Sol memeyi emmiyor

nelida

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2022
290
279
38
4,5 aylık bebeğim sol göğsümden süt gelmesine rağmen emmiyor. Sağ memede lıkır lıkır maşallah ama sağ memede ağzında oyalanıyor. Zaten bu sebepten sol göğsüm küçücük kaldı sağ göğsümle arasında 2kat fark var. Görüntüye de canım sıkılıyor:KK43: sağım yapsam sağ göğsümün boyutu normale girer mi? Doktor bebeğin beslenmesi için sağ göğsün yetiyor kilosu güzel dedi ama estetik olarak çok kötü duruyor.

Canım benimki de aynı. Uykuyls uyanıklık arası vermeye çalışıyorum aldığı kadar

Bebekler bazen rahat ettiği yönde emmek isterler ters yönde emmek istemezler inatlaşırlar. Mesela sağ memeden emiyor demişsiniz pozisyon olarak yine sağdan emecekmiş gibi yatırın yastığa, sol memeyi verin yani tersten emzirin ayakları dışa doğru bakmış olacak yani, sağ memeden emiyormuşçasına aynı pozisyonda kalınca emebilir belki deneyin bi.

4,5 aylık bebeğim sol göğsümden süt gelmesine rağmen emmiyor. Sağ memede lıkır lıkır maşallah ama sağ memede ağzında oyalanıyor. Zaten bu sebepten sol göğsüm küçücük kaldı sağ göğsümle arasında 2kat fark var. Görüntüye de canım sıkılıyor:KK43: sağım yapsam sağ göğsümün boyutu normale girer mi? Doktor bebeğin beslenmesi için sağ göğsün yetiyor kilosu güzel dedi ama estetik olarak çok kötü duruyor.
Benimde bebeğim o aylarda Sol mememi reddediyordu. Israrla veriyordum iki emip canı yanmış gibi ağlıyordu itiyordu sağı istiyordu. Sonra farkettim ki tayzik sorunu varmış. Biraz büyüyünce ağzından anı cekiyordu süt fiskiriyordu istemsiz elimle bastırıyordum çıkmasın diye. Olan süt hızlı geliyor .Yaslanarak yada benim gibi sırt üstü yatıp memenize koyarak deneyin. Benimki 17 aylık şuan solu daha uzun emiyor. Ama hep böyle emzirdim. Bide böyle deneyin.

Çok kadın bu durumu yaşıyor. Söylenen pozisyonlari deneyin. Uykuya dalarken verin. Pozisyonlara ek olarak bir de, yastığa yatırıp biberon verirmiş gibi üzerine abaniyordum.
Biraz sabredip çok ısrarcı olmadan ve vazgeçmeden devam ederseniz sonra geri alabiliyorlar.
Memedeki farksa, emzirmeyi kestikten sonra kuculunce bı kadar bariz belli olmayabiliyo

Bebekler bazen rahat ettiği yönde emmek isterler ters yönde emmek istemezler inatlaşırlar. Mesela sağ memeden emiyor demişsiniz pozisyon olarak yine sağdan emecekmiş gibi yatırın yastığa, sol memeyi verin yani tersten emzirin ayakları dışa doğru bakmış olacak yani, sağ memeden emiyormuşçasına aynı pozisyonda kalınca emebilir belki deneyin bi.
Evet bunu denedim ama olmadı.

X