Sizce konuşmayı kesmeli miyim?

1.5 ay içinde 3 kere buluşmak aşırı aşırı az
hava kötü diye plan iptal etmek zaten hakaret olarak algıladığım bişeydir
fırtına mı var tsunami mi var hortum mu var da hava kötü diye iptal ediliyor mesela :)
hava kötü diye plan iptal edilmez planda değişiklik yapılır
hava kötüyse atıyorum dışarıda gezmeli plan cafede ya da evde oturmaya çevrilir (örnek)
mesaj konusuna takılmanızı anlayabiliyorum ama en önemli kıstas görme isteğidir
sık sık buluşma isteğidir beraber geçirilen zamanı uzatma isteğidir
ya ben şöyle düşünüyorum herkes oturduğu yerden telefon elindeyse her mesaja dönebilir
bu çok basit bişi
ama görüşmek gerçek bi zaman ayırmadır üşenmeden kalkıp gelmektir gitmektir
ne bileyim evinde misafir etmektir vs vs
ben her iki modeli de deneyimlediğim için mesaj işini saldım artık :KK70:
karşımdaki kişi ne sıklıkla buluşmak istiyor ona bakıyorum
1.5 ayda 3 kere buluşacağım insan mesaj bombardımanına tutsa nolur tutmasa nolur
sizinkinde zaten görme isteği de yokmuş şutlamakla iyi yapmışsınız
Dimi ama, işte o mesaj olayı bile yok :) Tamamen tırt çıktı 🥲

Dimi ama, işte o mesaj olayı bile yok :) Tamamen tırt çıktı 🥲
kurtulmuşsunuz boşverin bişeyi kafaya takınca insan kendini iyi hissetmiyor
fazla karmaşık düşünüyoruz genelde biz kadınlar ama soruların cevapları basit aslında
fazla etikelenmemiş, nokta . bitti gitti :) ben bunları çözdüğüm için artık hiç tribe girmiyorum
siz de triplenmeden isyan etmeden uzun uzun msjlar atmadan direkt soğuk yaparak atmışsınız başınızdan
açık iletişim en güzeli aslında ama günümüzde açık iletişimle yürümüyor maalesef bu işler
herkes gayet de farkında yani neyi yaptığının neyi yapmadığının

kaç yaşındasınız bilmiyorum ama çalışan, işten arta kalan zamanlarını da bi şekilde dolduran insanlar için
1 saat 2 saat normal süreler
10 dakikadan falan bahsediyorsunuz ben sizin çok fazla boş vaktiniz olduğunu düşündüm mesela bunu okuyunca
bu adam bu kadar önemli miydi ki mesaja dönüş süresini bu kadar takip edip bi de test etmişsiniz?
ben de 20li yaşlarımda mesajlaşmayı ve mesaja dönüş sürelerini bi kıstas olarak algılardım
aynı sizin gibi düşünürdüm işte geç cevap veriyorsa ilgisi yoktur çabuk yazıyorsa ilgisi vardır vs
ama hayatın içinde , boş vakti çok olduğu için mesajlara hemen dönüş yapan tiplere de denk geldim
şuan 30+ yaştan bildiriyorum, ilgi kıstasım tamamen görüşmek, buluşmak ve birlikte vakit geçirmek oldu
şuan ben mesela mesajlaşana kadar direkt beraber plan yapıyorum ve yan yana olmaya çalışıyorum
hatta eski mesajlarıma baktım geçen sene mesajlaşırken bülbül gibi şakıyan ben :KK70:
bu sene artık sadece gerekli durumlarda mesaj atıp onda da konuşmaları uzatmamışım :olamaz:
çünkü hayatım dolu çünkü hayatımdaki en önemli şey flörtüm değil
ama sürekli msjlaşmıyor olmam da onu sevmediğim anlamına gelmiyor
hayat bana msj denen şeyin çok basit bişi olduğunu ve bi kıstas olmadığını öğretti
30 dk telefonda konuşmak koca gün msjlaşmaya bin basar
buluşup 1 hafta dip dibe olmak en güzeli mesela yani
biri bana 1 saat sonra cevap attığım msja geç yazıyorsun benle ilgilenmiyorsun dese
elinde 7/24 benden mesaj bekleyen biri canlanıyor gözümde
msj işini milletçe çok abartıyoruz bence
Haklısınız ama şöyle insan değer gördüğünü görmek istiyor uzak mesafedeyiz şu an aynı yerde olsak lafını etmem kalkar yanına giderim gidemeyince insan telefondan bişeyler bekliyor, gerçi beklentiye de girmemek gerekiyor da işte öyle olmuyor. Gündüz çalışıyor zaten bişey demiyorum işteykende sürekli bana yazsın demiyorumda evde oturuyo akşamları e o zamanda bi zahmet biraz daha çabuk yazmasını bekliyor insan sohbet etmek açısından

