Saç Rengi ve Saç Boyama Sonunda saçlarımın başına çıktım :D

Yokuspokus

Nope thanks
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Mart 2016
18.150
76.545
Selamlar güzel hanımlar, nasılsınız, ne yapıyorsunuz??

Ben bir haltlar yedim, aman ben bir haltlar yedim ki sormayın; nasıl olsa ben anlatacağım şimdi :KK70:

Kendimi bildim bileli saçlarımı kah boyarım, kah boyatırım, sıkıldıkça renk değiştiririm. Önceden bi pişmaniye gibi yakmışlığım da var saçlarımı turuncu yapacağım diye. Uslandım mı? Hayır. Zaten denemediğim bi fıstıki yeşil kaldı, onu da kendime yakıştırsam gidip yaptıracağım.

Saçlarımı hamilelikle-emzirme sürecinde filan baya bi dinlendirdim; boya moya kalmadıydı, belime kadar da mis gibi uzadılardı. Sonra depresyonlara girdim "Sarışın olacağım, anne sarısına boyatacağım" dedim, yıpranacağını bile bile gittim baya baya açık bi sarı yaptırdım ki bu sarıya dönme serüveni 4 işlem sürdü. Kuaförüm de "Acele edilmez sarıya dönerken" dedi, bilinçli bilinçli mis gibi sarı yaptı.

Peki ne oldu?
Sıkıldım.

Bari verdiğim paraya değseydi şöyle bi 4-5 sene kullansaydım. Yok, battı o sarı saç bana, "Kendimi hissetmiyorum, bu benim rengim değil, yok, olmadı" diyerek, fındık kabuğuna kendim boyadım geçtim. Gittim bi de kestirdim omuz hizamda lob kesim. Gerçekten içime sindi, baya bi kendimi hoş hissettim derken... "Sıradan oldu bu, çok fazla sıradan ve sıkıcı" diyerek yine saçlarımı değiştirme kararı aldım. Çünkü huzur batıyor.

Gittim Tuba Büyüküstün'ün saçlarına benzer bir kesim yaptırdım ve maviye boyattım. Kuaförüm elbette rengin tutması için açma işlemi uyguladı, baya baya böyle ilkokul önlüğü mavisi gibi gezdim. Tabi iki haftaya sürekli akıyor renk, böyle bi grimsi turkuvazımsı hal alıyor; özetle bakım istiyor saç "İlgilen benle sık sık, sarıdan daha fazla bakım yap bana" diyor... Kuaföre git, kırk saat bekle filan, tez canlı insanım; sıkıntılara kalıyorum. Bi de kısacık saça baya da istiyorlar, tanıdık indirimi bile az geliyor yani yazık günah :KK70: . "Ben evde boyarım yeeaa bunu, nedir ki yani altı üstü mavi" dedim, demez olaydım. Boyadım, lacivert çıkarttım o rengi bi güzel bozdum. Yıkadıkça açılır dedim, açıldı, yine boyadım ve hatta eşime boyattım "Gel alış yeni kuaförüm ol" dedim, adam da bir boyamış evlerden ırak... Oldu mu saç 3 farklı renk... Zaten beyazlarım da var.
Sonra bi daha boya derken maviden tiskinti geldi, mavi mavi olmaktan çıktı eziyet oldu.

En son denizdi-havuzdu aka aka bmbk bir renge girdi ki artık "Basarım kahverengiyi bi toparlanır tek renk olur saç, yani başka türlü olmayacak, bayram önü bakımlı görünsün bari" dedim. Önce bi türk kahvesi renkleri düşündüm, sonra o kadar koyultmayayım belki yine bi renge dönesim gelir, dipleri az açsın, uçlara doğru o grimsi akmış rengi kapasın dedim, excellance 6.1 i bastım geçtim.

Sonuç mu?
Sonuç bu:
aas.JPG

Kuaförsüz napılır bu saça kızlar ya?
Allah cezamı vermiş gibi 217361235 farklı ton var, bu nedir ya :KK70: :KK70:

Yani BDVye açmayayım da napim ben bu konuyu şimdi?
Banlanma pahasına gidip bdvnin orta yerine saç rengi konusu açanları anladım şu an :KK70:
Ya bu saçı koyultmadan, tek renge nasıl getiririm ben evde?
Kuaförüme gitsem rezil olacağım ya adamlara :KK70: :KK70:
Kaynanam beni aldatıyo " diye başlıkla gir bdvye :KK70:

Valla ne yapman gerektiğini bilmiyorum :) ben olsam gözümü yumar kuaföre giderdim de boya boya saç yıpranmaz mı , kalsın bi süre istersen , o kadar da kötü değil sanki ..

Ya "Yine naaptın?" deyip gülecek adam ya :KK70:
Başka kuaföre de gitmem... Ya el mahkum gideceğim başka türlü olmayacaksa da; olur mu ki diye bi sorim dedim. Asabım bozuldu :KK70:

Allahım seni öpesimm geldi:KK15: ne tatlısın sen ya :KK19::KK19:bu rahat batması mı yoksa buhranli dönemlerin sonuçları mı ?

:KK15::KK200:

Rahat batmasıyla karışık buhran :KK53:

Her zamanki gibi okurken gülümseyerek okudum senin konunu...

Bu kadar tatlı anlatılmaz...
Resmen iyiki yapmışsın da paylaştın bizimle diyesim var:KK48:

Çözüm önerim kuaför malesef...

Sanki 'çırak kuaförcün' daha beter yapacak bu saçları :olamaz:

Her zamanki gibi okurken gülümseyerek okudum senin konunu...

Bu kadar tatlı anlatılmaz...
Resmen iyiki yapmışsın da paylaştın bizimle diyesim var:KK48:

Çözüm önerim kuaför malesef...

Sanki 'çırak kuaförcün' daha beter yapacak bu saçları :olamaz:

Ya bi de "Ben profesyonel değilim biliyorsun" diyor asdahash, bi de profesyonel olsaydı :KK70: :KK70:
Teşekkür ederim. Çaktırmıyorum ama baya morallerim sallanıyor şu an. :)
Mecburi kuaför yolu görünüyor zaten başka türlü olmayacak gibi. Rezil de olacağım bi yandan diyorum. Ne bileyim, koyu kahveye boyasam mı diye de düşünmüyor değilim.

X