Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar SLE(Lupus hastal)Paylaşım alanı

royal sen evlisin galiba peki senin çocuğun varmı ve bu hastalığın evlendikten sonramı ortaya çıktı

royal sen evlisin galiba peki senin çocuğun varmı ve bu hastalığın evlendikten sonramı ortaya çıktı

ben evliyim ve 15 yaşında bir kızım var ,bu hastalığım da 2. hamileliğimde çıktı ama bulunduğum yerde teşhis konamadığı için durumum acil görünüp apar topar kürtajla bebeğim alındı 1996 yılında,daha sonra tekrardan çok istedim bi bebeğimin olmasını 2 yıllık kematorapi tedavim bitince olur diye düşündüm o sırada da kortizondan dolayı kalçamda çökme oldu 2000 yılında foraj yani doku temizleme ameliyatı oldum ve hayırlısı böleymiş deyip bıraktım çocuk isteğimide..önümüzdeki yıllarda da protez ameliyatı olmam gerekecek sol kalçaya protez konacak....benim kısaca hikayem bu:)
daha çok gençsin sakın üzülme çocuğum olmaz diye hattaa inan 2 tane bile çocuğu olanla karşılaştım ben kontrollerim sırasında...sevgilerimle..a.s.

slm herkeze uzun zamandır giremiyorum çümkü hastanede yatıyorum idrar yolları enfeksiyonu nedeniyle herkez kendine dikkat ettsin en kısa zamanda görüşmek üzere by

slm herkeze uzun zamandır giremiyorum çümkü hastanede yatıyorum idrar yolları enfeksiyonu nedeniyle herkez kendine dikkat ettsin en kısa zamanda görüşmek üzere by

çok geçmiş olsun iyileşip en kısa zamanda aramıza döna.s.a.s.

çok geçmiş olsun royall umarım bende birgün senin gibi bu hastalığı kabullenirim belkide benimkisi daha çok yeni ondan alışamıyorum ama insan ölüme bile alışıyoken bu hayatta ne zor gelirki...

Merhaba arkadaşlar, bende sizler gibi 3 yıldır sle hastasıyım. Bütün yazılanları okudum ve beni anlayabilecek kişiler sadece sizlersiniz. Sizi bulduğum için çok mutluyum. Bende evliyim ve çocuk istiyoruz. Sevgi82 ve cananla olan yazılarını dikkatle takip ediyordum. Ama sanıyorum artık özel yazışıyorlar. Eğer benide bu konuyla ilgili bilgilendirirlerse çok sevinirim. Hepinize azil şifalar.

Aslında 3 yıllık evliyim ve 2,5 yıldır sle hastasıyım. Bende ağır dönemler geçirdim. Genelde kışın artıyor gibi ama şimdilik az ağrılarım oluyor.

benim tanım yeni konuldu aslına bakarsan ne kadar doğru bilmiyorum yarın gidip ilacımı ilk kez alıcam sıtma tedavisinde kullanılan ilaçmış sende tam olarak ne gibi ağrılar oluyo beni bilgilendirirsen sevinirim

Merhaba arkadaşlar, bende sizler gibi 3 yıldır sle hastasıyım. Bütün yazılanları okudum ve beni anlayabilecek kişiler sadece sizlersiniz. Sizi bulduğum için çok mutluyum. Bende evliyim ve çocuk istiyoruz. Sevgi82 ve cananla olan yazılarını dikkatle takip ediyordum. Ama sanıyorum artık özel yazışıyorlar. Eğer benide bu konuyla ilgili bilgilendirirlerse çok sevinirim. Hepinize azil şifalar.

merhaba obgunes,
sana da çok geçmiş olsun. bende senin gibi 3 yıldır evliyim. eğer çocuk istiyorsan bunu rom doktorunla konuşmalısın. onlar seni yönlendireceklerdir. umarım her şey istediğin gibi olur. :) ne zaman istersen paylaşıma açığım.

gizemli73 hoşgeldin. umarım daha iyisindir. çok geçmiş olsun.
aramıza yeni katılan arkadaşlar sizlerde hoşgeldiniz ve hepinize geçmiş olsun.

cananla bende hacettepede murat turgayın hastasıyım

merhaba etfelya65,
öncelikle geçmiş olsun. ben hacettepede 2000 den beri tedavi görüyorum. sedat beyin hastasıyım. sadece bir defa meral hanıma muayene oldum ama o çok daha kalabalıktı. sedat beyle devam ettim. şu anda gebelik istediğim için sedat beyin tavsiyesi ile kadın doğumda takip ediliyorum
görüşmek üzere..

merhaba obgunes,
sana da çok geçmiş olsun. bende senin gibi 3 yıldır evliyim. eğer çocuk istiyorsan bunu rom doktorunla konuşmalısın. onlar seni yönlendireceklerdir. umarım her şey istediğin gibi olur. :) ne zaman istersen paylaşıma açığım.

Yarın dr gidiyorum, inşallah iyi haberler veririm size. Hacettepe de ali ihsan ertenli diye prof var onu çok iyi dediler ama gidemedim. Burda bir hastası var oda 23 yaşında sle olmuş. Şimdi 2 çocuğu var ve 55 yaşında kortizon falan kullanmıyor. Sadece bağışıklık sistemi için ayda bir iğne vuruluyor. Böyle hastaları tanıdıkca moralim düzeliyor. Allahım bizimde şifamızı verir inşallah.

benim tanım yeni konuldu aslına bakarsan ne kadar doğru bilmiyorum yarın gidip ilacımı ilk kez alıcam sıtma tedavisinde kullanılan ilaçmış sende tam olarak ne gibi ağrılar oluyo beni bilgilendirirsen sevinirim

Kendine stres sıkıntı yaparak hastalığını alevlendirme. Bende quensly gelene kadar sıtma ilacı kullandım 2 hafta. Benim dizlerimde ellerimde dirseğimde kısaca eklem yerlerimde şilikler ve ağrı oluyor. Ama ilk zamanlara göre daha iyiyim. Bu hastalığı çok fazla araştırıpta kafanı bulandırma ve alternatif tıp falan düşünme. Ben denedim ve daha kötü oldum. Dr deneme demişti oysa. Ama denize düşen yılana sarılıyo bende sarıldım :eek:klava: Ama şimdi daha rahat geçiyor hastalığım. İnşallah birde bebeğimiz olursa başka allahtan ne isterim.

evet bugun doktora gittim ve bana guensly verdi bu zaten sıtma ilacıymış ve belki ilerde kesebiliriz dedi benimki çok hafifmiş bilmiyorum yaşayıp görücez Allah ömür verirse

inşalah bebeğine kavuşursun sen artı bi ilaç kullanmıyosun galiba günde bi tanemi alıyosun

selamarkadaşlar bende lupus hastasıyım hepinize geçmiş olsun 2,5 aylık hamileyim şuana kadar güzel ilaçlarımıkullanıyorum doktor bi mahsur görmedi

X