Sizler nasıl sakin kalıyorsunuz?

Valla her sirasi geldikce yaziyorum burda da benimde 32 aylik mizmiz bana yapisik bi kizim var. Yorgunum umutlarim tukendi yok 1 yas dedile yok emmeyi biraknca dediler ama ayrilamadik yani bana cok bagimli. Herseyini ben yapicam mesela ne bileyim cok sey var yani diyecegm o ki hepimizn derdi benzer cnm. Allah sbir versin onlara da saglk versn onlar bizim herseyimiz ama gercwkten cok zor cocuk buyutmek

Bu aralar bende öyle sıkışıktayım ki halimi görseniz acırsınız,sabaha karşı 4.30 da uyuyup 8.30 da uyanıyorum ve bu arada oğlum sürekli ağlıyor birşeyler istiyor doğduk aynı 2 yaşında hala aynı yatağı benim yatağıma bitişik ben olmazsam asla uyumaz, bensiz oynamaz, yemez, herşeyi benimle istiyor bende bunaldım bazen bir odaya kapanıp ağlıyorum gizli gizli kendimi suçlu hissediyorum
tahammülüm azaldığı için ağladığım için kendimi suçluyorum iyi bir anne olamadığımı düşünüyorum kızımda zor bir bebekti, oğlumda aynı şimdide kafasını sinirlenince yere vuruyor ve tiz çığlıklarla kendisini yerlere atıyor nolur bana da geçecek diyin zira öyle ihtiyacım var ki ne saçımı tarayabiliyorum, ne wc ye rahat girebiliyorum, ne rahat banyo yapabiliyorum çünkü hep beni istiyor gözüne görünmezsem kıyamet kopuyor, ben sizi o kadar iyi anlıyorum ki kendinizi sakın yalnız sanmayın hepimizin ufak ufak sıkıntıları var işte

Çok küçükken yerde çok mu vakit geçirdi? Bu kadar erken nasıl emekleyebiliyor? Benim kız 10 aylık oldu. Ablası gibi bunda da hiç emekleme çabası YÖK. Yüz üstü koyunca başlıyor yaygaraya
Bana yazmadınız ama ben bu konuda cevap vermek istiyorum :) benim kızım geç emeklemişti,ben yerde bırakmadığımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Yürüme de öylr mesela hep destek oldum 14 aylık hala yürümüyor hiç de bir yürüme çabası yok :) rahat bırakmakta fayda var ben ne zaman daha rahat bıraktıysam emeklemeye başlamıştı.

Bana yazmadınız ama ben bu konuda cevap vermek istiyorum :) benim kızım geç emeklemişti,ben yerde bırakmadığımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Yürüme de öylr mesela hep destek oldum 14 aylık hala yürümüyor hiç de bir yürüme çabası yok :) rahat bırakmakta fayda var ben ne zaman daha rahat bıraktıysam emeklemeye başlamıştı.

Bende hep yere biraktim cocuklarimi.. bir an evvel yurusun diye.. valla sirtim belim sakatlandi cocuklardan

Bu aralar bende öyle sıkışıktayım ki halimi görseniz acırsınız,sabaha karşı 4.30 da uyuyup 8.30 da uyanıyorum ve bu arada oğlum sürekli ağlıyor birşeyler istiyor doğduk aynı 2 yaşında hala aynı yatağı benim yatağıma bitişik ben olmazsam asla uyumaz, bensiz oynamaz, yemez, herşeyi benimle istiyor bende bunaldım bazen bir odaya kapanıp ağlıyorum gizli gizli kendimi suçlu hissediyorum
tahammülüm azaldığı için ağladığım için kendimi suçluyorum iyi bir anne olamadığımı düşünüyorum kızımda zor bir bebekti, oğlumda aynı şimdide kafasını sinirlenince yere vuruyor ve tiz çığlıklarla kendisini yerlere atıyor nolur bana da geçecek diyin zira öyle ihtiyacım var ki ne saçımı tarayabiliyorum, ne wc ye rahat girebiliyorum, ne rahat banyo yapabiliyorum çünkü hep beni istiyor gözüne görünmezsem kıyamet kopuyor, ben sizi o kadar iyi anlıyorum ki kendinizi sakın yalnız sanmayın hepimizin ufak ufak sıkıntıları var işte
Evet ya bizde de durumlar böyle malesef. Duşa girip babasına bırakıyorum kapıya gelip vuruyor yada ağlıyor. Çok zor bu böyle nasıl olucak hiç bilmiyorum. Geçici elbette ama ne zaman geçecek :) kendimi çok yalnız hissediyorum çünkü gerçekten desteğim yok. Ben anlayamıyorum ağlayınca bile yanımda çünkü :)) bikaç kez ağladığımda kucağımdaydı resmen şebeklik yapıp beni güldürmeye çalışıyor sonra vicdan azabı çekiyorum :) annelik çok zor Allah sabır ve güç versin gerçekten.

