Nikah Sizce Dini Nikah Ne Zaman Yapilmali?

merhaba arkadaşlar bende bildiğim birşeyi söylemek istiyorum imam nikahı kıyıldıktan sonra 4 ay cinsel birleşme olmazsa nikah düşüyor bilmenizi istedim

mrb kızlar.bende tam bu konuyla alakalı topic açacaktım baktımki bi arkadaşımız açmış zaten :)

evet katılıyorum bazı arkadaşlara dini nikah biraz daha rahat olmak için fırsat olarak görülebiliyor bazen evlilik öncesinde.nişanlıyken eyvallah ailemin görüşüne saygı duyuyorum nişanlıyken imam nikahı olmama hüsusunda.ama babam tutturmuş düğün gününün gecesinde olurmuş dini nikah.cumartesi akşamına denk getiricez biz düğünü.e şimdi 11buçuk-12de evde olunur düğünden sonra en erken.e gece hoca bulmak getirmek.bide ne bileyim öyle yorgun argın.olacak iş mi sizce? bari düğünden 1-2 gün önce olsun diyorum.zaten resmi nikah düğünden 1-2 hafta önce olacak.yok bir türlü kabul ettiremedim yaa..ne yapmalıyım sizce? ben şuan olsun demiyorumkii en azından düğünden 1 gün önce olsunda sıkışmayalım düğün gecesi yorgun argın olmaz diyorum.çokmu saçma bişey sizce bu istediğim

mrb kızlar.bende tam bu konuyla alakalı topic açacaktım baktımki bi arkadaşımız açmış zaten :)

evet katılıyorum bazı arkadaşlara dini nikah biraz daha rahat olmak için fırsat olarak görülebiliyor bazen evlilik öncesinde.nişanlıyken eyvallah ailemin görüşüne saygı duyuyorum nişanlıyken imam nikahı olmama hüsusunda.ama babam tutturmuş düğün gününün gecesinde olurmuş dini nikah.cumartesi akşamına denk getiricez biz düğünü.e şimdi 11buçuk-12de evde olunur düğünden sonra en erken.e gece hoca bulmak getirmek.bide ne bileyim öyle yorgun argın.olacak iş mi sizce? bari düğünden 1-2 gün önce olsun diyorum.zaten resmi nikah düğünden 1-2 hafta önce olacak.yok bir türlü kabul ettiremedim yaa..ne yapmalıyım sizce? ben şuan olsun demiyorumkii en azından düğünden 1 gün önce olsunda sıkışmayalım düğün gecesi yorgun argın olmaz diyorum.çokmu saçma bişey sizce bu istediğim

canım ya tabikide çok saçma değil hatta çok yerinde bir istek seninki.baban bunu neden o gece istiyor anlamadım da açıkçası.zaten 1-2 hafta önceden nikahınızda kıyılacakmış.ben gece yarısı hoca nikahı yapıldığını da hiç duymadım.nöbetçi hoca mı olurmuş.bence ailenle tekrar konuş veerkene almaya çalış.şimdiden mutluluklar

canım ya tabikide çok saçma değil hatta çok yerinde bir istek seninki.baban bunu neden o gece istiyor anlamadım da açıkçası.zaten 1-2 hafta önceden nikahınızda kıyılacakmış.ben gece yarısı hoca nikahı yapıldığını da hiç duymadım.nöbetçi hoca mı olurmuş.bence ailenle tekrar konuş veerkene almaya çalış.şimdiden mutluluklar

çok sağol canım... valla babam hiç taviz vermiyor bu konuda :gitme: bidaha bunun konusunu bıle açma sanamı dustu buna karısmak falan dıyo :çok üzgünüm: e kayınvalıdeme kayınpederıme solesem hanı onlar acsa bu konuyu belkı ıkna olur bı umut ama onlarada acmak ıstemıorum babamın dusuncesıne cephe alır gıbı onlardan bısey ıstemek olmaz yanı napıcam bılemıyorum babamla konusturabılcegm baska bırıde yok

ailenin dediği oluversin cnm ha bir gün önce ha sonra yorgunluk oluversin bırakta 15 20 dk ancak süryor cnm bir kez oluyor zaten :hulya:

ailenin dediği oluversin cnm ha bir gün önce ha sonra yorgunluk oluversin bırakta 15 20 dk ancak süryor cnm bir kez oluyor zaten :hulya:

amacım ailemi kırmak onların sözünü es geçmek falan değilki
o gün benim en özel günüm
ben belki düğünden sonra eşimle başbaşa bi yemeğe çıkmak istiyorum
düğün salonu nişanlımın arkadaşının yeri
düğünden sonra bizi güzel bi yere yemeğe gönderecekmiş hesapta ondan hehe :)
bu nikah olayı düğün gecesi olursa nasıl olacak bu?

gündüz kuaföre gitmeden önce aradan çıkartın yaa dayımla yengemin öyle olmuştu..anneanneme geldiler sabah :) tabi biz gelini almaya gitmeden önce o gelmiş oldu kaydirigubbakcemile3 nikahlarını kıydıık sonra bide kuaför vs..yaa gece olur mu yaaa sıkıştırılır mıı..sanki hemen nikahınız var diye gelin alıcıdan sonra aklinialirimsmile kaydirigubbakcemile3
bizde düğünden sonra eğlenmeye gidicezaklinialirimsmile

sebaha kadar dance taym kaydirigubbakcemile3

gündüz kuaföre gitmeden önce aradan çıkartın yaa dayımla yengemin öyle olmuştu..anneanneme geldiler sabah :) tabi biz gelini almaya gitmeden önce o gelmiş oldu kaydirigubbakcemile3 nikahlarını kıydıık sonra bide kuaför vs..yaa gece olur mu yaaa sıkıştırılır mıı..sanki hemen nikahınız var diye gelin alıcıdan sonra aklinialirimsmile kaydirigubbakcemile3
bizde düğünden sonra eğlenmeye gidicezaklinialirimsmile

sebaha kadar dance taym kaydirigubbakcemile3

bencede gecenin bi vaktisine sıkıştırılmasa iyi olur canım
sizinki iyi olmuş
bu düğün yani.. ve kendi düğünüm ..
annemde günler çuvalamı girdi düğün gecesi gitmeyin diyo
bu zihniyetteki insanlara daha ne denilebilirki?

