Sizce bir kadin olarak tek yaşamak,toplum baskilarina karsi gelmek çok zor mu ?

aysun1997

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2024
19
11
26
Sizce bir kadın olarak yalnız yaşamak ,toplum baskilarina karsi gelmek çok zor mu ?

Ayrıntılı yazar mısınız?

Misal şuan maddi olarak yalnız yaşamak zor derim. Herkes herkese muhtaç sanki 🥴

Zor olduğu yanları elbette vardır. Önemli olan sizin duruşunuz. Her zorluğa göğüs gererim diyorsanız yaparsınız. Ben de tek yaşadım hayatımda aldığım en güzel kararlardan biri diyorum şimdi bakınca

Zor olduğu yanları elbette vardır. Önemli olan sizin duruşunuz. Her zorluğa göğüs gererim diyorsanız yaparsınız. Ben de tek yaşadım hayatımda aldığım en güzel kararlardan biri diyorum şimdi bakınca
Ben de oyle,acaba yazabilir miyim dertleşme vs icin

Sizce bir kadın olarak yalnız yaşamak ,toplum baskilarina karsi gelmek çok zor mu ?
Neden öyle olsun?Topluma göre yaşamak zorundamıyız?Evlenmeden önce 3 sene yalnız yaşadım.Kimin ne düşündüğü de umrumda değildi.Üstelik birçok memur insan var başka şehirlere gidip yalnız yaşıyor bu gayet normal bir hayat düzeni artık

Aile evinde anlaşamıyordum yaşadığımız şehirde iş olanakları açısndan kısıtlıydı aldım başıma geldim büyük şehire. Kim ne dedi ne düşünür zerre umrumda olmadı, orada olmaya devam etsem daha mı masumane düşüneceklerdi? Konuşmak isteyen illa ki bir kulp buluyor.

Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerde yalnız yaşayan kadın artık çok sayıda.
Doğu memur kaynıyor. Çoğu tek kalıyor. Bence konu sahibi ailesi dışında ayrı eve çıkmak istiyor tanışları tarafından kınanmaktan korkuyor olabilir.

Kim kaç kişi yasiyor bilmiyorum herkesin birbirinin adini bildigi kucuck bir sehirde degilseniz toplumun umurunda olacaginizi sanmam.
Iş icin kucuk sehirlerde yalniz yasayan kadinlar da var alişmistir toplum oyle aman aman sorun yaşayam pek duymadim.

Toplum umurumda olmaz ben kararımı verdikten sonra. Kim ne demiş takacak biri değilim. Bunları takan biriyseniz bu hayatta aldığınız kararla size ait olmaz elalemi de düşünerek aldığınız kararlar olur

X