Sizce ne yapmalıyım?😑

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadar takıldıysan bir gün açacaksın başını öyle gideceksin. Eşin ne yapabilir ki ebeveyn gibi senin adına aldığın kararı mı duyuracak

Siz insanlardan izin isterseniz, insanlar kendilerinde sizin hayatinizla ilgili hukum verme hakkini bulurlar. Bu cureti vermeyin insanlara. Ben bunu yapiyorum diyeceksiniz ve yapacaksiniz. Hatta onu bile yapmayacaksiniz, yanlarina gittiginizde sizi acik gorsunler. Tekrar soyluyorum insanlara soz hakki verirseniz konusurlar. Bu surecte bir sure laf edecekler kolay olmayacak, laflara kulak tikayip benim tercihim kimseyi ilgilendirmeniz demeniz gerekmekte. Guclu durmalisiniz.
Esiniz belli ki kacak dovusuyor. Onu karsiniza alip konusun, ben bunu yapacagim bu surecte bana cok fazla laf edecekler lutfen arkamda dur bir sey soylediklerinde onun tercihleri kimse karisamaz, kimseye laf etmek dusmez, ben onayliyorum desin.
Siz bu mevzuyu dusunup dert ediyorsunuz kim bilir ne zamandir. Ancak acilsaniz olup bitecek, bir iki ay laf edip hayatlarina devam edecekler. Ama acilmadiginiz her gun acilirsam ne olur stresini yasamaya devam edeceksiniz.
Sen ne kadar temiz kalpli bir insansın kardeşim yazdıkların okdr mutlu etiki beni çok teşekkür ederim

Kayinvalidenize söyleyin başörtüsü insanı ahlaklı veya dindar yapmaz
Ben tesettürlü değilim ama dini hassasiyetlerim mevcut
Ölçülü giyinmeyi tercih ediyorum ve bazen inanın bir ortamda bir tesetturlunun cegreyi kadar bile dikkat çekmiyorum makyajlari abartı topuzlari dapdar kot üstüne giydikleri bluzları falan sayamayacagim açıkçası bir gün birini tutup sen tam olarak neyi temsil ediyorsun çünkü bu tesettür değil demek istiyorum gerçekten

Ortunmenin anlamını bilmeden ağırlığını tasiyamayan örf adet gelenek sebebiyle ortunen kişiler daha çok zarar veriyor aslında dinimize maalesef

Size gelince karar sizin hayat sizin örtünmenin amacı Rabbim ben senin istediğini yerine getiriyorum demek bir yerde ama siz bunu abiniz istedi diye yapmışsınız sizce bu Allahin hoşuna gider mi ?

Kayinvalidenize söyleyin başörtüsü insanı ahlaklı veya dindar yapmaz
Ben tesettürlü değilim ama dini hassasiyetlerim mevcut
Ölçülü giyinmeyi tercih ediyorum ve bazen inanın bir ortamda bir tesetturlunun cegreyi kadar bile dikkat çekmiyorum makyajlari abartı topuzlari dapdar kot üstüne giydikleri bluzları falan sayamayacagim açıkçası bir gün birini tutup sen tam olarak neyi temsil ediyorsun çünkü bu tesettür değil demek istiyorum gerçekten

Ortunmenin anlamını bilmeden ağırlığını tasiyamayan örf adet gelenek sebebiyle ortunen kişiler daha çok zarar veriyor aslında dinimize maalesef

Size gelince karar sizin hayat sizin örtünmenin amacı Rabbim ben senin istediğini yerine getiriyorum demek bir yerde ama siz bunu abiniz istedi diye yapmışsınız sizce bu Allahin hoşuna gider mi ?
Evet bu yüzden ilerde tamamen kendi isteğimle ve düzgün bir şekilde kapanmayı isterim ama kimse anlayışlı değil nasıl edim nasıl.yapim diye diye düşünmekten yiprandim

Kapanirken izin mi aldiniz acilmak icin izin isteyeceksiniz? Esiniz niye konussun ailelerle? Sizin veliniz mi? Kimseden izin almak ya da haber vermek zorunda degilsiniz.

