Sizce ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar. okuduğunuz için şimdiden teşekkürler. Benim 2.sınıfa giden bir kızım var, geçen seneden beri sevdiği bir arkadaşı var sınıfta çok oynamasalar da çıkışlarda annesi ile beraber yürüyoruz. Annesi benden yaşça büyük sevdiğim saygılı bir bayan, birkaç kere birbirimize gidip gelmişliğimizde oldu. Benim Sorum şu bu sene kızın ismi Pelin olsun Pelin benim kızıma karşı çok agresif davranmaya başladı, Yani tutarsız davranışları var. Mesela dün çocukları okul çıkışı parka götürdük orada oynarlarken bir anda Küstüler, Ben de kızıma Sena Sen gidip arkadaşına özür dile Geçen sefer de o senden özür dilemişti aranızı iyi tutun kızım dedim. Hatta Kızın annesi de sonra kendi kızını çağırdı O da git sena'dan özür dile dedi. Neyse benim kızım gitti özür diledi, O da kızıma bağırdı çağırdı sen de küstüğümüzde genelde sen uzatıyorsun Bu sefer de ben uzatacağım demiş ben buna hiç şahit olmamıştım ama Olabilir yani Bunlar çocuk Sonuçta buna takılmıyorum. Benim takıldığım mesele şu, Ben diğer çocuğumu salıncakta sallarken Pelin benim kızıma Sen benim en iyi arkadaşım değilsin Seni sevmiyorum diye bağırmış ve bunu annesinin yanında yapmış annesi de susmuş ve hiçbir şey söylememiş kızına. kızım arkadaşına bağırma Niye öyle konuşuyorsun gibi hiçbir şey söylememiş. biraz geçtikten sonra hemen kızımın yanına gelip ben seni seviyorum Aslında demiş Pelin Pelin'in annesi de kızıma dönmüş bak Bak kıymetini bil demiş Ve bunu 3-4 kere tekrarlamış benim kızım Hiçbir şey dememiş Neyse eve geldik Kızım bana bunu anlattı biraz sinirlerim bozuldu Hani diyeceksiniz ki bunda ne var Çocuk meselesi ama benim asıl sinirlerimi bozan konu normalde çok saygılı düzgün bir insan olan bu bayan söz konusu kızı olunca hiçbir şekilde hatasını kabul etmiyor ve Hep kızını haklamaya çalışıyor ya da toplum içinde bir hatası olduğunda kesinlikle kızını uyarmıyor bile Bu benim son zamanlarda çok canımı sıkmaya başladı ama bir şey deyip müdahale etmek de haddime değil diye düşünüyorum Neyse bugün okul çıkışı Yine karşılaştık 2 3 Veli gidiyoruz sonra bir evin önünde durduk orada da betona sabitlenmiş renkli taşlar vardı çocuklar oraya bakıyorlardı Neyse biz ayaküstü muhabbet ettik gideceğiz bir Çocuklar Hadi gelin gidiyoruz dedik oraya ile oynamayın ayıp dedik Sonra Pelin çıktı dedi ki Sena başlattı Sena Yaptı dedi benim kızım da hayır Hep birlikte yöneldik hep birlikte oynadık oynuyorsak dedi sonra Pelin yine anne Sena başlattı önce o yaptı dedi Ben de kadına bakıyorum kızını uyaracak mı diye çünkü o kadar çocuğun içinde o sivrilik benim kızıma atıyor suçu sonra kadın da kızına birbirinizi suçlamayın dedi ama benim kızım kimseye suçlamıyor Sonuçta burada gözümle kulağımla görüyorum duyuyorum ben ve ortaya böyle suçlayarak konuşmak çok çirkin çok ayıp dedim sonra kızımı aldım hoşça kalın deyip uzaklaştım benim Sorum şu Sizce bu bayanla konuşmalı mıyım benden yaşça büyük Aslında genel olarak sohbetini sevdiğim bir insan ne yapmam gerekiyor kızı benim kızıma bir iyi bir dengesiz davranıyor ve benim yanımda da kızımla çok cesurca konuşuyor ben kendi kızımı övmüyorum kesinlikle benim kızımla çok nazlı bir kız ama hiç suçlayıcı kırıcı konuşmasına şahit olmadım ki sınıfta da zaten oynamıyorlarmış sadece çıkışta birlikte yürüyoruz. Siz olsanız ne yaparsınız?
Tek diyeceğim bu kadar karışarak ve üstünde durarak sadece özgüvensiz bir çocuk yetistirrsiniz bırakın kendi sorununu kendi çözsün veya hiç umursamasin böyle küçük şeyleri. İlerde daha büyük sorunlsr çıkacak karsusina kendini savunmayi bilsin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X