Sizce eşim evimin anahtarını kayınvalideme vermiş midir?

Daha 6 aylik evlisin ve simdiden eşinin karşısına gecip annene anahtar verdin mi diye soramiyor ya da sorsaniz da verdigi cevaba guven duymuyorsaniz , kusura bakmayin ama bu evlilik olmamis. Ben kafanizdan bu supheleri silene, bu aileye mahremiyet bilincini öğretene kadar cocuk yapmayin demeye geldim.

Ee burada biz israrla bisry mi istemisiz kendileri sordular babam da onlara sordu sonra onlarin dedigi oldu

Konunuzu dün 13.56da düzenlemişsiniz ama iki üç mesaj aşağı indiğinizde alıntılanmış haliyle konunuzun aslı okunabiliyor. Evet ısrarla bir şey istemişsiniz, illa 5 bilezik diye tutturmuşsunuz

Konu sizin değil mi?
konuyu silip değiştirmiş
korkunclugu tam belli olmuyor.

Yedek anahtarimiz kayinvalidemlerde var. Hiç sorun etmedim bunu. Bazen anahtarı unuttuğumuz oluyor gidip alip açıyoruz kapıyı . Onların da yedek anahtarı bizde . Bazen bazı şeyler cok abartılıyor gibi geliyor bana
Bu kadar tedbircilige ne gerek var anlamiyorum. Hep bu anahtar temali konularda "anahtar verilir nolmus? Ya anahtar unutulursa vs" diyenler görüyorum. Ne alaka gercekten ya? Koca koca insanlar anahtarina sahip cikacak, unutmayacak, kaybetmeyecek. Insanlik hali olabilir mi, olur , o durumda da cilingir cagirilacak. Allah allah, bu ne caresizlik ne anlamsiz hareketler. 3 gunde bir anahtar mi unutuyorsunuz? Muhtemelen birkac yilda bir ancak olacak nadir bi durumdur. 4 senedir evliyim, hic kapida kalmadik. Ailelerden uzakta bi ilde oturuyoruz. Kimsede anahtarimiz yok. 15-20-25 gunler evden uzakta oldugumuz oluyor. Evimizi su bassa, yangin ciksa anahtariyla kaynana mi yetisecek? Boyle anlamsız ihtimaller icin evinizin mahremiyetini birilerinin eline teslim etmek ne alaka ya Emin llun anahtar unutup kapida kalmaniz, kaynananin siz evde degilken girip evinizi kurcalamasi ihtimalinden dah düşük

Bu kadar tedbircilige ne gerek var anlamiyorum. Hep bu anahtar temali konularda "anahtar verilir nolmus? Ya anahtar unutulursa vs" diyenler görüyorum. Ne alaka gercekten ya? Koca koca insanlar anahtarina sahip cikacak, unutmayacak, kaybetmeyecek. Insanlik hali olabilir mi, olur , o durumda da cilingir cagirilacak. Allah allah, bu ne caresizlik ne anlamsiz hareketler. 3 gunde bir anahtar mi unutuyorsunuz? Muhtemelen birkac yilda bir ancak olacak nadir bi durumdur. 4 senedir evliyim, hic kapida kalmadik. Ailelerden uzakta bi ilde oturuyoruz. Kimsede anahtarimiz yok. 15-20-25 gunler evden uzakta oldugumuz oluyor. Evimizi su bassa, yangin ciksa anahtariyla kaynana mi yetisecek? Boyle anlamsız ihtimaller icin evinizin mahremiyetini birilerinin eline teslim etmek ne alaka ya Emin llun anahtar unutup kapida kalmaniz, kaynananin siz evde degilken girip evinizi kurcalamasi ihtimalinden dah düşük
Aradigim cevap sadece buydu bukadar yorum boşa gitti gercekten

yiyecekler mi evinizi yav
milletin başka işi gücü yok gelip evinizi karıştıracak 🤦🏻‍♀️

