❤ Sizce kızıma hangi isim ? ❤

Sizce kızıma hangi isim ?

• Lina

OY: 19 25,7%
  • Lena

OY: 7 9,5%
  • Tuğçe

OY: 9 12,2%
  • Öykü

OY: 31 41,9%
  • Gözde

OY: 6 8,1%
  • Özde

OY: 10 13,5%

• Ankete Katılan
    74
Sırf farklı olsun diye saçmasapan isimler koymayın bebişlerinize :s lina lena da nedir. Şıklar içinde en çok gözdeyi sevdim
Anlamlarını okumadınız sanırım ikiside arapça ve manevi yönde anlamları büyük olan kelimeler, saçma sapan diyerek belkide günaha girdiniz.

Anlamlarını okumadınız sanırım ikiside arapça ve manevi yönde anlamları büyük olan kelimeler, saçma sapan diyerek belkide günaha girdiniz.
Kuran da geçiyor olmaları anlamlı olacak anlamına gelmiyor biri bize demek biri de hurma ağacı demek sırf Kuran da geçiyor diye kızıma neden Türkçe karşılığı bize demek olan bir isim koyayım ki :d tabi herkesin kendi fikridir sonuçta Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Kuran da geçiyor olmaları anlamlı olacak anlamına gelmiyor biri bize demek biri de hurma ağacı demek sırf Kuran da geçiyor diye kızıma neden Türkçe karşılığı bize demek olan bir isim koyayım ki :d tabi herkesin kendi fikridir sonuçta Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah
Siz olayı tamamen yanlış anlamışsınız. Anket sizin değil benim için yapıldı banane sizden. Önce saçmalayıp kafanıza göre yorum yaparak canımı sıkıp sonra hayr duası ederek yaptığınız saçmalığı örtemezsiniz. Durup dururken keyfime limon sıktınız bi kere, vebali boynunuza. Şimdi lütfen bi kez daha yorum yapmayın çünkü artık görmüyorum profilinizi.

Kızlar cinsiyetimizi bugün öğrendik. Daha önceden aklımızda olan isimleri eşimle konuştuk, bazılarını eledik kalanlar arasından da bi türlü karar veremedik, sizlerin fikrine danışayım istedim. Anlamları ile beraber yazayım ankete katılırsanız çok sevinirim :KK36:

Lina = Cenneteki bir meyve ağacının adı
Lena = Kur'an-ı kerim'de geçiyor. "Bizim için, bizden biri, insan" anlamında
Tuğçe = Cenneteki tuğba ağacının dallarına verilen ad.
Öykü = tek anlamı Hikaye
Gözde = Benzerleri arasında üstün tutulan, önem verilen, beğenilen
Özde = (ilk düşündüğüm isim) bir kimsenin benliğinde manevi varlığında olan demek.
Aslında bunu istememin artı bir sebebi eşimle isimlerimizin hecelerinden oluşuyo.
Öz-kan
Feri-de
özde .. Oluyorsa özde veya gözde favorim olurdu ,feride kızı gözde/özde kafiyeli oluyor bence

Siz olayı tamamen yanlış anlamışsınız. Anket sizin değil benim için yapıldı banane sizden. Önce saçmalayıp kafanıza göre yorum yaparak canımı sıkıp sonra hayr duası ederek yaptığınız saçmalığı örtemezsiniz. Durup dururken keyfime limon sıktınız bi kere, vebali boynunuza. Şimdi lütfen bi kez daha yorum yapmayın çünkü artık görmüyorum profilinizi.
Buraya başlık açıp fikir soruyorsanız tüm fikirlere açık olmalısınız sonuçta bu başlığın amacı o. Neyse en ufak bir olumsuz yorumda keyfine limon sıkılan kendine güvensiz insanlarla ben de muhattap olmayı hiç sevmem yorumuma alıntı yapıp cevap vermeyin zira bir daha cevap alamayacaksınız benden. Yaptığım hayr duamda bile art niyet aramışsınız asıl vebali sizin üzerinize günahımı aldınız yok yere

Peygamber efendimiz cocugunuza isim koyarken yeni isimler seciniz buyuruyor. Illaki bu ismin kuran da gecmesi yada arapca olmasi gerekmiyor. Yada cok guzel bir anlami olmasida gerekmiyor. Sadece anlamli isim olmasi yeterli. Lina yi cok begendim ben. Tabiki bebek sizin bebeginiz kararda sizin. :) hayirli evlat olsun insaallah

Özde çok güzel hem çok güzel hem isim uyumu sizde var hemde pek duyulmamış bence özde güzel isim sağlıkla kocasına al insallah

X