Sizce durum neyi gösteriyor?

iyi_biri_06

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2023
537
548
Merhaba iyi geceler sevgili kadınlar size sormak istediğim bir şey var gece gece
Cocukla anca uyudu
Benim eşim yemeği çok pişmiş sever ve sulu yemeklerin suyunu yoğun sever ben de ona göre dikkat ediyorum sabahtan başlıyorum bazen sırf yoğun olsun diye.
Bu üç ya da dört oluyor kayinvalide gelip benim yemekleri mundar ediyor. Kendi oğlu en iyi o tanır. Eşim ona da diyordu pişirmiyorsun diye oraya gittiğimiz zamanlar
Bir de kayinvalidem devamlı işte "Oğlum eskiden şunu yemezdi bunu yemezdi. El kızına düştü şimdi mecbur sevmediği şeyleri de yiyor." Diyor ki inanın kendisi yemek yapmayı bilmez güzel yapamaz yani çocukluğumdan beri tanıyorum.
Et yapmıştım bayramda geldi bana sormadan su koydu sonra geldi bir kez daha ben yaparım dedi yemeğimi yaktı. Bakın art niyetli düşünmek istemiyorum ama bugün bardağı taşıran son damla oldu çünkü oğluyla kavga ettik yemek yüzünden. Yemedi yemeği ki yine sabahtan başlamıştım istediği gibi olsun diye ama geldi yemeğimin üstüne suyu boca etti ondan önce az sulu yapacağım dememe rağmen.

Hatta demesem bile oğlunu tanıyor bunu niye yaptı anlamadım sinirlerim bozuldu canım sıkıldı. Bu kadın bana neden böyle yapıyor. Yanlışlıkla mi olmuştur yoksa bilerek mi yapıyor anlamıyorum. psikolojim bozuldu bu aile yüzünden

Pişmiş aşa su katmak deyimini yaşatıyor kadın.
Aynı evde misiniz?
Sahiden de pişmiş yemeğe neden su ekliyor durduk yere?
Eşiniz beğenmesin diye mi? Eğer bu niyette ise korkunç bir kadın olmalı. Siz tanırsınız böyle biri mi?
İsraf etmesi ayrı evliliğinize çomak sokması ayrı.

Merhaba iyi geceler sevgili kadınlar size sormak istediğim bir şey var gece gece
Cocukla anca uyudu
Benim eşim yemeği çok pişmiş sever ve sulu yemeklerin suyunu yoğun sever ben de ona göre dikkat ediyorum sabahtan başlıyorum bazen sırf yoğun olsun diye.
Bu üç ya da dört oluyor kayinvalide gelip benim yemekleri mundar ediyor. Kendi oğlu en iyi o tanır. Eşim ona da diyordu pişirmiyorsun diye oraya gittiğimiz zamanlar
Bir de kayinvalidem devamlı işte "Oğlum eskiden şunu yemezdi bunu yemezdi. El kızına düştü şimdi mecbur sevmediği şeyleri de yiyor." Diyor ki inanın kendisi yemek yapmayı bilmez güzel yapamaz yani çocukluğumdan beri tanıyorum.
Et yapmıştım bayramda geldi bana sormadan su koydu sonra geldi bir kez daha ben yaparım dedi yemeğimi yaktı. Bakın art niyetli düşünmek istemiyorum ama bugün bardağı taşıran son damla oldu çünkü oğluyla kavga ettik yemek yüzünden. Yemedi yemeği ki yine sabahtan başlamıştım istediği gibi olsun diye ama geldi yemeğimin üstüne suyu boca etti ondan önce az sulu yapacağım dememe rağmen.

Hatta demesem bile oğlunu tanıyor bunu niye yaptı anlamadım sinirlerim bozuldu canım sıkıldı. Bu kadın bana neden böyle yapıyor. Yanlışlıkla mi olmuştur yoksa bilerek mi yapıyor anlamıyorum. psikolojim bozuldu bu aile yüzünden
Niye evlendirmiş oğluşunu?Kendi elleriyle yapıp yapıp yedirseymiş madem.Bu ne saçmalıktır ya hu,eşiniz de pek bir ana kuzusu sanırım.

