Son denemem 😥 Evlatsiizligi kabullenmek😥

tulipa

ΛŁŁ -SТΛЯ başlangıç 66; güncel 62; hedef 60
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2010
8.137
4.870
İkinci ve son tüp bebek transfer sonucum negatif oldu Yaşım 46 .İki yil önce toplatmistim Annem ölünce bir yıl erteledim içimden gelmedi.Sonra vitamin kullanmaya başladım ama ne göreyim ya reglim geçiyor ya küçük çıkıyor Dr zaman geçti diye transfer ücretini de yakip telde bilgi almak bile zor olunca drdan da uzaklaştım Kendi başıma vitamin kullandım şehir hastanesinde baktirip yumurta varsa giderim dedim ama dediğim aksilikler çıktı.İkimciyi toplatamadim Enson Dr değiştirdim O da aynı hastanede yapıyordu.Yumurta cikmiyor bu donmuşu tek transfer edecez artık dedi.Y rahimdne dolayı histerskopi oldum .Ama negatif olacgindan hep adım gibi emindim buyuzden hevessizdim.onceki seçkin asla.kalmamisti Ne ferritinimi B12 mi d viitimi yükselttim ne TSH imla.ilgilendim.Dr ev ise bile yapabilrsin deyince eşim el atmadi ev işi bile yaptım kendimi yormadan Kedilerim var oyuzden çabuk kirlendiginden sürekli elim etrafta...Ben elimden geleni yapamamis hissediyorum.Cok geciktirdim...Eşime işlerde yardım etmediği için kırgınım.En önemlisi bitti bu iş.. Çocuğum olacak ümidi bile yok Önceden ömür beni iyi hissettiriyordu belki de buyuzden ertelemek işime geliyordu Ama şimdi bir ömür yalnız kalacagim hele yasliligimda yalnız kalacağım iicmi çok acıtıyor Sanki en yakınım olmuş gibi yalnız hissediyorum... Belki böyle hayırlı ama herkesin varken benim yok olmayacak düşüncesi içimi acıtıyor..(Evlatlık derseniz eşim bize vermezler sordum çocuğum var diye vermezler eskisi gibi kolay değil evlatlık demişti öncesinde. Olsa da istemez herhalde.Yani ne donasyon ne evlatlık yaş iş benim için...)

Koruyucu ailelige başvurabilirsiniz. Yaşınız bebek almak için uygun. Hem devlet maddi destek de sağlıyor aylık düzenli olarak, hem kreşleri ücretsiz , hem özel okullara bursla girebiliyor, hem servise yardımcı... Evlat edinmeden tek farkı çocuğu nüfusuna gecirmiyorsun ve eğer görmek isterse biyolojik ailesiyle bağı devam ediyor

Eşim bize vermezler çocuğum var demisti.Sordum.demisti. Ya canı istemiyor.

Koruyucu ailelige başvurabilirsiniz. Yaşınız bebek almak için uygun. Hem devlet maddi destek de sağlıyor aylık düzenli olarak, hem kreşleri ücretsiz , hem özel okullara bursla girebiliyor, hem servise yardımcı... Evlat edinmeden tek farkı çocuğu nüfusuna gecirmiyorsun ve eğer görmek isterse biyolojik ailesiyle bağı devam ediyor
Küçük alınamıyor mu büyük mü alınıyor .Eşim bence bunu da istemeyecek

Benim gibi kişiler varsa neler düşündü bu aşamada....Onların da bir yakını olmuş gibi içi yandı mı...Yaslilikta yalnız kalmak fikri de içimi çok acıtıyor...Ki ben babama çok baktım çocukları olmasa rezil olurdu annem kısa sürede olsa da ona da refakat ettim...Tahmetli annecigim de çok dua etmisti hakkımda duanedenker vardı ben de arada dua ettim ama kabul olmadı..

