Sizce ne yapmalıyım?😑

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gizemlibiri01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2024
51
18
19
Merhaba arkadaşlar.. ÖNCELİKLE ŞUNU belirtmek isterim ki, 4yıldır kapalıyım. 4 yıl önce abim sürekli laf yaptığı için olur olmaz huzursuzluk çıkartıp her şeyime karıştığı için kapanmıştım sırf susun diye..
Şimdi 1 senelik evliyim 6 aylık da hamileyim bundan 6ay önce eşimle tekrar konuşmuştum açılmak istediğimi dile getirmiştim, fakat sen bilirsin deyip arkamda durmadı .
Ve geçti zaman çok zorlandımi fark etttim belkide içimden gelmediği için kapandımdan dolayı açılma isteğim bitmiyor.
Günler önce tekrar eşimle konuştum sen bilirsin senin hayatın diyip. Ama aileleri ikna edip arayıp soyliycek kişi sensin ben söyleyemem diyor ve annesini arasam.izin gibi konuşmamı istiyor biliyorum ki.izin vermicek kapalı evlenmeseydim der muhtemelen..
Hem açılmamı bir yandan istiyor fakat bir yandan arkamda asla durmuyor.
Abimin kurbanı oldum bende saçlarımın savrulmasini okdr çok istiyorum ki bu gidişle olmuycak gibi zaten neden arkadaşlar ya açılınca kötü biri mi.oluyoruz abim bana bekarken etmedini bırakmadı sürekli iftira atardı kafamı kapatınca gözlerinde iyi oldum şimdi ise açılsam kaynimlsr kaynanamlsr ne der beni siler mi diye kafamda okdr çok dönüyor ki ne yapmalıyım okdr karrasizim😑😑🥺🥺🥺

Abinizden bir kaçış olarak kapanmasaydınız keşke.
Ama tabiki kim ne düşünürse düşünsün özgürsünüz, bana göre kimseye haber vermeye ya da izin almaya gerek yok. Asıl bunu yaparsanız konuyu tartışmaya açmış olursunuz.

Çok üzülüyorum böyle konulara. Benim de bir arkadaşım var. İçki falan da kullanıyor, gittiği ortamlarda hep kokteyl söylüyor, dışarıdan bakan alkolsüz sansin diye. Ama yine de alkollü ortamlarda oturması bile garip karsilaniyor. Sevgilisi var sokakta sarmaş dolaş olması garip karşılanıyor. Aslında taktiği başörtü sadece kinanmasina ve insanların 'ne başörtülü kizlar var bardan çıkmıyor, bunlar şöyle böyle' diye saçma genellemelerde bulunmasına yarıyor. Yarardan çok zararı var. Namaz falan da kılmaz arkadaşım, oruç da tutmaz (ramazanda kapalı haliyle yemek yerken de bir fasıl kinanir)
O kadar mutsuz ki. Bazen tatile gittiği sehirde açılıyor. Sonra şehrinde yine kapanıyor. Ailesinden uzak ama yine de akrabası çok şehirde, belki görülür diye korkuyor. Yaş desen otuz olmuş... Ne bileyim ben çok üzülüyorum. Belki de bir cesaret beş sene önce, eline ekmeği ilk aldığında, başka şehre ilk taşındığında cikarsaydi başörtüsünü herkes çoktan alisacakti...
O arkadaşıma da size de bol şans ve cesaret diyorum.

Abinizden bir kaçış olarak kapanmasaydınız keşke.
Ama tabiki kim ne düşünürse düşünsün özgürsünüz, bana göre kimseye haber vermeye ya da izin almaya gerek yok. Asıl bunu yaparsanız konuyu tartışmaya açmış olursunuz.
Böyle bir şeyi aniden yapmama da eşim izin vermiyor ya ben dedim.sen diyiceksin eşim istiyor biti diye yok diyor ailemden ailenden izin alıp konuş habersiz olmaz