Ben 16 ayliktan sonra rahatladim arabalara duskun bir oglum var onlarla oynuyordu birde benim oglum cok merakliydi surekli cekmece karistirirdi

Veriyorum ama 2 hafta oldu başlayalı bu durum. Ben 5 gün akşamları verdim ama arada vermiyorum ağrı kesiciye alışmasın diye. Yada deniyorum geçti mı diye baktırmıyor çünkü.
Surekli verilmez zaten.. ben baktim hasta yatmadan veriyorumki biraz daha rahat uyusun. Buarada disleri icin jeller var

Tamamen diş ile ilgili mi bu size olan düşkünlük yoksa genel hali mi bu. O yaşlarını tam hatırlayamamak ile birlikte, oğlum ile ne zaman çok oynamaya başlasam, fazla ilgilensem bana bağımlı hale geliyor. 4 yaşına girdi şu anda. Tek başına vakit geçirmesine teşvik etseniz. Önüne ilgisini çekecek, oynayabileceği oyuncaklar verip, yavaş yavaş uzaklaşsanız acaba faydalı olur mu. Kendi kendine oynamayı bilmeyen çocuk anneye, babaya bağımlı hale geliyor

Birde tam azı dişlerini çıkarıyorsa cidden çok zor okuyor, diş etinin kanadığını hatırlıyorum ben. Mevsimi de geldi az az dondurma verseniz, ardından su içirmek kaydıyla rahatlatır mı acaba

Bunlarin sendromu bitmez. Buyudukce dertleri de buyuyor. Oglum simdi 13 yasinda. Bu seferde ergenlik sendromuyla ugrasiyorum.
Bagimlilik kazanan bebekler icin kres oneririm biraz daha buyuyunce. Bu arada artik sıfır yaş icin kresler de var calisan anneler icin. Krese baslayinca biraz kendinize zaman ayirirsiniz diye dusunuyorum. En azindan uyursunuz, dinlenirsiniz. Aklima baska da birsey gelmiyor. Canlari sagolsun. Onlar buyuyor da bizleri de buyutuyorlar. Yuruyunce biter, emekleyince biter, dişleri cıkinca biter, su yaşa gelince biter diye beklemeyin hanimlar malesef her yaşın bir zorlugu var. Ergenlik en zoruymus bu arada. Gule gule, saglikla, mutlulukla buyutun.

Yalnız değilsin konu sahibi 🙋‍♀️
Oğlum 27 aylık,
Kızım 13 aylık.
İkisi de birbirinden beter.
Biri 2 yaş sendromu,
Diğeri diş çıkarma dönemi (geç çıkarmaya başladı)
Şimdi küçüğüm biraz uyudu bende nefes alıyorum bol bol.
1-2 saat sonra ihtiyacım olacak :KK70:

Ben alıştım.
Bol bol derin nefes alıyorum.
Erken ama oğlumu kreşe yolluyorum haftada 2 gün.
Kızımda 2 yaş olsun hemen yollayacağım.
Sık sık duşa sokuyorum.
İlaç kullanmayı sevmiyorum.
Telefondan süpürge sesi açıyorum.
Sıradan herkesin bildiği şeyler işte.
Ortaya karışık.
Delirdikleri an allah ne verdiyse uyguluyorum işte.
🤦‍♀️

Fitil vermiyorum çünkü benim kızımda basur var ve ne zaman fitil denediysem 2 kez filan denedim,kendini sıkıyor ve geri çıkarıyor. Ağrı kesici arada veriyorum
Benim yaramaz da aynı durumda ben dentinox jel kullanıyorum çok iyi geliyor. Bizim dogdugundan beri uyku sorunumuz vardı onu da milupa iyi geceler çayı ile atlattım çok şükür her gece saat 23 te son mamasının içine koyuyorum içiyorum gece boyu uyuyor