Siz ailenize bakan hayırlı evlatmışsınız.. bakıma muhtaç olacağınızı nereden çıkarıyorsunuz? Belki ayakta öleceksiniz.. belki çocuğunuz 5 tane olacaktı hiçbiri size bakmayacaktı.. varsayımlarla kendini üzmeyin nolursunuz.. yoksa Allahın vardır bir bildiği destek alın psikiyatri desteği faydası olacaktır mutlaka.. karalar bağlamayın en hayırlısı eğer buysa bu olsun hepimiz için aynı şey geçerli. Belki çocuğumuz olacak ve 1 yaşında ölecek hiçbirimiz bilmeden tüp bebek gibi uzun yollara çıkıyoruz.. ama inanın tevekkül en doğrusu.. kaderiniz neyse ona razı olacağız olursa Allahtan olmazsada hayırlısı buymuş Allahtan.... 🙏

Küçük alınamıyor mu büyük mü alınıyor .Eşim bence bunu da istemeyecek
Aslında yazimda demişim ki;
Yaşınız bebek almak için uygun.
Bir çocuğun koruyucu aile sahibi olabilmesi için tek gereken kurum bakiminda olması, psikososyal olarak yeni bir aileye uyum sağlayabileceği kanaati oluşması ve bazı sebeplerle evlat edinilmeye uygun olmamasi.
Kurumda kalana kadar ona evinde bakacak insanlarla beraber yaşıyor, onların evine neşe katiyor. Bir çocuğun hayatına dokunmuş oluyorsunuz. Devlet de size destek oluyor hem maddi yönden hem çocuğu düzenli olarak denetliyor vs vs.
Eşim bize vermezler çocuğum var demisti.Sordum.demisti. Ya canı istemiyor.
Eşiniz ne sormuş da kimden ne ogrenmis.
Desenize "kime sordun" diye. Kırıcı olmak istemiyorum ama adamın zaten kendi çocukları var, yaşı da kırki çoktan geçmiş . Onun için hava hoş. Yeni bir çocuk olsa da olur olmasa da olur (ki çocuk demek gürültü patirti tonla masraf vs demek. Çoktan çocuk defterini kapatmış adam için olmasa daha iyi bile olabilir)
Bence böyle bir isteğin varsa ezik ezik 'esimgil sormuş, hayali biri bir şey dedi ben de inandim' deme, İstanbul'daysan bulunduğun ilcenin sosyal hizmet merkezinin numaraini ara, koruyucu aile birimine bağlanmak istiyorum de. Onlar zaten sana telefonda bilgi verirler, gelin konuşalım derler.
Bulunduğun ilin çocuk koordinasyon merkezini ara - koruyucu aile birimi için randevu al. Git sormak istediğin her soruyu sor, öğren. Aklına yatarsa gerekli bir sürü bilgi ile eşini ikna etmen daha kolay olur.
Şartları da 25-65 yaş arası olmak , sağlık ve psikolojik evraklarının olumlu olması, maddi gelirinin yerinde ve belgelenebilir olması (tek eşin çalışıyorsa çocuk üzerinden sigortanın yatırırsan makbuzu ilettigin takdirde sana geri ödüyorlar. Yani çocuktan emekli olmak bile mümkün) , evinin çocuk için uygun olması,aranacak 5 referans, sizinle defalarca kez görüşecek olan sosyal hizmet uzmanının sizin çocuk bakabileceginize dair olumlu rapor yazması.
Sonrasında komisyona girilir. Atıyorum siz 0-1 yaş kız erkek bebek istemissinizdir ama komisyondakiler sizin yaşınızı - bebeğe bakabiliritenizi uygun bulmazlar 2-3 yaş derler vs. En son size bir statü verirler. Sonra da süreciniz başlar, çocuğunuza kavuşursunuz.
Bence harika işleyen bir sistem.
Ama oturduğu yerden hayiflanan insanların işi değil. Biraz atak, araştıran, kendi hayatında söz sahibi olabilen insanların işi. Gorevliler gelince de bu kadar pasif olursanız olumsuz kanaat yazma ihtimalleri fazla olur.
Konu ile ilgilendiyseniz önce dediğim gibi aramanızı yapin yetkiliye ulaşın. Sonra sorunuz olursa özelden bana yazabilirsiniz, bildiğim bir konu. Yardımcı olurum

