Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Skin79 Hot Pink Super Plus SPF 25++ BB Krem (resimli yorumlarım)

babyface27

makyajguncem.blogspot.com
Kayıtlı Üye
15 Mart 2010
1.588
2
100_3858.JPG

100_3870.JPG

BB kremleri artık duymayan kaldı mı bilmiyorum ama hala duymayan birileri kaldıysa burayaaa tıklayarak ne işe yaradıklarını öğrenebilirler:KK66:Dünyada BB kremlerin ünü o kadar arttı ki artık birçok ünlü kozmetik firması da (GARNIER,CLINIQUE,M.A.C,vs...) BB krem üretmeye başladılar.
Ben;uzun yıllardır BB krem üretimiyle uğraşan,artık bu işin ehli olan Missha,Skin79,Lioele,Hanskin,Etude House,Skinfood,... gibi Kore menteşeli kozmetik firmalarının BB kremlerini almayı tercih ediyorum.Çünkü Dünya'nın en iyi,en deneyimli ve en beğenilen BB krem üreticileri bu firmalar.

100_3865.JPG

Skin79 BB kremi de uzun zamandır merak ediyordum.Çünkü dünyada en çok satan BB kremlerden birisi kendisi ve kullanıcı yorumları çok çok iyi.Benim Skin79 BB kremle ilgili yorumlarıma geçecek olursam;

*İlk başta ürünün ambalajından bahsetmek istiyorum.Ambalaj gördüğünüz üzere pembe renkte ve klasik pompalı ambalajlardan farklı.Gayet albenisi var.Belki sadece ambalajı için bile bu krem alınabilir:)Ayrıca çok çok sağlam bir ambalaj yapmışlar.
*Ağır bir yapısı yok,aksine gayet hafif bir yapısı var.Gözenekleri tıkamıyor.Hatta ciltte varlığı hissedilmiyor bile.
*Kapatıcılık az/orta.Çok sorunlu ve izli bir cilde sahipseniz bu kremden pek kapatıcılık beklemeyin.Sadece ciltteki renk tonu farlılıklarını güzel bir şekilde kamuflaj ediyor ve cilde daha sağlıklı,taze,aydınlık ve dinç bir görünüm veriyor.
*Ürün 40 gram.Uzun süre rahatça kullanılabilir.
*Renk seçeneği yok.Sadece 1 renkten oluşuyor ve o da Missha BB kremin 21 nosuna tekabül ediyor.
*Karma/yağlı/hassas ve parlamaya müsait ciltler için uygun.Hatta sivilceye meyilli ciltler bile güvenle kullanabilir.Üst üste hergün kullandım,karma ve yağlanan bir cilde sahip olmama rağmen cildimde yağlanma ve parlama gibi bir sorunla karşılaşmadım.Aksine özelliklerinde geçtiği gibi parlamayı önlüyor ve sebum/yağ salgısı dengesini sağlıyor.
*Suya dayanıklı olduğundan kalıcılığı çok çok iyi,makyaj bazı kullanmadan bütün gün yüzümde kalmasına rağmen herhangi bir akma sorunu yaşamadım aksine cildim durdukça daha da güzel bir görünüme kavuştu.
*Cildi güzelce nemlendiriyor ;cildin ipeksi bir yumuşaklığa kavuşmasını sağlıyor ve elastikiyetini artırıyor.
Düzenli kullanımda ciltteki izleri tamamen yok etmese de azalmalarına yardımcı oluyor ve sivilcelerde düzelme sağlıyor.
*SPF 25++ UVA ve UVB güneş koruma faktörlü ki bu benim bir kremde en çok aradığım özelliklerden birisidir.Böylece cildi,güneşin yaşlandırma/yıpratma etkilerinden koruyor.
*Asyalılar beyaz kalmaya çok önem verdiklerinden bu kremde de cilt tonunu açan ve cilt tonunu düzenleyen maddeler mevcut.Bu da düzenli kullanımda cildin daha sağlıklı,arınmış ve aydınlanmış bir tona kavuşmasını sağlıyor.
*Rahatsız etmeyen,hafif ve güzel bir çiçek kokusuna sahip.
*Ben en güzel uygulamayı ellerimle sağladım.
*Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi kullanım ömrü 3 yıl.

100_3842.JPG

Kremin üretim ve son kullanma tarihi ambalajının altında yazıyor.Üstteki tarih üretim tarihi,alttaki tarih son kullanma tarihi.

100_3850.JPG

Ambalajın pompalı oluşu hem kullanım açısından kolaylık sağlıyor hem de kremin hijyenik şekilde saklanmasını sağlıyor.

MİSSHA BB PERFECT KREM İLE SKİN79 BB KREMİN KIYASI:

100_4016.JPG

100_4009.JPG

Gramaj:
Missha BB krem 50 gram,Skin79 BB krem 40 gram.

Kullanım Ömrü:
Missha BB kremin kullanım ömrü 1 yıl,Skin79 BB kremin 3 yıl.

Güneş Koruma Faktörü:
Missha BB krem SPF 42++ güneş koruma faktörüne sahip,Skin79 BB krem SPF25++ güneş koruma faktörüne sahip.

Renk Seçeneği:
Missha BB kremin birkaç tonu mevcut olmasına rağmen,Skin79 BB kremin sadece 1 renk tonu mevcut.

Kapatıcılık:
Missha BB krem orta derecede kapatıcılığa sahip,Skin79 BB krem az/orta derecede kapatıcılığa sahip.

Cilt Tipi:
Missha BB krem tüm cilt tipleri için uygun,Skin79 BB krem karma/yağlı ve fazla sebum salgılayan ciltler için uygun.

Kalıcılık:
Her iki krem de suya dayanıklı olduklarından oldukça kalıcılar.

Genel olarak;
Missha bb kremin yapısı Skin79 BB kremin yapısına göre daha ağır.Buna bağlı olarak Missha BB kremin kapatıcılığı daha yüksek.İki krem de benzer özelliklere sahipler.
Skin79 BB kremi de çok beğendim ama Missha BB kremden daha çok memnun kaldım.Tabi bu benim kişisel görüşüm,belki siz denedikten sonra Skin79 BB kremi daha çok beğenirsiniz:KK66:

NOT:Skin79 BB kremin satışını alışveriş blogumda en kısa sürede yapmaya başlıcam,bilginize :KK66:

misshayı deneme şansım olsa bir dakika durmaz alırım
internetten almaya güvenemiyorum renk tonu tutmazsa diye
ucuz birşeyde değil çünküü

misshayı deneme şansım olsa bir dakika durmaz alırım
internetten almaya güvenemiyorum renk tonu tutmazsa diye
ucuz birşeyde değil çünküü

missha yı nerden alıyorsunuz? ben internetten orjinal sitesinde dahi bulamadım. gg gibi sitelerden de almak istemiyorum orjinal olmama ihtimali yüksek :KK43:

Ben mischa bb cream ve skin 79 bb pudra kullanıyorum ikisinden de çok memnunum.yağlanma kuruluk yada siyah nokta gibi herhangi bir yan etkileri olmadı ikisini de ebay den aldım barkotlarını kontrol ettim orjinal ikiside gerçi amazonda da satılıyor ama ebay 2 $ daha ucuz:KK66: yada satıcıya göre mi değişiyor bilmiyorum .

X