Ortopedi Skolyoz Hastalığı..Paylaşım alanı

aranızda skolyozu olup çocuğu olanlar var mı ? herhangi bir genetiklik durumu ya da sıkıntı yaşadınız mı

Skolyoz hastalari nasıl gelinlik tercih etmeli gelinlikler vücuda oturuyor ve sirt belli oluyor acik ve kapali bayanlar nasıl gelinlik tercih edilmeli bilgilendirir misiniz arkadaslar

Merhaba, ben de skolyoz hastasıyım. 18 yaşındayım. Haziranda ameliyat olacağım. Derecem 45'in üstünde. Doğuştan değil sonrada oluşan skolyoz, sebebi bilinmiyor elbette. Çok şiddetli bir düşme yaşamış kolumu ve burnumu kırmıştım o zaman mı oldu acaba? Skolyoz düşmeyle olmaz diyorlar ama bilmiyorum.. Benim 7-8 yıldır çok şiddetli ağrım oluyordu sırtımda. Ben hep tutuluyorum, ters yatıyorum sanıyordum. Birazcık yürüsem çok ağrım oluyordu, ağırlık taşıdığımda ağrıdan ölüyordum. 2013 kışında dizim için gittiğimde sırtım da ağrıyordu gösterdim ve öğrendim ki skolyozum. Üstelik geç kalmışım, ameliyat derecesindeyim. Eğer benim gibi çok ağrısı olan varsa geçirmek için neler yapıyorlar söyleyebilirler mi lütfen? Ağrıdan uyuyamadığım oluyor, omurga üstüne yatamıyorum. Bir de benim ciğerime yaptığı baskıdan dolayı nefes problemi yaşıyorum.
Çok geçmiş olsun rabbim acil şifalar versin

Merhaba bende skolyoz hastasıyım. 18 yaşındayım iki sene önce başka bi problemden doktora gittim mr da doktor skolyoz olduğunu söyledi. ölçümler falan yapıldı neyseki çok fazla olmadığını öğrendim hatırlamıyorum ama 18 derece falandı sanırım. uzman bi doktora gittik o da gelişmen hemen hemen tamamlanmış fazla ilerleme olmaz ameliyatlık bir durum yok dedi egzersiz verdi. ama benim son zamanlarda ağrılarım çoğalmaya başladı biraz dik dursam hemen bıçak saplanır gibi oluyor. kontrole gidicem ama sınava hazırlanıyorum hiç vakit kaybedemem Aydın'a kadar gidemem bu ara. aranızda böyle olan varmı acaba korkuyorum :KK43::KK61:

Maalesef ben de skolyoz musum. S seklinde. Derecesini falan soylemedi. Hareketler verdi. Platese basla dedi. Allah hepimize sifa versin

Skolyozum oldugunu tesadüfen öğrendim sonradan düşününce belimin bir tarafının oyuk daha ince gözükmesi kaburga kemiğimin batıyormus hissi ondanmıs ben üniversitede öğrendim ortaokul yıllarından beri vardı bence cok gec bilinçsizlik zayıflıktan diye düşünüyordum ben kimseninde dikkatini cekmedi. Ben herkesin bilinçlenmesini istiyorum bu konuda bilen bilmeyene anlatsın . Öne eğerek omurga cizgisini takip edip baksın çocuklarına cevresindekilere söylesin :KK43:

Doktor bana derece sölemedi takip ettiyorum 2 senedir. Baska bi doktor 25 derece oldugunu söyledi. Off ama bence benim boyum giderek kısalıyor artıyor mu napıcam bilmiyorum. Doğum olursa ilerde zorlanır mıyım daha da artar mı boyum zaten kısa daha da kısalır mıyım. İçime dert oluyor şimdiden

Merhaba ben de skolyoz hastasıyım.. 24 yaşında bir böbrek filmi sırasında farkedildi skolyozum. 22 derece kalçama yakın kısımda omurga eğriliğim var. gittiğim doktorlar beni umutsuzluğa sürükledi yaplacak bir şey yok dendi 55 derece olmadan ameliyat olamazsın dediler.. kilo alırsan daha çok eğilir dediler. hamileliğin zor geçer dediler..bir doktor plates önerdi, senin skolyoz ilerlemesini durdurmuş karın ve sırt kaslarını güçlendirirsen derecende düşme bile olur dedi.. plates yapıyorum ama ağrı da çok çekiyorum.. bazen sırtıma kramplar giriyor.. ve şimdi bebek bekliyorum ve çok korkuyorum..
Durumunuzu merak ettim cok zaman olmus ama burdaysanız nasıl oldunuz doğumunuz nasıl gecti

