Sözde arkadaş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Özür dileriz kim dedi? Nasıl konusacagimi sendenmi öğrenecem kim dedi? Bide bunlar çocukların yanında oldu değil mi?
O kadın dedi evet maalesef .İndik kızım ağlıyor anne benim yüzümden mi oldu diye hayır dedim senle alakası yok kızım ben seni savundum dedim mısır aldım ve yedirdim

Yık hiç öyle değil cocuk yani Bu sonuçta hersey diyebilir
hayir diyemez cocugunuz 3 yasinda degilse toplum icinde nasil konusulacagini bilmesi lazim. Ortada agzindan kufur dusurmeden gezen cocuklarin velileri de sizin gibi. Kadinin dedigi gibi sizin ikaz etmeniz gerekirdi. Bir de yukselmissiniz. Hem kadini sofor yapin hem laf sokan cocugunuzu uyarmayin bir de trip atin.

Cocuk bu yani hep Gül teyzem yüzünden alamadık diye arkadaşına söylüyor.
Siz neden sorumluluğu üzerinize almıyorsunuz? Çocuga mısır almayan sizsiniz. Son sözü siz söylemişsiniz. Gül hayır dediyse dedi, çocuğuma ne yapacağımı ben bilir, ben karar veririm.

Hem kadın kötü araba kullanıyordu diyorsunuz hem arabasına biniyorsunuz. Bence çok içten pazarlıklısınız. Kadından fayda gözetirken sorun yok, tartışma olunca arkasından konuşuyorsunuz.

Siz neden sorumluluğu üzerinize almıyorsunuz? Çocuga mısır almayan sizsiniz. Son sözü siz söylemişsiniz. Gül hayır dediyse dedi, çocuğuma ne yapacağımı ben bilir, ben karar veririm.

Hem kadın kötü araba kullanıyordu diyorsunuz hem arabasına biniyorsunuz. Bence çok içten pazarlıklısınız. Kadından fayda gözetirken sorun yok, tartışma olunca arkasından konuşuyorsunuz.

Sanırım kadınlar burda birbiri üzerinden ego tatmin ediyor okey

İyi okumamissiniz

Niye bu kadar önemseyip burada paylastinizki kim hakli kim haksizmi sizle böyle konusmasi kirici belliki birseye cani yanmis bende hic sevmem böyle insanlari bu cok yakinkmizda oluyor sessiz uzaklasirim böyle insanlardan böyle insanlarla nadir görüsülmeli

O kadın dedi evet maalesef .İndik kızım ağlıyor anne benim yüzümden mi oldu diye hayır dedim senle alakası yok kızım ben seni savundum dedim mısır aldım ve yedirdim
Olayda bişey yok aslında eğer kızınız saygısız değilse, gül teyzem yüzünden alamadık diye arkadaşına soylemesinde bişey yok saygısızlık bu değil çünkü. Bana kızımın ark böyle dese okuldan çıktınız sağlıklı yemek yiyin istedim der gecerdim

Niye bu kadar önemseyip burada paylastinizki kim hakli kim haksizmi sizle böyle konusmasi kirici belliki birseye cani yanmis bende hic sevmem böyle insanlari bu cok yakinkmizda oluyor sessiz uzaklasirim böyle insanlardan böyle insanlarla nadir görüsülmeli
Bence de paylasmamaliymisim nasıl siliniyor

Olayda bişey yok aslında eğer kızınız saygısız değilse, gül teyzem yüzünden alamadık diye arkadaşına soylemesinde bişey yok saygısızlık bu değil çünkü. Bana kızımın ark böyle dese okuldan çıktınız sağlıklı yemek yiyin istedim der gecerdim
Evet işte bisey yokken bunların yaşanması hoş degil

Merhaba bugün devamlı ise birlikte gidip geldiğimiz arkadaş kişisi kızım okul çıkışta mısır istedi büfeden onun oğlu da istedi alayım mı izin veriyor musun dedim yok dedi gergin şekilde.Kursu var oraya gitcez dedi.Bindik onun arabaya çocuklar mizirdaniyor kızım dedi ki hep Gül teyzem yüzünden dedi.O da kızıma "Ne alakası var benimle Gül teyzem yüzünden diyorsun"diye çıkıştı.Ben de sakin olurmusun karşında cocuk var dedim.Oyle mi o da öyle demesin o zaman Özür dileriz.nasil konuşacağımı senden mi ogrenecem dedim bana.Dur dedim incem arabadan in dedi indik
Anladığım kadarıyla siz de öğretmensiniz. Öğretmen olan birinin dil bilgisi kurallarını bu kadar kötü kullanması ve anadilinde ne dediğinin bile anlaşılmaması çok üzücü. Mesela özür dileyen kim, nasıl konuşucağımı senden mi öğrenicem diyen kim hiçbir şey belli olmuyor, noktalama işaretlerinden sonra boşluk bile bırakılmamış. Tüm öğretmenler kpssde Türkçe soruları çözmüyor mu neden böyle?
Ayrıca konu silinmiyor sitede onu da ekliyim.

Anladığım kadarıyla siz de öğretmensiniz. Öğretmen olan birinin dil bilgisi kurallarını bu kadar kötü kullanması ve anadilinde ne dediğinin bile anlaşılmaması çok üzücü. Mesela özür dileyen kim, nasıl konuşucağımı senden mi öğrenicem diyen kim hiçbir şey belli olmuyor, noktalama işaretinden sonra boşluk bile bırakılmıyor. Tüm öğretmenler kpssde Türkçe soruları çözmüyor mu neden böyle?
Ay evet ogretsenize lütfen.

Ay evet ogretsenize lütfen.
Kaç yıllık eğitim sistemi öğretememiş ben mi öğreticem? Arkadaşınıza yaptığınız gibi atarlanmak yerine biraz öz eleştiri yapsanız keşke. Üniversite mezunu, atanmış bir öğretmenin anadilinde yazı yazamaması normal mi sizce?

Sanırım kadınlar burda birbiri üzerinden ego tatmin ediyor okey
yoo hayır. Siz nasıl burada birinin açtığı konuya kendi fikirlerinizi yazıyorsunaz ben de öyle yazıyorum. Fikir danışmısınız. Haklı bulunmayınca mağdur psikolojisine geçtiniz. Lütfen açın youtubedan biraz farkındalık kazanmak üzerine videolar izleyin.

Kaç yıllık eğitim sistemi öğretememiş ben mi öğreticem? Arkadaşınıza yaptığınız gibi atarlanmak yerine biraz öz eleştiri yapsanız keşke. Üniversite mezunu, atanmış bir öğretmenin anadilinde yazı yazamaması normal mi sizce?
Öyle mi siz neyde basarilisiniz acaba.Tek başarınız burada düzeltme yapmak sanırım.

Yık hiç öyle değil cocuk yani Bu sonuçta hersey diyebilir ona göre cevap verirsin azarlayamazsin başkasının cocugunu

Başkasının çocuğu büyük küçük bilmiyorsa tabiki uyarılır. Başkasının çocuğu diye ozaman çocuklar herkese herşeyi söylesin.
Çocuğun annesi hayır dediyse kızınızda anlamayı bilmeli. Kadın kızınıza bağırmamış azarlamamış. Neden öyle diyorsun demiş sadece.
Kadının yaptıkları biraz çocukça ama kızınızda büyüklerine karşı bi tık daha saygılı olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X