Smear Testi Sonucum :( Yorumlayabilir misiniz?

Almila55

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
12
7
31
Öncelikle iyi akşamlar kızlar. 2 yıllık evliyim vajinal yanma akıntı ilişkide ağrı şikayetiyle muayene oldum gerekli tetkikler yapıldı, 10 gündür stresle bekliyorum bugün sonuçlarım çıkmış vajen kültürümde mantar çıkmış ama smear testini hic anlamadim . doktoruma da ulaşamadım ameliyattaymış, pazartesi randevum var ama çok tedirginim :KK43: Eğer yaptıran, bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim .

Materyal değerlendirmek için yeterlidir.
Yeterli endoservikal/transformasyon zon komponenti var .
Malignite veya intraepitelyal lezyon yönünden negatif.
Inflamasyona bağlı reaktif hücresel degisiklikler .
Morfolojik olarak kandida ile uyumlu .
Mikroorganizmalar servikovajinal smear ,yayma .

Candida mantar hucresi var fitil verir kullanirsin geçer canm.
Bende mantar varken hamile kalmıştm korkma ama tedavini ol illet bişey ne akıntısı bitiyor ne kaşıntısı.
Hoş tam gecti derken gebelikte tekrar türedi...

Bi şeyin yok galiba :)

Yine de doktoru bekleyemedin mi? Buradan tahlil yorumlatmak ne kadar doğru?

Candida mantar hucresi var fitil verir kullanirsin geçer canm.
Bende mantar varken hamile kalmıştm korkma ama tedavini ol illet bişey ne akıntısı bitiyor ne kaşıntısı.
Hoş tam gecti derken gebelikte tekrar türedi...
3 aydır benide bırakmadı canım maalesef işin ilginç yanı hiç kasintim yok yanma ağrı şikayetlerim var . Çok doktora gittim antibiyotik verip gönderdiler hiç araştırmadan idrar yolu enfeksiyonu diye ama mantarmis :KK43: Sana da çok geçmiş olsun sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah

3 aydır benide bırakmadı canım maalesef işin ilginç yanı hiç kasintim yok yanma ağrı şikayetlerim var . Çok doktora gittim antibiyotik verip gönderdiler hiç araştırmadan idrar yolu enfeksiyonu diye ama mantarmis :KK43: Sana da çok geçmiş olsun sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallah

Aman dilini ıssır kaşıntı insanin beynine vuruyor 2 defa yaşadım yetti arttı.
Sürekli geçmeyen sistit mantara çevirir zaten benimde ilk idrar yolu enfeksiyonu ile başlamıştı sonra kesik kesik koyu kıvamlı akıntıya döndü işte.
Fitil en garanti yolu pazartesi doktorun verir muhtemelen.

( bu arada antibiyotik ilaç kullanımı sonrası, mantara karşı da ilaç kullanmanız gerekir çünkü antibiyotikler mantar yapıyor.) Sizin sebebiniz buda olabilir.
Tekrar geçmiş olsun

Öncelikle iyi akşamlar kızlar. 2 yıllık evliyim vajinal yanma akıntı ilişkide ağrı şikayetiyle muayene oldum gerekli tetkikler yapıldı, 10 gündür stresle bekliyorum bugün sonuçlarım çıkmış vajen kültürümde mantar çıkmış ama smear testini hic anlamadim . doktoruma da ulaşamadım ameliyattaymış, pazartesi randevum var ama çok tedirginim :KK43: Eğer yaptıran, bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim .

Materyal değerlendirmek için yeterlidir.
Yeterli endoservikal/transformasyon zon komponenti var .
Malignite veya intraepitelyal lezyon yönünden negatif.
Inflamasyona bağlı reaktif hücresel degisiklikler .
Morfolojik olarak kandida ile uyumlu .
Mikroorganizmalar servikovajinal smear ,yayma .
smear testin sonucunda kotu bir hastalik yok sanirim mantar var onunda tedavisi var zaten endise etme sakin ol.malignite denilen sey kanser oda negatif cikmis

IMG_20180614_162949.jpg

Smear testini yorumlarmısınız rica etsem

X