Sizce iyi mi yaptım?

Ben de olsam rahatsız olurdum hatta evliliğimde buna benzer rahatsızlık yaşadım ama karşımızdaki kişi çocuk değil, yetişkin biri. İstemese bir bahane bulup gitmezdi demek ki o da istiyor eşinizin yerinde olsam bende kullanıldığımı düşünür gitmezdim ha acil durum vs olur o başka ama bunların hiçbir aciliyeti yok ilaç dışında. Sonra geri çektim kendimi itici gelmemek için. Kendi aileme de normal gelince aman naparsa yapsınlar dedim. Üst üste hayır deseydi kardeşinize büyük olasılıkla bıkardı kardeşi. Bana göre de kullanma bu ama karşındaki kişi anlamıyorsa sallayıp geçeceksin öteki türlü boşa strese giriyorsun.

Haklisiniz bu sekilde esimi kullanmasindan rahatsiz olurdum sizinle guc yarisina girmis gibi net bir sekilde kendi isini kendisi gormesi gerektigini esinize soyleyin yapmasin esinizde safmidir nedir ekmek al kalem getir nedir

Zaten benim de bu olayda en çok problem ettiğim şey bu, diğer kardeşi çıkıp almıyor, ben kızıyorum sen neden ben yapamam demiyorsun? Eşim bunları yapmak istediğinden yapmıyor, kendini zorunlu hissediyor. Kötü olmaktan çekiniyor.

Ama napayım? Bu da eşimin olumsuz yönü. Artık evlenmişiz. Uzak mesafe ilişkisi olduğu için aile ilişkilerini bu kadar bilmiyordum. Kendim tepki koyarak bir şeyleri düzeltmeye çalışıyorum

Eşiniz sizin çocuğunuz değil. Bir ömür onun adına mı konuşacaksınız? Artık evlenmişiz bu da olumsuz yönü diye kabullenmişsiniz madem öyle davranın.

Yapmak istemiyorum, gelmek istemiyorum demek de zor değil ama eşiniz de bunları yapamıyor.
Evet problem burda başlıyor ama böyle olunca Ben kendimi yok sayılmış hissediyorum bu da beni öfkelendiriyor. Tepki vermek istemiyorum. Umursamaz davranmak istiyorum, ama istemsiz şekilde suratım düşüyor ya da öfke patlaması yaşıyorum

Evet problem burda başlıyor ama böyle olunca Ben kendimi yok sayılmış hissediyorum bu da beni öfkelendiriyor. Tepki vermek istemiyorum. Umursamaz davranmak istiyorum, ama istemsiz şekilde suratım düşüyor ya da öfke patlaması yaşıyorum
En baştan söylediğim gibi mevzunun sizinle ilgili olmadığını kabullendiğiniz zaman bütün sorunlarınız çözülecek.

Eşiniz sizin çocuğunuz değil. Bir ömür onun adına mı konuşacaksınız? Artık evlenmişiz bu da olumsuz yönü diye kabullenmişsiniz madem öyle davranın.
Olumsuz yönü diye kabullenmedim ki? Kabullensem tepki göstermezdim. Sizin deyiminiz, “meseleleri mesele etmezseniz, ortada mesele kalmaz” gibi olmuş. Bir insanın olumsuz yönünü söylemek o yönünü kabullenmek değildir, zira evlenmeden önce bilmiyordum.

Tabiki çocuğum değil, ama bazı hoşlanmadığım şeyleri söylemek hakkım. Öneriniz için teşekkür ederim. Her öneri bir çözüm değil ne yazık ki.

Eşiniz yumuşak huylu biriyse neden onu olmadığı biri haline getirmeye çalışıyorsunuz? Abisi gel diyor gidiyor siz gitmeyin diyorsunuz gitmiyor. Olayı kimin dediğini yapacak bakalım inadına döndürmüşsünüz. Arada kaldım deyince de suçlu oluyor.

Haklisiniz bu sekilde esimi kullanmasindan rahatsiz olurdum sizinle guc yarisina girmis gibi net bir sekilde kendi isini kendisi gormesi gerektigini esinize soyleyin yapmasin esinizde safmidir nedir ekmek al kalem getir nedir
Eşim konuştuğunu söyledi ama yine arayıp bir şeyler istemeye devam etti. Yani anlamak istemiyor bana göre. Sonra tepki veren suçlu 🤢 eşim kardeşleri arasında pasif kalıyor

Eşiniz yumuşak huylu biriyse neden onu olmadığı biri haline getirmeye çalışıyorsunuz? Abisi gel diyor gidiyor siz gitmeyin diyorsunuz gitmiyor. Olayı kimin dediğini yapacak bakalım inadına döndürmüşsünüz. Arada kaldım deyince de suçlu oluyor.
Yumuşak huylu olmasından yana problemim yokki? Eşimin hizmetçi gibi kullanılmasından, artık bir ailesi olduğunun kabullenilmemesinden, yok sayılmaktan şikayetçiyim. Keza 1.5 yıldır gitti, ben ilk defa gitmeyeceksin dedim. Diğer gittiğinde moralim bozuluyordu ama böyle tepki vermiyordum. 1.5 yıldır her gün gitti, bir akşam göndermedim. Evlilikte bu kadarına da hakkım var, bu beni kötü yapmaz.

