Sizce ne kadar daha beklemeliyim?

Huzur kalplerde

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2016
711
206
33
Merhaba arkadaşlar ben mayıs ayından bu yana iş arıyorum mayıstan bu yana bir çok yere gittim, görüştüm ancak hiçbirisi olmadı bu da ister istemez insanın şevkini kırıyor ama artık hani derler ya bıçak kemiğe dayandı eski işyerimden tazminatı aldım ancak hazıra dağ dayanmaz çalışırken mecbur yapmak zorunda kaldığım borçlar oldu ve onları bu iş arama döneminde ödedim ama artık para bitti eşim çalışıyor ve bu ay benim borçlarımı eşim ödeyecek yani ucu ucuna denk geliyor şuan normalde eşimin maaşı kendi borçlarına rahat yetip üstüne rahat para bile kalıyordu ama benimki de eklenince bir kısmına biraz yetmiyor onun da çaresine bakacağız çocuğum yok ve mesleğim sekreterlik, ön muhasebe, idari işler bu pozisyonlarda hep başvurdum gittim geldim ama maalesef olmadı nasip kısmet ama evde tek durmak sıkıcı,açıköğretime yazıldım üniversiteye 4 yıllığa tamamlamak için ama evde duramam çünkü çok fazla borcumuz var ve üniversite mezunuyum yok ben bu işi yapmam asla demeyerek işin ayıbı asla olmaz dedim ve belki birazcık geç kalınmış olsa da başka bölümlerde iş aramaya başladım pazartesi günü bir firmaya temizlik görevlisi olarak görüşmeye gideceğim.Sundukları olanak
-12.000 tl maaş (başlangıç)
-8-6 çalışma saatleri cumartesi-pazar tatil
-servisi var ve evimin yakınından geçiyor
-resmi tatillerde tatil ve dini bayramlarda arife çalışmıyorlarmış tatillermiş
Yani düşündüm dedim nereye kadar evde duracağım e kendi bölümümden evet iş var ama başvuruyorum olmuyor ee borç dağ gibi ve evde kafaya kura kura durmaktansa bir yerden artık başlamam gerekiyor dedim ve pazartesi günü görüşmeye gitmeye karar verdim.Zaten ortalama 2 yıl çalışmayı düşünüyorum çünkü 7 yıllık evliyiz ve artık 2 yıla kadar bir çok borçlar bitecek ve maddi anlamda hazır olup Allah izin verirse tüp bebek tedavisine gideceğiz hani bu sürede de evde boş boş durmaktansa hem eve katkım olur hem de birikim yaparım diyorum

Sizler ne düşünüyorsunuz? Firmanın sunduğu imkanlar fena değil demi arkadaşlar?

Daha ne olsun, bence borcun da varmış kabul et
Evet ama daha iş görüşmesine gideceğim biliyorsunuz hemen tamam demezler yeri uzak bir yer araçla gideceğiz ama ona rağmen artık çoğu firma evet gel başla demiyor bakalım ama artık adımımı attım burası olmasa da farklı bölümlerde iş görüşmesine gideceğim çünkü inanın öyle dönemdeyiz ki işin ayıbı yemin ederim yok olduğu dönemdeyiz evet insanlarımızın çoğu iş seçiyor ama benim artık öyle lüksüm kalmadı

hangi bölümden mezunsunuz? güvenlik belgesi vs almayı düşündünüz mü? önlisans bölümlerinde atamaların puanları düşük.

hangi bölümden mezunsunuz? güvenlik belgesi vs almayı düşündünüz mü? önlisans bölümlerinde atamaların puanları düşük.
Aslında Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ama kendi mesleğimde de çok başvurdum olmadı sonra işte ön muhasebe kurslarına gittim derken ofislerde çoğunlukla ön muhasebe-sekreter,idari işler sorumlusu vs görev aldım ama güvenlik işi bana göre değil ya peki yazdığım konu için ne diyorsunuz? şuan o çok önemli değerli görüşleriniz

Azimlisin bu çok güzel bir şey bu işi kabul edip en azından boş kalmamak için bir süre yapabilirsin aynı zamanda yine kendi bölümünle ilgili başvurularda da çalışırken bulunabilirsin.. borç varsa evet beklemeden işe girmek en mantıklısı hafta sonu da yokmuş en azından sizi hafifletir

Aslında Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ama kendi mesleğimde de çok başvurdum olmadı sonra işte ön muhasebe kurslarına gittim derken ofislerde çoğunlukla ön muhasebe-sekreter,idari işler sorumlusu vs görev aldım ama güvenlik işi bana göre değil ya peki yazdığım konu için ne diyorsunuz? şuan o çok önemli değerli görüşleriniz
temizlik işi zordur siz yapacağınızı düşünüyor musunuz? iş arkadaşlarınız ilkokul mezunu olacak. yani sizinle daha alakalı herkesin karakteri farklıdır. ama borcunuz varsa başka çareniz yok. borçlar kapanırsa başka borç açmadan farklı bir iş ararsınız. fabrikalara da başvuru yapın mutlaka ara eleman olarak. proses işçisi vs