Çok üzülüyorum böyle konulara. Benim de bir arkadaşım var. İçki falan da kullanıyor, gittiği ortamlarda hep kokteyl söylüyor, dışarıdan bakan alkolsüz sansin diye. Ama yine de alkollü ortamlarda oturması bile garip karsilaniyor. Sevgilisi var sokakta sarmaş dolaş olması garip karşılanıyor. Aslında taktiği başörtü sadece kinanmasina ve insanların 'ne başörtülü kizlar var bardan çıkmıyor, bunlar şöyle böyle' diye saçma genellemelerde bulunmasına yarıyor. Yarardan çok zararı var. Namaz falan da kılmaz arkadaşım, oruç da tutmaz (ramazanda kapalı haliyle yemek yerken de bir fasıl kinanir)
O kadar mutsuz ki. Bazen tatile gittiği sehirde açılıyor. Sonra şehrinde yine kapanıyor. Ailesinden uzak ama yine de akrabası çok şehirde, belki görülür diye korkuyor. Yaş desen otuz olmuş... Ne bileyim ben çok üzülüyorum. Belki de bir cesaret beş sene önce, eline ekmeği ilk aldığında, başka şehre ilk taşındığında cikarsaydi başörtüsünü herkes çoktan alisacakti...
O arkadaşıma da size de bol şans ve cesaret diyorum.
Çok üzüldüm teşekür ederim zaten bu elalem yüzünden hayatımızı yaşayamadik

silerlerse silsinler ya. karar sizin hayat sizin. nasıl mutlu olacaksanız öyle yaşayın başkalarını mutlu etmek için değil. zaten zorla yapmışsınız artık zorbalığa boyun eğmeyin.
Bir yandan biran yapayım da bitsin diyorum fakat olmuyor Ogün anneme diyorum açılmak istiyorum böyle bana dediği şey ablamlar hepsi kapalı sonra kızınca yok sen bilirsin ben karışmam falan filan

Bir yandan biran yapayım da bitsin diyorum fakat olmuyor Ogün anneme diyorum açılmak istiyorum böyle bana dediği şey ablamlar hepsi kapalı sonra kızınca yok sen bilirsin ben karışmam falan filan
sizin sormanız hata kaç yaşında insansınız kendiniz karar verin ve uygulayın.

Evde de istediğin gibi açılıp saçlarını savunabilirsin. Belli ki bu durumda açılsan da mutlu olamayacaksın.

Aileleri ikna etmek zorunda falan değilsiniz. Hele kayın vs. ne alaka. Yapmak istiyorsanız yapın. Eşinize de” Sen söylemek istiyorsan ara söyle, ben izin almaya gerek duymuyorum.” diyebilirsiniz.

Eşiniz için evlilikte önemli bir kriterse bunu anlarım ama öyle bir durum da yokmuş.

On dokuz yaşındasın daha yaşın çok küçük . Ailene de ki eşim istiyor ne yapayım bosanayim mi küçücük çocukla ?? Onun yanında sakin bu mevzuyu açmayın evde benimle huzursuz olur . Eşinin ailesine kayınvalidene de git annecigim böyle böyle lütfen bana sen destek ol eşim de istiyor söyleyemiyor. Ne kadar asla benim tarzım olmasa da istediğiniz hayatı yaşamak için böyle yap bakalım . Açıldıktan sonra laf sokan olursa da bu benim hayatım de geç gitsin . Görüşmeyecekler mi görüşmesinler sen ne kaybedersin ?

Eşinin yanında mağdur izin isteyen kadın ol , yokken sok lafları gitsin

On dokuz yaşındasın daha yaşın çok küçük . Ailene de ki eşim istiyor ne yapayım bosanayim mi küçücük çocukla ?? Onun yanında sakin bu mevzuyu açmayın evde benimle huzursuz olur . Eşinin ailesine kayınvalidene de git annecigim böyle böyle lütfen bana sen destek ol eşim de istiyor söyleyemiyor. Ne kadar asla benim tarzım olmasa da istediğiniz hayatı yaşamak için böyle yap bakalım . Açıldıktan sonra laf sokan olursa da bu benim hayatım de geç gitsin . Görüşmeyecekler mi görüşmesinler sen ne kaybedersin ?

Annem diyor git açıl sen bilirsin kaynanam sıkıntı ama o hayata kabul etmez

Annem diyor git açıl sen bilirsin kaynanam sıkıntı ama o hayata kabul etmez
Aileleri ikna etmek zorunda falan değilsiniz. Hele kayın vs. ne alaka. Yapmak istiyorsanız yapın. Eşinize de” Sen söylemek istiyorsan ara söyle, ben izin almaya gerek duymuyorum.” diyebilirsiniz.

Eşiniz için evlilikte önemli bir kriterse bunu anlarım ama öyle bir durum da yokmuş.
Milet ne der arkasından ne konuşur diye düşünüyor sonradan vazgeçiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X