sizce sezeryanmı normalmi?

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
41
merhaba arkadaslar size bir sorum olacak...
sezeryanmı normalmi diye düşünürken herkesten bir yorum cıkıyor...bir sorun olmazsa normal yapın diyolar çünkü normal hem ana rahmini temizliyor hemde göbek kalmıyor hemde pis kan gidiyormus fakat vajina sekli bozuluyor ve genişliyormus bidahada düzelmiyormus...sonradan kocalar begenmez diyorlar
sezeryanda ise ilk basta acı yok ama sonradan agrısı oluyormus...göbek kalıyormus...dikiş izi...ama iyi yanıda vajina aynen kusursuz kalıyormus...

siz nasıl dogum yantınız bu yorumlara katılıyormusunuz....sizce bi sorun olmazsa hangi dogumu neden tavsiye ediyonuz...

ben derimki normal doğum..en sağlıklısı vajinanın şeklinin bozulması die bi durum yok biraz genetik yapıyla ilgili bence..arka arkaya doğumlarda bu mümkün olabilir belki..ben normal doğum yaptım 19 yaşında hiç bi sorunda yaşamadım.kimse 12 yaşında bi kızım olduna inanmıyo:)göbiş te kalmadı:))

merhaba arkadaslar size bir sorum olacak...
sezeryanmı normalmi diye düşünürken herkesten bir yorum cıkıyor...bir sorun olmazsa normal yapın diyolar çünkü normal hem ana rahmini temizliyor hemde göbek kalmıyor hemde pis kan gidiyormus fakat vajina sekli bozuluyor ve genişliyormus bidahada düzelmiyormus...sonradan kocalar begenmez diyorlar
sezeryanda ise ilk basta acı yok ama sonradan agrısı oluyormus...göbek kalıyormus...dikiş izi...ama iyi yanıda vajina aynen kusursuz kalıyormus...

siz nasıl dogum yantınız bu yorumlara katılıyormusunuz....sizce bi sorun olmazsa hangi dogumu neden tavsiye ediyonuz...
Ben ikinci normal doğum yapacam 3-4hafta sonra,her doğumda (sezeryan vea normal) rahim biraz genişliyoÇok üzgünüm çoookr(hamilelik boyunca),sonra kendini toparlıyor:dance:,özellikle emziryorsan,fakat doktorlar doğumda zaten dikecekler geri, bazı hasarları(kesikler),o üyzden merak edecek bir şey yok,vea basit 20dakikalık estetik ameliatla herşey,,yeni,,gibi oluyor:hooray::nazar::nazar::nazar:

tabiki herşeyin normali ama kendi adıma konusayım kendimi dogum yaparken düşünemiyorum o yüzden tekrar olsa sezeryan derim pişman diilim

ben de sezeryan oldum ve abarttıkları gibi değil.doğum sonrası ilk gün ağrım oldu o da yürürken okadar.ikinci gün hastaneden çıktım ve kendi işimi kendim yaptım.yani yatmadım hiç.çok rahattım.doktor içini görerek temizliyor.rahmin pis kalması gibi bi durum olamaz bence.20 gün oldu ve göbeğim çok küçük.normal doğum veya sezeryan eğer kilo varsa göbek de vardır.yanlış mı düşünüyorum? ama tabiki normal olacaksa sezeryanda israr etmenin anlamı yok.birde 3den fazla normal doğum yapıldıysa genişleme oluyormuş.eğer erkekler bu normal doğumdaki genişlemeden şikayetçi olsaydı herkesin boşanması lazımdı değil mi?bence genişleme rahatsız edici şekilde olmaz.

bende sezeryanla dogum yaptım basta 24 saat dogum sancısı cektım ve doguramadım sezeryana alındım aptamısım o kadar sancıyı cektım basta olsaymısım sezeryan
bıde gobekle alakalı hıc bı problemım yok baya ındı sezeryanla alakası yok cnm her dogumdan sonra gobegın toplanması zaman alıyor ben hıc dusunmeden sezeryan dıyorum :kahve:

canım ben normal doğum yaptım 2dakıka bile surmedı hem ne dikiş izi kaldı ne gobek 48 kıloyum doğunda 70kıloydum eve gedığımdede 56 rahat hem herseyın normalı ıyıdır bir sorun yoksa normal derım

canım ben normal doğum yaptım 2dakıka bile surmedı hem ne dikiş izi kaldı ne gobek 48 kıloyum doğunda 70kıloydum eve gedığımdede 56 rahat hem herseyın normalı ıyıdır bir sorun yoksa normal derım

cnm bende o akdar sancı cektım zaten sancı cekıldıkten bebek ındıkten sonra 5 dk bıle surmuyo cıkması olay o sancıyı cekmekte ben oldum oldum dırıldım

cnm bende o akdar sancı cektım zaten sancı cekıldıkten bebek ındıkten sonra 5 dk bıle surmuyo cıkması olay o sancıyı cekmekte ben oldum oldum dırıldım

canım orası oyle sancıya birsey demiyorum cunkı bende ölmekten beter oldum neydı o varya ama normal ıyıydı yanı bilirsin sezeryanda dıkıs agrısıda oluyo gercı normaldede dikiş var ama:roflol:

hersey guzel gıdıyorsa normal dogum en guzelı
zaten doktorlar kararı sıze bırakmıyor......

sorun olunca tabıykı sezeryan

canım orası oyle sancıya birsey demiyorum cunkı bende ölmekten beter oldum neydı o varya ama normal ıyıydı yanı bilirsin sezeryanda dıkıs agrısıda oluyo gercı normaldede dikiş var ama:roflol:

eee ole cnm dogum bu kolay degıl nromalıde zor sezeryanıda karar bıze kalmıs ama ıkısıde zor ıkısınıde yasamıs bırı oalrak allah herkesı kurtarsın valla candan can kopuyo

bende normal derim iki dogumum normal oldu bunuda öyle düsnüyorum genisleme hic olmadi belki baskalrinda olabilir ama ben öyle bisey yasamdim ins yasamamda hata kiminde sanki daraliyo gibi

kararı sıze bırakmıyor dıye bı durum yok cnm ıstersen sezeryan ıstersen normal karar senın
ben cok normal ıstedım ama doktorum bebek yukarda sorun yasarsın deyınce doktor tavsıyesıyle sezeryan oldum..
sezeryan ısteyen bır cok kadınıda doktorlar sorun yoksa normal dogum yaptırıyor

ben cok normal ıstedım ama doktorum bebek yukarda sorun yasarsın deyınce doktor tavsıyesıyle sezeryan oldum..
sezeryan ısteyen bır cok kadınıda doktorlar sorun yoksa normal dogum yaptırıyor

evet ben sancıdan dayanamamıştım sezeryan olcam dedığımde senın acılman normal sezeryana alamayız dedı doktor sinir olmuştum ama ıyıkıde normal olmuş:dance:

bebeğimin erken olması sonucu sezeryan oldum.sancım gelmedi bebek yukarda olduğu için sezeryan oldum bi problemimde olmadı am 2. doğumda bi problem olmazsa normal düşünüyorum neticede bi kadın için en sağlıklısıa.s
adı üstünde normal doğuma.s

X