Ay Allah aşkına ne abartmissiniz (bu üslupla konustugunuz için aynı üslupla cevap vereceğim size ) evet çocuklarla unuttuğum oldu , gayette anahtarım hemen geldi çilingir bekleyen kadar. 10 yıllık evliyim Kayınvalidem daha ben evdeyken bile Cat kapi gelmiş insan değil. Çocuklara bakmaya bazen bizim eve gelir , kahvaltı hazırlarken bile buzdolabını açmaz , benim çıkardıklarını yedirir. Ne abartmissiniz mahrem konusunu. İnsanın anne babasına bazı konularda mahremi olmaz. Ev tapiciligi olarak görüyorum bu durumu. Evimde eksilmedi çok şükür , eşyalarımı falan yemediler.

yiyecekler mi evinizi yav
milletin başka işi gücü yok gelip evinizi karıştıracak 🤦🏻‍♀️

Ay Allah aşkına ne abartmissiniz (bu üslupla konustugunuz için aynı üslupla cevap vereceğim size ) evet çocuklarla unuttuğum oldu , gayette anahtarım hemen geldi çilingir bekleyen kadar. 10 yıllık evliyim Kayınvalidem daha ben evdeyken bile Cat kapi gelmiş insan değil. Çocuklara bakmaya bazen bizim eve gelir , kahvaltı hazırlarken bile buzdolabını açmaz , benim çıkardıklarını yedirir. Ne abartmissiniz mahrem konusunu. İnsanın anne babasına bazı konularda mahremi olmaz. Ev tapiciligi olarak görüyorum bu durumu. Evimde eksilmedi çok şükür , eşyalarımı falan yemediler.
Bunun eve tapmakla ilgisi yok, evet evimizi yemeyecekler de. Ama isin özgürlük ve bagimsizlik boyutu var. Mesela evden cikarken evinizi istediginiz kadar dağınık birakabilmek, evinizde isterseniz donla gezebilmek, ne yediginizi ictiginizi, buzdolabiniza ne doldugunuzu vs kimsenin bilmemesi gormemesi, gorme ihtimalinin olmamasi bi kafa rahatligi bir özgürlüktür gerceten. Ve bu tarz samimi detaylarinizdan uzak olan insanla mesafe koruyabilirsiniz. Evinizin her haljni gören bilen insanla mesafeli kalamaz yuz goz olursunuz

Ya bir de nasıl değiştirmiş öyle, nasıl minnoşlar ailecek 😂
Böyle eskiden ailemin yapmış olduğu bi durumla beni yargilayacani bildigim bazi dusuncesizler oldugunu jildigimnicin degistirdim esimle ailesiyle hicbir sikintimiz yok bazi seyleri bilmediginizden konusmak guzel ve keyiflibolur size bekara koca bosamak kolay derler devam edin 💋💋💋

Bunun eve tapmakla ilgisi yok, evet evimizi yemeyecekler de. Ama isin özgürlük ve bagimsizlik boyutu var. Mesela evden cikarken evinizi istediginiz kadar dağınık birakabilmek, evinizde isterseniz donla gezebilmek, ne yediginizi ictiginizi, buzdolabiniza ne doldugunuzu vs kimsenin bilmemesi gormemesi, gorme ihtimalinin olmamasi bi kafa rahatligi bir özgürlüktür gerceten. Ve bu tarz samimi detaylarinizdan uzak olan insanla mesafe koruyabilirsiniz. Evinizin her haljni gören bilen insanla mesafeli kalamaz yuz goz olursunuz
Bu karşındaki insanlara göre karar verilebilecek birşey , anahtarimiz onlarda var diye kafalarına göre gelecek insanlar değiller. 10 yılda bir kere bile olmuş bir olay degil.Biz davet etmeden evimize dahi gelmezler . Bu karşındaki insana bağlı bir durum. On yargili olmamak gerekir.

Böyle eskiden ailemin yapmış olduğu bi durumla beni yargilayacani bildigim bazi dusuncesizler oldugunu jildigimnicin degistirdim esimle ailesiyle hicbir sikintimiz yok bazi seyleri bilmediginizden konusmak guzel ve keyiflibolur size bekara koca bosamak kolay derler devam edin 💋💋💋
Bakın bir önceki mesajımda dedim ki, kayniniza para hibe edecek birine benzemiyorsunuz, daha bu eski konunuzu okumamıştım. Eski konuda ki söylemleriniz de dediğimi destekliyor.
Ben nerede eşinizin ailesi ile sıkıntıniz var dedim. Siz parayı seviyorsunuz ve bu konularda uyanık birisiniz.