Aslında yazimda demişim ki;

Bir çocuğun koruyucu aile sahibi olabilmesi için tek gereken kurum bakiminda olması, psikososyal olarak yeni bir aileye uyum sağlayabileceği kanaati oluşması ve bazı sebeplerle evlat edinilmeye uygun olmamasi.
Kurumda kalana kadar ona evinde bakacak insanlarla beraber yaşıyor, onların evine neşe katiyor. Bir çocuğun hayatına dokunmuş oluyorsunuz. Devlet de size destek oluyor hem maddi yönden hem çocuğu düzenli olarak denetliyor vs vs.

Eşiniz ne sormuş da kimden ne ogrenmis.
Desenize "kime sordun" diye. Kırıcı olmak istemiyorum ama adamın zaten kendi çocukları var, yaşı da kırki çoktan geçmiş . Onun için hava hoş. Yeni bir çocuk olsa da olur olmasa da olur (ki çocuk demek gürültü patirti tonla masraf vs demek. Çoktan çocuk defterini kapatmış adam için olmasa daha iyi bile olabilir)
Bence böyle bir isteğin varsa ezik ezik 'esimgil sormuş, hayali biri bir şey dedi ben de inandim' deme, İstanbul'daysan bulunduğun ilcenin sosyal hizmet merkezinin numaraini ara, koruyucu aile birimine bağlanmak istiyorum de. Onlar zaten sana telefonda bilgi verirler, gelin konuşalım derler.
Bulunduğun ilin çocuk koordinasyon merkezini ara - koruyucu aile birimi için randevu al. Git sormak istediğin her soruyu sor, öğren. Aklına yatarsa gerekli bir sürü bilgi ile eşini ikna etmen daha kolay olur.
Şartları da 25-65 yaş arası olmak , sağlık ve psikolojik evraklarının olumlu olması, maddi gelirinin yerinde ve belgelenebilir olması (tek eşin çalışıyorsa çocuk üzerinden sigortanın yatırırsan makbuzu ilettigin takdirde sana geri ödüyorlar. Yani çocuktan emekli olmak bile mümkün) , evinin çocuk için uygun olması,aranacak 5 referans, sizinle defalarca kez görüşecek olan sosyal hizmet uzmanının sizin çocuk bakabileceginize dair olumlu rapor yazması.
Sonrasında komisyona girilir. Atıyorum siz 0-1 yaş kız erkek bebek istemissinizdir ama komisyondakiler sizin yaşınızı - bebeğe bakabiliritenizi uygun bulmazlar 2-3 yaş derler vs. En son size bir statü verirler. Sonra da süreciniz başlar, çocuğunuza kavuşursunuz.
Bence harika işleyen bir sistem.
Ama oturduğu yerden hayiflanan insanların işi değil. Biraz atak, araştıran, kendi hayatında söz sahibi olabilen insanların işi. Gorevliler gelince de bu kadar pasif olursanız olumsuz kanaat yazma ihtimalleri fazla olur.
Konu ile ilgilendiyseniz önce dediğim gibi aramanızı yapin yetkiliye ulaşın. Sonra sorunuz olursa özelden bana yazabilirsiniz, bildiğim bir konu. Yardımcı olurum
Önceden konuşmuştum eşimle demek ki istemiyor öyle dedi kesti attı.O istemezse bu iş zor olur .Moralim daha iyi olunca konuşurum ama evim de dar aslında Eşimin kızı seneye gelecek .Kendi oğlu bile oda yok diye babaannede kalıyor.ikimiz de memuruz ama bir süre burda kalmaliyiz.Esim okadar isteksiz olmuski benim de isteğim kalmamış..Evlat edinemiyorsun sadece koruyucu senin gibi olmayacak sanki.Dusunmem ve eşimi ikna etmem gereken bir konu.Sartlarimi iyilestirmem.gereken bir konu.. Belki vermezler bile bu şartlarda.Bunla.ilgili sorum olursa yazarım sana daha sonra👍 Çok yılginim şuan hicbirseyw gücüm yok gibi umutsuzum....Bunu nasıl içime sindirecegimi bilemiyorum....Sonucu tahmin etsem de bu iş küllü bittiğini kabullenmek çok zor .Umut vardı a da olsa.o da yok şimdi...

