Siz ne derdiniz?

Bakteriyofaj

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
148
96
Araba kullanmaya karşı hiç ilgim yok. Sevmiyorum ve en ufak derecede bile ilgimi çekmiyor. Zaten reflekslerimin de çok iyi olduğunu düşünmüyorum ve çok becerikli bir insan da değilim. O yüzden kendi canımı ve başak insanların canını riske atmamak için trafiğe çıkmayı düşünmüyorum. Toplu taşıma kullanmayı seviyorum. Ancak etrafımdaki insanlar sürekli sen üniversitede öğretim üyesinin hocasın hala niye toplu taşıma kullanıyorsun. Bak 80 yaşındaki annanem bile kullanıyor sen niye kullanamıyorsun modundalar. Bu sözleri duyunca benim özgüvenimi aşırı düşürüyor. Bu durumdan dolayı birkaç kez araç almanın eşiğinden döndüm hatta. Sizce bu durum benim aciz ve özgüvensiz olduğum anlamına mı gelir? Çok kötü hissediyorum bu konuda.

Bence her insan araç kullanmayı bilmeli. Sonrasında kullanırsınız, kullanmazsınız o kişisel tercih ancak fırsatı olan herkes hatta özellikle kadınlar araç kullanmayı öğrenmeli. Atla deve değil zaten.
Biliyorum zaten. Ehliyetim var. Ama trafiğe çıkmaya hiç hevesli değilim. Araç kullanmayı sevmiyorum. Beni çok geriyor.

Büyük kolaylık bence de, bana kalırsa ufak bir araç alın en azından yakın mesafelere ve işyerine vınlarsınız. Yaşınız kaçtı, toplu taşımaya üşenmiyor musunuz,tatile geldiğimde ben hep taksi kullanıyorum.

Istanbul'da senelerce ehliyetim olmasina ragmen ben de kullanmadım. Evim toplu taşımayla cok kolaydi, eh İstanbul'da araba daha bile zor oluyor.

Eger başınız sıkıştığında kullanabilecek duzeydeyseniz hic umursamayin. Herkes aktif arac kullanmak zorunda degil.

Simdi yasadigim yer sebebiyle arabasiz disari adim atmiyorum, o ayri.

Araba kullanmaya karşı hiç ilgim yok. Sevmiyorum ve en ufak derecede bile ilgimi çekmiyor. Zaten reflekslerimin de çok iyi olduğunu düşünmüyorum ve çok becerikli bir insan da değilim. O yüzden kendi canımı ve başak insanların canını riske atmamak için trafiğe çıkmayı düşünmüyorum. Toplu taşıma kullanmayı seviyorum. Ancak etrafımdaki insanlar sürekli sen üniversitede öğretim üyesinin hocasın hala niye toplu taşıma kullanıyorsun. Bak 80 yaşındaki annanem bile kullanıyor sen niye kullanamıyorsun modundalar. Bu sözleri duyunca benim özgüvenimi aşırı düşürüyor. Bu durumdan dolayı birkaç kez araç almanın eşiğinden döndüm hatta. Sizce bu durum benim aciz ve özgüvensiz olduğum anlamına mı gelir? Çok kötü hissediyorum bu konuda.
Bu konunun sebepleri ile ilgili emin olsanız bu denli etkilenmezdiniz sanki yorumlardan. Acaba altında başka korkular olabilir mi, mesela başarılı olmak zorundayım deneyince.. falan diye. Elbette zorunluluğunuz yok, dediğim gibi bu rahatsızlığın altını deşebililirseniz güzel çıkarımlarınıx olur kendinizle ilgili gibi geldi bana.

Gerçekten tebrik ediyorum, sizi çok takdir ettim,herkes araç kullanmak zorunda değil,kendini bilmek ayrı bir olgunluk,herkes kullanıyor ama nasıl kullanıyor hergün görüyoruz, direksiyona geçince Ebu Cehil e dönüyor mubarekler,eve sağ salim kazasız belasız varayımda halıyı öpeyim koltuklara sarılayım modundayım tarfikte,hergün bir badire,toplumdaki en büyük yanılgı o yapıyorsa bende yaparım onda varsa bendede olsun,ama bu da yetenek yada yatkınlık isteyen bir durum,eğer dikkat,refleks vs yoksa kullanmamak daha mantıklı.

Biliyorum zaten. Ehliyetim var. Ama trafiğe çıkmaya hiç hevesli değilim. Araç kullanmayı sevmiyorum. Beni çok geriyor.
Ehliyet sahibi olmak araç kullanmak anlamına gelmiyor genelde. Ama aktif araç kullanabildiğim halde kullanmak istemiyorum diyorsanız kim ne diyebilir ki.

Ben çooook uzun yıllardır araba kullanıyorum. İyi de sürücüyümdür, üzerime tanımam 😂 ama kullanmama şansım varsa hemen kullanırım bu şansı, sevmiyorum araba kullanmayı. Maalesef öyle bir şansım pek olmuyor ancak hafta sonları eşimle çıkarsak ona satıyorum şöferliği. Onun dışında sürekli araba tepesindeyim. Çünkü işe toplu taşıma eziyetiyle gitmeyi asla göze alamıyorum. Toplu taşıma nefreti > araba kullanma nefreti 😂😂😂

Toplu taşımadan daha çok nefret ettiğim için araç kullanmaya bayılıyorum açıkçası. Zaten gereklilik araç kullanabilmek. Bir yetenek değil. Çoluk çocuk taşımak için lazım,ailemizdeki yaşlıları taşımak için lazım, alışverişe gitmek için lazım. Siz demek ki hayatınızda bunları hiç yapmıyorsunuz,hep bu işlere başkaları koşturuyor ondan ihtiyaç duymuyorsunuz. Çünkü aksi durumda Kullanmamak gibi bir seçenek bana göre yok.

Hayır.kotu hissettirecek bir durum değil. Üstelik tercih. Ama araba kullanmak da atla deve değil gözünde büyütme.

Gerçekten tebrik ediyorum, sizi çok takdir ettim,herkes araç kullanmak zorunda değil,kendini bilmek ayrı bir olgunluk,herkes kullanıyor ama nasıl kullanıyor hergün görüyoruz, direksiyona geçince Ebu Cehil e dönüyor mubarekler,eve sağ salim kazasız belasız varayımda halıyı öpeyim koltuklara sarılayım modundayım tarfikte,hergün bir badire,toplumdaki en büyük yanılgı o yapıyorsa bende yaparım onda varsa bendede olsun,ama bu da yetenek yada yatkınlık isteyen bir durum,eğer dikkat,refleks vs yoksa kullanmamak daha mantıklı.
Aradığım yorum

Yani kullanmak istemiyorsanız ilginiz yoksa insanlara ne? Kulağınızı tıkayın,insanlar hep bir şey söylerler malesef ki.
İlginiz var ancak korkuyorsanız durum başka

Benimde millet başımın etini yiyordu ehliyet yapmadığım için, baktım susmuyorlar "sizin yapamadığınız çoğu şeyide ben yaptım, ehliyet konusunda tercihim böyle, bi daha bu konuda bi şey derseniz sizinle konuşmam" dedim. Şükür eskisi gibi değiller.

X