nerden baksan 1 ay olmuş siz yüz yüze bile buluşmamışsınız
neden yüz yüze gelmediniz ?
henüz çok gençsiniz ama insan yaş ilerledikçe ilgi kıstasının yüz yüze gelme isteği olduğunu anlıyor
yani şuan bi insan bana isterse salisede cevap versin
benimle buluşmak için fırsat kollamıyorsa bana ilgisi olmadığını düşünürüm mesela
yan yana vakit geçirip anı biriktirmek gerçek bişiler yaşamak varken mesajlaşmak zaman kaybı
Uzak mesafedeyiz o çalışıyor

Size karşı bir tutkusu yok ya da mesajlaşmayı sevmiyor. Benim erkek arkadaşımda 10 dakikadan fazla mesaj yazamaz direkt arar. Öyle bir durum olabilir mi?
Yok hayır çok aramazda bu. Ben öyle ekstra ilgide beklemiyorum zaten. Benim takıldığım şey istemiyosan istemiyorum de yani ne beni yorsun ne kendisini

Haklısınız ama şöyle insan değer gördüğünü görmek istiyor uzak mesafedeyiz şu an aynı yerde olsak lafını etmem kalkar yanına giderim gidemeyince insan telefondan bişeyler bekliyor, gerçi beklentiye de girmemek gerekiyor da işte öyle olmuyor. Gündüz çalışıyor zaten bişey demiyorum işteykende sürekli bana yazsın demiyorumda evde oturuyo akşamları e o zamanda bi zahmet biraz daha çabuk yazmasını bekliyor insan sohbet etmek açısından

Uzak mesafedeyiz o çalışıyor
uzak mesafe ilişkisi ölü doğumdur benim için
boşver çekilmiyor zaten uzak mesafe

Çalıştığı mesai saatleri içerisindeki duruma aldırmam pek, çalışıyor çünkü neticede adam. Ama evde vakit gecirdigi halde gün içinde doğru düzgün iletişim kurmamış adam mesajıma geç cevap veriyorsa hatta ertesi gün yazıyorsa veya aramıyorsa ben takılırım. Siz bunu takmayabilirsiniz sizin için bir kriter olamayabilir ama benim için bu bir kıstas, ne kadar ilgileniyor benimle, beni ne kadar merak ediyor veya benimle ne kadar iletişim kurmak istiyor bunu gösteriyor. İlişki daha başlamadan bile böyle ilgisiz olan adam sevgililik, nişanlılık ya da evlilikte ne kadar ilgisiz olabilir bunu düşünüyorum. Akşam 7'de 8'de attığım mesaja ertesi gün sabah 11'de cevap veriyorsa, telefonla ilgilendiği halde bana yazmıyorsa benim için sorundur bu :)
Adam benim için önemliydi, etkilenmiştim, birbirimize benzediğimizi, güzel bir ilişki olabileceğini düşünmüştüm. Karşı tarafında benim gibi hissedip hissetmediğini benimle iletişim kurma şeklinden başka nasıl anlarım ki?
Çok doğru yazdıklarınız her kelimesine katılıyorum

kurtulmuşsunuz boşverin bişeyi kafaya takınca insan kendini iyi hissetmiyor
fazla karmaşık düşünüyoruz genelde biz kadınlar ama soruların cevapları basit aslında
fazla etikelenmemiş, nokta . bitti gitti :) ben bunları çözdüğüm için artık hiç tribe girmiyorum
siz de triplenmeden isyan etmeden uzun uzun msjlar atmadan direkt soğuk yaparak atmışsınız başınızdan
açık iletişim en güzeli aslında ama günümüzde açık iletişimle yürümüyor maalesef bu işler
herkes gayet de farkında yani neyi yaptığının neyi yapmadığının
Gerçekten öyle, kurtuldum. Belirsizlikleri sevmem, netlik ararım karşımdaki adamda, yoksa da usulünce yol vermeye çalışırım. Şuan en azından kafam rahat, devam ettirseydim belki daha çok bağlanacak ve daha çok kafaya takacaktım.
O yüzden konu sahibi de bu şekilde yaparsa en azından kafası rahat eder

