Siyah noktalar icin ne yapılmalı?

Emily19

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2022
342
361
Merhaba 18 yaşındayım ve aşırı siyah noktam var. Sivilcem yok ama siyah nokta fazla, burnumda çenemde yanaklarimda .... Sabah 3 akşam 3 kez yüzümü yıkıyorum ama yok gene gitmiyor
Güneşe çıktığım zaman falan çok belli oluyor. Babama dedim cildiyeye gidelim diye senin onunla bir işin yok ergensin diyor ama burnumun üstü kocaman gözeneklerle dolu ve simsiyah . Dilan p. Sabunu kullanacaktım ama babam cildini bozarsın , sabret 2 3 yıla cildim çok güzel olur diyip duruyor. Ne yapacağım ?

Sabah 3 akşam 3 yıkamanız cildinizi mahveder daha da siyah nokta yapar sakın. BHA kullanın. Asla sabun kullanmayın. Salisilik asitli temizleme jeli kullanın. Güneş kremini aksatmayın. Yaşınız küçük ve cildiniz çok taze babanız haklı.

Yüzünle oynama sabah akşam bioderma sensibio yüz temizleme jeli ile yıka ve bioderma sensibio light krem sür eczanede satılıyor sabun kullanma sakın

Sabah 3 akşam 3 cilt yıkanmaz. Fenomenlerin ürünleri, marketlerin ürünlerini kullanma. Sabun sürme yüzüne zaten. Dermokozmetik markalar var onlara bakmalısın. Cilt tipin neyse ona uygun bir temizleyici bir tonik bir serum bir nemlendirici al.

Merhaba 18 yaşındayım ve aşırı siyah noktam var. Sivilcem yok ama siyah nokta fazla, burnumda çenemde yanaklarimda .... Sabah 3 akşam 3 kez yüzümü yıkıyorum ama yok gene gitmiyor
Güneşe çıktığım zaman falan çok belli oluyor. Babama dedim cildiyeye gidelim diye senin onunla bir işin yok ergensin diyor ama burnumun üstü kocaman gözeneklerle dolu ve simsiyah . Dilan p. Sabunu kullanacaktım ama babam cildini bozarsın , sabret 2 3 yıla cildim çok güzel olur diyip duruyor. Ne yapacağım ?
Bu arada siyah noktaların temizlenmesi gerekir ilaçla yada aha bha uğraşma cildini hassaslaştırır siyah noktalarını kendin sıkma sivilceye dönüşür

ara ara prof cilt bakımı veya hydrafacial yaptırabilirsiniz. Salisilik asit, aha bha serumlarını araştırın , fakat asitli içerik kullanmadan önce ne sıklıkla nasıl kullanacağınızı mutlaka araştırın ki cildinizde iritasyon olmasın.

X