Abi kendi alamiyor mu ihtiyaclarini? Hergun cagirilir mi kardes boyle seyler icin? Sorun suresi degil, sorun abinin surekli kardesinden birsey istemesi. Ben de izin vermez sinirlenirdim. Eşiniz kullanildigini fark eder umarim

Abi kendi alamiyor mu ihtiyaclarini? Hergun cagirilir mi kardes boyle seyler icin? Sorun suresi degil, sorun abinin surekli kardesinden birsey istemesi. Ben de izin vermez sinirlenirdim. Eşiniz kullanildigini fark eder umarim
sonunda anlaşıldığıma çok sevindim 🥲 sorun 5 dk 10 dk asla değil sürekli bir şeyler istemesi bu isteklerinin sonu gelmemesi. Eşim farkında ama ben tepki göstermesem, kırmamak için yapmaya devam edecek birisi

Yumuşak huylu olmasından yana problemim yokki? Eşimin hizmetçi gibi kullanılmasından, artık bir ailesi olduğunun kabullenilmemesinden, yok sayılmaktan şikayetçiyim. Keza 1.5 yıldır gitti, ben ilk defa gitmeyeceksin dedim. Diğer gittiğinde moralim bozuluyordu ama böyle tepki vermiyordum. 1.5 yıldır her gün gitti, bir akşam göndermedim. Evlilikte bu kadarına da hakkım var, bu beni kötü yapmaz.
Probleminiz tamamiyle yumuşak huylu olması. Siz istiyorsunuz ki sadece size yumuşak huylu olsun ama maalesef o işler öyle yürümüyor. Eşiniz kim nereye çekerse oraya gidiyor. Kendisinin şikayet etmediği bir şeyi velisi, vasisi gibi sizin sorun ediyorsunuz. Bu tabiki sizi kötü birisi yapmaz ama gereksiz strese sokar. Eşiniz arada kalacak ve bir yerde bu patlayacak. Sizin lehinize mi olur aleyhinize mi bilemem.

Merhabalar herkese. Herkesin bi derdi var, belki bilen bilir; benim sorunum da kaynımla 🤦‍♀️😅. Bilmeyenler içinse, yurtdışında yaşıyorum, evliyim 2-3 yıllık, 2 kaynım ise bize yakın oturuyorlar. Büyük kaynım ise Türkiye’den geleli 1,5 yıl kadar oldu.

Problemim büyük kaynımdı, en son yaptıklarından sonra kendisinden çok soğudum. 1.5 yıldan beri hergün eşimi arıyor ve küçük sebeplerle bir şeyler istiyordu, eşime gel bir şey konuşacağım diyip çağırıyor. Eşim her çağırdığında gidiyordu. İnanın hergün küçücük şey bulup eşimi çağırıyordu. (Ağrı kesici, ekmek, su, diş fırçası, soğan, kıyma, kalem,sigara, telefon uygulaması daha sayamadığım çok şey) eşim de gidiyordu. Kendisi çabuk alınan, sinirlenen, dediği olmayınca triplenen biri, (35-40 yaşındaki adamın da tribi hiç çekilmiyor 🙄)

En son ki patlamam artık bugün oldu. Yine aradı, dedim eşime gitme, çünkü önemsiz bir şey için arıyor. Eşim dedi gidicem çabuk gelcem. Sonra ben de dedim “Kapıdan çıktığın an ben de çıkarım, 2 saat eve gelmem, telefonu da kapatırım.” Sonra eşim abisini arayıp “Çok yorgunum gelemeyeceğim” dedi. Ama tabi abisi anladı benim kızdığımı, çünkü 2-3 defa aradı ‘gel’ diye, eşim de ‘tamam’ demişti.

Sorum ise şu, eşim gidiyordu 10-15 dk duruyordu. Bu yüzden eşim dedi “Zaten 10 dk duruyorum, bunu neden büyütüyorsun. Ben sürekli ikinizin arasında kalıyorum.” Evet 10 dk duruyor ama mesele benim için zaman değil, eşimin bir evi-eşi yokmuşçasına her gün arayıp, hizmetçisi gibi ayağına çağırması. Eşim çok yumuşak biri olduğu için her zaman dediğini yapıyordu, bu yüzden ben ağırlığımı koymak zorunda hissettim kendimi. Eşimin “İkinizin arasında kalıyorum” lafı da bi tuhaf geldi bana, kızdım. Eşim kızgınlık anında dediğini söyledi.

Bu tepkim yersiz mi? Eşimin her gün bu şekilde 10 dk gitmesini problem etmemeli miyim? Böyle bir durumda kötü olmaya değer mi?

Allah başka dert vermesin.

Kaynınız bedenen engellı mı?

Annemin tabiriyle kaynınızın eli ayağı kirada mı?
Hayır değil tabiki kendisi çalışıyor hatta eşim ondan çok daha yoğun çalışıp yoruluyor. Zaten öyle bir durum olsa şikayet etme hakkım yokki. Ya da annesi olsa yaşlı olsa yine asla böyle tepki vermem hatta kendim yaparım. Ama 35-40 yaşında adamın evli kardeşinden bir şeyler isteme bahanesiyle ayağına çağırmasını normal karşılayamıyorum

Benim 6 tane kaynım var o yüzden kayınların verebileceği rahatsızlıklardan en az sizin kadar bilgi sahibi olabilirim.
Ama evliliğinizde tek sorun bu 10 dakikaysa bunu bukadar büyütmenizi anlayamam.
Meselenin 10 dk olmadığını aslında belirttim. Rahatsız olduğum şey, hergün eşimi ayağına çağırması. Ki tek sorun bu da değil, önceki konularımda bahsettim tekrar tekrar bahsetmek istemiyorum

Diğer kardeşiyle küs, ona geçiremediği lafı eşime geçirmek istiyor. Sürekli bi para muhabbeti. Triple bir şeyler yaptırmak istemesi. Beni hizmetçi gibi görmesi vs. vs. vs.

X