Sizce kac bine kadar cekebilirim siralamami 1 yil calisirsam?

falwlessone1

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2023
754
98
2 yıl boyunca çalışamadım sınava hastaligimdan dolayı.Iyilesecegimi umup seneye tekrar girmeyi düşünüyorum.
2023 yksde sıralamam 188 bindi eşit agirlikta iyi bir çalışmayla kaç bine kadar çekebilirim?
Doktorumun söylediğine göre kapasitem de 100-105 arası.

Doktorun kapasiteni/alt yapını nerden bilecek? Hoca mı bu?

Benim zamanında bir arkadaşım vardı, lise sona kdr ortalama/ortalama altı bir öğrenci idi, son senesinde çok iyi çalıştı, Hacettepe tıpı kazandı.

Her şey senin çalışma düzenine, verimliliğine ve altyapına bakar.
Şunu sordu bana liseyi kaçıncı olarak bitirdin ama ben lise boyunca neredeyse hiç calismamistim ve takintimdan dolayı liseyi açıktan bitirdim.

Doktorun kapasiteni/alt yapını nerden bilecek? Hoca mı bu?

Benim zamanında bir arkadaşım vardı, lise sona kdr ortalama/ortalama altı bir öğrenci idi, son senesinde çok iyi çalıştı, Hacettepe tıpı kazandı.

Her şey senin çalışma düzenine, verimliliğine ve altyapına bakar.
Ben ilkokul ortaokulda ortalaması 98 altina düşmeyen bir ogrenciydim.
Liseyi neredeyse 0 çalışmayla 85.45 ortalamayla bitirebildim ama.

2 yıl boyunca çalışamadım sınava hastaligimdan dolayı.Iyilesecegimi umup seneye tekrar girmeyi düşünüyorum.
2023 yksde sıralamam 188 bindi eşit agirlikta iyi bir çalışmayla kaç bine kadar çekebilirim?
Gerçekten hakkını verirsen 100 bin

Şunu sordu bana liseyi kaçıncı olarak bitirdin ama ben lise boyunca neredeyse hiç calismamistim ve takintimdan dolayı liseyi açıktan bitirdim.
Böyle saçmalık mı var? Lisen ne kdr iyi bir lise?

Adam mesela İzmir fen’de oluyor. Orda ortalama bir öğrenci olsa bile sıralamasının iyi olacağı çok belli.

İki çeşit çalışkan insan var. Biri ömrü hayatı boyunca ortalama üstü bir akademik başarı gösteren, diğeri de sonradan atılım yapan. Sonradan atılım yapanlar da çok başarılı sonuçlar elde edebiliyor.

2 senedir geridesin ama maalesef. Bir de 100 bin düşük değil o kadar sanki gerçi ben zamanında 40 bin ile matematik okumuştum şimdilerde çok değişmiş sıralamalar.
Sen kaç umuyorsun mesela ??
Ben eşit agirliktan giricem insaalllah ve işletme düşünüyorum şu an o yüzden 50 binden geri düşmemek gerek diye düşünüyorum.ilerde iş bulabilmem lazim
Hacettepe isletme var aslında 25 binden falan alıyor ama 2025te olur mu bilmem

Ben eşit agirliktan giricem insaalllah ve işletme düşünüyorum şu an o yüzden 50 binden geri düşmemek gerek diye düşünüyorum.ilerde iş bulabilmem lazim
Açıkçası oralar epey zor ya. Çünkü o kadar yukarıda değişimler çok az oluyor

Canim neden tercih yapmadin. Okula gidersen daha iyi olursun. Bu sene calisip tercih yap bence daha sene kaybin olmasin

Osym sinavlari kapasite yada alt yapiya bakmaz. Sen ne kadar cok calisip sinava ne kadar hakim olmussun ona bakar.

Lisede calismadim ortalama yaptim diyorsun ama acik lisenin online sinavlari asla baz alinacak nitelikte sinavlar degil.

Kapasitesi 80 olan gelir seni fark atarak geçer.

Bu seneden baslayip onumuzdeki yila kadar cok saglam bir calismayla ilk 20bin de yaparsin 25bin de yaparsin. Ama bu yil yaptigin gibi butun gun yatip tavani izleyerek o 188bini bile yapamazsin.

Osym sinavlari kapasite yada alt yapiya bakmaz. Sen ne kadar cok calisip sinava ne kadar hakim olmussun ona bakar.

Lisede calismadim ortalama yaptim diyorsun ama acik lisenin online sinavlari asla baz alinacak nitelikte sinavlar degil.

Kapasitesi 80 olan gelir seni fark atarak geçer.

Bu seneden baslayip onumuzdeki yila kadar cok saglam bir calismayla ilk 20bin de yaparsin 25bin de yaparsin. Ama bu yil yaptigin gibi butun gun yatip tavani izleyerek o 188bini bile yapamazsin.
12.sinifin 2.donemi sadece açık lisedeydim ben.

Lisede hiç takdir belgesi almadım ama iki defa Türkiye derecesi yaptım ilk 500 ler yani dediğimde. Ama siz böyle bunları hesaplayana kadar 3 soru daha çözün… her net 10binlerce kişiyi geçmek demen Türkçe matematik alanlarında. Ayrıca denemelerde %0-1 lik dilimlerde olan öğrencim sınav esnasında bile net sayısı üzerinden puan hesaplarken heyecanlanıp %7 lik dilime girmişti. Önce çok çok çok çalışın. Her hafta 1 net artırmak hedefiniz olsun sınava kadar çok çok farkeder. (Bu zamana kadar konularınızın bitmiş olduğunu öngörerek bu hedefi yazdım) başarılar

Böyle hesaplar yapacağınıza oturup çalışın. Bunları sınavdan sonra bol bol düşünmeye vaktiniz olacak.

X