Anket Sizce Türk sinemasının en iyi filmi hangisidir?

Sizce Türk sinemasının en iyi filmi hangisidir?

• Ankete Katılan
    197
Türkan Sultan hayranı olarak tabiki Selvi boylum al yazmalım diyorum. Ama Türkan Sultan oynadığı için değil, insanın içine dokunduğu için, sevginin ne olduğunu anlamamızı sağladığı için, emeğin ne olduğunu ve tercih yapmanın ne kadar zor olduğunu gösterdiği için. a.s.Bunlar sana Türkan sultan, bir tanesin sen

Sevdanın ne emeklerle ortaya çıktıgını aslında ne kadarda degerli oldugunu anlattıgı için Selvi Boylum Al Yazmalım tabiki:1rolleyes:

mustafa hakkında herşey dedim ama hepsi güzel we hala izlerim bir tek takwa hariç bence çok komik bi filmdi saçma ötesinde de saçma sözde korku filmiydi resmen uyudum filmde yaatatlicadiarzu.. buaralar gülşah küçük anneye taktım olsada izlesem:1rolleyes:gülşah yandan yandan sewerler seni candan:roflol:

hababam sınıfı gibi bi klasik bi daha çekilemez yeşilçamda derim ben... :kahve:

Siklardaki filmlerin hepsi aslinda birbirinden guzel filmler,secim yapmak istemiyorum cunki hepsini cok seviyorum...iclerinden bazilari haric tabii,gorayi,maskeli besleri cikarabilirim bu listemden...

selvi boylum al yazmalım
ölene kadar da seyretmekten bıkmam usanmam
yani bu film bizim hallerimizi konu alan bir yapıt diyebillirim haksızmıyım
ama tabiki 2. evliliğide düşünmem
olakide CADIARZU

takva babam ve oglum eşkıya cok sevdiğim filmler
eskilerden kemal sunal şener şen ve ilyas salman ın birlikte oynadığı her filmi seviyorum hepsi süper bence

:nazar:bence ennnnnnnnnnn güzel film dünyayı kurtaran adam demiycem tabi ))) babam ve oğlum tek geçerim

babam ve oğlum tartışılmaz ama benim gönlümde Dila hanımın ayrı bi yeri vardır arkadaşlar

Hababam sınıfının ayrı bir yeri var mutlaka ama ben eşkiyaya bayılmıştım.
Zaten Şener Şen'i ayrı beğenirim o filmde bana çok etkileyici ve farklı geldi.
O kadar güzel bir konu ve anlatım hemen hemen hiç bir filmde yok gibi.

X