Lekeler, Çiller Siyah noktalarımdan kurtuldum

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

betush24

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2015
18
4
31
Merhaba kızlar :KK3:uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum.üye olmak anca nasip oldu..
siyah noktalarımın bu aralar çok fazlalaştığını gördüm ve gerçekten çok rahatsız oldum.ne zaman aynanın karşısına geçsem abartısız 1 saat yüzümdeki siyah noktaları sıkıyordum.tabi sonra yüzüm kıpkızarık oluyordu sanki alerji olmuşum gibi.tırnak izleri falan.zar zor iyileşiyordu.tabi iyileşene kadar siyah noktalar da geri dönüyordu.artık sıkılmıştım.internette araştırma yaparken bu sitede ve ekşi sözlükte "magnesie calcinee" diye bir ilaç okudum.toz bir ilaç.kabızlık içinmiş.bu ilacı siyah noktalarına uygulayan arkadaşlar memnun kalmışlar.ben de vakit kaybetmeden eczaneye gittim kaptım bir tane.bunu uygulayanlar sadece siyah nokta olan bölgeye sürmüşler ve öyle önermişler ama ben gözümü karartıp tüm yüzüme sürdüm maske gibi "ne olacak ki tüm yüzüme sürsem?kezzap değil ya sonuçta" diyerekten sürdüm,10 dakika bekledim ve yıkadım.yüzden biraz zor çıkıyor kuruyunca toz gibi olmasına rağmen.ardından yüzümü gül suyuyla sildim ve aktarın tavsiyesiyle aldığım argan yağını yüzüme sürüp yattım.sabah kalktığımda değişikliği gerçekten gördüm.neredeyse 1 hafta oluyor uyguluyorum bu şekilde.gerçekten hepsi geçmek üzere.onu yüzüme sürmediğim bir gün de yüzüme buhar banyosu yaptım,ardından yumurta akıyla şekeri karıştırıp yüzüme sürdüm.sonra elime biraz şeker döküp yüzüme sürdüm eriyene ve yapışkan olana kadar.sonra bir 15 dakika bekledim ve yıkadım.gerçekten yüzünüzü parlatıyor ve yumuşatıyor.çok tatlı bir his verdi bana..bu arada magnesie calcinee yüzü epey kurutuyor ve geriyor.onu sürdükten sonra hemen nemlendirici birşey sürmek gerekiyor.ben argan yağını tercih ettim.diğer yağlar gibi yüzde kalmıyor.cilt arganı emiyor.çok az bi yağlılık hissi veriyor ama o da rahatsız edici değil bana göre..aktar argan yağının ciltteki yağı düzenlediğini,siyah nokta-sivilce ikilisine ve yanlış hatırlamıyorsam sivilce lekelerine iyi geldiğini söyledi.hem yüze hem saça uygulayabiliyoruz.banyo yaptıktan sonra saçlarımı kendi kendine kurumaya bıraktım.yüzüme argan yağı sürerken saçlarımın uçlarına,üst taraflarına sürdüm biraz.biraz da şekil vermeye çalıştım.hakikaten de sabah uyandığımda saçım hala o şekildeydi.kesinlikle yağlandırmadı saçımı da bu arada.saç diplerime de uygulamayı düşünüyorum...bir de civan perçemi aldım aktardan.bu ot hem adet düzenliyor hem de iltihap söktürüyor.geçen sene arkadaşımla içmiştik bir süre.onu içtikten sonra yüzümdeki siyah noktaların biraz temizlendiğini farketmiştim.herhalde civan perçeminden dolayı oldu çünkü o aralar yüzüme maske yapmamıştım hiç..hem yüzüme maske yapmaya devam edeceğim hem de civan perçemini içmeye.aldığım sonuçtan şu an memnunum ^_^:KK5:

Benimde cildimdeki gözenekler açılmaya başladı ne önerirsin.

valla canım gözeneklerle ilgili bilmiyorum ama benim yanağımda 3-5 tane var iri gözenek.onların da küçülüğünü gördüm bu ilacı ve argan yağını kullanmaya başladığımdan beri.

Ay bunu okuyunca aklıma şey geldi. Hatta bu konuyla ekşiye malzeme olmuştuk. İdrarı bacağına sürersen kıl cıkmazmış ahahahha

Kızlar bu arada bır şişe maden suyu ve göz kararı sirke (1-2 yemek kasığı kullandım ben) karıştırın her gece yüzünüze sıkın uyumadan önce. Sivilce de kalmıyor yaglanma da. Cok pürüzsüz oldu cildim. Sadece soda ve sirke. Ben üzüm koydum ama elma da olurmus

Kızlar bu arada bır şişe maden suyu ve göz kararı sirke (1-2 yemek kasığı kullandım ben) karıştırın her gece yüzünüze sıkın uyumadan önce. Sivilce de kalmıyor yaglanma da. Cok pürüzsüz oldu cildim. Sadece soda ve sirke. Ben üzüm koydum ama elma da olurmus

ben de deneyeyim bari :KK28:

kızlarrr orada işin espirisi var. idrar belli yerlerimize her tuvalet ihtiyacımızda değiyor öyle olsaaaa ohooo bikini bölgesinde bir şey çıkmaz :KK76: ama yine de bilemedimmm:cool:

X