Bu aralar inanılmaz gerginim çünkü sabahlara kadar uyuyamıyorum. Bildiğiniz 6:30 da gün aydınlandığında uyuyorum 9 a kadar filan. Sebep bebeğimin diş çıkarması ve atak haftasında olmasından kaynaklanıyor. Bu saat oldu hala uykuya geçmesi gerekirken ayakta çünkü yatağa koyduğum an ağlamaya başlıyor. Dün gece yine sabahladık. Ve artık kendime ciddi anlamda engel olamayıp sesimi yükseltiyorum. Tahammülüm inanılmaz azaldı. Siz de böyle zorlanıyor musunuz? 14 aylık oldu ve hala hiç bir düzelme yok. Bir gün bile rahat bir gün geçirmiyoruz. Bensiz 5 dakika durmuyor,yemek bile yapmak istediğim zaman ayaklarıma yapışıyor. O kadar bunaltıcı bir durum ki düzelecek diye bekledikçe daha da beter oluyor. Bütün sevgimi veriyorum,bütün boş vaktimi kızıma ayırıyorum. İşleri bırakıp onunla oyun oynuyorum,eğleniyorum ama yine de olmuyor. Yine arkamı döndüğümde ağlamaya başlıyor bana gelip ayağımdan tutunuyor. Gezdiriyorum doğduğundan beri kışın bile hep dışarıdaydık günde en az 1 saat. Şimdi yaz geldi her akşam yürütüyorum,parka çıkarıyorum. Bu süreç normal mı var mı bu şekilde olan bebeği yoksa ben mı bir yerde yanlış yapıyorum:KK43: inanılmaz bunaldım. Babası ile de vakit geçiriyor ama tabi ki ben kendime yetecek vakti ayıramadığımdan dolayı geriliyorum bir süre sonra.
BÜyüdükçe daha kötü valla benim 8 yaşında kızım var bende öyle söylüyodum bi yürüse bi kendi ihtiyaçlarını karşılasa bu hallerini çok ararsınız

Evet ya bizde de durumlar böyle malesef. Duşa girip babasına bırakıyorum kapıya gelip vuruyor yada ağlıyor. Çok zor bu böyle nasıl olucak hiç bilmiyorum. Geçici elbette ama ne zaman geçecek :) kendimi çok yalnız hissediyorum çünkü gerçekten desteğim yok. Ben anlayamıyorum ağlayınca bile yanımda çünkü :)) bikaç kez ağladığımda kucağımdaydı resmen şebeklik yapıp beni güldürmeye çalışıyor sonra vicdan azabı çekiyorum :) annelik çok zor Allah sabır ve güç versin gerçekten.
Ahh Allah yardımcınız olsun bende tekim başka bakanım yok, banyoya girersem yada tuvalete alttan bakmaya çalışıyor, elini görüyorum alttan yada eşikte oturup beni bekliyor güleyim mi, ağlayayım mı bilmiyorum ki tam şebekler, banyo zaten hak getire 5 dk. Duş işte en kısa sürede nasıl kısa yıkanırsam o kâr mantığıyla hareket ediyorum Allah bütün bebelerimize sağlık, sıhhat, afiyet versin bizlere de güç kuvvet

Oğlum 21 aylık...hala emiyor...emerek uyuyor.kahvalti meyve emme şeklinde bir yaşam formu oluşturdu.herseyi yerdi.simdi sevdiği şeyleri bile koklayıp yemiyor.oglen akşam öğünü yok kalmadi son zamanlarda.Bu yüzden de gece çok sık uyanıyor emmek icin.gunduz uyku suresi kadar uyutmaya calisiyorum.uyumasin daha iyi diyecek oluyorum.aksam 10dan önce uyumaz sansliysam 10 da uyur.Havalar düzeldi sabah akşam parka goturuyordum yine yağmur başladı .
Ozetle yalnız degilsiniz

Bebegım dokuz aylık cok sakin bi bebek su son sekız ve dokuz ay arası dort dısı bırden cıkardı cok sükür onda bile gık demedi.(nazar deymesin) Karnı tok olsun, altı temiz olsun, uykuyu almış olsun sesını bıle duymam. Bence her bebekte kendıne özel ınsallah sizinde bu durumlar gecer ne dıyımm Allah yardım etsin. Yani herseyi yapıyormuşşunuz ınsallah bıraz buyudukce düzelir.

Allah yardm etsin evlat can buyutmek zor dis jeli kullaniyomusunuz. Benim kızımın o kdar zor gecirmedi o donemi hep sert biseyler verdim ben yanındayken tabi sonra bi bakmıssn buyumus kocaman olmuslar sakin olun anneniz falan kimseniz yokmu yanınızda

BÜyüdükçe daha kötü valla benim 8 yaşında kızım var bende öyle söylüyodum bi yürüse bi kendi ihtiyaçlarını karşılasa bu hallerini çok ararsınız
Ay yok aramam valla. Büyüdün cidden deliricem bu gidişle. 1 adım ötesindeyim yine de bana yapışı ağlıyo

X