Gerçekten öyle, kurtuldum. Belirsizlikleri sevmem, netlik ararım karşımdaki adamda, yoksa da usulünce yol vermeye çalışırım. Şuan en azından kafam rahat, devam ettirseydim belki daha çok bağlanacak ve daha çok kafaya takacaktım.
O yüzden konu sahibi de bu şekilde yaparsa en azından kafası rahat eder
aynen
ben yaptım işte o hatayı seneler önce
tanıştığım adam her buluşmamızda kendisine yapmadığı şerefsizlik yapmayan eski sevgilisine getiriyordu lafı bi şekilde
olumsuz da olsa hakkında konuşuyordu hani ne gerek var
artık karşında yeni biri var bana odaklan di mi nedir bu geçmiş takıntısı
bende öyle safım ki o dönem, yazık ya hazmedememiş yaşadıklarını diye avutuyordum kendimi :KK70:
meğer herif kadını aklından atamamış o yüzden bahsediyormuş
bakın bu kişi her mesajıma anında dönerdi ama iş buluşmaya gelince hep ekerdi
adamda beni görme isteği yok en sonunda buna ikna oldum ve çıkardım hayatımdan
6 ay içinde o sürekli kötülediği eski sevgilisine döndü :KK53:
yani öyle mi böyle mi diye sorgulamanın anlamı yok bazen karşı taraf red flag diye bağırır
biz saçma sapan şeylere tutunuruz
sonrasında öyle insanlarla tanıştım ki benle yarım saat fazla zaman geçirmek için işini erteleyen
görmek için kapıdan giremiyorsa bacadan giren , mecazen
örnekler çoğaltılabilir
hayat kısa yormamak lazım kendimizi

2 aydır biriyle konuşuyorum aileler tanışıyor çok eskiden beni de ailesi görmüştü onlar konuşsunlar bi demişlerdi öyle konuşmaya başladık ama farklı şehirlerdeyiz. Başlarda konuşurken hep geç yazıyordu sonra ben muhabbeti kestim bi süre konuşmadık tekrar yazdı söyledim bende konuşmak istemediğini düşündüm dedim konuştuk hallettik o zaman kapattım konuyu. Şimdi 2 gündür yine bi tuhaf bugün söyledim artık konuşmak istemiyorsan rahatsız etmeyeyim dedim yok evde iş yapıyorum yoruldum dedi konuşmak istemiyosun gibi dedim yok hafta sonu evde temizlik falan yapıyorum ondan bakamadım dedi, anlamadım sizce ne yapmalıyım?
İstemiyosan istemiyorum de yani yedekte mi tutuyor çözemedim ama bakıyorum wpde benle konuşurken giriyor çok girmiyor öyle wpye falan. Ay bi akıl verin bana lütfen ne yapayım?
Benimde bi arkadasim var, ayni durumlari yasadi. Oglan bi kayboluyordu ve 3 ay konusmuyordu ve birden geri geliyordu. Cok trip atan birisiydi ayrica. Burcu balik ve onlar gercekten cozulmez ve icine kapanik oluyorlar. Ben arkadasima "sakin evlenme bu ise yaramaz" dedim. Neyse bu boyle devam etti, sonuc: evlendiler ve cok mutlular. Iyi ki evlenmisler. Bence hayirlisi icin dua edin, rabbim en guzel sekilde cevaplar.

Benimde bi arkadasim var, ayni durumlari yasadi. Oglan bi kayboluyordu ve 3 ay konusmuyordu ve birden geri geliyordu. Cok trip atan birisiydi ayrica. Burcu balik ve onlar gercekten cozulmez ve icine kapanik oluyorlar. Ben arkadasima "sakin evlenme bu ise yaramaz" dedim. Neyse bu boyle devam etti, sonuc: evlendiler ve cok mutlular. Iyi ki evlenmisler. Bence hayirlisi icin dua edin, rabbim en guzel sekilde cevaplar.
Sevindim arkadaşınız adına. Benim burcum balık onun ki akrep, bilemedim bi anda ne olduğunu 2 günde dönüverdi adam. Akışa bıraktım ve Allah’a. Hepimiz için en hayırlısı olsun. Teşekkür ederim

X