Simdi dusununce ilk bebegimde 20 kilo almistim hamileyken inanilmaz dayanilmaz sirt bel agrilari cektim demek bundanmis. Sokaga cikamaz olmustum ondk anca yuruyebiliodum demek bundanmis:KK43: ilerlemez insallah kalcama dogru agrim cok bir de boynumda uc hafta sonra cagirdi dr kontrole

ben de bugün fizik tedavi uzmanına muayene oldum açıklığı sağa bakan minimal skolyoz var dedi yaşım 32 bel sırt boyun egzersizleri verdi sabah öğlen akşam yapıcam, cidden de omuzumun biri daha düşük ve dik duramıyorum, ağır kaldırmışım zamanında ondan eğrilmiş ama genel de ilk çocuklarda oluyomuş, duruş bozukluğu oluyo inşallah düzelir:KK43:

6 ay da bir film cektirip duruyorum üniversite hastanesinde bakıp yolluyorlar 25 derece ilerleme yok şimdilik yaptıgım bir şeyde yok spor yap yüzmeye git diyorlar ilerde sıkıntı olur mu çok korkuyorum yasım 24

Arkadaşlar 24 yaşımdayım belfıtığı için gittim mr çekildim ve skolyoz var dedi tabi derecesini bilmiyorum eve geldim vücudumu çok dikkatli incelediğimde belirtiler var bir omuz diğerinden düşükmüş meğer İstanbulda önerebileceğiniz ortopedi doktoru varmı?

Canim benim annem de skolyoz hastasıydi ve skolyoz ameliyatı geçirdi. Gerçekten çok ağır bir ameliyat iyi düşünmelisin. Ilk skolyoz ameliyati 8 saat sürdü. Onun skolyozu 'S' şeklindeydi. Annem kayseri Erciyes tip Mahmut Argun e olmuştu ve düzeldi. Yalnız ameliyattan sonra çok ağrı çekti hatta bir hafta çok feci kivrandi.. ilk skolyoz ameliyatından iki yıl sonra (yani bu sene) platinleri çıkarttırdi. Şuan hala çok ağrısı var ve hareketleri çok kısıtlı. Bence yaşın gençse ve ağrın varsa bunu fizik tedaviyle azaltmaya çalış. Ameliyatı annem birebir yaşamış biri olarak hiç önermiyor ve eski esnekliğine rahat hareket edebilme duyusuna hala ulaşamadı. Ve ameliyat olmayi düşünüyorsan canım kiloluysan eğer kilo vermeye çalış bu çok önemli, annem zayıfladi, hareketlerine yatarken biz müdahale ediyorduk dönmek istediği zaman biz yardım ediyorduk ve kilo bu işi çok zorlastirir. Ameliyattan iki gün sonra seni ayağa kaldırıp yürütmeye çalışacaklar ve bi korse vericekler iyilesme sürecinde onu giyiceksin. Ama gerekse bütün sinirlerin ordan geçmesi yüzünden gerekse vücudun denge merkezi olması sebebiyle çok ağrı çekilen bi ameliyat, bence tekrar bi düşün canım benim, geçmiş olsun..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Platinleri anneniz neden çıkarttırdı? Ömür boyu kalması gerekmiyormuydu?

Selamlar gözümün yettiğince okudum yazılarınizi arkadaslar 17 yasinda farkina vardığimiz ve şu anda 35 yasinda skolyoz hastasiyim 3 normal dogumlu çocuk annesiyim hicbir cerrahi uygulama yaptirmadim lakin su an ciddi sorunlarim var skolyozum ameliyat evresinde yani 50 derece üzerinde sirtta ve bel kismimda var yıllardir arastirma yapiyorum bu konuda dr vs en ünlüsunden en bilindik dr lara gittim demem oki ne ameliyat öncesinde hicbir dr dan normal dogum yapazssiniz diye bir ibare duymadim zaten tıp loteratürundede böyle bir terim yok ha çoğu kezde dr larima sordugumm soru ameliyat olduktan sonra anne olmamda sakinca varmidir dr lar bana ikiź bebek dahi tasiyabilecegimi söylediler.lakin şu anda ağrılarım fazlalastı dr ve tetkik aşamasindayim ameliyat düşünüyorum dua bekliyorum sizlerden

X