Sokak Kedileri-Köpekleri için Koli Evler (el yapımı)..

Geçen eşimle yolda yürürken yavru kedi gördük. Balık aldık hemen besledik, koli de buldu eşim eve götürüp sahiplenmek için. Fakat gelmek istemedi bizimle 15-20 dakika çırpındık alalım diye yok. Başka kedi yavrularına bakıyorum sokakta gözlerim habire arıyor. :kahve:

soğuklar geldi,yağmur.. kar da ekelenicek muhtemelen kış boyunca..

bebekler nerde sığınıcak,nasıl doyucak..
çok üşüycekler..
offfffffffffff içim sızlıyo ve düşünüp duruyorum devamlı..........

koli evler yapalım arkadaşlarımm ve petshoplardan ucuzundan mama alalım,evlerin içine koyalım hergün..
yada evde papara denen yemekten yapalım..(makarna ve içine ne bulursan koy yemeği)

Geçen eşimle yolda yürürken yavru kedi gördük. Balık aldık hemen besledik, koli de buldu eşim eve götürüp sahiplenmek için. Fakat gelmek istemedi bizimle 15-20 dakika çırpındık alalım diye yok. Başka kedi yavrularına bakıyorum sokakta gözlerim habire arıyor. :kahve:

adıını saksagan koy emı canımmmŞenizopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

soğuklar geldi,yağmur.. kar da ekelenicek muhtemelen kış boyunca..

bebekler nerde sığınıcak,nasıl doyucak..
çok üşüycekler..
offfffffffffff içim sızlıyo ve düşünüp duruyorum devamlı..........

koli evler yapalım arkadaşlarımm ve petshoplardan ucuzundan mama alalım,evlerin içine koyalım hergün..
yada evde papara denen yemekten yapalım..(makarna ve içine ne bulursan koy yemeği)

evet canım bugun annemle bı kolı hazırladık sımdılık bahceseye koydukk ama bı kac tane alıp baska yerlerede koyacazz
zaten hergunn elımızde pısetle cıkıoruz gorduklerımıze verıoruzz

Birazdan veterinere gideceğim yavru bir kedi gelmiş, arayıp haber verdiler. Umarım bunu sahiplenebilirim artık. :gitme:

Birazdan veterinere gideceğim yavru bir kedi gelmiş, arayıp haber verdiler. Umarım bunu sahiplenebilirim artık. :gitme:

süper haber:lepi:
hayırlı olsun..alkisalkisalkis

yaz arkadaşım bize de pisiyi alabildin mi..

süper haber:lepi:
hayırlı olsun..alkisalkisalkis

yaz arkadaşım bize de pisiyi alabildin mi..

1 saate kadar gideceğim. Sabırsızlanıyorum gene kızlar. boshayallersmile
Uyhh yerim onu ben. opuyorumnanaktan

1 saate kadar gideceğim. Sabırsızlanıyorum gene kızlar. boshayallersmile
Uyhh yerim onu ben. opuyorumnanaktan

soruların varsa,sor bizeopuyorumnanaktan
tuvalet kumu ve kuru mama almayı unutma emi,kitten olucak tabihihoyyyt

Yerim kız seni. :KK1:
Alamadık ki kediyi, gelmek istemedi bizimle. :gitme:

canımm benımm bende senı yerım sekerparemmm
ınsallah sende bı pısıcık alırsın bızım ıpekcann cok seker gorme dıslerını kasınıo galıba ellerımızı kemırıoooo gagalıoo saksagan gıbı hehehehhekaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

tatlı cadımm meg
bızım kızın adı ıpekcan olduuu
annem sokaktan buldu ıkı hafta once canımm

canımm benım noldu alabıldınmı pısıcık

canımm noldu aldınmı pısıcık

Aldım tatlişim kucağımda şimcik. opuyorumnanaktan Hiç inmiyor yahu. kaydirigubbakcemile3 Ya benim kucağımda ya da eşimin. Mis gibi bakılıyor valla, ayıptır demesi. :eek:

canımm benımm bende senı yerım sekerparemmm
ınsallah sende bı pısıcık alırsın bızım ıpekcann cok seker gorme dıslerını kasınıo galıba ellerımızı kemırıoooo gagalıoo saksagan gıbı hehehehhekaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

1 ya da 1.5 aylık falanmış. Çok tatlı bu yaşta aldık iyice alışacak bize. Bebek gibi, ayrılmıyor yanımızdan. boshayallersmile

soruların varsa,sor bizeopuyorumnanaktan
tuvalet kumu ve kuru mama almayı unutma emi,kitten olucak tabihihoyyyt

Daha önceleri gittiğimde aklımda idi. Şimdi gittiğimde almayı unuttum mama aldım fakat kumunu unuttum. Evin her tarafına salıyor. :KK1: Ben de elimde bez temizliyorum. Onun kakişini yerim ben. :kedi:kaydirigubbakcemile3 Yarın veteriner açık olacak, almaya gideceğim.

Kuru mama hiç yemiyor ne yapmam lazım? Su da içmiyor hiç. Çokta zayıf, kemikleri sayılıyor. Üşütmüşte öksürüyor, göğsünden de hırıltılar geliyor. Gözü falan da akıyor.

veterinerden almak zorunda deilsin kumu..
marketlerde ucuz oluyo..
kristal kum ya da topaklaşanlardan tercih edebilirsin..

ama mama önemli..
profesyonel mama iyidir miniğin sağlığı için..
bunu mareketlerde bulamazsın..
pet shoplarda ya da veteriner kliniklerinde olur kaliteli mamalar..

hoşgelmiş bebik evinize:emir_bebek:
güle güle büyütün arkadaşımkaydirigubbakcemile5

Kuru mama hiç yemiyor ne yapmam lazım? Su da içmiyor hiç. Çokta zayıf, kemikleri sayılıyor. Üşütmüşte öksürüyor, göğsünden de hırıltılar geliyor. Gözü falan da akıyor.

peki veteriner miniğin sağlık durumu için ne dedi sen alırken?
tam olarak kaç aylık?
1 ay civarındaysa,ilk etapta yaş (konserve) mama ile besleyebilrsin..
yanı sıra sütü sulandırarak verebilirsin..

gözü için,
ılık çaya pamuk banıp,gözünü silebilirsin..

vücut direncini arttırıcı iğne yaptırtabilirsin..
vitamin takviyesi düşünebilir veteriner..

vet antibiyotik içmesi gerektiği konusunda bişey demedi mi?
ateşi var mı acaba?
sokaktan edinilen bebekler hasta olabiliyolar ama bu yazdıklarımla 2 günde şeker bir fırlamaya dönüşüyolar..

Son düzenleme:
X