Merhaba arkadaşlar.. ÖNCELİKLE ŞUNU belirtmek isterim ki, 4yıldır kapalıyım. 4 yıl önce abim sürekli laf yaptığı için olur olmaz huzursuzluk çıkartıp her şeyime karıştığı için kapanmıştım sırf susun diye..
Şimdi 1 senelik evliyim 6 aylık da hamileyim bundan 6ay önce eşimle tekrar konuşmuştum açılmak istediğimi dile getirmiştim, fakat sen bilirsin deyip arkamda durmadı .
Ve geçti zaman çok zorlandımi fark etttim belkide içimden gelmediği için kapandımdan dolayı açılma isteğim bitmiyor.
Günler önce tekrar eşimle konuştum sen bilirsin senin hayatın diyip. Ama aileleri ikna edip arayıp soyliycek kişi sensin ben söyleyemem diyor ve annesini arasam.izin gibi konuşmamı istiyor biliyorum ki.izin vermicek kapalı evlenmeseydim der muhtemelen..
Hem açılmamı bir yandan istiyor fakat bir yandan arkamda asla durmuyor.
Abimin kurbanı oldum bende saçlarımın savrulmasini okdr çok istiyorum ki bu gidişle olmuycak gibi zaten neden arkadaşlar ya açılınca kötü biri mi.oluyoruz abim bana bekarken etmedini bırakmadı sürekli iftira atardı kafamı kapatınca gözlerinde iyi oldum şimdi ise açılsam kaynimlsr kaynanamlsr ne der beni siler mi diye kafamda okdr çok dönüyor ki ne yapmalıyım okdr karrasizim😑😑🥺🥺🥺
Mevzu açıklık kapalılıktan öte, siz ne istiyorsunuz onunla ilgili. Açılabilir veya kapanabilirsiniz her ikisinde de çevreden negatif ve pozitif dönüt illa alınacak bunu bir kabullenmek gerekiyor. İçinizden gelmeyen şeyi eminseniz şayet yapmamanız tabi ki en mantıklısı.. Eşiniz size bırakmış kararı, aileler tepki verebilir mi evet verebilir ama evin içinde eşinizle problem olmayacaksa diğerlerinin ne dediği çok da önemli değil. Abim yüzünden kapandım diyorsunuz, şimdi de kv sebebi ile açılamıyorum diyorsunuz. Çok makul sebepler değil kv olmasa anne baba biri illaki bir şey diyecek. Eşiniz sen bilirsin demiş ama süreci söyleme kısmı sizi ilgilendiriyor gerekirse eşiniz araya girer ama eşim açılıyor haberiniz olsun demek biraz abes kaçar gibi.. hamilelik evresinde aşırı üzülmem etkilenmem diyorsanız bu işe şu an girişin çünkü hormonlarla ×10 duygusalsınız bebek için negatif bir durum oluşabilir.

Merhaba arkadaşlar.. ÖNCELİKLE ŞUNU belirtmek isterim ki, 4yıldır kapalıyım. 4 yıl önce abim sürekli laf yaptığı için olur olmaz huzursuzluk çıkartıp her şeyime karıştığı için kapanmıştım sırf susun diye..
Şimdi 1 senelik evliyim 6 aylık da hamileyim bundan 6ay önce eşimle tekrar konuşmuştum açılmak istediğimi dile getirmiştim, fakat sen bilirsin deyip arkamda durmadı .
Ve geçti zaman çok zorlandımi fark etttim belkide içimden gelmediği için kapandımdan dolayı açılma isteğim bitmiyor.
Günler önce tekrar eşimle konuştum sen bilirsin senin hayatın diyip. Ama aileleri ikna edip arayıp soyliycek kişi sensin ben söyleyemem diyor ve annesini arasam.izin gibi konuşmamı istiyor biliyorum ki.izin vermicek kapalı evlenmeseydim der muhtemelen..
Hem açılmamı bir yandan istiyor fakat bir yandan arkamda asla durmuyor.
Abimin kurbanı oldum bende saçlarımın savrulmasini okdr çok istiyorum ki bu gidişle olmuycak gibi zaten neden arkadaşlar ya açılınca kötü biri mi.oluyoruz abim bana bekarken etmedini bırakmadı sürekli iftira atardı kafamı kapatınca gözlerinde iyi oldum şimdi ise açılsam kaynimlsr kaynanamlsr ne der beni siler mi diye kafamda okdr çok dönüyor ki ne yapmalıyım okdr karrasizim😑😑🥺🥺🥺
Kendi istegimle 4 yıl boyunca basortuluydum. Nefsime ağır gelmeye başlayınca çıkardım. İlk başlarda dışarı çıkmaya insanlarla konuşmaya çok cekiniyordum. Ama sonra dank etti insanlara neydi ki! Tamamen benimle Allah arasında bir mesele. Zamanla ben de rahatladım, insanlar da unuttu gitti.

Siz ne hissediyorsunuz kalbinizde? Bunu baz almalisiniz. Babanız da kocanız da dahil kimsenin bedeniniz üzerinde söz söyleme hakkı yok. Kimseye böyle bir müsaade vermeyin. Neden kv den izin alasiniz, gerçekten mantıksız. Kocanızdan izin alsanız onu bile bi derece anlarım ama kv kim ki sizin dış görünüşünuze, Allah'la aranizdaki iliskiye karışsın?
Bunlarla başa çıkmak da size düşüyor. Kocanızdan bunu beklemeniz ona birazcık haksızlık olabilir. Yapabilseydi ne ala ama belli ki o da çekiniyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X