Az da olsa o umut güç veriyormuş bana Belki oyuzden ertelediğimi hissederdim bazen.
Kabullenenilsem daha iyi olacak önceki gibi.Zul.gibi görüyordum annem oldukten sonra devam etmeyi .Yine zül gibi görsem kafam rahat etse...

Ben bunların hepsini bir üzüntüyle yazdığınızı biliyorum beni kardeşiniz olarak görün lütfen.. ben 26 yaşında 5 yıllık evliyim hala çocuğum yok 🙂 43 yaşında yengem doğurdu ben doğuramadım düşünün .. sağlık problemi yok kendisinde fakat bende bir takım hormonal sorunlar mevcut bana da tüp bebek önerdiler şimdide eş faktörü de eklendi yani demem o ki bunun ne yaşla alakası var ne rahatsızlıkla sadece nasip Okadar şeyden geçtim bende hiç biri işe yaramadı ama umudu kesmedim.. çünkü kimler kimler anne oluyor Dr.MFK yazısı yasak mı bilmiyorum banlanırsamda banlanayım çünkü bişeyleri paylaşmak güzeldir. Instagram yazın o ismi doktorun sayfasına göz atın ya neler var sizin yaşınızda menepozda olan bile hamile kalıyor abla:) bukadar sıkma kendini ayrıca Bahceci tüp bebeği de öneririm başarılılar bu konuda lütfen umudunu kesme ..

Ben bunların hepsini bir üzüntüyle yazdığınızı biliyorum beni kardeşiniz olarak görün lütfen.. ben 26 yaşında 5 yıllık evliyim hala çocuğum yok 🙂 43 yaşında yengem doğurdu ben doğuramadım düşünün .. sağlık problemi yok kendisinde fakat bende bir takım hormonal sorunlar mevcut bana da tüp bebek önerdiler şimdide eş faktörü de eklendi yani demem o ki bunun ne yaşla alakası var ne rahatsızlıkla sadece nasip Okadar şeyden geçtim bende hiç biri işe yaramadı ama umudu kesmedim.. çünkü kimler kimler anne oluyor Dr.MFK yazısı yasak mı bilmiyorum banlanırsamda banlanayım çünkü bişeyleri paylaşmak güzeldir. Instagram yazın o ismi doktorun sayfasına göz atın ya neler var sizin yaşınızda menepozda olan bile hamile kalıyor abla:) bukadar sıkma kendini ayrıca Bahceci tüp bebeği de öneririm başarılılar bu konuda lütfen umudunu kesme ..
Dr mfk kim Bahçeci de İstanbul'daydi Coğrafya kaderdir arkadaşlar gerçekten buna bile uzulunur.Calisirken oralara gitmem çok zor Eşim de isteksiz olur Ah oralarda deneyebilseydim Bülent tıraşa prp ye gotrim onu düşündüm ama zor geldi bayağı oraya gidip tedavi olma süreci .Akdenizdeyim yakın da değil.

Dr mfk kim Bahçeci de İstanbul'daydi Coğrafya kaderdir arkadaşlar gerçekten buna bile uzulunur.Calisirken oralara gitmem çok zor Eşim de isteksiz olur Ah oralarda deneyebilseydim Bülent tıraşa prp ye gotrim onu düşündüm ama zor geldi bayağı oraya gidip tedavi olma süreci .Akdenizdeyim yakın da değil.
Canım istiyen bir dünyanın öbür ucuna gider insanlar servetini bile koyuyor biliyorum çok yıpratıcı bir süreç hem maddi hem manevi MFK yaz instagrama bitane perinatolog galiba yanlış yazmadıysam kadın doktoru ama fonksiyonel gebeliği destekleyen biri ve menepozda olan kadınlar bile yumurtlama görüp hamile kalmış takviyeleri felan var bu adamın . Bence göz at en azından onu denemiş olursun

X