Soruda ne demek istemiş??

anonim244

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2024
83
95
26
İlkokul 4. sınıfa giden yeğenimin kitabına öğretmeninin yazdığı ödev cümlesi.. Ben soruda tam olarak ne istediğini anlayamadım, bu yaş civarında çocuğu olan ya da sorudan anlayan varsa yardımcı olabilir mii?

Eklentiler

• 64020541-9440-4bcd-924c-1fb5954aa64e.jpeg
    64020541-9440-4bcd-924c-1fb5954aa64e.jpeg
    76,9 KB · Görüntüleme: 59
Matematik mi, hayat bilgisi mi ?
Ders değilmiş. Sınıflar arası münazara etkinliği yapılacakmış, öğretmen de sınıftaki öğrencilerden konuyla ilgili soru hazırlamalarını ve münazaraya katılacak arkadaşlarına bu soruları sormalarını istemiş. Yeğenimin anlattığı bu ama ağlayarak anlattığı için bu kadarını anlayabildim :)

Ders değilmiş. Sınıflar arası münazara etkinliği yapılacakmış, öğretmen de sınıftaki öğrencilerden konuyla ilgili soru hazırlamalarını ve münazaraya katılacak arkadaşlarına bu soruları sormalarını istemiş. Yeğenimin anlattığı bu ama ağlayarak anlattığı için bu kadarını anlayabildim :)
Bende bilemedim 😁

Münazara 2 grubun zıt fikirleri savunmasıdır. Demek ki karşı tarafa bununla ilgili soru hazırlamanızı istiyor. Onların düşüncesini çürütebilecek bir soru

Münazarada demekki karşı grubun konusu “eğitimde ödül daha etkilidir”.
Münazarada gruplar birbirine sorular sorular savundukları teorileri çürütmeye çalışır. Yeğeniniz de eğitimde ödül daha etkilidir konusuna 2 tane karşıt soru bulacak. Yani bu düşünceyi sorgulayan 2 soru bulacak.

Münazarada demekki karşı grubun konusu “eğitimde ödül daha etkilidir”.
Münazarada gruplar birbirine sorular sorular savundukları teorileri çürütmeye çalışır. Yeğeniniz de eğitimde ödül daha etkilidir konusuna 2 tane karşıt soru bulacak. Yani bu düşünceyi sorgulayan 2 soru bulacak.
Ben bile düşünüyorum yarım saattir elle tutulur bir soru bulamadım, ilk okul öğrencisi nasıl yapıyor bu soruları anlayamıyorum. Benim öğrencilik zamanlarımda böyle şeyler yoktu 😄

X