Ortopedi Skolyoz Hastalığı..Paylaşım alanı

van gogh çok bel ağrın oldu mu?
ya da şöyle sorayım skolyoz hastalarının beli çok ağrıyor mu?
ben de bel şikayetimden doktora gittim; ama benimki çok şiddetliydi,
ben dedim herhalde kum yahut taş olabilir diye düşündüm,neyse idrar ve
kan tahlili yaptılar ve belden röntgen çektiler ve bir şey çıkmadı, şaşırdım bu ağrının bi
sebebi olmalıydı;ama doktor bana röntgenden bel kemiği eğrisi var dedi..
mutlaka ortapediye git dedi,henüz gitmedim gideceğim ama,
yani sonuç olarak acaba bu ağrımın sebebi skolyoz olabilir mi sizce?

doğum yapalı 2 sene oldu ve benim 2 senedir dinmek bilmeyen agrılarım var resmem kaburgalarım acıyor batıyor.doktora gittim kaslarını güclendirmen gerekiyor dedi..plates yada yüzmeyi önerdi.acıkcası doktrun tavsiyelerinede pek uyamadım..aranızda varmı benim gibi sorun yasayan...ilac ve jellerde asla iyi gelmiyor :S

canım yazıyı yazalı çok olmuş ama ben de de skolyoz war..bel ağrım nedeniyle doktora gittim..bana fizik tedavi verdiler.10 seans gittim.burada amaç kasları güçlendirmek başka bir şey değil..en az 2 ay yapmalıymışım ancak kas 2 ayda güçlenirmiş..
ve doğum yapan insanlarda karın kasları zayıflarmış bu yüzden tüm ağırlık bele binermiş..yani karın kaslarını güçlendirrsen vücut ağırlığının bir kısmını karın da taşımaya başlayacak..benim 15 günlük düzenli sporla bile bel ağrım geçti
hareketlerim pilates hareketlerinin aynısı denebilir..esneme hareketleri çok önemli

van gogh çok bel ağrın oldu mu?
ya da şöyle sorayım skolyoz hastalarının beli çok ağrıyor mu?
ben de bel şikayetimden doktora gittim; ama benimki çok şiddetliydi,
ben dedim herhalde kum yahut taş olabilir diye düşündüm,neyse idrar ve
kan tahlili yaptılar ve belden röntgen çektiler ve bir şey çıkmadı, şaşırdım bu ağrının bi
sebebi olmalıydı;ama doktor bana röntgenden bel kemiği eğrisi var dedi..
mutlaka ortapediye git dedi,henüz gitmedim gideceğim ama,
yani sonuç olarak acaba bu ağrımın sebebi skolyoz olabilir mi sizce?

bana sormamışsın ama cevaplayayım ,
eğer skolyozun varsa omuriliğin içinde sinirlerde de problem olabiliyo o zaman ciddi şekilde sırt ağrısı yapıyomuş benim sinirlerimde bir sorun olmadığından ve 3 ay içinde ilerleyip hemen ameliyat olduğumdan dikişlerin ağrısı haricinde bi ağrı hissetmedim ..
doktor bel kemiği eğrisi var demiş bence mutlaka gitmelisin çünkü sandığın gibi skolyozun varsa eğer kaç yaşındasın bilmiyorum ama özellikle tam gelişme çağında birden ilerleme yapıyo..
korse spor vs. sadece ilerlemesini yavaşlatan yöntemler..
dediğim gibi ben 3 ay içinde öğrendim ve ameliyat oldum iyikide olmuşum şuan hiç eğriliğim yok.. korkulacak bişey yok yani ne kadar erken öğrenilirse o kadar iyi..
umarım skolyozun yoktur canım geçmiş olsun..

herkese geçmiş olsun diyorum.. benimde belimin bir tarafı daha oyuntu diğer tarafı dümdüz annem farketti doktora gittik skolyoz teşhisi kondu fizik tedavi gördüm 20 gün boyunca bayağı bi düzelme oldu gerisini bol bol yüzerek geçirebilirsin dedi doktorum tamıyla geçmeyecek ama yok gibi bişi olcak dedi.. belimin gerçektende oyuk olmayan tarafıda oyuldu. bunlar olalı tam 6 ay oldu... herkese Allah şifa versin

benim de doğumdan 3-4 ay sonra bel ağrılarım vardı. geçer diye birkaç ay bekledim.geçmeyince bel fıtığından korkup doktora gittim ve skoloz olduğumu öğrendim. sırt ağrım çok aşırı olyor.özellikle sabahları yataktan zor kalkıorum sırtımın ağrısından.bende sırt ve bel ağrısı çok oluyor.henüz spora başlamadım.plates düşünüyorum.umarım biraz rahatlatır beni.