Azimlisin bu çok güzel bir şey bu işi kabul edip en azından boş kalmamak için bir süre yapabilirsin aynı zamanda yine kendi bölümünle ilgili başvurularda da çalışırken bulunabilirsin.. borç varsa evet beklemeden işe girmek en mantıklısı hafta sonu da yokmuş en azından sizi hafifletir
Evet yani inanın iş araya araya artık öylesine yoruldum ki şu 4 ayda çok zor oldu çok çok hani derler ya çeken bilir artık gücüm kalmadı bakalım pazartesi gideceğiz eşimle

Bence deneyin eğer onlarda kabul ederlerse.
Zaten 1-2 ay deneme süreci baktınız zor geldi uyum sağlama konusunda sıkıntı yaşadınız bırakırsınız en azından bikac aylik maaşınızı almış olursunuz.
Ama bu arada da açık olan iş pozisyonlarina başvurmaya devam edin derim hep daha iyisini düşünün kendiniz için.
Bu arada temizlik işinde genelde 6 gün çalışma 1 gün izin olur burası i açıdan çok iyiymiş.

Şu an bulduğunuz işin şartları mükemmel , kaçırılmaz gibi bir iş değil. Diğer bütün ihtimaller kapalıysa , artık son çaren buysa başvur.

Fiziki olarak da yorucu...Maaşı da çok az. Allah kolaylık versin , daha iyisini bulursun umarım.

bence denemeyin yıllarca masa başı çalışmışsınız temizlik sizi çok zorlar. farklı pozisyonlarda deneyin şansınızı

Borç olmasa iyi bir iş bulana kadar bekleyin derdim. Ancak başka iş bulamadıysanız ve bu işi yapabilecekseniz girin bence. Çalışırken başka başvurular da yapabilirsiniz. Eşiniz de tek başına zorlanmamış olur.

Evde boş oturmaktansa en iyisini düşünmüşsünüz. İş şartları da güzel en azından şu dar boğazdan çıkana kadar çalışabilirsiniz

temizlik işi zordur siz yapacağınızı düşünüyor musunuz? iş arkadaşlarınız ilkokul mezunu olacak. yani sizinle daha alakalı herkesin karakteri farklıdır. ama borcunuz varsa başka çareniz yok. borçlar kapanırsa başka borç açmadan farklı bir iş ararsınız. fabrikalara da başvuru yapın mutlaka ara eleman olarak. proses işçisi vs
Firmanın idari işler bölümünde olacağım eğer iş olursa ve ilkokul mezunu kimse yokmuş tek ben temizlik görevlisi olacağım üretim bölümü ile alakam olmayacak çoğunluk üniversite mezunu imiş yani güvenlik işi tarzı işlerde çok kolay değil yani inanın artık iş seçme şansım kalmadı

Evde boş oturmaktansa en iyisini düşünmüşsünüz. İş şartları da güzel en azından şu dar boğazdan çıkana kadar çalışabilirsiniz
Yani şartları açıkcası hoşuma gitti haftasonu tatil evimin yakınından servisi geçiyor çok güzel imkanlar bence ve daha önceki çalıştığım yerlerde de çay temizlik yaptım işe girmek nasip olursa elimden geleni yaparım ama beğenmezlerse de çıkarım napim

Firmanın idari işler bölümünde olacağım eğer iş olursa ve ilkokul mezunu kimse yokmuş tek ben temizlik görevlisi olacağım üretim bölümü ile alakam olmayacak çoğunluk üniversite mezunu imiş yani güvenlik işi tarzı işlerde çok kolay değil yani inanın artık iş seçme şansım kalmadı
o zaman çalışın. borçlarınızı kapatın ama başka borç yapmayın. gerekirse kredi kartını iptal edin sıkı yönetim ilan edin. o arada da atanmaya çalışın ya da farklı iş aramaya devam edin. iş işteyken bulunur zaten

Şu an bulduğunuz işin şartları mükemmel , kaçırılmaz gibi bir iş değil. Diğer bütün ihtimaller kapalıysa , artık son çaren buysa başvur.

Fiziki olarak da yorucu...Maaşı da çok az. Allah kolaylık versin , daha iyisini bulursun umarım.
Evet hareketli bir iş ama artık çok yere başvurdum ancak hiçbir yerden ses gelmiyor o kadar yere gittim olmadı daha bu gideğim yerinde olma ihtimali daha yok çünkü eminim hemen gel başla demezler

X