Siyah nokta belası..

misslola35

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2015
460
384
Merhaba Kk
22 yaşındayım ve yağlı bir cildim var.Haliyle yağlı cilt zaten bakımına dikkat etmek gerekiyor. Ve ergenlik dönemlerinden beri siyah nokta ve sivilceden yana dertliyim.
Denemediğim ucuz-pahalı maske,peeling,jel,bitkisel her türlü şey kalmadı. Bir nebze olsun azalmadı,birkaç gün sonra daha beter hale geliyor. İyi bir güzellik merkezinde cilt bakımı ve sivilce tedavisi yaptırmıştım zamanında fakat sivilcelerde biraz azalma dışında yine siyah noktalarda fayda görmedim. Cildiyeye gitmeyi düşünüyorum fakat muhtemelen ilaç tedavisine başlanır diyor arkadaşlarım.Son çaremde bu gibi.
İlaç tedavisine başlanırsa ne derece fayda görürüm? İlaca başlanmadan başka ne yapabilirim de kurtulabilirim? Önerileriniz neler?

Ben burnumu yaptirinca kurtuldum inanmazsin ama goz gizdu neyse yves roche deki satici kizla konusurken bana sunu soyledi cok fazla goz goz ise siyah noktalar peeling yapma dedi evet burnumu yapti4duktan sonra yumusak temizleyiciler kullandim ve peelingi biraktim suan gayet guzel yok gibi siyah noktalarim ...

Ben roaccutane kullandım, siyah noktalar da geçti ama sonra geri geldi.. Eskisi kadar olmasa da.. Benim açtığım konulardan bakabilirsin, ibrahim saraçoğlu siyah nokta için hergün en az 150 gr mısır yemeyi öneriyor.. 1 haftadır yiyorum bakalım, gözeneklere de iyi geliyormuş..

Merhaba Kk
22 yaşındayım ve yağlı bir cildim var.Haliyle yağlı cilt zaten bakımına dikkat etmek gerekiyor. Ve ergenlik dönemlerinden beri siyah nokta ve sivilceden yana dertliyim.
Denemediğim ucuz-pahalı maske,peeling,jel,bitkisel her türlü şey kalmadı. Bir nebze olsun azalmadı,birkaç gün sonra daha beter hale geliyor. İyi bir güzellik merkezinde cilt bakımı ve sivilce tedavisi yaptırmıştım zamanında fakat sivilcelerde biraz azalma dışında yine siyah noktalarda fayda görmedim. Cildiyeye gitmeyi düşünüyorum fakat muhtemelen ilaç tedavisine başlanır diyor arkadaşlarım.Son çaremde bu gibi.
İlaç tedavisine başlanırsa ne derece fayda görürüm? İlaca başlanmadan başka ne yapabilirim de kurtulabilirim? Önerileriniz neler?
Ortaokuldan beri sivilce problemi yaşadım ben de. Birsürü krem, temizleyici kullandım. Ama çözümü zoretanin tedavisinde buldum. Burnumda ve çenemde aşırı siyah nokta vardı. Hatta çenemde beyaz yağ bezeleri de vardı. İlacı kullanmaya başladıktan itibaren iki ay içinde geçti hepsi. Tedavim bittikten sonra da tekrar çıkmaması için özen gösterdim, tonik ve temizleyicileri düzenli olarak kullanıyorum. Çok şükür ne sivilce problemim kaldı ne siyah nokta. İlacı bırakalı 1 yıl olacak neredeyse.

Ben burnumu yaptirinca kurtuldum inanmazsin ama goz gizdu neyse yves roche deki satici kizlakullanmata ken bana sunu soyledi cok fazla goz goz ise siyah noktalar peeling yapma dedi evet burnumu yapti4duktan sonra yumusak temizleyiciler kullandim ve peelingi biraktim suan gayet guzel yok gibi siyah noktalarim ...
Peeling yapmasam da cildim bu sefer hemen yağlanıveriyor ve siyah noktalarım söylediğiniz gibi Göz göz oluyor.
Genelde yumuşak temizleyiciler kullanmaya çalışırım ama bu aralar hiç tahammülüm kalmadı siyah noktalara ve bu yüzden yumuşakmış sertmiş pek farketmiyor benim için

Ben roaccutane kullandım, siyah noktalar da geçti ama sonra geri geldi.. Eskisi kadar olmasa da.. Benim açtığım konulardan bakabilirsin, ibrahim saraçoğlu siyah nokta için hergün en az 150 gr mısır yemeyi öneriyor.. 1 haftadır yiyorum bakalım, gözeneklere de iyi geliyormuş..
Roaccutane akne tedavisinde kullanılıyor ve ağır bir ilaç diye çok çekinceliyim açıkçası.Ama mısırın cilt için iyi olduğunu duymuştum
Ortaokuldan beri sivilce problemi yaşadım ben de. Birsürü krem, temizleyici kullandım. Ama çözümü zoretanin tedavisinde buldum. Burnumda ve çenemde aşırı siyah nokta vardı. Hatta çenemde beyaz yağ bezeleri de vardı. İlacı kullanmaya başladıktan itibaren iki ay içinde geçti hepsi. Tedavim bittikten sonra da tekrar çıkmaması için özen gösterdim, tonik ve temizleyicileri düzenli olarak kullanıyorum. Çok şükür ne sivilce problemim kaldı ne siyah nokta. İlacı bırakalı 1 yıl olacak neredeyse.
Peki bu söylediğiniz ilaç roaccutane gibi ağır bir ilaç mı?Yan etkilerini gördünüz mü?

O zaman ben sana sunu onereyim hatta bulursam resim aticam yumurta beyazi maskesi yumurta beyaziyla peceteyi yuzune uyguluyoraun kalip gibi donuyor bir cekiyorsunnnn o siyah noktalari gormelisin sapsari diken tarlasi

Roaccutane muadili bir ilaç. Ben ikisinden de kullanmıştım tedavim süresince fark yok aralarında. Yan etkileri oldu tabiki ama bana çok ağır gelmemişti. Dudak kuruluğu çektim sadece. Bir de ilk başladığımda gözlerimde kurumalar, tedavinin ortalarına doğru da ellerimde kızarıklıklar oldu. Çok düşük doz kullanmamama rağmen kan değerlerim hep normal çıktı.

Kalıcı çözüm için özelden konuşabiliriz sizinle eğer isterseniz.

Kızlar cildinizi güzelce temizlerseniz siyah noktalar gider gözenekleriniz sıkılaşır. Cildim yağlı olduğu için bitmeyen siyah noktalarım bitti sizinde kullanmanızı tavsiye ederim zeitgard 1 araştırın

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    29,1 KB · Görüntüleme: 387
X