merhaba arkadaşlar bendede skolyoz var ve doç. nafiz bilsel doktorum... aranızda ona maleliyat olan varmı? bu konuda çok iyi olduğunu söylüyorlar ama ben yinede bir kaç hastasıyla tanışmak istiyorum bilgisi olan varsa benimle paylaşsın lütfen?:uhm:

herkese geçmiş olsun.. ben bu rahatsılığı 17 sene önce yaşadım.. benimde bir çoğunuz gibi tesadüfi bir şekilde ortaya çıktı.sırtıma ilaç sürerken omurgamdaki yamukluğu farkettik ve hemen doktora gittik. bendeki yamukluk 52 derece idi. 1 sene korse taktım 4 derece düzelme oldu.sonra ameliyat oldum.şu an sırt ve bel ağrılarım zaman zaman oluyor ama olacak şeyler onlar. 5 sene önce takılan platinlerden çok küçük kısmını çıkarttırmak zorunda kaldım.platinlerin etrafındaki sinirler korozyon yaptığı için..zorlamamak yamuk oturmamak gerekiyor ve egzersiz şart özellikle yüzme...

herkese merhaba,bende sekiz ay önce dogum yaptım ve dogumdan sonra sırtımda agrılarım vardı ve ara sıra karıncalanma oluyodu.doktora gittim.film cekti skolyoz dediler.ama kafamı karıstıran bi durum var.filmimi yanlıs cekmişler.ayakta cekilmesi gerekirken bende yatarak cektiler.doktorda neyse deyip gecti.okadarda yamukluk yokmus dedı.gercektende bende baktım pekde bısey yok cok hafıf var. ama canım sıkıldı iste filmi yanlıs cektıklerınden duzgun duruyo olabılırmı?sımdı baska bı doktora gıdıcem gostercem bu fılmlerıde.

meraba arkadaşlar bende bi skolyoz hastasıyım orta bire giderken ark ettik maddi durumun yetersizliğiden ve birazda ilgisizlikten taaa lise birde doktora gidebildik tabi çocuktum bişey anlamadım kimi doktor doğuştan kimi hızlı büyümeden olmuştur dedi net anlayamadılar hem omzumda hem sırtımda hem belimde eğrilme var ama dışarıdan çok belli olmuyo ozaman bile filmlerden çıkışta doktorlar bile çok şaşırdılar nasıl bu kadar belli olmaz diye neyse doktor zor bir ameliyat dedi ilerde yürüyemeyebilir felan hamile kalamaz taşıyamaz çocuğu felan demişti ameliyat olmadım zamn geçti evlendim 4500gr bi oğlum oldu orta okuldan beri 17 sne geçti pek ilerlemedi galiba öle çok fazla bi ağrımda yok ama çok korkuyorum belimi kalınlaştırdı tabi o kambur doktora gitmeye çok korkuyorum ameliyat diyecek die varmı benim gibi olan:KK59::KK58:

bana sormamışsın ama cevaplayayım ,
eğer skolyozun varsa omuriliğin içinde sinirlerde de problem olabiliyo o zaman ciddi şekilde sırt ağrısı yapıyomuş benim sinirlerimde bir sorun olmadığından ve 3 ay içinde ilerleyip hemen ameliyat olduğumdan dikişlerin ağrısı haricinde bi ağrı hissetmedim ..
doktor bel kemiği eğrisi var demiş bence mutlaka gitmelisin çünkü sandığın gibi skolyozun varsa eğer kaç yaşındasın bilmiyorum ama özellikle tam gelişme çağında birden ilerleme yapıyo..
korse spor vs. sadece ilerlemesini yavaşlatan yöntemler..
dediğim gibi ben 3 ay içinde öğrendim ve ameliyat oldum iyikide olmuşum şuan hiç eğriliğim yok.. korkulacak bişey yok yani ne kadar erken öğrenilirse o kadar iyi..
umarım skolyozun yoktur canım geçmiş olsun..

