadaşlar hiç düşünmeden bu suyu alın derim hemde sağlık ocağına yazdırdım yani devlet karşılıyo :) harika bişey bu yaa hihoyyyt

X