Cocukla anca uyudu

Ay iyi ki bir oglan dogurmuş ya en çok ben taniyorum ben seviyorum havaları.Koca adam hep aynımı kalıcak degişecek tabi kiskanç kadın.Eşinde ne abartiyor yemek konularını sanirsan gurme hiç birşeyi begenmiyor.

Karışmasın sizin işinize ben böyle yapıyorum diyin konuyu kapatın. Kocanız olacak kişi de azıcık karısının arkasında dursa keşke bir yemek için değer mi ?!!

Yemek yüzünden kavga eden adamın kafasına yemeği geçirin. Çok büyük ayıp. Söylemediniz mi annen bozdu yemeği diye?
O kv de sizi sabote ediyor bence. Karıştırmayın işinize. Onu durdurmak eşinizle kavga etmekten daha kolay.
Söyledim arayıp laf söyleyeceğim yemeği niye heba ediyor yazık bu yemeğe böyle yemediğimi biliyorsunuz dedi. Ben yemeği karıştırırken birden doktu artık iş işten geçmişti

Ay iyi ki bir oglan dogurmuş ya en çok ben taniyorum ben seviyorum havaları.Koca adam hep aynımı kalıcak degişecek tabi kiskanç kadın.Eşinde ne abartiyor yemek konularını sanirsan gurme hiç birşeyi begenmiyor.
Aslında eşim olacak kişiye iki taş üst üste katmam ama yiğidi öldür hakkını yeme yemek konusuna karışmaz bunu yemem demez ne konsa yer ama fasulye nohut et gibi yemeklerin çok pişmiş olmasıni istiyor

Niye evlendirmiş oğluşunu?Kendi elleriyle yapıp yapıp yedirseymiş madem.Bu ne saçmalıktır ya hu,eşiniz de pek bir ana kuzusu sanırım.
Ya yemek yapmayı mi biliyor orda kaldığımız birkaç ay pişmemiş yemekler koyuyordu önümüze yjne Allah razı olsun. Yok ana kuzusu değil zaten kızgınlığı onaydi ama ben nimete laf söyledi diye kızdım. Bir de annesini aramak istedi izin vermedim bana korkak dedi ne çok korkuyorsun onlardan

Kayinvalide yemek yapmayı bilmezken eşiniz bu konuda nasil bu kadar titiz olmuş?
Sizin sabahtan yapmaya başladığınız yemek kac saat sürüyor?
Çok ekstrem durumlar hariç ben yemegin bu kadar sorun olmasını da kabul edemezdim kendi adıma.
Yemek için kavga etmek nedir yani?

Kayinvalideye de yemeklere müdahale etmemesi gerektiği söyleyin açık açık. Oglunu biliyor sonuçta,neyinden çekiyorsunuz?

Aslında eşim olacak kişiye iki taş üst üste katmam ama yiğidi öldür hakkını yeme yemek konusuna karışmaz bunu yemem demez ne konsa yer ama fasulye nohut et gibi yemeklerin çok pişmiş olmasıni istiyor
Bunlar cok pişerse hamur olur, agiz tadi da yok herifin. Pilavi nasil seviyor, lapa mi?

Çok pişmiş değil helmelenmiş, suyu kıvam almış olmasını istiyor sanırım. Olması gerekenden fazla su konunca yemeğin tadı da güzel olmuyor maalesef.

Kayınvalideniz bilerek mi yaptı bilmiyorum; çözüm olarak mutfağınıza sokmayın diyebiliyorum ancak.

"Yiğidi öldür hakkını yeme diyorsunuz" da adam sizi nasıl bir pisikolojiye soktuysa artık adam yemek beğensin diye sabahtan hazırlamaya başlıyorsunuz. Gerçekten sizde ilginçsiniz.

X