canım ameliyattan sonra yoğun bakımda kalmışsındır yoğun bakım tuvalete gitmene izin verdiler mi ben de skolyoz ameliyatı olacağım da

mrb ben de galiba skolyozum galiba diyorum çünkü daha dr gitmedim bununla kendim bile yüzleşmek istemiyorum benim bebekken boynumu dayayamaışım falan egzersziz vermiş dr dzelmiş demiş ama hep boynumu sola eğik tutuyordum bebeklikten hafif yüzümün sağ tarfı soluna göre büyk gibi duruyordu ama çok zor farkediliyordu bu 20 yaşına kadae hep böyleydi ve ben evlendim biraz sanki belirgin olmaya başladı derken son 2 senedir çok büyüdü yüzümün bi tarafı sanki dışardan farkediliyor çok ra<hat yüzüm küçük olmasına ragmen perçemle kaptmaya çalışıyorum eşimin bazen bana öhyle baktığını hissediyorum ve içim acıyor şimdi 5 aylık kızım var 27 yaşındayım ve çok korkuyorum dahada ilerlemesinden geçne gün ağladım hep ağlıyoum da neyse çarşamabaya randevu aldım gerçi tortikolis de olabilir galiba çünkü kulağımın arkasında bi kemik var o sanki kulak deliğimi tıkamış gibi aman çok kafam karışık ne olur dua edin tedavisi olsun bu büyüme böyle giderse ben ne yaparımmmmmmmmmmmmm

ben de çapada skolyoz ameliyatı geçrdim.omurilğmn üsttarafındaydı eğrilik sonradan alt tarafta eğrlmeye bşladığı(ki bece doktor hatası) söylendii ve beni tekrr amelyt ettiler. ilk amelyatım ağır geçti ilk 1 -1,5ay tuvalete bile zor gitim.ama 2.amelyatm daha iyiydi çabucak toparladım.Allahma çk şkr şuanda iyiym. sorusu olan varsa seve seve cvplıablrm..hrkse gçmş olsn

canım ameliyattan sonra yoğun bakımda kalmışsındır yoğun bakım tuvalete gitmene izin verdiler mi ben de skolyoz ameliyatı olacağım da

bende ameliyat geçrdm ve yoğn bakıma aldılar 3 gün(ynlış hatrlamıysm) tuvalet için sonta takılıyo cnm ayağa bisüre kalkamıosunk.beni galiba 2.gün oturtmuşlardı.annemle sırt sırta verip oturmuştk. sırtta destek olmasa oturulmuyo..arkaya doğru düşersin:))
amelyt olcaksan hç erteleme. biran önce ol kurtul.ama ben 3ay okula gdememştim. ilk 1ayda tuvalete gdip geliodum anca. şuan çok iiyim:)

bende 22 yaşındayım ve en son doktora gittiğimde 24 - 25 dereceydi ve artık artmayacağını söyledi , zaten ben korse tedaviside görmüştüm , korseyi 8 sene önce kullandım , artmadı azalmadı ama durdu gelişmesi ve 4 yıldır doktorada gitmedim artma yok diye düşünüyorum ama sırt ağrılarım var , sanırım bu hafta gidicem doktra

bu problem bende de var aslında çoğu kişi bilmiyor ama türkiyede çok yaygın bir hastalık türleri var kalıtımsal mı değil mi tartışılıyor hala nedeni kesinleşmiş değil ama kesinlikle ilerleyici bir hastalık ve çok riskli durumlar alabiliyor aslında basitçe açıklarsak omurganın eğri durması demek
allahtan çözümsüz değil ameliyat korse ve egzersiz gibi çeşitli tedavileri var ama erken yaşta fark etmek çok önemli
genelde ya bebeklik çağında ya da ergenlikle beraber başlıyor
bir annenin çok rahatlıkla fark edebileceği bir şey
benim annelere tavsiyem arada bir çocuklarınızın otururken ya da yürürken omuzları hizalı mı ya da eğilirken iki kürek kemiği aynı hizada mı duruyor diye kontrol edin ama en önemlisi çocuğunuzun omurgasını ensesinden başlayarak belinin bitimine kadar takip edin ve düz bir hatta mı ilerliyor diye bakın
ben 6. sınıftan itibaren bir sürü doktora gittim belim ağrıdığı için ve çoğu psikolojik deyip yolladı :KK14: aslında çok zor bir şey değil sadece bir röntgenle teşhis edilebilecek bir şey ama benim gittiğim doktorların hiç biri hatta son zamanlara doğru ailem bile beni ciddiye almadı 18 yaşıma geldiğimde ve skolyozum 15 dereceye ulaştığında ortopedistim tarafından teşhis edildi ama ameliyat için açım çok dar korse için yaşım çok ileriydi egzersizler de bende bir işe yaramadılar o yüzden skolyozu ciddiye alın çünkü hem psikolojik hem fiziksel anlamda insanı çok yıpratan bir hastalık ve erken tanıyla çocuklarınızın hayatını çok kolaylaştırabilirsiniz :KK42:

X