resmi nikahtan sonra yapılması tarafdarıyım ama eger mecburi durum olursa bir iki gun once olabilir..valla kendim icin diyim flort doneminde zaten girdim giricem gunaha dur söz oldu imam nikahı yapalımda sonra ohh takılırıs dusunceside bana sacma geliyor resmi nikahdır asıl olan.. imam nikahı dini bir olay

Son düzenleyen: Moderatör:
yaaa günler cuvala girmedi ama düğün gecesi gelinlikle arkadaslarınla eğlenmek her gece olmazkiiiiiiiii sempatiksalakcinni

Ben bi bayan hocaya sordum bunu. Nisanlilik döneminde dini nikaha karsiyim demisti. Nisanlilar ozaman birbirlerini evli görüp herseyi yapabiliriz düsüncesine kapiliyorlar belkide ilerde pisman oluyorlar, belkide ayriliyorlar vs. vs. diye bahsetti. Hatta dini nikah diye birsey yoktur gerekmez dedi. Resmi nikah zaten dini nikahmis. Eskiden nikahi müftüler (sanirim müftüydü) kiyarmis, sonra devlet nikah olayina el atinca, insanlar hem dini hemde resmi nikah kyidirmaya baslamislar. Resmi nikah yapildiginda zaten herkes senin evli oldugunu ögreniyor dedi hoca hanim, zaten önemliside budur dedi, yani herkesin senin evli oldugunu bilmesiymis önemli olan. Ama isteyen resmi nikahla beraber dini nikahta kiyar bu sorun degil günahi yoktur dedi, ama sadece resmi nikahli olmaninda günahi yokmus. Ayrica dini nikah kiyilacaksa dügün günü kiyilmasindan taraftar, ki bencede en dogrusu budur zaten.

Canım çok güzel açıklamışsın ama dini nikahta kitabımızda bulunan bazı sureler okunur ve dua edilir. Bu ALLAH katında evlilikler gecerli olsun diye yapılır. İmamların kıyması bu yüzden bizim nikahımızda hoca baya bi surelerden okudu ve dua etti. Zaten resmi nikahtan farkı dualar eşliğinde olması. Bizimkide düğünden 1 gün önce olmuştu. ben kesinlikle istemem düğün günü 2 saat abdest al makyaj çıkar falan ne o evime doluşcak bide millet ben evime geldiğimde yorgunluktan ölüyodum valla. en güzel 1-2 gün içinde olması

arkadaslar madem dini nikahı konusuyoruz ben diyanetin soru bölümüne yazmıştım gelen cevabı sizinle paylaşıyorum şimdi
Resmi nikah yapılmadan dini nikah yapılması doğru değildir. Zaten böyle bir muamele kanunen de suç sayılmaktadır. Esasen nişanlılık dönemi tarafların birbirini yakînen tanımaları ve aile yuvası kurup kuramayacakları yolunda kesin karara varmaları için önemli bir fırsattır. Bu itibarla daha birbirlerini yakînen tanımayan erkek ve kadın arasında hemen dini nikah kıyılması uygun değildir. Böyle bir durumda erkeğin, sırf kadına zarar vermek amacıyla kadını boşayabilir. Bu da dinen doğru bir davranış olmaz. Kur'an-ı Kerîm'de "Kadınları haklarına zarar vermek için tutmayın. Bunu kim yaparsa kendine zulmetmiş olur. Sakın Allah'ın ayetlerini eğlenceye almayın. Allah'ın üzerinizdeki ni*****i, size öğüt vermek için indirdiği Kitabı ve Hikmeti hatırlayın. Allah'a karşı gelmekten sakının ve bilin ki Allah her şeyi hakkıyla bilendir." (Bakara Sûresi, 2/231) buyurulmaktadır. Eğer dini nikah kıyılır ve erkek, bu nişanlılıık döneminde kadını boşamaya kalkarsa, resmî nikah bulunmadığı için mahkemeye de başvurma söz konusu olamayacağına göre, kadın zarar görmüş olur.
Buna göre, nişanlılık döneminde erkeğin kızla elele tutuaşup gezmeleri doğru değildir. Önce resmi nikah yapıldıktan ve dini merasim icra edildikten sonra, nişanlı olan bu iki genç, birlikte elele tuşup gezebilirler. İşin doğrusu budur.

bana göre dini nikahi sözlüyken nisanliyken yapilmasi cok ama COK sacma buluyorum.. ve gereksiz bence.. sonra ah nasil olsa dini nikahimiz var diye.. "yanlislikla karsi koyamiyor kizlar, kiramadigim yaptim oluyor, nasil olsa evlenmicezmi" ! oluyor ve cok sacma.. dini nikah bence dügüne 2-3 gün kala yapilmali.. resmi nikah ozamana olmasi gerekiyor bence en dogrusu bu.. dügün geceside dini nikahi sacma buluyorum eyleniyon ediyon sonra birde dini nikah yapiyon.. ne biliyim.. benim görüsüm bölye

X