Öncelikle annenizin sizi kayınvalide düşmanı olarak büyütmesi doldurması çok yanlış bence. Bende 6 aylık evliyim ve evimizin anahtarını annemlere de kayınvalideme de kendi isteğimle verdim yedekler dursun kaybederiz bir şey lazım olur vs diye, ben işteyken bende olan bir şey kayınvalideme lazımdı anahtar var git al diye ısrarlarıma rağmen kabul etmedi ve ben yokken gitmedi aileleriniz saygısız değilse eve gelip karıştıracaklarını zannetmiyorum çat kapı gelme alışkanlığı olan insanlar değilse anahtarla çat diye açmazlar bence. Kayınbiraderinizin lafları da biraz çocukça bence zaten böyle bir şeye ne eşiniz ne ailesi müsade etmez bence, sizde şakayla karşılık verebilirsiniz net kırmızı çizgi koymalık sorunlar göremedim.

Ben balayina giderken hem anneme hem gorumceme anahtar birakmistim ciceklerimi sulayip, evi kontrol etsinler diye. 2 hafta boyunca ikiside gitmemişti 😅 nerede duracagini bilen bir insansa anahtarin olup olmamasi onemli degil bence.
Kayniniz bekar ya da evli olsun farketmez, evin bölünmesi gerekiyor
Kiz durmasi mi var, cicekler mefta vxhhwhx

Ay bu 3 bilezik 5 bilezik pazarlıkları beni benden alıyor, nasil utanip kizarmadan bunu konusup tutturabiliyolar ya 😐 yerin dibine girer insan, hele bi de karsida k8 durmumuz yok dediyse bu kasmak inatla istemek hepten rezillik

Bi arkadasim anahtarini vermisti o yokken girip kedisine mama veriyim diye. Cok yakin cocukluk arkadasim bu arada, almam yoksa anahtar manahtar. Bu manyak Bodrum'a gitti. 5 gün sonra bi telefon, Asli git bizim kedi balkon demirierine cikmis ucucak asagi diye. Ay bi kosturup gidisim var kedi ucmasin diye. Neyse kapidan girdim, kedi dolaniyo ortalikta. O sirada evden garip garip sesler, böyle fisiltilar, derinden bi garip ugultlar, bisey derinden girtlaktan adimi sayikliyo sanki. Allahim o kadar kortum ki sacim kilim tüyüm dikildi havaya. Oha dedim evi cinler basti. Titreye titreye kim o demisim. Allam bi kahkaha koptu. Bu manyak meger gelmis, saklanmis icerde beni korkutmak için, bi de kamera koymus altima z.çiş animi ölümsüzleştirmek icin hxhhxdhhf sonradan kendimi seyrettim acidim kendime. Izinsiz eve giren kaynana üzerinde denenebilir, kalp krizi gecirip ölürse sorumluluk kabul etmem yannizvxhxhh😐

Bi arkadasim anahtarini vermisti o yokken girip kedisine mama veriyim diye. Cok yakin cocukluk arkadasim bu arada, almam yoksa anahtar manahtar. Bu manyak Bodrum'a gitti. 5 gün sonra bi telefon, Asli git bizim kedi balkon demirierine cikmis ucucak asagi diye. Ay bi kosturup gidisim var kedi ucmasin diye. Neyse kapidan girdim, kedi dolaniyo ortalikta. O sirada evden garip garip sesler, böyle fisiltilar, derinden bi garip ugultlar, bisey derinden girtlaktan adimi sayikliyo sanki. Allahim o kadar kortum ki sacim kilim tüyüm dikildi havaya. Oha dedim evi cinler basti. Titreye titreye kim o demisim. Allam bi kahkaha koptu. Bu manyak meger gelmis, saklanmis icerde beni korkutmak için, bi de kamera koymus altima z.çiş animi ölümsüzleştirmek icin hxhhxdhhf sonradan kendimi seyrettim acidim kendime. Izinsiz eve giren kaynana üzerinde denenebilir, kalp krizi gecirip ölürse sorumluluk kabul etmem yannizvxhxhh😐
ay ahahajajahahahahaha vala özlemiştim sizi :KK53:

X